Mistrovství Evropy ve fotbale - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Skotsko - 22. června 2021   21:00

Chorvatsko
Chorvatsko
17' Vlašić (Perišić) • 62' Modrić (Kovačić) • 77' Perišić (Modrić)
3:1
(1:1)
Skotsko
Skotsko
42' C. McGregor
Chorvatsko
Livaković – Gvardiol (70. Barišić), D. Vida, Lovren, Juranović – Brozović, Kovačić – Vlašić (76. Ivanušec), Modrić (C), Perišić (81. Rebić) – B. Petković (70. Kramarić).
F. A. Rapallini – J. P. Belatti, D. Y. Bonfa (všichni ARG)
Hampden Park (Glasgow).
Skotsko
Marshall – McTominay, G. Hanley (33. McKenna), Tierney – O'Donnell (84. Patterson), Armstrong (70. Fraser), J. McGinn, C. McGregor, Robertson (C) – Dykes, Adams (84. Nisbet).

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a někdy příště opět na počtenou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:8.
Je konec, jedni se radují, druzí smutní. Skotové ve druhé půli cítili šanci a bylo od začátku aktivní, ovšem pak zaúřadovala největší hvězda Chorvatů Luka Modrić, který nejprve po hodině hry skóroval, jeho gól se ukázal jako vítězný, a poté o čtvrt hodiny později našel centrem hlavičku Perišiće, který zvýšil náskok a zároveň pečetil vítězství svého mužstva.
Chorvaté tak postupují do osmifinále a díky lepšímu skóre se posunuli na druhou pozici tabulky, ze které odsunuli český výběr, jenž vinou porážky 0:1 s Anglií končí na třetí příččce. Pro Skoty turnaj tímto kláním končí.
90+5'
90+4'
Ještě jedna akce skotského celku, avšak po nepřesné přihrávce se Chorvatům daří odkopnout míč do bezpečí a to bylo z toho klání všechno.
90+3'
Fraser rozehrával a Scott McTominay byl blízko snížení, ovšem jeho zakončení nakonec končí vedle pravé tyče soupeřovy svatyně. Málem se Skotové dočkali ještě jednoho zásahu.
90+3'
Scott McTominay si zpracoval přihrávku v pokutovém území a mohl ještě snížit, trefil však jen protihráče, který tečoval míč do zámezí.
90+2'
Ante Rebić volil místo střely přihrávku směrem k bráně, ale tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
90+1'
Ještě čtyři minuty se budou hrát.
90'
Andrej Kramarić se sice až před brankáře neprotlačil, avšak získal pro svůj tým rohový kop.
89'
Skoti sice drží míč ve své moci, ale čas se jim neúprosně krátí, za chvíli začne nastavení.
88'
Ti nakonec rozehráli na krátko a spíše jen šetří čas.
87'
Čtvrtý rohový kop Chorvatů.
86'
Mateo Kovačić inkasoval nepříjemný šlapák od Dykese a v bolestech leží na trávníku. Hříšník za svůj prohřešek kartu nevidí.
86'
Dominik Livaković nerozehrál příliš dobře, míč odehrál jen do autu.
85'
Avšak totéž činili i Skotové, jmenovitě John McGinn, který poslal k zemi Bornu Barišiće.
85'
Chorvaté faulovali u středové lajny, míč tak musí odevzdat.
84'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Stephen O'Donnell, přichází Nathan Patterson.
84'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Kevin Nisbet.
83'
Chystá se dvojí střídání a to na skotské straně.
82'
Chorvaté zavedli míč do útoku, kde šetří čas. Ten hraje v jejich prospěch.
81'
Scott McTominay šel do souboje o míč neohroženě, zakončoval ale mimo.
81'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Ante Rebić.
80'
Ryan Fraser doběhl k míči na pravé straně a ihned střílel z ostrého úhlu, Livaković však dokázal zasáhnout, balón vyrazil mimo tři tyče.
79'
Nepříjemný centr do pokutového území Chorvatska, ovšem jeho obrana zareagovala včas a míč končí v bezpečné vzdálenosti od brány.
77'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvatský celek dělá hodně důležitý krok k postupu. Po Modrićově rozehrávce tečoval míč hlavou IVAN PERIŠIĆ, mířil do vzdálenější tyče, od kterého se balón odrazil za brankovou čáru. Marshall neměl ani v tomto případě šanci zasáhnout.
77'
Scott McKenna odhlavičkoval míč do zámezí a je z toho opět roh pro chorvatský celek.
76'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Luka Ivanušec.
