SOUHRN: Češi bojovali, ale remíza je málo!

Autor: spo
37
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

VIDEO – Česko-slovenská bitva skončila nerozhodně 2:2. Šance českého týmu na postup na mistrovství světa tak dále žije. Po slovenské penaltě se sice začala naděje rozplývat, ale střídající Milan Baroš dokázal hlavou srovnat na 2:2.

"Jeli jsme na Slovensko pro výhru, ale i ten bod nás udržel stále ve hře," řekl po utkání český kouč Ivan Hašek.

Hodnocení po Slovensku: Nejhorší byli Grygera, Jankulovski a Koller »

Postupové naděje jsou tak stále živé. Remíza české fotbalové reprezentace na půdě Slovenska (2:2) sice nepomohla, ale na světový šampionát se stále může dostat napřímo. Nyní musí ovšem nutně vyhrát poslední tři zápasy a doufat, že ostatní duely skončí v její prospěch.

Ostatní kvalifikační zápasy: Polsko se Severním Irskem jen remizovalo >>>

Heslo „Věříme!“ sice už nevypadá tak silně, ale stále platí. Střídající útočník Milan Baroš, který v 83. minutě srovnal stav na 2:2, dodal českému národu alespoň malou naději.

rozcestník:gallery:true

Reprezentace musí nadcházející tři duely vyhrát a zároveň čekat na zázrak, že její největší protivníci klopýtnout. Pak stále je šance na přímý postup.

Národní tým v utkání vždy inkasoval po hrubých chybách a pak musel dotahovat. Slovenský forvard Šesták skóroval, aniž by o něm jediný český hráč věděl.

Analýza: Co se na Slovensku (ne)povedlo »

Při druhém slovenském gólu zase přišla Plašilova hrubka. Zbytečně ztratil míč a záhy zajistil pro soupeře pokutový kop.

Kvalifikační matematika: Naděje na postup žije, dokonce i na první místo »

Češi jsou v tabulce své kvalifikační skupiny na pátém místě. Na vedoucí Slovensko ztrácí propastných sedm bodů.

Čtěte více:
Hašek: Jednoho útočníka jsme měli jen na papíře »
Hloupý faul Plašila: Stál Česko mistrovství světa? »
Fanoušci vyprodali trénink. Věříme, vzkazují fotbalistům »
Končím. Už na to nemám, řekl Koller »
Češi filmovali a běhali za sudím, tvrdí Škrtel »

Slovensko - Česká republika 2:2 (0:0)
Branky: 60. Šesták, 73. Hamšík z pen. - 68. Pudil, 84. Baroš.
Rozhodčí: Övrebö - Haglund, Nebben (všichni Nor.). ŽK: Hamšík - Grygera. ČK: 75. Hamšík. Diváci: 22.000.

Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Zabavník - Weiss (74. Sapara), Štrba, Hamšík - Hološko (87. Jendrišek), Vittek, Šesták (82. M. Čech).
ČR:
P. Čech - Grygera, Sivok, Kadlec, Jankulovski - Hübschman - Štajner (83. Svěrkoš), Jarolím (65. Necid), Plašil, Pudil - Koller (55. Baroš).

Konec utkání

90. minuta: Nápor českého týmu vrcholí. Rozhodčí nastaví 3 minuty.

83. minuta: Goool!!! Češi dokázali znovu srovnat - 2:2! Prosadil se střídající Baroš. Po rohu se trefil hlavou.

75. minuta: Slovenský záložník Hamšík dostal červenou kartu. Dává tak šanci českému týmu. První žlutou dostal po oslavě gólu, druhou po faulu na Baroše.

73. minuta: Češi znovu prohrávají 1:2. Pokořil je Hamšík gólem z penalty. Kopala se po chybě a následném faulu Plašila.

68. minuta: Goool!!! Češi vyrovnávají na 1:1. Střelcem je Pudil.

65. minuta: Druhé střídání v českém týmu. Kouč Hašek posiluje útok. Na hřiště poslal Necida, který vystřídal Jarolíma.

61. minuta: Slováci vedou 1:0. Špatná zpráva! Česká obrana nechala volného Šestáka, který využil centr Vitteka.

58. minuta: Nebezpečná hlavička Sivoka mířila vedle. Češi vedou na střely na branku 5:3, celkově je poměr střel 11:4 ve prospěch českého týmu.

55. minuta: Čeští fanoušci se dočkali. Kouč Hašek posílá na hřiště Baroše. Překvapivě ale střídá jediného útočníka na hřišti Kollera.

53. minuta: Po šanci na obou stranách. Nejdřív další akce slovenského Weisse, jehož střelu vyrážel Čech nohou. Pak se dostal ke střele Plašil, ale neuspěl.

50. minuta: Druhý poločas začal opatrněji.

Vysoký útočník Česka byl hlídán zuby nehty.Foto Michal Beránek - Sport

Konec prvního poločasu.

45. minuta: Další česká šance. Slovenský brankář Mucha ale bohužel chytá skvěle, takže nepustil ani Sivokovu hlavičku.

43. minuta: Petr Čech se jen ohlédl po střele Ďurici za hranicí pokutového území. Naštěstí pro český tým mířila vedle.

40. minuta: Šance Štajnera. Na Plašilův přetažený míč si zaběhl Jankulovski, jehož sražená střela doputovala až ke Štajnerovi, který však branku minul.

37. minuta: Velké štěstí pro český tým. Syn slovenského kouče Weisse si pohrál s Hübschmanem, jeho centr ale naštěstí spoluhráče nenašel.

20. minuta: Hra se vyrovnává a Slováci začínají hrozit. Při skákavé střele Hološka byl Petr Čech pozorný.

12. minuta: nepříjemnost pro českou obranu. Za faul na slovenského kapitána Vitteka dostal žlutou kartu Grygera.

6. minuta: Kdo měl strach, že čeští fotbalisté začnou opatrně, ten se mýlil. Češi začali hodně aktivně, jenže střela Pudila ani Plašila gólem neskončila. Obě české rány skvěle vyrazil slovenský brankář Mucha.