7. prosince 2008 • 21:41

Dvacetiletý Kovář plně nahradil Turka

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Talentovaný brankář Jakub Kovář dnes proti Litvínovu ukázal, že Jihočeši se nemusí bát doby, až jednou završí kariéru klubová ikona Roman Turek.

Ostřílený gólman do utkání kvůli zranění nemohl zasáhnout, tíha odpovědnosti pro souboj s lídrem tabulky tak ležela na Kovářovi a vedl si výtečně - vychytal výhru 5:1.

Budějovice zostudily lídra >>

Dvacetiletý mladík pochytal 31 pokusů Severočechů a několikrát je přivedl do stavu beznaděje. "Potřeboval jsem se hned ze začátku chytit nějakým dobrým zákrokem a hned ten první se mi povedl. Potom už jsem zachytil tempo zápasu a všechno dobře dopadlo," pochvaloval si Kovář.

Dokonce dlouho držel čisté konto, ale nakonec se musel ve 48. minutě sklonit před uměním Roberta Reichela.

Již v první části však dokázal ohromit fanoušky. "Na konci první třetiny jsem měl velké štěstí při střele Viktora Hübla; byla tam prázdná brána, ale já jsem tam skočil, puk mi spadl do lapačky a fanouškům se to asi líbilo," pousmál se šibalsky gólman, který do prošel reprezentačními mládežnickými kategoriemi.