NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Boston - 16. dubna 2024   01:00

Washington
C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), Fehérváry, T. van Riemsdyk, Alexejev, Iorio, L. Johansen – Oshie, McMichael, Ovečkin (C) – Wilson (A), D. Strome, Protas – Milano, Lapierre, Pacioretty – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.
Boston
Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, P. Wotherspoon, Peeke, Shattenkirk – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, Lauko – Beecher, J. Boqvist, Maroon.

Hokejisté Bostonu nedokázali na ledě Capitals dát ani gól, a tak tento zápas prohrávají 0:2. Na domácího brankáře vyslali pouze šestnáct střel.
Statistika
Střely na bránu: 25 – 16 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
Charlie Lindgren (WSH) – 16 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100,0 %, odchytal 59:45
Jeremy Swayman (BOS) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 57:41

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 25:59

Washington právě vstřelil branku!
Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky po chybě soupeře poslal NIC DOWD.
59:31'
Oddechový čas pro tým Boston Bruins.
59:31'
Charlie Lindgren má další zákrok, nyní zastavil pokus, jehož autorem je Charlie McAvoy.
59:00'
Začala poslední minuta hry ve třetině. Alexandr Ovečkin minul branku soupeře.
58:28'
Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
58:16'
Elitní formace Bruins se sice dostala do útočného pásma, ale pokus o střelu se nepovedl.
58:10'
Hostující celek hraje v šesti, odvolal brankáře.
57:15'
David Pastrňák to vzal na sebe, tvrdou ránou však trefil pouze brankáře, bude se vhazovat.
56:53'
Capitals hrají takticky velmi dobře, drží kotouč bezpečně daleko od vlastní branky.
56:17'
Charlie Lindgren kryje kotouč poté, co zakončoval bez přípravy hostující Charlie McAvoy.
55:54'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.
54:32'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat by se mělo následně ve středním pásmu.
54:14'
Danton Heinen šikovně tečoval kotouč před brankou, ale nedokázal prostřelit brankáře.
53:10'
Sledujeme rychlou pasáž hry, více ze hry mají sice hosté, ale domácí obrana je nyní velmi pozorná.
52:02'
Parker Wotherspoon mohl vyrovnat, ale jeho střelu zápěstím kryje domácí brankář. Bude se vhazovat. Následně Lindholm minul.
51:12'
Hendrix Lapierre a Kevin Shattenkirk absolvovali tvrdý souboj o kotouč, úspěšnější byl domácí hráč.
50:00'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před domácí brankou. To se už dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
48:16'
Jeremy Swayman kryje kotouč poté, co zakončoval po šikovném pasu spoluhráče Trevor van Riemsdyk.
47:25'
Parker Wotherspoon ránou bez přípravy netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.
47:18'
Alexandr Ovečkin to vzal na sebe, jeho tvrdý pokus míří vedle branky. Následně jeho další ránu kryje brankář.
46:12'
Přesilovku si nyní zahraje domácí celek, který se pokouší usadit v útočném pásmu.
46:12'
Komerční přestávka.
46:12'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Kevin Shattenkirk – 2 min., podrážení.
45:49'
Domácí hráči mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat.
45:17'
Ovečkinův pokus nebyl vůbec špatný, ale kotouč míří mimo branku. Zajímavou šanci domácí neproměnili.
44:10'
Carlo se dostal do šance, ale Milano zblokoval jeho dobrou příležitost.
43:02'
Pavel Zacha to vzal na sebe, s jeho střelou si dokázal poradit brankář Capitals.
42:56'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže prosadit před brankou soupeře.
41:06'
Charlie McAvoy je autorem další střely v úvodu třetiny, ale kotouč končí vedle branky.
40:24'
Brandon Carlo se propracoval do střelecké pozice, se kterou si snadno dokázal poradit brankář.
40:01'
Po dvou třetinách vede domácí celek o jednu branku, hosté mají pouze osm střel na branku.
40:00'
39:29'
Tom Wilson vyslal nebezpečnou ránu, se kterou si dokázal poradit brankář Bruins.
39:00'
Začala poslední minuta hry ve třetině.
37:51'
Max Pacioretty šikovně tečoval před brankou kotouč, ale brankář Bruins dokázal zasáhnout.
37:20'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí hokejisté stále drží náskok.
36:15'
Do střelecké pozice se dostal domácí Dylan Strome, ale trefil pouze střed branky.
35:47'
34:13'
17:8, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, převahu mají domácí hokejisté.
33:34'
Max Pacioretty, někdejší hráč Vegas, se dostal do zakončení, ale kotouč míří vedle branky. Nebyla to špatná akce.
33:17'
