Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Fiorentina - 24. dubna 2024   21:00

Atalanta
Atalanta
8' Koopmeiners  • 75' Scamacca  • 90+6' Lookman  • 90+9' Pašalić
4:1
(1:0)
Fiorentina
Fiorentina
68' Martínez
Atalanta
Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Kolašinac (70. Lookman) – Zappacosta (74. Mirančuk), Éderson (70. Pašalić), de Roon (C), M. Ruggeri – Koopmeiners – Scamacca, De Ketelaere.
Musso, Rossi – Adopo, Bakker, Bonfanti, Comi, Hateboer, Touré.
Fiorentina
Terracciano – Dodô (83. Kayode), Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Bonaventura, Mandragora (83. Comuzzo) – N. González, Beltrán (60. Duncan), Kouamé (83. Ikoné) – Belotti (55. Martínez).
Christensen, Martinelli – Melo, Barák, Castrovilli, Faraoni, Infantino, López, Parisi, Sottil.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10.
Je tu konec zápasu! Po první půli Atalanta vedla 1:0 díky gólu Koopmeinerse. Ve druhé půli byl vyloučen Milenković a hosté šli do desíti. I přesto se jim však povedlo vyrovnat zásluhou Martíneze, ovšem 75. minutě dával na 2:1 Scamacca.To by znamenalo remízu a prodloužení, ovšem v 96. minutě rozhodl o vítězi a druhém finalistovi letošního italského poháru střídající Ademola Lookman, který vstřelil gól po samostatném úniku a musel být potvrzen až po přezkoumání VARem. V 99. minutě ještě přidal čtvrtou branku Mario Pašalić a definitivně zpečetil vítězství Atalanty v součtu obou zápasů 4:2. Atalanta se tak ve finále potká s Juventusem, který postoupil do finále přes Lazio Řím. Ode mě to bude vše, budu se na vás těšit zase někdy příště u dalšího skvělého fotbalu, do té doby na počtenou!
90+9'
90+9'
Atalanta právě vstřelila branku!
A je definitivně rozhodnuto! Několik hráčů Atalanty běželo do protiútoku a MARIO PAŠALIĆ vzal situaci na sebe a lobem překonal brankáře! Atalanta tak postupuje do finále italského poháru díky gólům v samotném závěru utkání.
90+6'
A je tu změna, branka platí! VAR rozhodl o tom, že ADEMOLA LOOKMAN v offsidu nebyl a gól je tak platný! Lookman se dostal do zakončení po akci, kterou sám založil a poté dostal nahrávku od Scamaccy. Střelou na vzdálenější tyč navýšil na 3:1 a nejspíše posílá Atalantu do finále italského poháru!
90+6'
Situaci však zatím ještě zkoumá video.
90+5'
Ademola Lookman se po přihrávce Scamaccy dostal k zakončení, jeho střela skončila v brance, ale v moment přihrávky se Lookman nacházel v offsidu a branka tak neplatí.
90+4'
Fiorentina vhazuje kousek od vápna domácích.
90+3'
Velká šance Scamaccy! na přední tyči se dostal k míči, ale nedokázal míč tečovat tak, aby skončil v brance.
90+2'
Jeden z hráčů Fiorentiny se snažil udržet míč u rohového praporku, ale to se mu nedařilo dlouho a Atalanta opět míří dopředu.
90+1'
Pašalić dával na brankové čáře pod sebe, ovšem nenašel spoluhráče a míč je na druhé straně hrací plochy, kde vhazuje Fiorentina.
89'
Charles De Ketelaere mířil do samostatného úniku, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou hostů.
88'
K zakončení se dostala i Fiorentina, ovšem brankář Carnesecchi by l připraven.
86'
Atalanta se vrací k míči po faulu na středu hrací plochy.
85'
Velká šance domácích! Do protiútoku se dostali dva hráči v modročerných dresech, přihráli si, ovšem Mario Pašalić si ukopl míč a bohužel pro ně nedokázal dopravit míč do sítě. Případný gól by nakonec stejně neplatil z důvodu offsidu.
84'
Hráči Atalanty si nyní neporozuměli a od branky rozehrává Pietro Terracciano.
