FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Zlín - 20. dubna 2024   15:00

0:0
(0:0)

Hanuš – Černák, Hurtado, Tekijaški (46. Štěpánek), Polidar – Čanturišvili, Kratochvíl, Hübschman (C) (79. Velich), Martinec, Hollý (66. Náprstek) – Chramosta (79. Kanakimana).
Fendrich – Houska, Karban, Gaši, D. Souček.
Všetečka – Hrabovský, Váňa
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 250 diváků
S. Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Pidro – Janetzký, Bužek, Holík (89. Ikugar), González (64. Fantiš), Bartošák (C) – Schánělec (72. Vukadinović).
Rakovan – Simerský, Reiter, Čelůstka, J. Kolář, Nombil, Slončík, Načkebia.
Dostál

SESTŘIH: Jablonec - Zlín 0:0. Krize Severočechů trvá, neporadili si s přesilovkou

Děkuji za pozornost a přeji hezkou sobotu.
Za hodně nespokojených reakcí jabloneckých diváků končí druhý zápas v řadě, ve kterém Severočeši nezvítězili navzdory dlouhé hře v početní převaze. Dnes berou alespoň bod mírné útěchy. Svěřenci kouče Látala si v přesilovce dlouho nemohli vytvořit ani pořádný tlak. To se změnilo až v posledních deseti minutách, míč do sítě ale domácí nedotlačili a se Zlínem se rozcházejí bezgólovou remízou.
90'
Kanakimana mohl v nastavení rozhodnout
90+4'
90+3'
Martin Cedidla chyboval na pravé straně obrany a daroval Jablonci ještě jednu šanci! Vachtang Čanturišvili pak přihrál pod sebe na Martince, který míč levačkou napálil do vápna. K hodně těžkému voleji se dostal Bienvenue Kanakimana, balon ale usměrnil nad břevno.
90+3'
Stanislav Dostál si nechal Bienvenue Kanakimananu přiběhnout až do těsné blízkosti. Z časomíry tím ukrojil další cenné vteřiny, načež míč sebral do rukavic.
90+2'
Polidarovi proklouzl míč pod nohou, zároveň však byl faulován Vukadinovićem, takže Severočeši mohou zůstat na balonu.
90+1'
Začátek tříminutového nastavení se nesl ve znamení střeleckého pokusu Štěpánka, který zkusil štěstí z velké dálky. Balon nicméně poslal hodně vysoko nad zlínskou branku.
90'
Rozehrávka Hurtada končí daleko v autu, podobné ztráty teď domácí nepotřebují.
89'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Libor Holík, přichází Kenneth Ikugar.
88'
Vachtang Čanturišvili centroval na přední tyč, kde úřadoval Jakub Černín.
88'
Další roh Jablonce, který má konečně větší tlak!
86'
Další velká chyba Dostála, který v závěru utkání nepůsobí vůbec jistě! Znovu si vyběhl na centrovaný míč, který mu pak vypadl z rukou a Matěj Polidar z úhlu dorážel do odkryté brány. Ve spěchu ale míč poslal nad.
86'
Série rohových kopů pokračovala rozehrávkou z druhé strany. Jakub Martinec si proklestil cestu k hlavičce, Dostál však dobře věděl, že pokus míří mimo.
85'
Následný rohový kop podskočil brankář Dostál a míč se snášel před opuštěnou bránu. Žádný z Jabloneckých ovšem zrovna nebyl nablízku.
85'
Miloš Kratochvíl vybídl k centru Vachtanga Čanturišviliho, ten si míč hodil na pravačku a hledal na vzdálenější tyči Černáka, před kterým Fantiš tečoval balon na roh.
84'
Haiderson Hurtado s protihráčem za zády zachoval klid a rozehrál přes Hanuše.
82'
Střídající hráči Jablonce zatím přinášejí kýžený efekt a jsou vidět. Stanislav Dostál může uklidnit situaci rozehrávkou od zlínské brány.
81'
Centr Polidara domácí dobře sklepli k Jakubu Martincovi, jehož těžký volej z okolí penaltového puntíku zamířil nad břevno.
81'
Oliver Velich ve spolupráci s Matějem Náprstkem parádně vyřadili dva bránící hráče. Vachtang Čanturišvili posléze zahrával rohový kop, k zakončení se Jablonečtí nedostali.
80'
Vypadá to, že Severočeši teď přece jenom trošku zvyšují otáčky a nápor okolo zlínského vápna narůstá.
79'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Bienvenue Kanakimana,
ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Oliver Velich.
78'
Po dlouhé době alespoň menší vzrušení před zlínskou bránou. Dostál neudržel střelu z dálky, k dorážce ale měli domácí daleko. Navíc se píská útočný faul.
77'
Přízemní jedovku Polidara vytáhl Dostál
77'
Pokud si Stanislav Dostál říkal, že na něj jablonečtí fotbalisté už několik minut neposlali nepřesný centr, určitě mu udělal radost míč z kopačky Polidara. Zlínský brankář snadno chytil ve druhém poločase už několikátý centrovaný balon.
