27. listopadu 2009 • 20:25

28. kolo: Straka s Hüblem nastříleli hattrick

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN - Velké věci se děly v pěti pátečních zápasech 28. kola hokejové extraligy. Martin Straka a Viktor Hübl nastříleli svým soupeřům po třech brankách. Plzeňský Tomáš Vlasák se dočkal své 250. branky a vstoupil do Klubu hokejových střelců. Roman Turek udržel třetí nulu v řadě.

Útočník Karlových Varů Rastislav Dej se snaží zastavit soupeře ze Slavie Josefa Beránka.

Liberec - Vítkovice 2:3sn (1:1, 0:1, 1:0)

Vítkovice proti Bílým Tygrům sestřásly své prokletí jménem samostatné nájezdy. Vedoucímu týmu extraligy se totiž tato činnost dlouho nedařila. Na samostatné nájezdy prohrály šest zápasů v řadě... Pod Ještědem sérii prolomil vítkovický kapitán Jiří Burger.

- Vítkovice zdolaly Liberec po nájezdech -

- Burger: Na nájezdy jsem jít nechtěl -

Třinec - České Budějovice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Gólman Roman Turek i ve svých 39 letech řádí v extralize jako za mlada. V Třinci si připsal už třetí nulu v řadě, o vítězství hostů rozhodli svými brankami Šimánek se Sailerem.

- Budějovice nedostaly gól už 183 minut -
- V Třinci bylo rušno, hasiči likvidovali požár -

Litvínov - Brno 6:5 (0:2, 3:1, 3:2)

Velkolepou přestřelku viděli diváci v Litvínově. Kometa sice vedla po první třetině 2:0, v dalším průběhu ale domácí zabrali a i díky hattricku Viktora Hübla nakonec slaví výhru 6:5.

- Kometě k bodům nepomohlo ani pět vstřelených branek -
- Dopita nebyl jako Henry -

Plzeň - Kladno 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

Kladno odjíždí z Plzně s prázdnou. Hosté měli k bodům blízko, o plzeňské výhře 5:4 rozhodl především hattrick Martina Straky. Další plzeňský útočník Tomáš Vlasák navíc vstřelil svou 250. branku a dočkal se tak vstupu do Klubu hokejových střelců.

- Strakův hattrick potopil Kladno -
- Vlasák o Klubu střelců: Každý mi to připomínal -

Karlovy Vary - Slavia 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Třetí letošní duel mistra s vicemistrem, tedy Karlových Varů s pražskou Slavií, vyšel lépe domácím hokejistům. O jejich vítězství rozhodl v 50. minutě svou čtvrtou brankou v sezoně Rastislav Dej.

- Základ výhry karlovarských: vynulovat Červenku -

Zlín - Mladá Boleslav 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Hokejisté Zlína se konečně zabrali a po třech porážkách porazili na domácím ledě Mladou Boleslav 4:2. Moravané se tak posunuli na třetí místo, po dvou gólech dali Balaštík a Köhler.