83'
trojité střídání domácích. Zápas skočil pro Kouamého, Mandragoru a Doda. Místo nich přichází Ikoné, Comuzzo a Kayode.
81'
Scamacca se snažil o podobný typ zakončení jako před chvílí, ale neuspěl. Po něm zakončoval ještě Charles De Ketelaere a jeho sražená střela skončila rohovým kopem pro Atalantu, který se však zrovna nepovedl.
81'
Vhazování pro Atalantu nedaleko od pokutového území hostů.
79'
Scamacca navíc poté ještě fauloval a vidí i žlutou kartu za svůj přestupek.
79'
Scamacca se opět dostal k zakončení, ovšem tentokrát byla jeho střela zblokována.
77'
Odkop od branky pro Atalantu, která se žene za vítězstvím.
75'
Atalanta jde podruhé v zápase do vedení! Po centru do vápna přiklepl Charles De Ketelaere míč hlavou GIANLUCOVI SCAMACCOVI a ten se krásně položil do střely a polonůžkami srovnává stav semifinále v součtu na 2:2.
74'
V 74. minutě nahradil Zappacostu ruský záložník Mirančuk.
72'
Fiorentina ztratila míč v protiútoku a dopředu se dostávají domácí.
70'
Střídání Atalanty. Ze hřiště odchází Kolašinac a Éderson. Zastoupí je Lookman a Pašalić.
69'
Dodo viděl žlutou kartu zřejmě za nějaké řeči.
68'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Centr si na zadní tyči našel osamocený LUCAS MARTÍNEZ, který zakončil hlavou do protipohybu brankáře, který byl v této situaci bezmocný. Je tak srovnáno na 1:1 a v celkovém součtu si Fiorentina bere své vedení opět zpět.
67'
Nyní se však dopředu dostává Fiorentina. Jeden z hráčů šikovně vypíchl míč a dostal se na polovinu soupeře. Poté byl faulován a Fiorentina bude zahrávat přímý kop.
66'
Atalanta se dostává na útočnou polovinu a dostává se blíž a blíž pokutovému území hostů.
65'
Přetažený centr Koopmeinerse končí v zámezí. Od branky rozehrává Fiorentina.
64'
Fiorentina se osvobozuje nákopem dopředu. Atalanta bude vhazovat na polovině hřiště.
63'
Atalanta opět drží míč. Fiorentina se po obdržení červené karty zatáhla do bloku a moc nevystupuje.
61'
Další šance Atalanty! Scamacca hlavičkoval na De Ketelaereho, ten ještě předl pod sebe, ovšem de Roon netrefil branku.
60'
Střídání na straně hostů. Ze hřiště odchází Lucas Beltrán. Místo něj naskakuje Alfred Duncan.
60'
Offside na straně Fiorentiny.
59'
Odkop od branky pro Fiorentinu po hlavičce, která nemířila na branku.
59'
Přímý kop pro domácí. Provinil se Bonaventura.
57'
Dlouhý nákop končí až u brankáře Carnesecchiho.
57'
Po rohu přichází žlutá karta pro Kolašinace, který skluzem fauloval jednoho z hráčů soupeře.
56'
Nebezpečný přímý kop Scamaccy skončil ve zdi, od které se odrazil na roh.
55'
Střídání Fiorentiny. NA hřiště přichází Lucas Martínez, který nahrazuje Bellotiho.
53'
A je tu dost možná velký zlom zápasu! Červená karta pro Nikolu Milenkoviće! Scammaca mířil do vápna, ale těsně před ním byl podražen právě Milenkovićem a Fiorentina tak bude dohrávat zápas v deseti.
53'
Nyní faul na druhé straně. Rozehrávka pro Atalantu.
52'
Faul Scamaccy, po kterém bude rozehrávat Fiorentina přímý kop.
51'
Míč končí v zámezí. Vhazovat bude Fiorentina.
50'
Přihrávka do vápna nenašla hráče v bílém a Atalanta rozehrává.