76'
Rozeběhla se poslední čtvrthodina řádné hrací doby. Stále platí, že Jablonec si z přesilovky prakticky nic nevytvořil. Zdá se, že utkání pomalu spěje k bezgólové remíze.
74'
Miloš Kratochvíl prostrčil míč po zemi do pokutového území. Snažil se k němu dostat Vachtang Čanturišvili, před kterým balon uklidil bránící hráč.
73'
Stanislav Dostál nechal volný míč dojet do zámezí. Následně si ho chystá k odkopu od brány.
72'
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Vukadin Vukadinović.
72'
Aktuální zmar domácího týmu ukázalo i nešťastné uklouznutí Černáka.
Dnešní utkání sleduje 1 250 diváků.
71'
Jablonečtí hráči Dostála nadále zásobují centry. Zlínský brankář teď snadno chytil míč z kopačky ex-zlínského Čanturišviliho.
70'
Teď už to vypadalo, že by Jablonečtí konečně mohli zahrozit. Jan Chramosta měl na levém křídle dostatek prostoru, centr ale poslal do dosahu gólmana Zlína.
69'
Zelenobílí si s přesilovkou podobně jako minulý týden vůbec nevědí rady a musejí si vyslechnout pískot vlastních příznivců.
68'
Parádní prudký centr od levé postranní lajny vyslal Bartošák. Libor Holík se po balonu akrobaticky natahoval, zakončit se mu nepovedlo.
67'
Polidarův centr stáhl do rukavic Dostál.
66'
ze hřiště odchází Dominik Hollý, přichází Matěj Náprstek.
66'
Vachtang Čanturišvili mizernou přihrávkou do druhé vlny našel jen protihráče. Nesmělý potlesk ochozů si vysloužil alespoň Matěj Polidar, který zabránil brejku.
65'
Štěpánek trošku krkolomně odehrál míč do zámezí před nově příchozím Fantišem. V posledních minutách to zdaleka nevypadá, že by Zlínští měli na hřišti o hráče méně.
64'
ze hřiště odchází Pablo González, přichází Antonín Fantiš.
63'
Jakub Černín inkasuje žlutou kartu za tvrdý zákrok v oblasti půlicí čáry.
63'
Severočeši si neskutečně zahrávají. Znovu zdarma odevzdali míč na své vlastní obranné polovině. Jediným štěstím pro domácí je, že Zlín zatím není lepší v předfinální fázi.
62'
Jablonečtí diváci už na své hráče začínají pískat, přišla totiž další zmařená rozehrávka. I když teď nutno říct, že David Štěpánek v tom byl trošku nevinně. Balon mu totiž těsně před kopačkou skočil.
61'
Tomáš Hübschman se omlouvá Polidarovi, že pro něj přihrávku do strany učinil nedostižitelnou.
60'
Michal Černák nejprve dobře zrychlil hru, pak ale rozehrál jen na Janetzkého. Domácí se museli rychle zformovat, aby z toho nic nebylo.
59'
Miloš Kratochvíl si pomohl útočným faulem.
58'
Michal Černák to vzal na sebe a z pravého křídla se hezky prokličkoval do pokutového území. Už byl v těžkém úhlu, přesto vybojoval roh. Jakub Černín následný centr odhlavičkoval do bezpečí.
57'
Nepříjemná srážka Schánělce s Hurtadem. Oba zúčastnění nejspíše budou v pořádku.
56'
Jablonec má ve druhém poločasu lehce více ze hry, žádný drtivý tlak se nicméně zatím proti oslabenému protivníkovi nekoná.
55'
Joss Didiba prokázal nervy ze železa, když v roli posledního hráče obehrál napadajícího Martince.
54'
Po nízkém centru Štěpánka se míč dostal na pravačku Vachtanga Čanturišviliho. Gruzínský ofenzivní hráč ještě mohl roztahovat hru přes Kratochvíla, rozhodl se však pro ránu z dálky, která zamířila vysoko nad bránu Dostála.
53'
Matěj Polidar centrem od rohového praporku znovu hledal obvyklého adresáta jabloneckých centrů – Jakuba Martince. Stále ale platí, že Moravané mu v šestnáctce nenechávají ani centimetr prostoru zdarma.
52'
Haiderson Hurtado doslova napálil míč do zad Chramosty. Od nich se ale balon odrazil před Kratochvíla, který pro svůj tým získal rohový kop.
51'
Zlín se po laciné jablonecké ztrátě ve středu hřiště hnal do přečíslení! Pablo González předal míč na osu hřiště Tomáši Schánělcovi, jehož v pozici jediného bránícího hráče výborně odzbrojil Matěj Polidar.
51'
Martin Cedidla se hodně zlobí, že rozhodčí jeho kontakt s Hollým posoudil jako faul. Hrát budou jablonečtí fotbalisté.
50'
Čanturišvili v ofsajdu.
49'
Zlínští fanoušci se už symbolicky dali na skandování "pískej konec." Je jasné, že Moravanům teď bude o deseti čas utíkat docela pomalu.
48'
