15. září 2009 • 20:53

4. kolo: Vítkovice kralují, derby ovládla Slavia

Autor: spo, ČTK
0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

SOUHRN 4. KOLA: Ani po čtyřech kolech hokejové extraligy nepoznala Kometa Brno, jak chutná vítězství. V Kladně ji skvělým výkonem popravil Tenkrát.

Tabulce i nadále vládnou Vítkovice, které vyhrály v Třinci 3:1. První pražské derby ovládla díky smršti v první třetině Slavia.

Radost plzeňských hokejistů

Kladno - Kometa Brno 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Hokejová Kometa nezažívá vydařený vstup do sezony. Extraligový nováček protáhl svou šňůru porážek už na čtyři. Brňané tentokrát nestačili na Kladno, na jehož hřišti prohráli díky čtyřem bodů Tenkráta 0:4.

- více informací, online přenos -

Litvínov - Zlín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Domácí Litvínov v dnešním čtvrtém kole hokejové extraligy prohrál se Zlínem 1:2. O vítězství Moravanů rozhodl ve 46. minutě Čech.

- Šlégr: Chybí nám hlad po gólu -

Plzeň - České Budějovice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Hokejisté Plzně napravili porážku z minulého kola ve Vítkovicích. Na domácím ledě porazili České Budějovice 4:2 a pokračují v dobrých výkonech během letošní extraligy.

Třinec - Vítkovice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

V čele extraligové tabulky se díky výbornému výkonu v derby v Třinci udržely Vítkovice. Ty dokázaly otočit nepříznivý vývoj zápasu a dvěma brankami v závěru ukořistily vítězství 3:1.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Hokejisté Mladé Boleslavi si ve 4. kole extraligy vyšlápli na loňského vicemistra z Karlových Varů. Západočeši na domácí půdě jen dotahovali náskok soupeře, tři body zajistil Boleslavi dvěma góly Richard Král.

Slavia - Sparta 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)

První pražské derby ovládla díky třígólové smršti v první třetině Slavia. Když přidal na začátku druhé části další trefu Červenka, vypadalo to, že je hotovo. Ale Sparta se nevzdala a v závěru alespoň snížila na konečných 2:4.

- Hlinka: Musíme si pomoct sami -

Liberec - Pardubice 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Hokejisté Pardubic poprvé bez Dominika Haška sice v nové sezoně premiérově odehráli jen regulerních 60 minut, v Liberci se ale museli smířit s porážkou 3:4. Východočeši dokázali stahovat náskok soupeře, ale vždy znovu brzy inkasovali.