Slovinci úkol splnili, v San Marinu zvítězili

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Fotbalisté Slovinska potvrdili v San Marinu roli favorita a po vítězství 3:0 si zahrají baráž o mistrovství světa na úkor Čechů. Slovinci skončili v třetí kvalifikační skupině druzí o dva body před Čechy a stejným odstupem za prvním Slovenskem.

Vítězství nad outsiderem skupiny svými góly zajistili ve 24. minutě kapitán Milivoje Novakovič a po změně stran Dalibor Stevanovič s Marko Šulerem.

Utkání jsme sledovali ONLINE »

Slovinci sice na San Marino vyrukovali náporem, ovšem domácí amatéři dlouho odolávali. Když už se zdálo, že se hosté začínají trápit, prosadil se kapitán Novakovič a svým pátým kvalifikačním gólem potvrdil roli týmového kanonýra.

ČTĚTE VÍCE:
Hašek na lavičce reprezentace skončil
»
Češi do Afriky nejedou, rozhodlo San Marino »

San Marino dalo za celou kvalifikaci jediný gól, a tak se dalo předpokládat, že na vyrovnání nedosáhne. Zvlášť když brzy po změně stran hřiště opustil jednoznačně nejlepší střelec v historii země Selva.

Slováci vyhráli 1:0 a slaví postup na MS! »
Souhrn kvalifikace: Švýcarům stačila remíza k postupu »

Naopak v 67. minutě zvýšil Stevanovič a devět minut před koncem uzavřel střelecký účet Šuler.

Slovincům pokazil radost z vítězství výsledek z Polska, kde Slovensko vyhrálo a poslalo Slovince do baráže.

San Marino - Slovinsko 0:3 (0:1)

Branky:
24. Novakovič, 67. Stevanovič, 81. Šuler. Rozhodčí: Szabo (Maď.).

San Marino: A. Simoncini - Vitaioli, Mauro Marani, Berretti (46. Buglia), D. Simoncini, Albani - Valentini (77. Cervellini), Michele Marani, Manuel Marani, Vitaioli - Selva (63. Rinaldi). Trenér: Mazza.
Slovinsko: Handanovič - Brečko (85. Ilič), Šuler, Cesar, Jokič - Birsa, Stevanovič (85. Krhin), Kirm, Radosavljevič - Novakovič, Dedič (51. Ljubijankič). Trenér: Kek.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.