49'
Obrovská šance domácích! Matteo Ruggeri si seběhl na centr a hlavičkou chtěl vstřelit druhý gól Atalanty. Bohužel pro domácí však jen těsně minul branku.
48'
Aut pro Atalantu blízko branky soupeře.
47'
Fiorentina získala míč a působí na polovině domácích.
46'
Začíná druhá půle, u míče jsou domácí.
46'
Je tu konec první půle. Viděli jsme dvě branky, ovšem jen jedna platila. V osmé minutě se po nešikovné teči obránce Fiorentiny dostal do samostatného úniku Teun Koopmeiners a tuto šanci proměnil. Pět minut poté se k zakončení zpoza vápna dostal Gianluca Scamacca, který vypálil pořádnou dělovku do šiběnice, ovšem této střele na začátku akce předcházel faul a gól tak po zásahu VARu byl odvolán. V celkovém součtu je to tak nyní 1:1 a uvidíme, jestli se rozhodně ve druhé půli, či půjdeme do prodloužení.
45+4'
45+4'
Po faulu na Lucase Beltrána byl zahráván přímý kop, ovšem pro centr do vápna si došel Marco Carnesecchi.
45+3'
Centr do vápna by odvrácen a Atalanta se vrací k míči.
45+3'
Fiorentina bude útočit po autu, který budou mít k dispozici.
45+1'
Domácí se ubránili a navíc po faulu Beltrána budou rozehrávat přímý volná kop.
45'
Roh pro Fiorentinu chvíli před koncem první půle.
44'
Mandragora vidí za faul na polovině hřiště žlutou kartu. Atalanta bude rozehrávat směrem k brance Fiorentiny.
43'
Fiorentina se dostala k další střele, ale brankář je proti a chytá i tento pokus.
42'
Autové vhazování pro Fiorentinu na polovině domácích.
41'
Další velká šance Atalanty! Matteo Ruggeri se dostal k zakončení zhruba na penaltě, ale jeho střela mířila vysoko nad.
40'
Po zbytečné ztrátě se však k míči dostává znovu Fiorentina.
39'
Atalanta už opět působí na polovině hostů.
38'
Míč na Ruggeriho neprošel a útočí Fiorentina.
37'
Atalanta vhazuje kousek od své vlastní branky.
35'
Velká šance Atalanty! Charles De Ketelaere z půlky hřiště vyvezl míč až k šestnáctce soupeře a dokázal zakončit, ovšem jeho střela končí vedle branky Fiorentiny.
34'
Faul na Kolašinace. Rozehrávka pro domácí.
33'
Aut pro Atalantu na polovině soupeře.
32'
Atalanta okupuje polovinu Fiorentiny a snaží se dostat do brankové příležitosti.
31'
Aut pro Atalantu.
30'
Fiorentina drží míč na svých kopačkách a žene se za jejím prvním gólem utkání. Zatím je lepším týmem, ovšem branku nevstřelila.
28'
Další faul domácích, po kterém rozehrává Fiorentina další přímý kop. Centr však končí u brankáře Atalanty.
26'
Na centr do vápna si vyběhl brankář Marco Carnesecchi, který dokázal vyboxovat míč mimo vápno.
25'
Faul Atalanty, po kterém bude rozehrávat přímý volný kop hostující Fiorentina.
24'
Velká šance domácího celku! Teun Koopmeiners mohl vstřelit druhou branku, ovšem brankář Pietro Terracciano byl proti!
23'
Míč rozhodčího po teči při přihrávce mezi hráči Atalanty.
22'
Faul Atalanty na polovině hřiště. Pokračovat budou hosté.
21'
Atalanta se postupným útokem dostává dopředu.
20'
Fiorentina se nakonec ještě dostala k zakončení, ovšem hlavička Bonaventury končí vysoko nad.
20'
Centr do vápna byl prodloužen na zadní tyč, Atalanta se však opět ubránila.
19'
Kolašinac poslal míč do zámezí a Fiorentina bude zahrávat rohový kop.
19'
Přímý kop Fiorentiny byl rozehrán centrem do vápna. Atalanta se ubránila, ovšem hosté zůstávají u míče.
