Vítkovice smetly Plzeň, Slavia uspěla ve Varech

Autor: Sport, ČTK
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

SOUHRN, FOTOGALERIE - Sparta otočila nepříznivý vývoj skóre a porazila Znojmo. Dařilo se i rivalovi Slavii. Kladno prohrálo v Budějovicích 2:4. Vítkovice smetly Plzeň. Liberec utržil ve Zlíně "šestku". Přestřelku v Pardubicích hokejisté Třince (4:5) nezvládli.

Trenér Českých Budějovic Ernest Bokroš

KARLOVY VARY - SLAVIA 2:3 (0:0, 0:1, 2:2), referát
Ve vyrovnaném utkání dokázala Slavia zvítězit na ledě Karlových Varů 3:2. Úřadující mistři o výsledku rozhodli brankami Hrušky a Červenky ve třetí třetině.

Branky a nahrávky: 42. Melenovský (Milan Procházka), 51. Kumstát (Řezníček, Skuhravý) - 25. Jelínek (Růžička), 55. D. Hruška (Beránek), 57. Červenka (Bednář, Doležal).
Diváci: 3380.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Duben, Grof, Řezníček, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Hluchý, Skladaný, Bílek - Zucker, Kuběna, Dej. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Martinka, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Doležal - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - Sklenář, Borovanský, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Utkání jsme sledovali on-line >>>

VÍTKOVICE - PLZEŇ 4:1 (1:0, 3:0, 0:1), referát
V šestém kole hokejové extraligy jednoznačně zvítězily Vítkovice nad Plzní 4:1. Výhru si lepší domácí celek vydobyl třemi góly v druhé třetině, plzeňští se zmohli pouze na jedinou odpověď ke konci zápasu.

Branky a nahrávky:
9. Ujčík (Šimíček), 24. Stehlík (Petrovický), 31. Burger (Krenželok), 33. Svačina (Ujčík, Šimíček) - 54. Vampola (S. Hudec).
Diváci: 5231.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, Ovčačík - Treille, R. Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Roman, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Plzeň: Málek (34. Altrichter) - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Zápotočný, Pácal, Martinec - Fabuš (41. Kubica), M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

PARDUBICE - TŘINEC 5:4 (2:1, 3:1, 0:2), referát
Hokejisté Pardubic porazili v šestém kole extraligy na domácím ledě Třinec 5:4. Oceláři prohrávali po dvou třetinách již 2:5, v závěrečné části dvěma trefami upravili konečné skóre na rozdíl jediné branky.

Moeller Pardubice - Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Kolář, 17. Pivko (Čáslava), 29. Pucher (Havíř), 30. Kolář (Nakládal, Havíř), 37. Koukal (Havíř) - 12. D. Květoň (Peterek, Sekeráš), 21. Martynek (D. Květoň), 50. Gureň, 51. Polanský.
Diváci: 7615.

Pardubice: Lašák - Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Zukal, Šeda - Pivko, Divíšek, Ondřej - Somík, Pucher, Cetkovský - Starý, Koukal, Kolář - Rákos, Radil, Tvrdík
Třinec: Čechmánek - Andersons, Sekeráš, Lojek, Malec, Gureň, Výtisk, Rangl, Kania - Tomík, D. Moravec, Pavelek - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Polanský, Kováčik - Hampl, Vrba, Hašek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - KLADNO 4:2 (1:2, 1:0, 2:0), referát
Hokejisté Českých Budějovic porazili v šestém kole extraligy na domácím ledě díky zlepšenému výkonu ve druhé a třetí třetině Kladno 4:2.

16. L. Poživil (Veselý), 33. Toman (Huml), 52. Kůrka (Toman), 57. Huml (Kůrka, Duda) - 1. Tomajko (Frolík), 13. Hájek (
Kalla).
Diváci: 4906.

České Budějovice: Turek - L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Kůrka, Huml, Duda - Gulaš, Šimánek, Kotrla - Hřebejk, Mertl, L. Květoň. Trenéři: Bokroš a Tlačil.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Růžička, Šmach, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

SPARTA - ZNOJMO 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), referát
I ve druhém domácím utkání se hokejisté Sparty na vítězství hodně natrápili. Mužstvo Znojma porazili 2:1, když všechna ofenzivní esa Pražanů zastínil Marek Černošek, který ve třetí třetině svou brankou rozhodl.

26. Ručinský (Látal), 48. Černošek (Kratěna) - 16. M. Růžička (Meidl). Rozhodčí: Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 5056.

Sparta: Pöpperle - Černošek, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik, Bolf - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Znojmo: Trvaj - Švrček, Bičánek, Štach, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Kotaška, J. Mrázek - Erat, R. Procházka, Selingr - J. Svoboda, Haman, Plášek - M. Růžička, Meidl, Demel - Kucharczyk, Čachotský, Beroun. Trenéři: Rulík a Baďouček.

ZLÍN - LIBEREC 6:3 (1:0, 3:1, 2:2), referát
Gólovou podívanou mohli vidět diváci v extraligovém utkání Zlína s Bílými tygry Liberec. Svěřenci trenéra Venery zvítězili 6:3 a udrželi si tak neporazitelnost na domácím ledě.

18. Köhler (Galvas, Leška), 28. Balaštík, 29. Köhler (Balaštík, Leška), 35. Kollár, 48. Köhler (Leška, Hamrlík), 59. Balaštík (Leška, Köhler) - 31. Vantuch, 53. Bartovič (Šachl), 59. S. Procházka (Plodek, Hunkes).
Diváci: 3957.

Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Hlavačka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - M. Pšurný, Kollár, Rachounek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - Mokrejš, Rom. Vlach, Brunec. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdíra.
Liberec: Fikrt - Žabka, Jiruš, Zíb, Modrý, Harant, Jareš, Hunkes, Derner - V. Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Vantuch, Rapáč, Špaček. Trenéři: Gregor, Čermák a Kapoun.

MLADÁ BOLESLAV - LITVÍNOV 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), referát
Mladá Boleslav dotáhla utkání s Litvínovem až do prodloužení. V něm ovšem inkasovala a prohrála. Skóre na 2:1 pro severočeský tým stanovil Jánský.

Branky a nahrávky: 19. Marušák (Štrba) - 5. Reichel (Kubinčák), 65. Jánský (Trávníček).
Diváci: 4047.

Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Holub, Jindra, Schnabel - Štrba, Král, Handlovský - P. Barinka, M. Čech, R. Pšurný - Benda, T. Sýkora, Tomas - Kubeš, Boháč, Eiselt. Trenéři: Šejba a Gudas.
Litvínov: J. Hübl ml. - Walter, Šlégr, Kroupa, Švarný, Vobořil, Kubát, Punčochář, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Lukeš - Černý, Branda, Jenáček - Jánský, V. Hübl, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.