FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Č. Budějovice - 20. dubna 2024   18:00

Teplice
33' D. Fila  • 40' Chaloupek
2:2
(2:1)
Č. Budějovice
25' L. Mareček (vl.)  • 67' Suchan

Ludha – Kričfaluši, Chaloupek, Mičević (70. Knapík) – Radosta (30. Švanda), Bílek (30. Jukl), Trubač, L. Mareček (C), Labík – D. Fila (78. Gning), Jásir (70. Čerepkai).
Grigar – Audinis, S. Bednár, Křišťan.
Petřík – Matoušek, Novák
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
3107 diváků
Šípoš – Sladký, Králik (C), Poulolo, Madleňák – Suchan, P. Hellebrand, Čermák (84. Nikl) – Šigut (88. Brandner), Tranziska, Alli (90+3. Zíka).
Janáček – L. Havel, Hubínek, Lazić, Skalák, Zajíc.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 22:13.
Máme za sebou utkání 29. kola FORTUNA:LIGY mezi domácími Teplicemi a hostujícím Dynamem České Budějovice. Hosté hráli velmi dobře a vedli 1:0, jenže v závěru poločasu dvakrát inkasovali a po změně stran museli dotahovat. V 67. minutě po ruce Labíka srovnal z pokutového kopu Suchan a oba týmy si tak dělí body za remízu 2:2.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Petr Zíka.
90+3'
Po centru do vápna se pokoušel míč rychle do ohně vrátit Švanda, jenže balon špatně trefil a poslal ho do zámezí.
90+2'
Domácí jsou ale znovu u balonu a tlačí se do útoku.
90+1'
Po centru z pravé strany se pokoušel hlavičkovat Roman Čerepkai, avšak balon před ním odehrál Poulolo. K dorážce hlavou se dostal Abdallah Gning, jenže jeho hlavička byla hodně slabá a Šípoš v pohodě zasáhl.
89'
Poulolo měl na noze rozhodnutí
89'
Florent Poulolo měl po rohovém kopu obrovskou šanci! Ve vápně se k němu odrazil ideálně balon, jenže budějovický stoper z malého vápna zakončil mimo!
88'
ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Patrik Brandner.
88'
Po akci Šiguta tady bude ještě rohový kop pro Dynamo.
86'
Akce Dynama pokračovala a do střelecké pozice se dostal Šigut. Pokusil se o překvapivé zakončení z velkého úhlu, míč ale poslal také hodně mimo.
85'
Suchan padl ve vápně po souboji s Knapíkem, penalta z toho ale nebude.
84'
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Matouš Nikl.
83'
Roman Čerepkai během útočné snahy fauloval na hranici vápna Suchana a je pískáno.
83'
Domácí fotbalisté nadále jasně ovládají balon a Jihočeši jsou zataženi v hlubokém defenzivním bloku.
81'
Jihočeši chystají první střídání. Na hřiště půjde Matouš Nikl.
80'
U postranní čáry nyní fauloval Patrik Hellebrand střídajícího Gninga a přestože domácí hráč pádu hodně přidal, je z toho žlutá karta pro Hellebranda.
78'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Abdallah Gning.
78'
Robert Jukl fauloval a dostal žlutou kartu. Je to jeho čtvrtá žlutá karta v sezoně.
77'
Tempo hry již není nijak závratné. Hraje se sice více na polovině Dynama, ale bez šancí.
75'
Do konce zápasu chybí něco málo přes čtvrt hodiny a nadále jsou aktivnější domácí.
73'
Fila v solidní šanci přestřelil
73'
Švanda krásně ve vápně našel Filu. Ten si obhodil obránce a poté vystřelil. Míč ale poslal těsně nad břevno. To byla velká šance domácích!
72'
Dnešní utkání sleduje 3107 diváků.
71'
Domácí jsou teď hodně na balonu a jsou rozhodně aktivnější než jejich soupeř.
70'
ze hřiště odchází Mohamed Jásir, přichází Roman Čerepkai,
ze hřiště odchází Nemanja Mičević, přichází Jan Knapík.
68'
Nenápadnou přízemní přihrávku posílal do vápna Švanda, míč ale dobře pokryl gólman Šípoš.