18'
Atalanta vytlačila soupeře na vlastní polovinu a Fiorentina se musí snažit dál.
17'
Fiorentina drží míč a snaží se dostat blíže k brance domácích.
15'
Branka Scamaccy není uznána! Marten de Roon totiž na polovině hřiště došlápl jednoho z hráčů Fiorentiny a kvůli útočnému faulu se tak bude pokračovat za stavu 1:0 pro domácí.
13'
A stav semifinále je otočen! Atalanta sice nebyla lepším týmem na hřišti, ale během třinácti minut dokázala vstřelit hned dvě branky! GIANLUCA SCAMACCA zakončil zpoza šestnáctky a jeho dělovka končí v levé šibenici branky Terracciana.
13'
Po rozehrání této standardky se k centru dostal jeden z hostů, ovšem pro míč si došel domácí brankář.
12'
Rohový kop pro Fiorentinu.
12'
Marco Carnesecchi dokázal vyběhnout a odklidit míč daleko od své branky až do zámezí. Fiorentina vhazuje.
11'
Z dálky vyzkoušel zakončit Mandragora, ovšem jeho střela letěla vysoko nad branku domácích.
10'
Offside Fiorentiny. Rozehrává Atalanta.
8'
Míč za obranu se různě poodrážel a nakonec prošel k TEUNOVI KOOPMEINERSOVI, který běžel skoro sám a na střelou na zadní tyč posílá Atalantu do vedení a v celkovém součtu srovnává na 1:1.
7'
Další střela Fiorentiny! Tentokrát se už musel brankář Atalanty pořádně natáhnout, aby dokázal vyrazit tuto střelu.
6'
Fiorentina zůstává u míče i po dlouhém centru, který srazil hráč domácích do autu.
5'
Fiorentina vhazuje a pokračuje u míče.
4'
Fiorentina projíždí na polovinu soupeře a dostává se i k zakončení a to z nohy Lucase Beltrána. Marco Carnesecchi s touto střelou však neměl problém a připisuje si zákrok.
3'
Fiorentina sbírá dlouhý nákop domácích a vrací se k míči.
2'
Vhazování pro Fiorentinu na vlastní polovině.
1'
U míče začíná Fiorentina hrající v bílých dresech.
1'

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Djimsiti, Hien, Kolašinac – Zappacosta, Éderson, de Roon (C), M. Ruggeri – Koopmeiners – Scamacca, De Ketelaere.
Náhradníci: Musso, Rossi – Adopo, Bakker, Bonfanti, Comi, Hateboer, Lookman, Mirančuk, Pašalić, Touré.

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Bonaventura, Mandragora – N. González, Beltrán, Kouamé – Belotti.
Náhradníci: Christensen, Martinelli – Melo, Barák, Castrovilli, Comuzzo, Duncan, Faraoni, Ikoné, Infantino, Kayode, López, Martínez, Parisi, Sottil.
Zdravím všechny fanoušky kvalitního evropského fotbalu! Italský pohár se dostal do fáze semifinále a jedním z nich je utkání Atalanta Bergamo vs ACF Fiorentina. Domácí Atalanta se do semifinále dostala přes druhý tým italské Serie A, AC Milán po výhře 2:1. Dvakrát se prosadil nizozemský záložník Teun Koopmeiners. Atalanta sice prohrávala, ale právě díky těmto dvěma gólům zápas otočila a dostala se do této fáze italského poháru. Fiorentina ve čtvrtfinále porazila Bolognu 1:0 na penalty. Tým z Florencie proměnil všechny své penalty, Bologna o jednu méně a do semifinále se dostal právě soupeř Viktorie Plzeň ze čtvrtfinále Konferenční ligy. Tomuto druhému semifinálovému zápasu předcházelo první semifinálové utkání, které skončilo výhrou Fiorentiny 1:0 díky gólu Mandragory. V této sezóně se Atalantě ještě nepodařilo Fiorentinu porazit, dvakrát Fiorentina zvítězila a jednou zápas skončil remízou. Dnešní utkání bude rozhodně od začátku zajímavé, tak ho společně se mnou sledujte v tomto přenosu! Utkání začíná v 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.