Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Třinec - 17. dubna 2024   18:00

Pardubice
23:49' Pánik (Sedlák) • 38:52' Radil (Košťálek) • 46:15' Čerešňák  • 54:20' Vondráček (Mandát) • 55:48' Vondráček (Mandát, Poulíček) • 57:42' Kaut (R. Kousal, Čerešňák)
6:3
(0:0, 2:1, 4:2)
Stav série: (1:1)
Třinec
33:03' Cienciala  (L. Hudáček, Kundrátek) • 48:50' Helewka  (Nestrašil, Voženílek) • 49:34' L. Hudáček  (Kundrátek)
Pardubice
Šír, Stano – Lederer, Hynek
Enteria arena, Pardubice
Třinec

Zápas je u konce! Dynamo po dobrém závěru zápasu vyrovnává finálovou sérii na 1:1! Aktuálně se série přesouvá do Třince, kde spolu oba celky odehrají dva zápasy v sobotu a v neděli 20. a 21. Dubna.

Nejlepší hráči zápasu
HC Dynamo Pardubice: Tomáš Vondráček
HC Oceláři Třinec: David Cienciala
59:46'
Dynamu se po tlaku Třince podařilo vyhodit kotouč.
58:53'
Třinec hraje v plném počtu.
57:42'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo využívá přesilovou hru pět na tři. Po delším pobytu v útočné třetině si puk od Kousala převzal MARTIN KAUT, jenž střelou na bližší tyč překonal Kacetla nad rameno.
56:56'
Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Andrej Nestrašil – 2 min., nedovolené bránění.
55:48'
Daniel Kurovský – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.
55:48'
Gól platí a fanoušci Dynama se mohou radovat podruhé!
55:48'
Gól Dynama se nakonec ještě bude zkoumat u videa.
55:48'
Autorem branky je TOMÁŠ VONDRÁČEK. Asistence: Jan Mandát.
55:36'
Vondráček se dostal do přečíslení, ale nedokázal najít svého spoluhráče.
54:48'
Obranný zákrok Vály zamezil Kundrátkovi ve střele.
54:20'
Vše je připraveno. Hra může pokračovat.
54:20'
Menší technický problém na ledové ploše na chvíli zpozdí hru, která ale bude brzo pokračovat.
54:20'
Pardubice opět ve vedení! Postaral se o to TOMÁŠ VONDRÁČEK! Ten dostal milimetrovou přihrávku od Mandáta a zakončoval do odkryté branky.
Asistence: Jan Mandát.
53:16'
Souboj v rohu pardubického útočného pásma vyhrává Dynamo, které se snaží kombinovat za brankou Kacetla.
50:57'
Rychlou akci předvedl Mandát, jenž si na polovině hřiště převzal puk a rychlým nájezdem do útočné třetiny se mu podařilo zakončit. Jeho zakončení bohužel pro Pardubice mířilo pouze do betonů třineckého gólmana.
49:34'
Třinec právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Bleskový gól v přesilové hře si připisuje LIBOR HUDÁČEK, který si dobře převzal přihrávku Kundrátka a zakončením z prostoru pravého kruhu vyrovnává stav zápasu.
Asistence: Tomáš Kundrátek.
49:27'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Richard Pánik – 2 min., vysoká hůl.