Jan Chramosta si o penaltu říkal příliš okatě, rozhodčí Všetečka mu na jeho prosby neskočil.
47'
Co Zlín nestihl za celý první poločas, chtěl zvládnout hned po startu druhého. Na první střelu mířící do prostoru brány však hosté stále čekají. Schánělcovu bombu totiž zblokoval David Štěpánek.
46'
ze hřiště odchází Nemanja Tekijaški, přichází David Štěpánek.
46'
Bude zajímavé sledovat, jak se Jablonec vypořádá s přesilovkou. Minulé kolo v Olomouci totiž proti deseti hrál ještě déle, vypracoval si ovšem minium šancí a navrch v závěru sám inkasoval na konečných 0:1.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Za znovu sílícího sněžení končí první poločas. Pokud jste náhodou přišli k zápasu později, zřejmě jste o nic nepřišli. První významnější situace přišla až ve 37. minutě, kdy se zbytečně nechal vykartovat zlínský Pidro. Severočeši následně oslabeného soupeře zatlačili, zatím však bez většího střeleckého efektu.
45+2'
45+2'
Jan Hanuš na konci poločasu pořádně zariskoval před napadajícím Schánělcem. Jablonecký gólman měl i štěstí, že Tomáš Schánělec neudržel stabilitu.
45+1'
Na začátku dvouminutového nastavení se znovu potkali staří známí – Martinec a Bartošák. Rozhodčí po dlouhé rozmluvě udělil jabloneckému hráči žlutou kartu.
44'
Lukáš Bartošák si hlasitým zakřičením řekl o posouzení Martincova zákroku jako nedovoleného. Zlín bude rozehrávat z vlastní obranné poloviny.
43'
Hurtado dobrým dlouhým míčem našel Čanturišviliho. Ten si následně nerozuměl s Chramostou a domácí musejí začít znovu odzadu.
42'
Jedná se o Tomáše Schánělce, u kterého jsou přítomní zdravotníci.
41'
Přetaženou Gonzálezovu přihrávku sprintující Libor Holík na hřišti nestihl. Mezi tím zůstal na zemi ležet jeden ze zlínských fotbalistů, což se vůbec nelíbí trenéru Červenkovi a celé lavičce.
40'
Jablonec je po Pidrově červené kartě jako politý živou vodou. Domácí cítí šanci udeřit ještě před koncem poločasu.
38'
Hurtado pohotově střílel, Dostál hosty podržel
38'
Přesilovka mohla být bleskově využitá. V pokutovém území se míč odrazil proti noze svátečního střelce Haidersona Hurtada, jehož dělovku na bližší tyč vyrazil Dostál mimo.
37'
Dva žluté fauly během osmi minut a Pidro je vyloučen
37'
Neskutečná individuální chyba v podání Selmira Pidra! Ten totiž už s první žlutou na kontě daleko od vlastní brány fauloval v nic neřešícím souboji Černáka a po druhé žluté míří do kabiny.
37'
Lukáš Bartošák si za pokutovým územím naznačil ránu, čímž posadil na zem jednoho z protihráčů. Následně místo střely ještě nabízel míč do šestnáctky, což už se ukázalo být navíc.
36'
Série centrů před zlínskou bránu toho moc nepřinesla, nebyly totiž přesné.
35'
Martin Cedidla včasným skluzem uklidil jablonecký centr na roh. Rozehrávky se chopil Vachtang Čanturišvili. Hledal Martince, jenže toho si Zlínští střežili hodně peclivě.
34'
Martinec sklepával Polidarův nákop na malé vápno, Moravané balon odpálili.
33'
Tomáš Hübschman příkladně bojoval ve středu pole, jenže po míči se natáhl Tomáš Schánělec, který okamžitou kolmicí hledal rozběhnutého Holíka. Důležitý obranný zákrok si odškrtl Hurtado.
32'
Michal Černák tělem výborně odclonil protihráče. Jan Hanuš bude vykopávat od branky.
31'
Rozehrávku na sebe vzal Jan Chramosta, jehož střela skončila na zdi. Chramosta pak ještě vybídl k centru Polidara, po dalších odrazech nebyl daleko k zakončení Tomáš Hübschman, na míč před Dostálem těsně nedosáhl.
29'
Selmir Pidro za svůj zákrok ještě vidí žlutou kartu.
29'
Jakub Martinec byl úplně mimo hru faulovaný a je z toho slibná standardka pro Jablonec. Jde o takřka ideální střeleckou pozici pro praváka.
29'
Zamýšlený dlouhý aut ve zlínském podání zas tak dlouhý nebyl, přesto míč nadělal v jabloneckém vápně neplechu. Dokonce se odrazil k Černínovi, jenž v premiérovém záblesku šance hostů trefil prvního bránícího hráče před ním.
28'
Hra je teď hodně kouskovaná fauly, což přítomní diváci nesou s nelibostí.
27'
Další souboj Martince s Didibou, tentokrát si to oba sokové rozdali rychlostně v klíčovém souboji na polovině hřiště. Zlínský obránce stihl míč před rozeběhnutým protihráčem včas odehrát, včasným výběhem mimo vápno pomohl i brankář Dostál.
