Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Leverkusen - 2. května 2024   21:00

0:2
(0:1)
Leverkusen
Leverkusen
28' Wirtz  (Grimaldo) • 73' Andrich  (Stanišić)
AS Řím
Svilar – Karsdorp (62. Angeliño), G. Mancini, Smalling, Spinazzola – Paredes (79. Baldanzi), Cristante, Pellegrini – El Shaarawy, Lukaku (79. Azmún), Dybala (90+1. Abraham).
Patrício, Boer – Aouar, Bove, Llorente, Ndicka, Sanches, Zalewski.
Leverkusen
Kovář – Stanišić, Tah, Tapsoba – Frimpong (88. E. Palacios), Andrich, Xhaka, Hincapié – Wirtz (77. Hofmann), A. Adli (77. Tella), Grimaldo (90+3. Kossounou).
Hrádecký, Lomb – Arthur, Boniface, Hložek, Iglesias, Puerta, Schick.

Bayer Leverkusen vyhrává tento zápas na půdě soupeře 2:0 a vypracoval si dobrou výchozí pozici pro odvetný duel, který se bude hrát příští týden.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 6:12.
90+6'
90+5'
Matěj Kovář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až k polovině hrací plochy.
90+4'
Matěj Kovář podběhl míč, a pak zakončoval jeden z domácích hráčů. Tammy Abraham však odkrytou část branky netrefil.
90+4'
Nyní už začala poslední minuta nastaveného času, fotbalisté Bayeru si vypracovali dobrou výchozí pozici před odvetným duelem a především protahují sérii bez prohry.
90+3'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Alejandro Grimaldo, přichází Odilon Kossounou.
90+3'
Josip Stanišić rychle otočil směr hry, ale jeho přihrávka spoluhráče nenalezla.
90+2'
Domácí celek má sice balon pod kontrolou, ale nemůže se propracovat do střeleckých pozic. Hosté hrají zodpovědně.
90+1'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Tammy Abraham.
90'
Mile Svilar byl připravený, dokázal si poradit se zakončením, které zkoušel vyslat Jonas Hofmann.
90'
Začala poslední minuta hry v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví nad rámec poločasu.
89'
Jeremie Frimpong sice se dnes prosadit nedokázal, ale výrazně pomohl svému celku k výhře v tomto duelu.
88'
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Exequiel Palacios.
87'
Dobře hrající Jeremie Frimpong hledal spoluhráče před brankou, ale jeho myšlence chyběla přesnost.
85'
Bayer přečkal nepříjemný moment před vlastní brankou, a tak se nyní zmocnil míče a drží hru daleko od vlastní branky.
84'
Tak nyní to AS vyšlo a do zakončení se propracoval střídající Sardár Azmún. Jeho pokus brankář Matěj Kovář dokázal zastavit.
82'
Hosté hrají takticky velmi dobře a domácí jen těžko hledají cestu, jak se dostat do střeleckých pozic.
80'
Deset minut hry mají domácí fotbalisté na to, aby se pokusili vstřelit branku a vylepšit si pozici pro odvetný duel.
79'
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Tommaso Baldanzi.
78'
Pasáž hry je hodně kouskovaná a nyní bude střídat také domácí trenér.
78'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Bryan Cristante).
77'
ze hřiště odchází Amine Adli, přichází Nathan Tella,
ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Jonas Hofmann.
76'
Hostující celek připravuje střídání. Pravděpodobně hned dvojité.
75'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Leonardo Spinazzola).

Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Granit Xhaka, Robert Andrich).
74'
Po vstřelené brance následovala šarvátka, uvidíme, kdo všechno dostane kartu.
73'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hostující celek navyšuj své vedení, krásnou ránou se pod horní tyč dokázal trefit ze střední vzdálenosti ROBERT ANDRICH. Asistence: Josip Stanišić.
72'
Jen těžko se fotbalisté domácího celku dostávají do střeleckých pozic, Bayer hraje takticky velmi dobře, na tento duel je připravený.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu. Nyní Jeremie Frimpong hledal ve vápnu spoluhráče, ale střílená přihrávka míří vedle branky.
67'
Alejandro Grimaldo byl v souboji o balon pomalejší, přišel o něj, ale domácí drobnou příležitost nedokázali přetavit v zakončení.
66'
Více ze hry mají fotbalisté Bayeru, kteří zaslouženě vedou a domácí na nějakou výraznější šanci čekají.
64'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy. Hosté hrají takticky velmi dobře.
62'
ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Angeliño.
60'
Hodina hry je pryč a další rohový kop domácích. Paulo Dybala poslal míč před branku, ale obrana hostů si dokázala poradit.
59'
Jeremie Frimpong si nabíhal do volného prostoru, ale jako první byl u míče brankář AR Řím. Mile Svilar situaci zvládl a balon odehrál.
58'
Ozývají se domácí fanoušci, kteří nyní podporují své oblíbence v cestě za výraznější střeleckou příležitostí.
57'
Jonathan Tah se svými spoluhráči zkoušel něco vymyslet. Následovalo zakončení, které vyslal Amine Adli mimo branku.
56'
Rick Karsdorp poslal centr před branku, Paulo Dybala poslal míč před branku, ale Bryan Cristante nedokázal trefit branku.
56'
Domácí celek vybojoval další rohový kop a AR Řím zlepšuje hru.
55'
Řím nyní rozehrává na své polovině, sledujeme klidnější pasáž hry, Gianluca Mancini zkoušel rozpohybovat obranu soupeře.
53'
Leverkusem se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení a snaží se něco vymyslet na polovině soupeře.
51'
Centr se snesl před branku, Piero Hincapié si však v souboji před brankou pomohl faulem, a tak budou hrát domácí.
51'
Bayer rozehrává rohový kop. Florian Wirtz podle všeho bude rozehrávat.
50'
Úvodních pět minut z poločasu je pryč a budeme sledovat podle všeho velmi dobrou hru hostujícího celku.
49'
Leonardo Spinazzola dostal míč ke spoluhráči, ale Rick Karsdorp na středně vysoký balon nedosáhl. Zajímavou šanci domácí neproměnili.
47'
Granit Xhaka a Amine Adli si vyměnili míč, ale nedokázali nic vymyslet na polovině soupeře.
46'
Zápas pokračuje druhým poločasem a zdá se, že kluby pokračují ve stejných sestavách.
46'
Hostující celek vede zaslouženě o jednu branku, jako první a zatím jediný se prosadil Florian Wirtz ve 28. minutě.
45+2'
45+1'
Jeremie Frimpong po bleskovém přenesení hry nedokázal ani nadvakrát zakončit akci svého celku.
45+1'
Paulo Dybala centroval před branku, ale balon si našel Matěj Kovář.
45'
Rohový kop vybojoval domácí celek díky aktivní hře na polovině soupeře.
45'
Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.
44'
Josip Stanišić se nedokázal dostat k míči poté, co jej spoluhráč zkoušel najít dlouhou přihrávkou. Rozehrávat tak budou fotbalisté AS od své branky.
43'
Lorenzo Pellegrini se dostal do zakončení, ale Matěj Kovář zasahovat nemusel. Rána soupeře o malý kousek minula branku.
42'
Bayer nyní diktuje tempo hry, je aktivnější, častěji na míči a snadněji se dostává do pozic pro zakončení.
41'
Robert Andrich mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. S jeho ránou si celkem dokázal poradit brankář Mile Svilar.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. Balon pod kontrolou nyní mají hostující fotbalisté, kteří jsou nastěhovaní před brankou.
39'
Nepřesná akce AS Řím znamená, že se do hry zapojí také brankář Kovář. Ten rychle rozehrál.
37'
Na hrací ploše je nyní hodně emocí a sudí má hodně starostí, aby se hrálo od šarvátek vrátili zpět k fotbalu.
35'
Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, hostující celek má nyní převahu, hraje aktivně a dál se tlačí do zakončení.
34'
Přihrávka mířila před branku Říma, kde byl Jeremie Frimpong. Jeho zakončení z otočky bez přípravy minulo branku.
33'
Matěj Kovář se zmocnil míče, rychle jej rozehrál na spoluhráče, kteří pomalu otáčejí směr hry. Hosté hrají trpělivě.
32'
Úvodní půlhodina hry nabídla zajímavé šance a jako první se dokázali prosadit hostující fotbalisté.
31'
Jeremie Frimpong vypracoval skvělou střeleckou pozici pro Wirtha, jehož pokus tak tak zastavil brankář Mile Svilar.
30'
Lorenzo Pellegrini z domácího celku dostává žlutou kartu, hrát tak mohou moci hosté. Druhá karta v tomto zápase.
28'
Hostující celek se dostává po chybě domácí obrany do vedení, poměrně snadno Grimaldo dostal míč na střed hrací plochy, kde byl zcela volný a pro zakončení připravený FLORIAN WIRTZ. Asistence: Alejandro Grimaldo.
26'
Domácí měli možnost přímého kopu. Zakončení bylo hodně nepřesné. Gólman Matěj Kovář vůbec zasahovat nemusel.
25'
Granit Xhaka si hodně důrazně počínal v souboji se soupeřem až příliš důrazně. Sudí tuto situaci řeší jen domluvou, karta z toho nebude.
23'
Po rychlé akci podél postranní čáry se dostal do šance hostující celek. Jeremie Frimpong se dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky. Skvěle vyběhl gólman AS Řím.
21'
Romelu Lukaku po rohovém kopu se dostal k zakončení. Jeho hlavička končí na brankové konstrukci. Nechybělo moc a viděli jsme první branku utkání.
20'
Stephan El Shaarawy poslal centr před branku a jeden z hostujících hráčů tečoval míč směrem k vlastní brance. Míč míří vedle, navíc by to byl býval byl ofsajd.
20'
Dvacet minut hry je pryč a v tomto opatrném zápase čekáme na nějakou výraznější příležitost.
18'
Paulo Dybala to zkoušel individuálně a ještě vybojoval míč pro spoluhráče. Bryan Cristante mohl pokračovat v akci.
17'
Gianluca Mancini poslal centr před branku, ale jeho pokus byl hodně nepovedený, a tak se nikdo k míči nedostal. Hrát tak budou hosté.
17'
Po faulu na své polovině vidí hostující hráč žlutou kartu, Romelu Lukaku byl tím, kdo byl faulovaný.
16'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Jonathan Tah).
14'
Jeremie Frimpong se pohyboval před brankou, ale centr od Taha rozhodně nebyl povedený. Prvně jmenovaný na balon nedosáhl.
14'
Hostující brankář Kovář rozehrává od své branky a s prací nohou rozhodně problémy nemá. Spoluhráčům výrazně pomáhá.
12'
Florian Wirtz a Alejandro Grimaldo kombinovali v blízkosti pokutového území, ale hostující fotbalisté se nedokázali propracovat do šance.
11'
Paulo Dybala se po chybě soupeře dostal do zakončení, ale se střelou do středu branky si snadno dokázal poradit Matěj Kovář.
10'
Deset minut hry je pryč, na nějakou výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.
8'
Edmond Tapsoba následně přišel o míč, hrát tak mohou domácí fotbalisté, kteří rychle přenesli balon na polovinu soupeře.
8'
Amine Adli se propracoval do střelecké pozice. Oba jeho pokusy dokázala zblokovat obrana Říma. Pokus o rychlý přechod do zakončení nevyšel.
7'
Piero Hincapié rozehrává od své branky, Alejandro Grimaldo pokračoval v akci, ale tudy z pohledu hostů cesta nevedla.
7'
Hra je nyní hodně kouskovaná, ve hře jsou drobné fauly na obou stranách, což rozhodně neuniklo pozornosti sudích.
5'
Bayer se sice propracoval na polovinu soupeře, ale Robert Andrich už nestihl míč na hrací ploše. Rozehrávat tak bude Mile Svilar.
4'
fanoušci používají pyrotechniku, takže viditelnost na hrací ploše rozhodně není nejlepší.
3'
Bayer má míč na své polovině, kde kombinuje a hosté marně čekají na nějakou příležitost, jak se dostat k brance soupeře.
2'
Hosté vrací míč z poloviny hrací plochy až k brankáři, Matěj Kovář se také dostane do hry a rozehrává od své branky.
1'
Domácí hrají v červeném, hosté mají bílé dresy, utkání začalo.
1'

