FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Bohemians - 20. dubna 2024   15:00

Karviná
54' Budínský
1:1
(0:0)
Bohemians
59' Prekop

Holec – Traore (82. Ražnatović), Svozil (C), Bergqvist – Raspopović (60. Memić), Boháč, Moses (78. Ayaosi), Fleišman – Čavoš (46. Budínský) – Ezeh, Regáli (78. Mikuš).
Ciupa – Kačor, D. Žák, Bederka, Akinyemi, Čurma.
Pechanec – Kříž, Slavíček.
Městský stadion Karviná, Karviná
1754 diváků
Soukup – Ad. Kadlec, Petrák, Hybš (90+3. Puškáč) – M. Dostál, Beran (90+3. Köstl), Hůlka (C), R. Hrubý (46. Vondra), Kovařík – Prekop (85. Shejbal), M. Kozák (68. Jan Matoušek).
Reichl – Mužík, Hála, Huf, Křapka, Necid.

SESTŘIH: Karviná - Bohemians 1:1. Domácí dlouhou přesilovku nevyužili

Z dnešního utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Karviná se remízou dostala na patnácté místo o skóre před České Budějovice, které mají večerní zápas v Teplicích k dobru. Bohemians zůstávají na jedenáctém místě a zahrají si skupinu o udržení.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 7:15.
Karvinští fotbalisté ve druhém poločase měli převahu i výhodu jednoho muže v poli, ale Pražané dokázali odpovědět na úvodní trefu Budínského, protože faul Traoreho potrestal z pokutového kopu Prekop. Rozhodnout mohl Ezeh, ale jeho hlavička po rohovém kopu skončila na břevnu soupeřovy branky. Bohemians tak získala bod, Karviná ztratila dva body.
90+6'
90+5'
Ražnatovič si nerozuměl s Mikušem, ten si naběhl do druhé strany než šla kolmice prvně jmenovaného.
90+4'
Další centr Ražnatoviče z levé strany, který se po odrazu před malým vápnem dostal na hlavu Memiče, ale karvinský záložník v gólové pozici minul levou tyč.
90+3'
Střídání Bohemians. Hřiště opustili Hybš s Beranem, místo nich přišli Puškáč a Köstl.
90+2'
Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Bohemians. Rozhodčí ukázal, že tento čas ještě přidá k avizovanému nastavení.
90+1'
Centr Ražnatoviče chytil do rukou gólman Soukup.
89'
Po faulu na Ezeha protestoval trenér Bielan a uviděl žlutou kartu.
89'
Memič našel krátkou přihrávkou z pravé strany u bližší tyče Ezeha, karvinský útočník ale střelou z první napálil míč vedle brány.
88'
Ayaosi se obtočil na hranici vápna kolem bránícího hráče a prudce vystřelil, gólman Soukup jeho ránu vyrazil zpět do hry.
87'
Ražnatovičův nákop z levé strany promáchl na zadní tyči Ayaosi. Moc nechybělo, aby karvinský hráč usměrnil míč do odkryté branky.
85'
Střídání trenéra Veselého. Ze hry stáhl Prekopa, místo něj naskočil Shejbal.
85'
Ražnatovič poslal z levé strany překvapivý centr do zadní části šestnáctky, kde se zjevil Budínský, ale střelou z první překopl tribunu za brankou Bohemians.
84'
Odražený míč po rohovém kopu napálil vedle branky domácí Ayaosi.
83'
Rohový kop Budínského poslal hlavou do břevna Ezeh, následně hosté odvrátili míč na další roh.
83'
Karviná tlačí, pokus Budínského o střelu byl zblokován za cenu rohového kopu.
82'
Karviná znovu střídá, hřiště opustil Traore a místo něj přišel Ražnatovič.
81'
Budínský našel v zadním poli hlavičkujícího Boháče, který pouze usměrnil míč k brankáři Soukupovi.
81'
Pohledná kombinace domácích po pravé straně v podání Memiče a Budínského, následný Memičův přízemní centr hosté srazili mimo hřiště. Rohový kop.
78'
Domácí znovu vystřídali. Dolů šli Regáli s Mosesem, místo nich naskočili Mikuš a Ayaosi.
78'
Po centru Berana z levé strany se v pokutovém území srazili Holec s Kovaříkem. Rozhodčí přerušil hru.
76'
Budínský našel na pravé straně Memiče, ten odcentroval míč před malé vápno, kde jej hlavičkoval Regáli nad branku.
75'
Regáli dostal krátkou přihrávku na střed hřiště, ale z dvaceti metrů přestřelil branku Pražanů.
73'
Nepovedený centr Regáliho z levé strany skončil u gólmana Soukupa.
72'
Budínského rohový kop zamířil na přední tyč, odkud hosté míč odvrátili. O pár sekund později Budínský znovu centroval z levé strany, tentokrát míč vedle brány odkopl Hybš.
72'
Dnešní utkání sleduje 1754 diváků.
70'
Po centru Kovaříka z levé strany a hlavičce bránícího hráče se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Hůlka, ale trefil jen střechu tribuny za brankou.
69'