68'
Zatímco domácím v posledních dvou kolech základní části jde hlavně o prestiž, hosté potřebují body. Z toho pohledu se dá očekávat, že bude pokračovat ofenzivní podívaná.
67'
Suchan bezpečně proměnil penaltu, 2:2
67'
Dynamo právě vstřelilo branku!
JAN SUCHAN vystřelil ze svého pohledu k levé tyči. A vzhledem k tomu, že Ludha skočil na druhou stranu, je z toho gól na 2:2!
66'
Je to tak. Po intervenci VAR je tu pokutový kop za ruku Labíka ve vlastním vápně.
65'
Labíkův blok rukou a byla z toho penalta
65'
Nyní pozor! Po centru Sladkého patrně Labík zahrál ve vápně rukou a bude z toho dost možná penalta!
63'
Technicky zpoza vápna střílel Jásir, míč ale mezi tři tyče nenasměroval.
62'
Šigut se dostal do sprinterského souboje s Mičevičem, ten ale celou situaci zvládl a křídelníka Dynama k balonu nepustil.
61'
Čermákův centr od rohového praporku mířil na Tranzisku, ten byl ale v tuto chvíli dobře pokrytý.
61'
Do vápna Teplice vlétl jako nic Šigut, jeho rána z úhlu byla domácí defenzivou zblokovaná na roh.
60'
Zvýšila se také agresivita na hrací ploše a hra je často kouskovaná.
58'
Jihočeši se sice snaží, ale teď to mají se soupeřem hodně složité.
56'
Budějovický středopolař se vrátil na trávník, i když stále pokulhává a nevypadá úplně dobře. Problémy má s pravým kotníkem.
55'
Marcel Čermák fauloval ve středu pole. Jenže se zároveň zranil a musí být ošetřovaný.
54'
Šigut zblízka překopl
54'
Z ničeho nic perfektně do vápna odcentroval Madleňák a na přední tyči zakončující Šigut v gólové šanci poslal balon jen nad břevno!
53'
Čermák poslal na levé křídlo balon na rozběhnutého Alliho. Malý Nigerijec sice přesprintoval Marečka, pak se ale zamotal ve vlastních kličkách a o balon přišel.
52'
Po rohu se míč odrazil k Suchanovi, ten ale v těžké pozici poslal balon hodně mimo.
51'
Na pas za obranu si nabíhal Šigut. Přes Kričfalušiho se ale k zakončení nedostal a je z toho jen rohový kop pro Dynamo.
50'
Jukl se pokoušel o centr z pravé strany hřiště. Jenže jeho pas byl hodně přetažený a nikdo ze spoluhráčů ho nestihl.
49'
Hosté se snaží hrát aktivně, zatím se ale hraje daleko od brány Ludhy.
47'
Z velké dálky vystřelil Chaloupek, gólman Šípoš musel proti jeho dalekonosnému pokusu zasahovat.
46'
Šípoš musel nyní hodně mimo vápno, aby odkopl balon před Trubačem, který si nabíhal na dlouhý nákop na polovinu Jihočechů.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi Teplicemi a Dynamem České Budějovice. Jihočeši začali skvěle a zcela po zásluze vedli 1:0. Jenže v závěru první půle udělali dvě velké chyby a dvakrát inkasovali. Do kabin se tak odchází za stavu 2:1 pro domácí Teplice.
45+2'
45+2'
Oba týmy se snaží i v závěru poločasu. Dynamo ale přišlo o balon a do brejku šli domácí. Jenže Jásir v důležité chvíli míč také ztratil.
45'
Jihočeši svého soupeře zatlačili, jenže vše zakončil hodně nepovedeným centrem Florent Poulolo.
44'
Wale Musa Alli byl faulovaný Chaloupkem a bude tady ještě standardka pro Dynamo.
42'
Zdecimovaným hostům se teď nedaří. Během sedmi minut udělali dvě velké chyby, které je stály vedení v zápse.
40'
Chaloupkův skvělý výskok, hlavou dal na 2:1
40'
Teplice právě vstřelily branku!
Domácí dokonávají obrat v zápas, když po velkém tlaku centroval z vápna Jásir. Jeho pas byl ztečovaný vysoko do vzduchu, ŠTĚPÁN CHALOUPEK pak vyhrál souboj s gólmanem Šípošem a hlavou dopravil balon do brány – 2:1!