AS Řím: Svilar – Karsdorp, G. Mancini, Smalling, Spinazzola – Paredes, Cristante, Pellegrini – El Shaarawy, Lukaku, Dybala.
Náhradníci: Patrício, Boer – Abraham, Angeliño, Aouar, Azmún, Baldanzi, Bove, Llorente, Ndicka, Sanches, Zalewski.

Bayer Leverkusen: Kovář – Stanišić, Tah, Tapsoba – Frimpong, Andrich, Xhaka, Hincapié – Wirtz, A. Adli, Grimaldo.
Náhradníci: Hrádecký, Lomb – Arthur, Boniface, Hložek, Hofmann, Kossounou, Iglesias, E. Palacios, Puerta, Schick, Tella.
Útočnou hru AS Řím bude podle všeho řídit Gianluca Mancini, který patřil mezi výrazné osobnosti předchozího dvojzápasu. Leverkusen spoléhá na Jeremie Frimponga, který patří mezi ofenzivní tahouny Bayeru.
Leverkusen se do této fáze soutěže dostal před West Ham. Úvodní zápase vyhrál Leverkusen 2:0, v odvetném zápase se narodila remíza 1:1. AS Řím ve čtvrtfinále porazil AC Milán v součtu 3:1. Úvodní zápas 1:0 a druhý 2:1.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské ligy. V tomto semifinálovém zápase proti sobě nastoupí AS Řím a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.