Tak to byla šance! Boháč si s míčem seběhl z levé strany před vápno a prudce vypálil na bránu. Gólman Soukup měl co dělat, aby míč vyrazil mimo bránu.
68'
Bohemians střídá, Kozák míří z placu, nahoru jde Matoušek.
67'
Kovaříkův nákop z levé strany našel v pokutovém území Hůlku, ale od jeho hlavy a odrazu míče o hlavu Fleišmana míč zamířil do rukou Holece.
66'
Karviná dobře kombinovala na pravé straně, jenže celou akci zhatil nepovedeným centrem do zámezí Memič.
65'
Nepříjemný centr Kovaříka z levé strany, do pokutového území si nabíhal Kozák, ale v pádu míč nezasáhl. Zmocnil se jej až brankář Holec.
62'
Boháč se rozhodl vystřelit ze střední vzdálenosti, ale jeho sražený pokus dolétl přímo do Soukupových rukavic.
61'
Centr Fleišmana z levé strany prodloužil za sebe Ezeh, tam se opřel do míče Memič, ale prudkou střelou napálil jen bránícího hráče.
60'
Trenéři Karviné sáhli ke změně. Ze hřiště stáhli Raspopoviče, místo něj přišel Memič.
59'
Bohemians právě vstřelili branku!
K pokutovému kopu se postavil ERIK PREKOP a střelou po zemi do středu branky vyrovnal na 1:1.
58'
Penalta! Po srážce s Traorem upadl na zem Hybš a rozhodčí Pechanec ukázal na bílý puntík.
57'
Hráči Bohemians přidali na aktivitě, snaží se rychle zareagovat na inkasovaný gól.
54'
Tohle střídání se vyplatilo! Budínský si narazil a tyčí a propálil Holce, 1:0!
54'
Karviná právě vstřelila branku!
Slezané jdou do vedení! LUKÁŠ BUDÍNSKÝ se zpoza šestnáctky opřel do míče a střelou na levou stranu nejprve orazítkoval tyč Soukupovy brány, následně se dostal k dorážce a míč dorazil do prázdné brány! Karviná vede 1:0!
52'
Budínský vystřelil zpoza šestnáctky, odražený míč doskákal k Ezehovi, který skákavý míč napálil vedle branky. Následovalo odmávání a odpískání ofsajdu.
52'
Hráči Bohemians zakombinovali po pravé straně po zemi, celou akci završil po přihrávce Berana střelou z kroku Kozák, ale jeho slabý pokus sotva doletěl ke karvinskému brankáři.
51'
Prekopovi se dnes centry nedaří, i tento z levé strany byl přetažený a zamířil jen k Fleišmanovi.
49'
Budínský dlouho nevěděl, co udělat s míčem, až se do něj opřel z nějakých třiceti metrů a vysoko přestřelil soupeřovu bránu.
48'
Centr Prekopa z levé strany přelétl i domácího Fleišmana, který byl posledním hráčem v dráze letu míče.
47'
Na levém křídle se uvolnil Prekop, ale jeho přihrávka do pokutového území zamířila do míst, kde nikdo nebyl, než si tam doběhl brankář Holec.
46'
Oba trenéři sáhli o přestávce k jedné změně. V domácím týmu nahradil Budínský Čavoše, v týmu Bohemians zůstal v šatně Hrubý a místo něj přišel Vondra.
46'
První půle je za námi. Viděli jsme celkem živý fotbal, ale bez větších šancí na jedné nebo druhé straně. Zlomovým okamžikem může být vyloučení Petráka z 39. minuty, po kterém domácí budou hrát celý druhý poločas přesilovou hru.
45+5'
45+5'
Karviná se vydala po akci soupeře do rychlého protiútoku, ale Fleišmanova střela zpoza šestnáctky vypadala spíš jako nepovedený centr.
45+4'
Tečovaná střela Kadlece z nějakých pětadvaceti metrů skončila nad bránou. Hosté budou zahrávat další rohový kop.
45+3'
Rozhodčí nařídil pokračování ve hře, penalta se kopat nebude.
45+2'
Po centru z pravé strany hosté hned dvakrát reklamovali penaltu. Nejdřív při střele jednoho z hráčů na pravé straně a následně po středu bránícího hráče s Kozákem.
45+1'
Fleišmanův centr z levé strany nezpracoval Ezeh. Do útoku míří soupeř.
45'
Moses krátkou přihrávkou nabídl míč Čavošovi, ten se po krátké otočce rozhodl vystřelit, ale netrefil branku.
44'
Další centr Raspopoviče zamířil na hlavu bránícího Hybše, od něj míč zamířil do zámezí. Roh se kopat nebude, protože Regáli byl v ofsajdu.
43'
Karvinští tlačili, ale po centru Raspopoviče z pravé strany si v hlavičkovém souboji pomohl faulem domácí obránce Bergqvist.
42'
Rohový kop Fleišmana prodloužil v malém vápně rukou gólman Soukup, domácí zůstávají u míče.
41'
Čavoš z přímého kopu trefil jen černou zeď složenou z bránících hráčů Bohemians.
39'
Je to tak, podle videa Petrák fauloval před pokutovým územím Regáliho, čímž ho vychýlil do strany. Sudí to posoudil jako faul v gólové pozici a obránce Bohemians vyloučil. Karviná bude zahrávat přímý kop téměř z hranice šestnáctky.