John Beecher pálil zápěstím, jeho projektil našel v rukavici brankář Charlie Lindgren.
32:18'
David Pastrňák to vzal na sebe, vypracoval si zajímavou pozici pro zakončení, ale trefil pouze brankáře.
31:10'
Tom Wilson ani Hampus Lindholm nedokázali své zajímavé střelecké pokusy proměnit. Nechybělo moc.
30:38'
Jeremy Swayman musel zasahovat na druhé straně proti střele, kterou vyslal Tom Wilson, který měl dost prostoru od obrany.
30:33'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, nyní se do zakončení propracoval Charlie McAvoy. Jeho šikovná teč nebyla přesná.
27:21'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.
26:04'
Jakub Lauko mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, se kterou neměl Charlie Lindgren mnoho práce.
24:20'
Danton Heinen z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit horní část branky, kotouč míří nad.
23:18'
Alexej Protas se proháčkoval do zakončení, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
23:02'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.
22:35'
Charlie McAvoy mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, kterou nedokázal umístit tak, jak si představoval.
21:13'
Nic Dowd vypálil bez přípravy a podle toho také jeho pokus vypadal. Kotouč snadno zastavil brankář.
20:12'
Hned v úvodu druhé třetiny se píská ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Buly pro hostující celek.
20:01'
20:00'
19:50'
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:40'
Beck Malenstyn vypálil a jeho pokus zastavil brankář soupeře, hra pokračuje dál.
18:22'
Lauko to zkoušel individuálně, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení či přihrávka.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do pásma soupeře.
16:29'
Connor McMichael to vzal na sebe, ale jeho střelecký pokus nebyl příliš povedený.
15:39'
Po komerční přestávce pokračuje první třetina dál.
15:36'
Charlie Lindgren musel zasahovat po střele, jejímž autorem je John Beecher.
15:03'
Brandon Carlo to vzal na sebe. Jeho střela zápěstím nebyla povedená.
14:16'
Čekáme na nějakou výraznější šanci, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
12:49'
Charlie Lindgren si snadno poradil se střelou soupeře, kryje pokus, jehož autorem je Charlie McAvoy.
12:30'
Jeremy Swayman musel zasahovat po další zajímavé šanci soupeře, nyní neuspěl Sonny Milano.
12:00'
Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení, ránou od modré čáry dává svou desátou branku v této sezoně JOHN CARLSON. Asistence: Dylan Strome a Tom Wilson.
11:36'
Charlie Lindgren si připisuje první zákrok poté, co vypálil soupeř. Do zakončení se nedostal a střelou zápěstím zakončil Andrew Peeke.
10:22'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají hokejisté Capitals, kteří ale zatím čekají na výraznější příležitost.
09:58'
Puk znovu opustil hrací plochu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
09:35'
09:20'
Jeremy Swayman kryje kotouč poté, co se do zakončení dostal domácí obránce John Carlson.
08:08'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Hostující celek čeká na střelu na branku.
07:42'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznějších šancí.
05:30'
Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Buly vyhrál hostující John Beecher.
03:45'
Jakub Lauko a Alexej Protas se střetli u mantinelu, oba hráči budou v zápase v pohodě pokračovat. Nebezpečná situace to nebyla.
03:20'
Sledujeme rychlou pasáž hry a úvodní minuty vyšli lépe domácím, kteří jsou jednoznačně aktivnější.
02:17'
Alexandr Alexejev pokračuje v dobré akci domácích, vypálil na branku a gólman Bruins kryje kotouč.
01:39'
Vincent Iorio si vypracoval zajímavou šanci, nicméně přesný pokus to nebyl.
00:51'
Máme tu první střelu na branku, John Carlson to vzal na sebe, ale s jeho ránou si dokázal brankář poradit.
00:01'

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson, Fehérváry, T. van Riemsdyk, Alexejev, Iorio, L. Johansen – Oshie, McMichael, Ovečkin – Wilson, D. Strome, Protas – Milano, Lapierre, Pacioretty – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, P. Wotherspoon, Peeke, Shattenkirk – Pastrňák, Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand – Frederic, Geekie, Lauko – Beecher, J. Boqvist, Maroon.
Hokejisté Bruins jsou aktuálně na třetím místě Východní konference, z posledních pěti zápasů vyhráli čtyři. Hokejisté Capitals jsou aktuálně na deváté pozici konference a bojují o postup do play-off. Šest z osmi týmů má postup jistý, zbývají dvě místa. Capitals potřebují v cestě do play-off každý bod.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.