22. kolo: Sparta jde do trháku, Teplice i Jablonec ztratily

Autor: Sport
0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili ve 22. kole Gambrinus ligy nad Brnem 3:0 a díky remíze Teplic na hřišti Bohemians 1905 získali na čele dvoubodový náskok. Vítězství si připsal i Liberec, který porazil v severočeském derby Jablonec 4:2. Tři body slaví Příbram, která porazila Bohemians Praha, Olomouc veze body z Kladna a Slovácko uspělo v Budějovicích. Kolo zakončí pondělní dohrávka Baníku Ostrava proti Slavii.

Teplický kapitán Štěpán Vachoušek mezi dvojicí hráčů Bohemians 1905.

Fotbalisté Mladé Boleslavi navázali na vítězství z Olomouce a v dnešním utkání 22. ligového kola rozdrtili rozjetou Plzeň 4:0. Domácí poslal ve 23. minutě do vedení parádní střelou přes hlavu Táborský, druhý gól přidal krátce před poločasem z penalty Sylvestre. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Liberce navázali na své vítězství z minulého kola z Edenu a připsali si další důležité tři body. V severočeském derby porazili na vlastním hřišti Jablonec, který si tak výrazně zkomplikoval boj o případný ligový titul. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Příbrami porazili v utkání 22. kola Bohemians Praha 3:2 a po čtyřech měsících se znovu dočkali tří bodů. Pod první jarní výhru středočeského celku se gólově podepsali kapitán Huňa, Pleško a Šmejkal, hosté stihli za nepříznivého stavu 0:3 pouze snížit zásluhou Jeslínka a Ibeho. - Více informací o zápase -

Svou úrovní utkání odpovídalo postavení obou týmů ve spodní části tabulky. Slovácko se sice snažilo hrát útočně, jenže proti soustředěné obraně soupeře se jen těžko prosazovalo. Jedinou vážnější šanci měl už po pěti minutách po Zelenkově kolmé přihrávce Nestoroski, jenž ale sólový útok zakončil střelou do nohou brankáře Kučery. - Více informací o zápase -

Olomoucká Sigma porazila svého obávaného soka a zvítězila na hřišti Kladna 3:2. Moravané přitom v posledních čtyřech vzájemných zápasech vždy Středočechům podlehli. Tentokrát slavili důležitou výhru a odčinili tak domácí prohru z minulého kola proti Mladé Boleslavi. Vítězný gól vstřelil Brazilec Rossi. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Teplic ztratili kontakt s vedoucí Spartou. V utkání 22. kola jen remizovali 1:1 na půdě Bohemians 1905, i když měli zápas nadějně rozehraný a od 36. minuty vedli po gólu Vondráška. Ve druhém poločase však domácí z minima šancí vytěžili vyrovnání, k němuž přispěl nešťastnou tečí teplický stoper Rosa. - Více informací o zápase -

Hladkou výhrou 3:0 nad Brnem se fotbalisté pražské Sparty po 22. kole první ligy osamostatnili v čele ligy, když využili remízové zaváhání konkurenčních Teplic, před kterými nyní mají dvoubodový náskok. - Více informací o zápase -

STATISTIKY ZE ZÁPASŮ

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)
Branky: 23. Táborský, 38. Sylvestre z pen., 77. Sedláček, 90.+2 Poláček.
- Více informací o zápase -
- ONLINE přenos -

FC Slovan Liberec - FK Baumit Jablonec 4:2 (3:2)
Branky: 7. Nezmar, 22. Dočkal, 37. Kerič, 47. Zábojník vlastní - 15. a 38. Lafata.

1. FK Příbram - Bohemians Praha 3:2 (1:0)
Branky: 6. Huňa, 49. Pleško, 57. Šmejkal - 71. Jeslínek, 86. Ibe.

1. FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Branka: 62. Ondřejka.

SK Kladno - Sigma Olomouc 2:3 (0:0)
Branky: 49. Procházka, 60. Holub - 50. Šultes, 54. Schulmeister, 73. Rossi.

Bohemians 1905 - FK Teplice 1:1 (0:1)
Branka: 73. vlastní Rosa - 36. Vondrášek.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.