76'
Chorvaté budou rozehrávat svůj druhý roh a nikam se příliš neženou.
75'
Perišićova přízemní střela byla lehce ztlumená, David Marshall byl připraven a míč zastavil svými rukavicemi.
74'
Skotům snaha nechybí, z dálky to zkoušel Fraser, leč střílel až příliš vysoko nad břevno.
73'
Stejný hráč se o chvíli později málem dostal do šance, ale k letícímu míči se nedostal včas, ten tak zaplul do náruče připraveného Livakoviće.
73'
Scott McTominay zůstal sám před svým brankářem, proti němu šli dva protihráči, přesto se hráči Skotska povedli riskantní manévr a míč udržel na kopačkách. Tohle chtělo pořádný kus odvahy.
72'
Andrej Kramarić se hned chytil do ofsajdové pasti, k rozehrávce vybíhá daleko z brány Marshall.
70'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Borna Barišić.
71'
Joško Gvardiol kulhá směrem za postranní čáru, takže ještě jedno střídání Chorvatů bude následovat.
70'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Andrej Kramarić.
70'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Ryan Fraser.
69'
Další emoce na hřišti, tentokrát po faulu na Vlašiće, Skotům se nedovolený zásah vůbec nepozdával.
69'
Míč proletěl nad pokutovým územím, nejblíž k němu zřejmě měl John McGinn, ale tečovat jej nedokázal.
68'
Pátý roh Skotska.
68'
Stuart Armstrong poslal centr před bránu, kde míč vyboxoval Dominik Livaković a poslal jej k McGregorovi, jeho následná rána však letí vysoko nad bránu.
67'
Stephen O'Donnell byl faulován na pravé straně útočné poloviny, následně si ještě něco vysvětloval s Gvardiolem, ale argentinský arbitr celou situaci rychle uklidňuje.
66'
A bude z toho čtvrtý rohový kop Skotů.
65'
Bruno Petković pokazil přihrávku a trochu zbytečně dal míč soupeři, který vyráží do brejku.
64'
Gvardiolova útočná snaha byla zastavena kousek za středovou lajnou, jeho tým bude vhazovat aut.
62'
Tak to byla parádní souhra v podání Chorvatů a ještě parádnější gól v podání LUKA MODRIĆE. Hráči jihoevropské země si dlouho dávali přednost při střele, nakonec na sebe vzal zodpovědnost záložník Realu Madrid a levačkou zamířil krásně do horní části skotské brány ze svého pohledu k levé tyči. Osmnáctý gól pro hráčem s číslem deset na dresu v národním mužstvu.
61'
John McGinn se dožadoval faulu, ovšem argentinský sudí to viděl přesně naopak a odpískal nedovolený zákrok skotskému fotbalistovi.
60'
Josip Juranović hledal kolmým pasem do pokutového území někoho ze spoluhráčů, ale to se mu nepovedlo.
59'
John McGinn zůstal osamocený před chorvatským brankářem, míč se k němu snesl vzduchem, ale skotský hráč jej špatně trefil a odehrál pouze do zámezí. Teď měli Chorvaté neuvěřitelné štěstí.
58'
David Marshall po malé domů znovu nic nevymýšlel a odehrál míč daleko od své svatyně.
56'
Luka Modrić výborně přihrál Ivanu Perišićovi, který běžel sám na brankáře, ale David Marshall jeho prudkou střelu vyrazil. Dorážet se ještě snažil Mateo Kovačić, avšak míč netrefil. Vzápětí byl odpískán ofsajd, takže gól by nejspíš neplatil.
55'
Gvardiolovi teď vůbec nesedla střela, míč se dokutálel k Marshallovi, jenž jej v klidu uklidil do rukavic.
54'
Lyndon Dykes odhlavičkoval míč do bezpečí, k tomu sprintoval Stuart Armstrong, jenže po jeho doteku skončil balón jen za postranní lajnou.
54'
Chorvaté rozehrají svůj první rohový kop v utkání.
53'
Mateo Kovačić zkoušel projít středem skrz hradbu těl před sebou, ale to se mu nepodařilo, moc šancí ani neměl.
52'
John McGinn zůstal ležet na trávníku, ale vzhledem k tomu, že jeho tým získal míč, tak se zvedl a pokračuje ve hře.
51'
Po krátkém přerušení se může pokračovat, Skoti nakopávají míč dopředu.
50'
Joško Gvardiol naběhl za obranu Skotska, po pěkné přihrávce zůstal sám před brankářem, ale měl do na dlouhou nohu a nepovedlo se mu zakončit tak, jak by chtěl. Místo toho se srazil s vyběhnutým brankářem a nyní je ošetřován. Stejně tak i Marshall, který ale utrpěl menší šrám.