38'
Jihočeši po inkasovaném gólu již tolik nedominují a hra se opticky vyrovnává.
37'
Teď pro změnu Ondřej Kričfaluši fauloval Suchana a balon budou mít Jihočeši.
35'
Štěpán Chaloupek musel být navíc ošetřovaný, protože od Tranzisky dostal tvrdý direkt. Zdá se, že domácí stoper bude ale v pořádku.
34'
Jakob Tranziska v souboji o balon rukou zasáhl do obličeje Chaloupka a je pískáno.
33'
Fila utekl do sóla a vyrovnal, 1:1
33'
Dynamo udělalo v defenzivě obrovskou chybu a dostává gól na 1:1! Suchan se špatně dohodl se Sladkým, který nezvládl odkopnout na polovině hřiště balon. Míč si vzal DANIEL FILA, který samostatný únik na bránu dotáhl do gólového konce. Měl ale velké štěstí, když zasekl balon a přes brankáře Šípoše i vracejícího se Sladkého dotlačil balon do brány.
33'
Čermák poslal do vápna velmi dobrý centr, Ondřej Kričfaluši před Poulolem na další roh.
32'
Obraz hry se zatím moc nemění. Jihočeši jsou aktivnější a po defenzivním skluzu Jukla tady bude další roh pro Dynamo.
30'
ze hřiště odchází Matěj Radosta, přichází Josef Švanda,
ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Robert Jukl.
30'
Tranziska zastavil na polovině hřiště Labíka a je pískaný faul. Následuje prostor pro střídání.
29'
Dynamo je nadále při chuti a stále se hraje hlavně na polovině domácího celku.
27'
Teplice hrají dnes opravdu velmi špatně a je vidět, že trenér Zdeňko Frťala chystá střídání, a to hned dvojité.
25'
Zmatky ve vápně, od Marečka vlastní gól, 0:1
25'
Dynamo se šťastně dostává do vedení. Přímý kop od postranní čáry prodloužil hlavou Poulolo, který balon poslal do tyče. Právě od brankové konstrukce se míč odrazil do dobíhajícího domácího kapitána Lukáše Marečka, od kterého se odrazil do brány – 0:1!
24'
Nemanja Mičević nakopl u postranní čáry Jakoba Tranzisku a dostává žlutou kartu.
23'
Bílkův přímák vytáhl Šípoš
23'
Michal Bílek vystřelil velmi dobře. Míč poslal okolo zdi do brankového prostoru, kde ale dobře zasáhl gólman Dynama Dávid Šípoš.
23'
Je to téměř 25 metrů od brány Šípoše. Tak uvidíme, jak si s přímým kopem domácí poradí.
22'
Kousek za vápnem fauloval Matej Madleňák Daniela Filu a bude z toho zajímavý přímý kop pro domácí celek.
20'
Musa Alli opět z levé strany posílal do vápna balon na Suchana, ten se ale přes Labíka k zakončení nedostal.
19'
Po rychle rozehraném rohovém kopu se domácí k ohrožení brány soupeře nedostali.
19'
Teď z pravé strany letěl do vápna centr na Jásira. Ten se ale na balon natahoval marně a následně míč do zámezí poslal Sladký.
18'
Stále se hraje na polovině domácího celku. Tepličtí fotbalisté se ne a ne dostat do tempa.
17'
Fotbalisté Dynama jsou nadále lepším týmem a domácí se v podstatě jen brání.
16'
Jihočeši rozehráli přímý kop jako nečekaný signál, kdy místo centru Hellebrand poslal po zemi přihrávku na Suchana, ten ale z první nedokázal balon trefit. Po krátké mezihře se balon dostal k Mateji Madleňákovi, jehož pohotové zakončení skončilo mimo.
15'
Samuel Šigut dostal před zahráváním přímého kopu Dynama žlutou kartu po strkanici ve vápně.
14'
Lukáš Mareček na rohu velkého vápna srazil rozběhnutého Alliho a je pískáno. Navíc je tu žlutá karta pro domácího kapitána.
13'
Michal Bílek kopal přímý kop domácích, jeho centr do vápna ale v pohodě odvrátila hostující defenziva.
11'
Přímý kop zahrával Jan Suchan. Míč poslal kolem zdi na stranu, kde stál gólman Ludha. Ten bezpečně míč zastavil a domácí se ubránili.