26'
Hned co se Didiba vrátil na hřiště, utržil další šrám. Při obranném odkopu totiž kromě míče zasáhl také nastraženou kopačku Martince. Píská se faul jabloneckého středopolaře.
25'
Ošetření si teď vyžádal zlínský Joss Didiba.
24'
Michal Černák chtěl zrychlit hru na lajně. Míč se mu svezl po placírce a zamířil do autu.
23'
Haiderson Hurtado se teď zlobí na zlínského kapitána Bartošáka, který mu vystavil pověstnou stoličku v hlavičkovém souboji. Píská se faul, míč pro Jablonec.
22'
Zlínští se po delší době dostali k míči, jenže ho odkopem pouze odevzdali zpět na jablonecké kopačky.
21'
Miloš Kratochvíl chytře prodloužil míč ze strany do pokutového území. Jan Chramosta byl zády k bráně, avšak zvládl se dobře otočit a dostal se do prvního náznaku šance. Podle všeho pak ale trefil vlastního spoluhráče v houštině těl před Dostálem.
20'
Z rohového kopu domácí nic nevytěžili, balon odpálil Černín.
19'
Joss Didiba úplně nezvládl svůj obranný zákrok a ošemetnou situaci ve zlínském vápně vyřešil uklizením míče na roh.
18'
Série tvrdších soubojů vyvrcholila faulem na Chramostu u půlicí čáry.
17'
Pablo González se nechal snadno předskočit Tekijaškim. Jablonec si posléze sám zkomplikoval život v rozehrávce a Vachtang Čanturišvili to odnesl nějakým šrámem.
16'
Michal Černák vložil nohu do Bartošákovy rozehrávky, těžit z toho mohl Chramosta. Ten okamžitě centroval do rozhozené zlínské defenzivy, jenže bránící Jakub Černín míč tečoval přímo do rukavic brankáře Dostála.
15'
Moravané rozehráli rohový kop nakrátko, načež Pablo González přece jenom zakroutil balon do šestnáctky. Žádný hráčů ve žlutém se k hlavičce nedostal.
14'
Pablo González vyvezl míč po lajně a zajímavě hledal Schánělce, který zabíhal za obranu. Haiderson Hurtado ho k balonu nepustil, Zlín bude ještě kopat roh.
13'
Vachtang Čanturišvili se v pokutovém území natahoval po míči, který na kluzkém terénu nabral rychlost. V souboji s Cedidlou skončil na zemi, nicméně zlínský bek si počínal naprosto zkušeně a čistě.
12'
Sudímu Všetečkovi neuniklo drobné potažení za jablonecký dres ve středu pole.
11'
Libor Holík úřadoval na výletě v jabloneckém pokutovém území. Míč se posléze odrazil do autu, načež se o něj vehementně hlásili fotbalisté obou týmů. Rozhodčí balon přisoudil domácímu celku.
10'
Standardka v podání Matěje Polidara žádné nebezpečí nepřinesla. Hráč, který si po posledním duelu v Olomouci musel vyslechnout kritiku od kouče Látala, poslal svůj centr mimo hrací plochu.
9'
Joss Didiba fauloval zpracovávajícího Martince. Míč pro Jablonec.
8'
Miloš Kratochvíl teď dokázal zrychlit hru přihrávkou, jež prošla mezi nohama protihráče. Dominik Hollý balon okamžitě posílal do šestnáctky, kde kraloval Stanislav Dostál.
7'
Jablonec zatím marně hledá nějakou jednodušší cestu přes polovinu hřiště. Úvod zápasu je hodně soubojový, fotbalově však skromný.
6'
Hanušova rozehrávka přistála v autu.
5'
Zelenobílí měli slibně rozjetou akci. Dominik Hollý si totiž nabíhal mezi beky a kdyby Jakub Martinec vyhrál hlavičkový souboj po nákopu Polidara, mohl by se Hollý možná hnát i sám na bránu. Martince ale předskočil jeden ze Zlínských.
4'
Selmir Pidro se na polovině hřiště dostal přes protihráče, pak ale jako by nevěděl co s míčem. Ve zmatku ho nasměroval do zámezí.
3'
Zajímavá individuální akce Michala Černáka. Mladý jablonecký hráč nejprve využil podklouznutí soupeře na mokrém terénu a udělal kličku na osu hřiště. Následná předávka už postrádala přesnost.
2'
Jablonec trošku váhal s rozehrávkou a Alexandr Bužek po dobém presingu měl míč na kopačce na útočné polovině. Také on ale váhal moc dlouho a Zlín si nic nevytvořil.
1'
Utkání vykopli Severočeši. Kratochvílův bochánek před Chramostou nekompromisně odhlavičkoval vysoký Jakub Černín.
1'
Hráče obou týmů vítá jen hrstka nejvěrnějších příznivců, která si i v nefotbalovém počasí našla cestu na stadion.
Zápas se bude hrát na hodně mokrém až podmáčeném terénu. V Jablonci se totiž celý den střídá déšť se sněhem a teplota se pohybuje těsně nad nulou. Zdá se ale, že s blížícím se výkopem se ryze zimní počasí přece jenom trošku umoudřuje.

