16. kolo: Skácel spasil Slavii, Sparta už je druhá

Autor: deniksport.cz, ČTK
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Sparty Praha vyhráli na Strahově 2:0 nad Bohemians 1905 a přezimují na druhém místě ligové tabulky. Jablonec totiž nevyužil příležitost dostat se do čela, se Slováckem pouze remizoval 1:1. Na sedmé místo se posunula Slavia, která díky hattricku Rudolfa Skácela porazila Brno 3:1. Třetí skončí Baník, který zakončil podzim vítězstvím nad rozjetou Olomoucí.

Pražský Strahov hostil další městské derby. Bohemians 1905 nemají vyhřívaný trávník a tak se jejich zápas se Spartou musel odehrát právě zde. V prvním poločase ani jeden z týmů neukázal takřka nic, ve druhém už ale Sparta dominovala a zaslouženě vyhrála 2:0. - Více informací o utkání -

Jablonci by zisk tří bodů zajistil přezimování na čele ligové tabulky. V Uherském Hradišti se ale svěřencům trenéra Komňackého vyhrát nepodařilo, od 57. minuty sice vedli díky trefě Pavlíka, na konečných 1:1 ale čtvrt hodiny před koncem upravil Ondřej Smetana. - Více informací o utkání -

Fotbalisté Slovanu Liberec se ve svém druhém zápase pod vedením dočasného trenéra Josefa Petřika dočkali vítězství. Doma porazili Mladou Boleslav 3:0, své první branky v letošní sezoně se dočkal i chorvatský útočník Andrej Kerič, nejlepší střelec loňského ročníku Gambrinus ligy. - Více informací o utkání -

Doma se dařilo i Příbrami, která si připsala už šestou výhru z posledních sedmi utkání. Kladno nebylo lehkým soupeřem, dvakrát dokázalo srovnat, rozhodnutí tak padlo až v 88. minutě, kdy se trefil domácí Wagner. - Více informací o utkání -

První domácí vítězství v sezoně si připsali fotbalisté Českých Budějovic, kteří v záchranářském duelu rozstříleli poslední Bohemians Praha 3:0.  Jihočeši vedli už od 6. minuty, kdy otevřel skóre Leština, ve druhém poločase pak přidali gól Stráský a Meszároš. - Více informací o utkání -

Po čtyřech zápasech se mohli radovat z vítězství i fotbalisté Slavie. Pražané sice prohrávali s Brnem už po pěti minutách 0:1, pak ale začal úřadovat Rudolf Skácel. Ten nasázel během osmnácti minut hattrick a zařídil tak Slavii před zimní přestávkou důležité tři body. - Více informací o utkání -

Vítězné tažení Olomouce dnes v dohrávce 16. kola první ligy ukončili fotbalisté Ostravy, kteří na neutrálním hřišti ve Vítkovicích zvítězili 2:0. Sigma sice měla po větší část zápasu velkou územní převahu, ale její ofenzíva tentokrát vyšla naprázdno a po pěti výhrách v řadě padla. Ostrava tak zimní přestávku stráví na třetím místě, kde o skóre přeskočila Jablonec. - Více informací o utkání -