10'
Dynamo kopalo roh, po kterém byl faulovaný Jakob Tranziska. Bude z toho přímý kop z velmi nebezpečné střelecké pozice.
9'
Musa Alli dokázal odcentrovat přes Marečka. K jeho střílené pobídce se ale nikdo ze spoluhráčů nedostal.
9'
Mohamed Jásir se dopustil útočného faulu a balon teď budou mít znovu hosté.
8'
Balon si na hranici vápna na střelu připravil Hellebrand, jeho křížná rána na zadní tyč skončila asi metr vedle.
7'
První žlutou kartu zápasu obdrželi také domácí. Michal Bílek fauloval Čermáka a dostává žlutou kartu.
7'
Na přihrávku z pravé strany si do vápna nabíhal Matej Madleňák, dobře ho ale zblokoval Matěj Radosta a hostující obránce nakonec nezakončil.
6'
Suchan rozehrál roh nakrátko, k přímému ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.
6'
Po centru Suchana musela zasahovat domácí defenziva a bude z toho první roh pro Dynamo.
5'
Ve středu pole jsou po zisku balonu výrazně lepší zatím hosté. Ti dokážou dobře kombinovat a poměrně snadno se dostávají i k vápnu soupeře.
4'
Jihočeši získali balon rychle zpět a již opět zkoušejí vyrazit do útoku.
3'
Marcel Čermák ztratil na polovině hřiště balon a následně musel skluzem zastavit Jásira. Je z toho první žlutá karta dnešního zápasu.
1'
První střelecký pokus přišel již v první minutě hry, kdy zpoza vápna pálil Wale Musa Alli. Jeho pokus byl ale nepřesný a mířil nad bránu.
1'
Vše je připraveno k úvodnímu výkopu, o ten se postarají hosté.
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu. Domácí jsou klasicky žluto-modří, hosté bílo-černí.

FK Teplice: Ludha – Kričfaluši, Chaloupek, Mičević – Radosta, Bílek, Trubač, L. Mareček (C), Labík – D. Fila, Jásir.
Náhradníci: Grigar – Audinis, S. Bednár, Čerepkai, Gning, Jukl, Knapík, Křišťan, Švanda.
Trenér: Zdenko Frťala

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Králik (C), Poulolo, Madleňák – Suchan, P. Hellebrand, Čermák – Šigut, Tranziska, Alli.
Náhradníci: Janáček – Brandner, L. Havel, Hubínek, Lazić, Nikl, Skalák, Zajíc, Zíka.
Trenér: Jiří Lerch

Rozhodčí: Petřík – Matoušek, Novák.
Teplice jsou aktuálně v tabulce na desátém místě a na jedenácté Bohemians mají náskok čtyř bodů. Je tedy jasné, že pokud by dnes vyhrály, zajistily by si účast v prostřední skupině o Konferenční ligu. Aktuální forma ale nehrála tak úplně ve prospěch Teplic. Tým vedený Zdeňko Frťalou sice v minulém kole vyhrál v Mladé Boleslavi 2:1, z předešlých čtyř zápasů ale uhrál pouze jeden bod za domácí remízu se Slováckem a právě nepovedené výsledky ho stály lepší postavení v tabulce.
Dynamo České Budějovice prožívá těžké časy. Jihočeši se prakticky celou sezonu drží na samém chvostu tabulky a bojují o to, aby na ně po nadstavbě nezůstal Černý Petr v podobě posledního místa tabulky a přímého sestupu do druhé ligy. Z posledních pěti kol Dynamo získalo pět bodů, a to především díky výhře nad Slovanem Liberec (3:2) o minulém víkendu. Předtím tým trenéra Jiřího Lercha remízoval v Pardubicích a bod uhrál také doma se Zlínem.
Hezký sobotní podvečer z teplických Stínadel, kde dnes v 18:00 odstartuje zápas 29. kola FORTUNA:LIGY mezi domácími Teplicemi a hostujícím Dynamem České Budějovice. Domácí si budou chtít dnes upevnit pozici v poklidném středu tabulky a zajistit si účast v prostřední skupině o Konferenční ligu, hosté budou dělat vše pro to, aby se zase o něco více vzdálili poslednímu místu tabulky.