48:50'
Oceláři snižují! Po rychlém útoku našel Nestrašil v prostoru mezikruží ADAMA FRANKA HELEWKU, jenž střelou z první propálil Willa nad rameno.
Asistence: Andrej Nestrašil a Daniel Voženílek.
48:42'
Puk po rychlém protiútoku a špatné přihrávce Kundrátka opouští hřiště.
47:41'
Střela Davida Musila ihned po vhazování sice Kacetla překvapila, ale ten ji stihl vytěsnit do rohu hřiště.
47:25'
Oceláři se po útočné akci stahují za branku, aby mohli hráči vystřídat.
46:49'
Hra je v posledních minutách velice vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Will však zatím v poslední třetině drží Dynamo.
46:15'
Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! PETER ČEREŠŇÁK se dostal ke kotouči na modré, odkud vyslal střelu golfem, která prošla přes několik stínících hráčů až za záda Kacetla.
Asistence: Bez asistence.
45:57'
Nebráněný Kousal projel až do prostoru mezikruží, ale jeho střela těsně minula pravou tyč třinecké branky.
45:01'
Dvořák zkusil štěstí z poloviny hřiště, s čím si však Kacetl bez problému poradil.
43:19'
U špatné pardubické rozehrávky byla hned trojice třineckých hráčů! Ke střele se nakonec dostal Dravecký, jenž z bezprostřední blízkosti trefil pouze beton Willa.
42:58'
Sedlák si po souboji v rohu hřiště převzal puk a rychlým nájezdem se dostal až do prostoru mezikruží, odkud ale mířil pouze do středu Kacetlovi branky.
42:18'
Před branku se snažil natlačit Poulíček, ovšem Vrána mu v tom zabránil.
41:15'
Vondráček se snažil tečovat puk do útočného pásma, avšak kotouč se odrazil do ochranné sítě.
40:34'
Pánikova zpětná přihrávka nenašla Čerešňáka, a tak Dynamo musí vyklidit útočné pásmo.
40:01'
Úvodní vhazování závěrečné dvacetiminutovky jde na hole pardubických hráčů.
40:01'
Prostřední část zápasu je minulostí. Dynamo dokázalo v úvodu třetiny otevřít skóre zápasu, ale následně se začal tlak Třince zvyšovat, čehož využili Oceláři ve třiatřicáté minutě. V závěru třetiny však Dynamo opět odskočilo na rozdíl jedné branky, a tak půjdeme do závěrečné třetiny za stavu 2:1. Ta začne přibližně ve 20:01.
40:00'
38:52'
Pardubice využívají přesilovou hru! Postaral se o to LUKÁŠ RADIL, který se po střele Košťálka probojoval k odraženému kotouči, kterým rozvlnil třineckou síť.
Asistence: Jan Košťálek.
38:21'
Marian Adámek – 2 min., hrubost.
37:50'
Dvořák dostal nabito na modrou čáru, odkud vypálil na třineckou branku, avšak puk se zastavil v houfu hráčů před brankou.
37:03'
Pokus Davida Musila se po teči dostal až ke Kacetlovi, který ho nakonec koncem betonu vytěsnil mimo nebezpečí branky.
36:40'
Současné vyloučení:
Libor Hájek – 2 min., nesportovní chování.