38'
Rozhodčí se jde podívat k videu. Vypadá to na červenou pro obránce Bohemians, který si pomohl faulem.
37'
Rozhodčí Pechanec ještě komunikuje s kolegyní u videa, zda v úniku Regáliho nebylo něco proti pravidlům.
36'
Regáli se dostal do úniku na soupeřovu branku, ale na poslední chvíli byl odzbrojen od míče. Následný nákop do malého vápna odrazil nohou Dostál k brankáři Soukupovi.
34'
Povedenou kombinací se Bohemians dostaly až do pokutového území, jenže centr Prekopa z pravé strany byl příliš dlouhý a zamířil do zámezí.
31'
Po centru Hybše z levé strany se míč na přední tyči dostal ke Kozákovi, který prudkou hlavičkou napálil balón těsně nad břevno karvinské brány.
30'
Fleišmanův přímý kop od středové čáry mířil do zadní části šestnáctky na Bergqvista, ale od švédského obránce míč vylétl do zámezí.
28'
Po následném rohu karvinského celku se odhodlal k nůžkám Svozil, ale po jeho střihu míč zamířil metr vedle levé tyče.
27'
Fleišman centroval z přímého kopu z pravé strany, Hůlka balón přizvedl za sebe, kam dobíhal Ezeh, který raději nechal balón doskákat vedle branky.
27'
Čavoš hledal centrem od rohového praporku hlavu Ezeha, ale míč byl o něco delší.
26'
Centr Čavoše do pokutového území odhlavičkoval Hůlka vedle branky. Rohový kop pro Karvinou.
26'
Karviná má výhodu přímého kopu z nějakých třiceti metrů. Z toho by se dalo i střílet.
24'
Ezeh se chystal jít do brejku po pravém kraji, ale nebyl dostatečně rychlý, navíc přihrávka na Regáliho byla pomalá.
22'
Prekop chtěl kolem postranní čáry oběhnout Svozila, ale narazil do karvinského stopera a složil se na zem. Sudí to posoudil jako faul a ocenil domácího hráče osobním trestem žluté barvy.
21'
Na Fleišmanův centr z levé strany si nabíhal Čavoš, ale před ním odkopl míč mimo vápno Petrák.
20'
Hrubý našel od rohového praporku v pokutovém území hlavu Hůlky, ale od ní se míč odrazil nad břevno karvinské branky.
19'
Hrubého centr vyhlavičkoval z pokutového území Svozil, následný pokus o průnik Kadlece odrazil do zámezí jeden z karvinských hráčů. Následuje rohový kop pro klokany.
18'
Po faulu na levé straně budou rozehrávat přímý kop hráči v černých dresech. K míči se staví Hrubý.
16'
Regáli se rozběhl z levé strany až před šestnáctku, následně přes spoluhráče dostal míč na Raspopoviče, který odcentroval z pravého křídla do vápna, kam si naskočil Fleišman, ale hlavou usměrnil míč do středu brány, kde byl připraven gólman Soukup.
13'
Nepříjemný centr z levé strany z kopačky Kozáka zamířil do zadní poloviny šestnáctky, kde si na hlavičku naskakoval Dostál, ale míč minul.
12'
Dostál zajel u postranní čáry do Fleišmana, sudí Pechanec na znamení svého kolegy odpískal faul.
11'
Nepovedený centr z levé strany v domácím podání končí v zámezí. Odkopem obnoví hru gólman Soukup.
10'
Čavoš hledal dlouhým nákopem na zadní tyči Bergqvista, ale dobrým výběhem se prezentoval brankář Soukup, který si stáhl míč ze vzduchu.
9'
Fleišman míří za pomezní čáru, domácí budou rozehrávat přímý kop.
8'
Fleišman vypíchl soupeřovu přihrávku, následně narazil do Berana, který si pomohl v souboji nedovoleně. Karvinského záložníka museli přijít ošetřit domácí zdravotníci.
7'
Po centru Fleišmana z levé strany zkoušel centrovat z pravé strany Raspopovič, ale dle sudího byl v ofsajdu.
7'
Regáli trochu šťastným centrem z pravé strany našel v pokutovém území nabíhajícího Čavoše, ten si prvním dotekem sklepl míč, ale pouze k obránci soupeře.
5'
Karviná dlouho kombinovala na útočné polovině, jenže přihrávku na Regáliho zkazil Raspopovič.
3'
Karvinští se do toho v úvodních minutách opřeli a nepříjemně atakovali pokutové území soupeře, avšak bez střeleckého pokusu.
1'
Ezeh nezpracoval dlouhý nákop Fleišmana. Na druhou stranu se do protiútoku vydal Kozák, ale před pokutovým územím upadl v souboji se Svozilem.
1'
Vzhledem k níže zmíněným událostem a deštivému počasí se dnes očekává návštěva okolo 1500 diváků. Na stadion dorazila také skupinka zhruba 50 fanoušků Bohemians.
Sestavy obou celků už jsou k dispozici. Oba trenéři udělali nějaké změny oproti předchozímu zápasu. V karvinském celku nahradil Ražnatoviče Fleišman, na hrotu nastoupí Regáli s Ezehem.