FK Jablonec: Hanuš – Černák, Hurtado, Tekijaški, Polidar – Čanturišvili, Kratochvíl, Hübschman (C), Martinec, Hollý – Chramosta.
Náhradníci: Fendrich – Štěpánek, Houska, Kanakimana, Karban, Gaši, Náprstek, D. Souček, Velich.
Trenér: Látal

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Pidro – Janetzký, Bužek, Holík, González, Bartošák (C) – Schánělec.
Náhradníci: Rakovan – Simerský, Reiter, Čelůstka, J. Kolář, Fantiš, Nombil, Slončík, Ikugar, Načkebia, Vukadinović.
Trenér: Červenka

Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Váňa.
FC ZLÍN

Aktuálně čtrnáctý tým prvoligové tabulky má naopak spíše stoupající formu a po nepovedeném podzimu se snaží sezónu ještě zachránit. Z posledních pěti ligových duelů Zlín prohrál jen jednou, naposledy na domácím hřišti remizoval s Pardubicemi 1:1, gólově se po krásném sólu prosadil Vukadinović. Sobotní zápas bude pro Moravany nesmírně důležitý, v případě vítězství by totiž výrazně zlepšili své vyhlídky pro blížící se skupinu o udržení.
FK JABLONEC

Domácí celek do utkání nepůjde zdaleka v dobrém rozpoložení, prohrál totiž poslední čtyři ligová střetnutí a také letos bude hrát jen o záchranu. Kromě soupeřů navíc musí zápasit také s rozsáhlou marodkou. Aktuální situaci Jablonce dobře vystihl minulý zápas v Olomouci (0:1), kde sice Severočeši po většinu času hráli proti deseti, jenže Sigmu nedokázali pořádně zatlačit a sami inkasovali. V tabulce tedy sklouzli na dvanácté místo, kde na Zlín drží čtyřbodový náskok.
Zdravím všechny fanoušky FORTUNA:LIGY, která má o víkendu na programu předposlední kolo základní části. Důležitý záchranářský souboj uvidí jablonecká Střelnice, dorazí totiž Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.