Ondřej Kacetl – 2 min., hrubost, odpyká Daniel Kurovský.
36:32'
Čacho dostal průnikovou přihrávku do volného prostoru, ale ta byla příliš rychlá na třineckého útočníka.
35:56'
Slibný útok Dynama zmařil Voženílek, který v pádu odpálil puk až k Willovi.
35:10'
Voženílek měl po střele Smitha odkrytou branku, ale jeho střela z úhlu trefila pouze boční síť.
33:26'
Adam Musil – 2 min., sekání.
33:03'
Je vyrovnáno! Za Třinec se v přesilové hře prosadil DAVID CIENCIALA, jenž jemnou tečí našel místo mezi betony Willa.
Asistence: Libor Hudáček a Tomáš Kundrátek.
První střelu přesilové hry si po přihrávce Kundrátka připsal Hudáček, jenž trefil jen bránícího hráče.
32:17'
Třinec bude mít k dispozici další přesilovou hru, kterou začnou vhazováním po levé ruce Willa.
32:17'
Peter Čerešňák – 2 min., nedovolené bránění.
31:38'
Rychlé přečíslení Dynama zmařila špatná přihrávka Kousala, jenž nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
30:56'
Vrána si najel zpoza modré čáry až do prostoru pravého kruhu odkud mířil na pardubickou branku. Bohužel pro Třinec trefil pouze bránícího hráče Pardubic.
29:35'
Musilova teč prověřila reflexy Kacetla, avšak třinecký gólman dokázal jeho šanci zneškodnit.
28:42'
David Musil se snažil nahodit puk na teč, ale zachytil ji pouze Polášek.
28:19'
28:10'
Pánikův pokus na bližší tyč Kacetl vyráží do ochranné sítě.
27:34'
Košťálkova střela od modré neprošla až ke Kacetlovi a navíc třinečtí hráči vyhazují puk a dostávají se alespoň na chvíli z tlaku.
26:52'
Dynamo již kombinuje v útočném pásmu.
26:16'
Adam Helewka – 2 min., držení.
25:45'
Třinec se teď napevno usadil v útočné třetině a první velkou šanci měl Hudáček, který dostal puk na pravou stranu a z první trefil beton Willa.
25:26'
Neskutečné napadání Poulíčka ubírá Třinci čas z přesilové hry.
24:54'
Pardubicím se podařilo odrazit první třinecký útok a vyhazují puk.
24:33'
Tomáš Zohorna – 2 min., hrubost.
24:20'
Dynamo teď tlačí na třineckou branku a Kacetl má spoustu práce.
23:49'
Úvodní branka utkání je tu! Postaral se o ni RICHARD PÁNIK, jenž se po střele Sedláka dostal k odraženému kotouči, který zasunul do odkryté branky.
Asistence: Lukáš Sedlák.
23:28'
Další pokus Poulíčka! Toho teď nechali třinečtí hráči osamoceného a střelu na zadní tyč musel reflexivně vyrážet Kacetl.
22:55'
Poulíčkova tvrdá střela z levého kruhu neprošla až ke Kacetlovi.
22:40'
Adam Musil byl vyslán do útočné třetiny, avšak Nedomlel ho o puk obral.
21:58'
Tentokrát se do útoku pustili Oceláři, kterým se nepovedlo vystřelit.
21:04'
Dvořák nejdříve naznačil nahození, ale následně vypálil na Kacetla, který sice střelu nečekal, ale puk vyrazil do horu hřiště.
20:23'
Pokus Davida Musila od modré proletěl kolem třinecké tyče.
20:01'
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrává Třinec.
20:01'
První třetina je u konce! Vypjatý zápas od úvodního vhazování nám tolik šancí nepřinesla. Po většinu času se na kotouči drželo Dynamo, které si vytvořilo také pár šanci, ale Kacetl zatím drží třineckou branku. Druhá třetina začne přibližně v 19:03.
20:00'
19:33'
Sedlák projel až do útočného pásma po pravém mantinelu a došel až do zakončení, které mířilo vysoko nad břevno třinecké svatyně.
19:17'
Martin Marinčin se dokázal zvednout a za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku Třince.
19:17'
Je to nejspíše Martin Marinčin, ke kterému aktuálně spěchá i doktor Dynama.
19:17'
Po střetu se ze země nezvedá jeden z třineckých hráčů.
18:46'
Z trojice pardubických hráčů se k zakončení dostal Vondráček, který trefuje boční síť!
18:07'
Zmatek před brankou ukončuje Kacetl, jenž schovává puk do lapačky.
17:45'
Radil teď převzal dobrou přihrávku do volného prostoru, odkud také zakončoval, ale netrefil zařízení.
17:28'
Matej Paulovič – 2 min., hrubost.