49'
David Marshall na nic nečekal a odkopl volný míč daleko od své brány.
48'
Stuart Armstrong se ke křižné přihrávce od levé postranní lajny nedostal, chorvatská obrana pohlídala situaci.
47'
Chorvatská snaha končí kousek za středovou lajnou míčem v zámezí. Takto to hráči určitě nechtěli.
46'
Kieran Tierney dobře přečetl úmysl soupeře a zastavil nebezpečnou přihrávku, poté založil útočnou akci svého týmu.
46'
Za vyrovnaného stavu odchází oba celky do kabin, aby si užily přestávku a připravily se na druhé dějství. Skotové do toho prvního vstoupili velmi aktivně, avšak Chorvaté se postupně osmělovali a byli to oni, kdo otevřel gólový účet zápasu. Své další šance ale využít nedokázali a přišel trest v podobě vyrovnání v závěru poločasu. Pokud by takto zápas i skončil, ani jeden z týmů by do osmifinále nepostupoval, což svědčí o tom, že to ve druhé pětačtyřicetimutovce bude nejspíš hodně napínavá podívaná. K jejím sledování jste srdečně zváni, které z mužstev se bude nakonec radovat?
45+3'
45+2'
Míč nakonec poslali až k Marshallovi, jenž rozehrává na krátko.
45+2'
Chorvaté kombinují na své polovině, jistě by chtěli první půli už jen v klidu dohrát.
45+1'
Ivan Perišić pálil velmi tvrdě před hranicí pokutového území, ale trefil pouze Scotta McTominaye do zad.
45+1'
Nastavovat se budou jen dvě minuty, čekal jsem víc vzhledem k několika ošetřením a jednomu střídání.
45'
Dominik Livaković trochu zaváhal při svém vyběhnutí, ale podařilo se mu vyboxovat míč daleko od své brány.
44'
Domácí fans ožili a ženou svůj tým za další brankou, také na Skotech je vidět větší aktivita.
42'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Prokletí prolomeno, i Skotové se dočkali vstřelené branky na turnaji. Chorvatům se několikrát nepodařilo odkopnout míč do bezpečí, ve finále si k němu doběhl CALLUM MCGREGOR a pěknou křižnou ranou pravačkou přesně k levé tyči nedal Livakovićovi šanci.
42'
Teď se Skotsku daří vyvést míč a jeho hráči mohou zkusit ohrozit chorvatskou svatyni.
41'
Skotsku se opět nedaří vymanit se z tlaku, Chorvaté kontrolují míč a vyčkávají.
40'
Ivan Perišić střílel z hodně podobné pozice, ze které skóroval proti České republice, v tomto případě ale míč příliš podebral a poslal jej vysoko nad.
38'
Josip Juranović zkusil štěstí, ale jeho střela z dálky proletěla vysoko nad skotskou bránou. Tohle nemělo moc šancí na úspěch.
38'
Joško Gvardiol dobře zavedl míč do útoku, přihrával křížem z levé strany, Nikola Vlašić však balón jenom lehce tečoval a Marshalla tak neohrozil.
37'
Jenže Chorvaté jsou u balónu zpátky prakticky ihned a Skotové mají problémy.
37'
Nikola Vlašić nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, míč poslal jen soupeři.
35'
Docela odevzdaný míč Chorvatů končí v rukavicích skotského brankáře, který rychle rozehrává dalekým náhozem od brány.
34'
Scott McKenna se hned zapisuje do statistik, ale určitě ne tak, jak by si přál. Chorvaté vyrazili ve třech proti třem, skotský hráč fauloval unikajícího Bruna Petkoviće a byl za to potrestán.
33'
A nakonec je nutné střídání, zranění se zdá je vážnější, Grant Hanley odchází, nahradí jej Scott McKenna.
32'
Grant Hanley sedí na travnaté ploše, hlavní sudí přerušuje hru a jde se podívat, co se děje.
31'
Kieran Tierney dokázal odehrát míč do bezpečí před Brozovićem, ale nechybělo moc, aby se hráč Chorvatska dostal do samostatného úniku.
31'
Luka Modrić hezky patičkou vyslal do šance Bruno Petković, ovšem ten se zapomněl za obranou a byl mu odmáván ofsajd.
30'
Nepřesné rozehrávky na obou stranách, u míče chorvatský celek.
29'
Kieran Tierney přetáhl svůj centr a v malém vápně našel pouze protihráče.