V pražském celku zůstali mimo hru Křapka, Vondra, Ristovski a Hála, místo nich se objevili Petrák, Dostál, Hrubý a Kozák.
Hezkou sportovní sobotu z karvinsko-těšínsko-třineckého regionu. Dnes jsou na programu hned tři velké události. Od 15 hodin odstartuje prvoligový fotbalový souboj Karviná – Bohemians, o dvě hodiny později bude rozehráno třetí finále hokejové extraligy mezi Třincem a Pardubicemi a od 18 hodin kousek odsud sehrají třetí semifinále házenkáři Karviné a Lovosic. Máme se tedy na co těšit, ale jako první startujeme fotbalem.

MFK Karviná: Holec – Traore, Svozil (C), Bergqvist – Raspopović, Boháč, Moses, Fleišman – Čavoš – Ezeh, Regáli.
Náhradníci: Ciupa – Ayaosi, Kačor, Ražnatović, D. Žák, Bederka, Akinyemi, Budínský, Čurma, Mikuš, Memić.
Trenér: Vlk.

Bohemians Praha 1905: Soukup – Ad. Kadlec, Petrák, Hybš – M. Dostál, Beran, Hůlka, R. Hrubý, Kovařík – Prekop, M. Kozák.
Náhradníci: Reichl – Shejbal, Mužík, Jan Matoušek, Hála, Vondra, Köstl, Puškáč, Huf, Křapka, Necid.
Trenér: Veselý.

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Slavíček.
Hlavním rozhodčím dnešního utkání je Ondřej Pechanec, pro kterého to bude 120. prvoligové utkání v kariéře. V dosavadních 119 ukázal 542 žlutých, 32 červených karet a nařídil 35 pokutových kopů. Role asistentů budou plnit Jiří Kříž a Lukáš Slavíček. Čtvrtým rozhodčím je pak Filip Kotala. Chybět nebudou ani dvojice videorozhodčích – hlavní Jana Adámková a asistent Jan Hurych.
Vzájemné zápasy

Vzájemná střetnutí v nejvyšší soutěží hovoří ve prospěch pražského celku. Klokani úřadují především doma, kde z osmi zápasů neprohráli jediný a jen dvakrát remizovali.

Karvinští mají lepší bilanci v domácím prostředí. Ze sedmi duelů zvítězili třikrát, ve dvou zápasevh byla lepší Bohemka, dvakrát utkání skončilo remízou.