Libor Hudáček – 2 min., hrubost.
17:03'
Paulovič to zkusil sám, avšak nedostal se až do zakončení.
16:22'
Sedlák dostal skvělou přihrávku od Hyky přímo před branku Třince, ale nedokázal ji usměrnit mezi betony Kacetla.
15:08'
Košťálek zkusil překvapit Kacetla střelou z velkého úhlu, ale minul tři tyče.
14:19'
Šenkeříkův pokus od modré letí vysoko nad břevno.
13:50'
Skvělé třinecké bloky zatím úspěšně zneškodňují většinu pardubických střel.
13:19'
Hyka dostal zpětnou přihrávku do pravého kruhu, odkud také zakončoval. Bohužel pro Dynamo jen do lapačky Kacetla.
12:50'
Pardubice drží útočné pásmo, ale Kacetla stále nepřekonali.
12:21'
Lukáš Radil – 2 min., nesportovní chování.

Viliam Čacho – 2 min., krosček.
12:21'
Po dlouhé době další šance. Tentokrát se do ní dostal Kousal, jemuž byla adresována přihrávka k levé tyči Kacetla, odkud mířil mez betony třineckého gólmana, ale ten byl připraven a ránu vyrazil do rohu hřiště.
11:49'
Hra se poslední minutu odehrává hlavně ve středním pásmu, kde se celky snaží najít recept na to, jak se udržet v útočném pásmu.
11:00'
Třinec se na chvíli dostal do útočného pásma, avšak Dynamu se podařilo vyhodit kotouč.
09:40'
Vyloučení na obou stranách znamená hru pět na pět.
09:40'
Tomáš Vondráček – 2 min., hrubost.

Adam Smith – 2 min., hrubost.
09:09'
Zohorna se dral s pukem před branku, ale Kacetl ho několika zákroky vychytal.
07:58'
Pánik se snažil najít Sedláka před brankou, ale třinečtí obránci dokázali jeho přihrávku zachytit.
07:07'
Třinec se dokázal dostal do útočného pásma, kde aktuálně svátí souboje za brankou Willa.
06:43'
Dynamo podobně jako ve včerejším utkání více tlačí na bránu Třince, ale žádná velká šance zatím nepřišla ani na jedné straně.
06:12'
Třinec přečkal své první oslabení bez sebemenšího problému.
05:12'
Dynamu se aktuálně podařilo na delší dobu zakotvit v útočném pásmu, ale Oceláři je do střely zatím nepouští.
04:48'
Třinci se podařilo zahnat i druhý pardubický útok a mohou vystřídat.
04:12'
První přesilovou hru si po faulu Voženílka vyzkouší Dynamo. Vhazuje je po pravé ruce Kacetla.
04:12'
Daniel Voženílek – 2 min., napadení.
03:49'
K odraženému kotouči si dojel Čerešňák, jenž tvrdou ránou sice trefil Kacetla, ale ten jeho střelu zlikvidoval.
03:10'
Po špatné přihrávce se k puku dostal Sedlák, kterému bohužel pro Pardubice nevyšla finální přihrávka na Hyku.
02:27'
Dynamo aktuálně drží třinecké hráče v tlaku, ale střela zatím nepřichází.
01:46'
Válovo nahozené zachytil jeden z bránících hráčů, avšak následně se kotouč dostal až před třineckou branku, kde dorážel Poulíček.
01:15'
Nestrašil dostal kotouč do pravého kruhu, ale střela z první trefila pouze boční síť.
00:51'
Menší potyčka při prvním pískání mezi jedním z pardubických hráčů a Kacetlem byla rychle roztržena.
00:27'
Hyka dostal nahozený kotouč, který se mu společně se Sedlákem podařilo udržet v útočném pásmu.
00:01'
V úvodním vhazování zápasu vítězí Dynamo.
00:01'
Hráči obou celků se již připravují na úvodní vhazování, které přijde za pár chvil.

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Marek Zadina

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek, Polášek – Voženílek, Helewka, Nestrašil (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Kurovský – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák.
Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Šír, Stano – Lederer, Hynek.
Dynamo prošlo semifinálovou sérií bez jediné porážky poté, co porazili 4:0 na zápasy Litvínov. Naopak Třinec dokonal neskutečný obrat, jelikož po úvodních třech zápase prohrával proti pražské Spartě 3:0 na zápasy. Následně však Oceláři zaveleli k obratu, a nakonec otočili celou sérii na konečných 4:3 ze strany Třince.

Úvodní zápas finálové série začal na půdě Pardubic, které sice vstoupily do zápasu aktivněji, ale po úvodních dvaceti minutách prohrávaly 1:0. V druhé třetině se podařilo Ocelářům zvýšit jíž na dvougólový rozdíl, avšak Dynamo do konce třetiny dokázalo snížit. V závěrečné třetině již žádná branka nepadla, a tak se Třinec mohl radovat z úvodní výhry v sérii.
Dobrý středeční podvečer. Vítám Vás u druhého zápasu finálové série Tipsport Extraligy mezi domácím týmem HC Dynamo Pardubice a celkem HC Oceláři Třinec.