28'
Hra je přerušena, s O´Donnellem se ve vzdušném souboji střetl Nikola Vlašić a žádá ošetření.
27'
Stephen O'Donnell se dostal k hlavičce, ovšem stál poměrně daleko od chorvatské brány a Dominik Livaković tak znovu neměl moc práce.
27'
Skotský tým bude rozehrávat z levé strany v blízkosti pokutového území.
26'
Žlutou kartu dostává Dejan Lovren (Chorvatsko), který hodně tvrdě fauloval Adamse.
25'
Ivan Perišić prošel až před pokutové území soupeře, odkud střílel, ovšem trefil jen protihráče před sebou.
24'
John McGinn se sice dostal ke střele, ale ta mu vůbec nesedla a Dominik Livaković celkem s klidem zasáhl a míč uklidil do rukavic.
24'
Stephen O'Donnell hlavičkoval na pravé straně míč mimo bránu, Che Adams udržel míč na hrací ploše a akce Skotska pokračuje.
23'
Jeden z Chorvatů zahrál rukou, rozhodčí ponechává výhodu, neboť u míče jsou Skoti.
22'
Kovačićova přihrávka projela na pravou stranu, kde si míč zpracoval Luka Modrić, jeho krásnou ránu vytěsnil David Marshall konečky prstů nad břevno. Rozhodčí přesto nařizuje odkop od brány, skotský brankář se odmítl přiznat, že míč tečoval, třebaže to bylo více než jasné.
20'
Ti vzápětí reklamovali ruku soupeře v malém vápně, rozhodčí ale zůstává v klidu.
19'
Mateo Kovačić mohl střílet, ale místo toho volil přihrávku, čímž trochu uklidnil skotského gólmana, který už byl možná i připravený k zásahu. Akce Chorvatů ale pokračuje.
17'
Chorvaté velmi hezkou souhrou přenesli hru na pravé křídlo, po následném centru do pokutového území hlavičkoval Perišić, balón si rychle na středu zpracoval NIKOLA VLAŠIĆ a v pádu jej levačkou usměrnil do bližšího dolního rohu skotské svatyně. David Marshall neměl žádnou šanci míč chytit.
16'
David Marshall dobře přečetl situaci a včas vyběhl ven z pokutového území, aby skluzem odehrál míč do bezpečí před volným protihráčem. Poté se rychle vracel zpět, aby se neopakovala situace z duelu s ČR.
15'
Grant Hanley velmi dobře zapracoval v obraně, vynutil si faul a jeho tým může v klidu rozehrávat.
14'
Che Adams si zpracoval míč na středu, na levé straně mu nabíhal Andrew Robertson, skotský hráč ale volil přihrávku na pravé křídlo, kam naběhl Stephen O'Donnell, jehož následná střílená přihrávka skončila v připravené náruči chorvatského brankáře.
13'
Kieran Tierney naběhl do otevřeného prostoru před sebou a mohl klidně vystřelit, místo toho volil ještě křižnou přihrávku směrem k bráně, kde ale nebyl nikdo ze spoluhráčů. Tady měla nejspíš přijít střela.
12'
Avšak nakonec hru přenesli na svoji stranu, kde si přihrávají.
11'
Grant Hanley hodně špatně rozehrál, Chorvaté z toho mohou těžit.
10'
Che Adams to zkusil z velké dálky, ale jeho pokus proletěl vedle levé tyče chorvatské svatyně. Poté se dožadoval se spoluhráči čtvrtého rohu, avšak hlavní arbitr teč neviděl a nařizuje odkop.
9'
Akce na jeden dotek Chorvatům nevyšla, Nikola Vlašić obdržel těžkou přihrávku a míč tečoval jen ke skotskému gólmanovi.
8'
Bruno Petković v souboji o míč prohrál s Grantem Hanleym, ten získal pro své barvy aut.
7'
Ale ani v tomto případě se Skotům nepovedlo bránu soupeře ohrozit a musí rychle zpátky.
6'
John McGinn odvedl velkou práci na levém křídle, obešel soupeře a poslal nadýchaný centr před bránu, kde promáchl Che Adams. Kdyby se mu povedlo míč zasáhnout, možná by skóroval. Míče se dotkl vyběhnuvší Dominik Livaković, takže to bude třetí roh Skotska.
5'
Chorvaté si nerozuměli v souhře, míče se zmocnil Scott McTominay. Také on měl problémy s rozehrávkou, ale přeci jen se jeho mužstvu povedlo vyvést míč do bezpečí.