Poslední vzájemný souboj na tomto stadionu skončil remízou 1:1. Na Šehičovu trefu z prvního poločasu odpověděl po změně stran Květ. -Podzimní duel lépe zvládl tým trenéra Veselého, který zvítězil těsně 1:0.

Bohemians – Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 52. Prekop. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Dresler. ŽK: Miller (trenér brankářů) – Boháč, Jarábek (trenér), Ezeh, Hampel (trenér brankářů). Diváci: 4279.

Bohemians: Jedlička – Dostál, Köstl, Hůlka, Hybš – Beran (80. Mužík), Hrubý, Smrž, Hála (80. Shejbal) – Prekop (88. Jindřišek) – Puškáč (70. Matoušek). Trenér: Veselý.

Karviná: Holec – Čurma, Krčík, Bederka, Fleišman – Memič, Čavoš (76. Ezeh), Boháč (62. Budínský), Iván (62. Papalelé) – Akinyemi, Doležal (62. Ayaosi). Trenér: Jarábek.
MFK KARVINÁ
16. místo, 21 bodů (5-6-17), skóre 28:51

Karviná se po výměně trenéra herně i výsledkově zvedla. Pod trenérem Bielanem zvládla úvodní utkání proti Českým Budějovicím, pak sice prohrála v Hradci Králové, ale v posledních dvou zápasech remizovala s Plzní a na hřišti ostravského Baníku.

Ani pozitivní herní projev, ani bodový přísun nepomohl horníkům vykopat se výš než z posledního místa. Na barážovou příčku, kterou okupují České Budějovice, ztrácejí jeden bod.

Trenérské trio Vlk, Bielan, Grussmann může těšit návraty Amara Memiče po karetním trestu a Jiřího Fleišmana, který kvůli dohodě s Baníkem nesměl minule nastoupit. Do tréninkového procesu naskočil po dlouhém zranění Rajmund Mikuš. Otazník visí nad starty stopera Dávida Krčíka a útočníka Martina Doležala.

Poslední utkání

Ostrava – Karviná 2:2 (1:0)
Branky: 19. a 74. (pen.) Ewerton – 63. Regáli, 80. Ražnatovič. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Žurovec. ŽK: Rigo, Blažek, Adediran – Regáli. Diváci: 12296.

Karviná: Holec – Traore, Svozil, Bergqvist – Raspopovič (78. Kačor), Boháč, Čavoš (78. Budínský), Moses (78. Ayaosi), Ražnatovič – Iván (46. Regáli), Adeleke (46. Ezeh). Trenér: Vlk.
BOHEMIANS PRAHA 1905
11. místo, 31 bodů (7-10-11), skóre 26:38

Klokani neprožívají příliš povedenou jarní část. Od posledního vzájemného střetnutí s Karvinou (11. listopadu) zvítězili z třinácti zápasů pouze jednou, a to před dvěma týdny doma proti Jablonci. Ve zbylých zápasech uhráli osm remíz a čtyřikrát prohráli.

Hráči z hlavního města se díky této šňůře bez vítězství propadli na jedenácté místo a dvě kola před koncem ztrácejí na desáté Teplice čtyři body.

28. kolo nabídlo Pražanům malé derby, kdy do Ďolíčku přijela Sparta. Fanoušci aktuálního mistra byli myšlenkami na hokeji, který se protáhl přes celé utkání. Přesto si Sparta poradila a zvítězila nad Bohemians 3:1.

Velké nebezpečí můžeme čekat od Lukáše Hůlky, který se střelecky prosadil v posledních třech zápasech. Trefil se do sítě Sparty i Slavie a zaznamenal gól také proti Jablonci. Poslední čtvrtý gól přidal v úvodním kole na hřišti Pardubic.

Poslední zápas

Bohemians – Sparta 1:3 (1:1)
Branky: 41. Hůlka – 48. a 74. Birmančevič, 45+2. Vitík. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vlček. ŽK: Kadlec, Hůlka, Shejbal – Panák, Ryneš, Zelený, Olatunji. Diváci: 6195.

Bohemians: Soukup – Křapka (62. Köstl), Vondra, Hybš – Kadlec, Beran, Hůlka, Kovařík (76. Hrubý) – Prekop (76. Huf), Hála (62. Shejbal) – Ristovski (36. Puškáč). Trenér: Veselý.
Základní část Fortuna:ligy míří do svého cíle. Svůj poslední domácí duel před nadstavbou sehrají fotbalisté poslední Karviné, kteří na svém stadionu budou hostit Bohemians. Půjde o souboj celků, které aktuálně okupují místa znamenající skupinu o udržení. Zápasem vás provede Igor Mainka
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.