4'
Odmávaný ofsajd chorvatskému týmu.
4'
Chorvaté dostali protivníka pod mírný tlak, ten se rozhodl odehrát balón do autu.
3'
Josip Juranović byl v souboji o míč jasně faulován Robertsonem, jeho tým bude rozehrávat ze své poloviny.
2'
Chorvaté odkopli míč na soupeřovu polovinu, poprvé se k míči dostal i David Marshall.
2'
Domácí hráč to zkusil více před bránu a Dominik Livaković v těžké pozici dokázal míč vyboxovat do bezpečí.
1'
Andrew Robertson rozehrál a na přední tyči odhlavičkoval míč Ivan Perišić. Roh číslo dvě.
1'
Výkop provedli Skotové a hned si vybojovali rohový kop.
1'
Zazní hymny, jako první ta chorvatská.
Oba celky právě nastupují na hrací plochu.

Chorvatsko: Livaković – Gvardiol, D. Vida, Lovren, Juranović – Brozović, Kovačić – Vlašić, Modrić (C), Perišić – B. Petković.
Náhradníci: L. Kalinić, Sluga – Vrsaljko, Ćaleta-Car, Barišić, Brekalo, Pašalić, Badelj, Ivanušec, Kramarić, Budimir, Rebić.

Skotsko: Marshall – McTominay, G. Hanley, Tierney – O'Donnell, Armstrong, J. McGinn, C. McGregor, Robertson (C) – Dykes, Adams.
Náhradníci: C. Gordon, McLaughlin – Gallagher, Cooper, Patterson, McKenna, R. Christie, Fleck, Turnbull, Nisbet, Fraser, Forrest.

Rozhodčí: F. A. Rapallini – J. P. Belatti, D. Y. Bonfa (všichni ARG).
Vzájemné zápasy

Skotům se proti svému chorvatskému protivníkovi docela daří. V posledním vzájemném utkání, které se odehrálo v rámci kvalifikace o MS v Brazílii, porazili protivníka doma 2:0, předtím jej skolili i na jeho půdě, kde zvítězili těsně 1:0. Další tři předchozí vzájemné mače skončily vždy remízou, dvakrát 1:1 a jednou 0:0. Dokáží dnes Chorvaté zlomit prokletí a skotský tým porazit?
Skotsko

Skotsko je na tom podobně, jako jejich dnešní protivník, také jeho hráči ještě mohou pomýšlet na postup. Stejně jako Chorvatsko dosud vybojovalo jeden bod, avšak jako jediný tým na turnaji dosud ani jednou neskórovalo. V úvodním zápase si sice nevedlo zle proti České republice, tu však vynikajícími zásahy podržel Tomáš Vaclík, a skotští hráči tak svému soupeři nakonec podlehli 0:2. Ve druhém duelu byli více než vyrovnaným soupeřem favorizované Anglii, avšak ani v tomto případě se jim i přes velké šance nepovedlo vstřelit gól a s tímto protivníkem pro změnu uhráli bezbrankovou remízu. Podaří se Skotům na třetí pokus zlomit prokletí a budou se taky moc radovat ze vstřelené branky?
Chorvatsko

Chorvatský tým nezažívá moc povedené EURO. Ambiciózní mužstvo kolem trenéra Zlatka Daliće rozhodně pomýšlelo na víc, než je třetí příčka je skupině D. Chorvaté se i přes velká jména hodně trápí v ofenzívě, v úvodním klání turnaje nestačili na Anglii, které podlehli těsně 0:1 gólem z 57. minuty utkání. Následoval souboj s českým mančaftem, jenž se díky proměněné penaltě dostal do vedení, Chorvati ale hned v úvodu druhého poločasu vyrovnali, ovšem druhý gól už nepřidali. Na kontě tak mají ze dvou zápasů jediný vstřelený gól, o který se postaral dvaatřicetiletý útočník Interu Milán Ivan Perišić, který je tak zatím jediným úspěšným střelcem svého mančaftu.
Před zemí z jihu Evropy tak stojí jasný úkol, porazit dnes Skoty a vstřelit co možná nejvíc gólů. Jiný výsledek než výhra by znamenal konec na turnaji.
Krásný příjemný den přeji všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Základní skupiny fotbalového mistrovství Evropy pomalu finišují, zbývá odehrát posledních několik duelů. Dnes se podíváme do české skupiny, kde se bude lámat chleba, v tomto přenosu se zaměříme na souboj mezi Chorvatskem, které ještě živí naději na postup, a Skotskem. Prvně zmíněný tým jde do duelu jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.