NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : San Jose - 16. dubna 2024   03:30

Edmonton
Edmonton
00:53' McDavid (Nurse) • 04:01' Henrique (Kulak) • 10:40' Foegele (Draisaitl) • 19:35' Holloway (Henrique, Nurse) • 24:41' Foegele (Nugent-Hopkins, Draisaitl) • 30:11' Perry (Bouchard, Holloway) • 33:18' Ceci (Henrique, Hyman) • 33:49' Bouchard (Perry, Holloway) • 35:35' Hyman (McDavid, Nurse)
9:2
(4:0, 5:1, 0:1)
San Jose
San Jose
21:58' Guščin  (Bordeleau) • 55:29' Zetterlund  (Eklund, Granlund)
Edmonton
Schlenker, Syvret – Hughes, Berg
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
San Jose
D. Cooley (34. G. Romanov) – Addison, Ferraro (A), Burroughs, Thrun, J. Thompson, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Eklund – Graf, Kunin (A), Kostin – G. Smith, Studnicka, Bordeleau – Carpenter, Sturm, Guščin.

Utkání je u konce a domácí jej už v poslední třetině dohráli ke klidnému vítězství. Už se nikam nehnali, přesto si dokázali vypracovat několik možností. Ty ovšem vychytal výborný Romanov, který dnes snesl přísná měřítka. V této dvacetiminutovce padl jen jeden gól, dal jej z dorážky hostující Fabian Zetterlund a upravil tak na konečných 9:2 pro Edmonton. Ten je se 104 body na druhém místě Pacifické divize, San Jose je poslední se 47 body.

Edmonton se v dalším utkání vydá na led Arizony, kde bude hrát ve středu od 4:00, San Jose uzavře sezónu ve čtvrtek v Calgary, kde je začátek naplánován na 3:00.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:41'
Poslední výpad Edmontonu, domácí publikum aplauduje.
58:55'
Zápas se už jen dohrává, domácí si připíší vysokou výhru, která je před blížícím se playoff hodně nakopne.
57:13'
Henrique mířil nahoru, Romanov dokázal puk vyrazit.
56:27'
Hra se nám přesunula do pásma hostů, Edmonton ještě rozjíždí nějaký ten tlak.
55:29'
San Jose právě vstřelilo branku!
A daří se. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Granlund ještě neuspěl, ale puk se pak odrážel u brankoviště a Eklundův pokus zametl za brankovou čáru FABIAN ZETTERLUND – 9:2. Asistence: William Eklund, Mikael Granlund.
54:56'
Hosté chtějí alespoň lehce zmírnit drtivou porážku a tak to zkouší ze všech možných úhlů.
54:06'
Vyhození domácích tak šikovné, že z toho nebylo ani zakázané uvolnění. Hra plyne dál.
53:30'
Nahození k brance Edmontonu, Skinner u své levé tyčky zachoval klid a pomohl pak s rozehrávkou.
52:42'
Ostřelování Skinnerovy branky z dálky k ničemu nevede, domácí gólman předvádí jistý výkon.
51:38'
Edmonton se už nikam zvlášť nežene, dokonce to vypadá, že desátý gól ani není cílem.
50:36'
Kličkovanou do útočného pásma předvedl Nugent-Hopkins, ještě před střelou ale o puk přišel.
50:00'
Desharnais napřáhl od modré čáry, rána tak trochu na náhodu skončila u zadního mantinelu.
49:06'
Domácí zase trefili brankovou konstrukci, byť tentokrát jen z boku. Autorem rány byl Perry.
48:34'
Další Carpenterův pokus, tentokrát to letělo vedle branky Edmontonu.
48:09'
Levou stranou se do útočného pásma dostal Carpenter, na bekhendové zakončení však už byl až moc z úhlu. Skinner si připsal jistý zákrok.
47:16'
Neuspěl ani Hyman, ten svou ranou trefil Addisona.
46:40'
Foegele se hattricku ne a ne dočkat, nyní prudkou ranou z levé strany trefil Romanovovu brankovou konstrukci.
45:24'
Krátký nápor Edmontonu v útočném pásmu, tentokrát bez nebezpečného zakončení na Romanovovu branku.
44:45'
Hraje se docela bezstarostný hokej, o výsledku je dávno rozhodnuto.
43:52'
San Jose na útočném výletě Vlasic zakončoval z dálky také vedle.
43:24'
Po McDavidově přihrávce střílel z levého křídla Nurse, Romanovovu branku jen těsně minul.
42:25'
Romanov schytal tvrdou střelu z dálky a hned přerušil hru.
41:47'
Přečíslení hostů dva na jednoho, Sturm hledal u vzdálenější tyčky Grafa, toho vychytal rychlý Skinner!
41:13'
Na opačné straně střílel od modré čáry Thompson, Skinner si zvládl puk najít a zastavit jej svým postojem.
40:36'
Romanov u své pravé tyčky zastavil Janmarka, domácí se snaží dokonat desítku.

Trestné minuty: 2:0
Čtyřicet minut hry je za námi a tady už jde jen o to, o kolik to skončí... Edmonton v sice druhé třetině inkasoval jako první, když se z úhlu trefil Daniil Guščin, jenže poté domácí rozjeli pravou bouři a hostům nasypali hned pět branek. Vše zahájil ve 25. minutě Warren Foegele, na něj ve 31. minutě navázal Corey Perry a pak následovaly hned tři trefy po rychlých brejcích. Čárky do kolonky gólů si postupně připsali Cody Ceci, Evan Bouchard a Zach Hyman a společnými silami upravili na už drtivých 9:1.
40:00'
39:28'
Po hodné dlouhé době tu byla slušná šance hostů. Středem se do útočného pásma dostal Granlund a jeho prudká rána zápěstím trefila Skinnerovo břevno!
39:00'
Foegele touží po hattricku a teď nebyl daleko. Po rozborce obrany San Jose stál mezi kruhy, střela z první mu ale nevyšla podle představ. Puk doklouzal k Romanovovi.
38:14'
Z levé strany to zase zkoušel Foegele, tentokrát si Romanov připsal zákrok svou lapačkou.
37:33'
Connor Brown dostal nabito na pravý kruh, jeho dělovku z první Romanov vyrazil před sebe.
36:59'
Zleva střílel Holloway, jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
36:39'
Pokus hostů dostat hru do útočného pásma nevyšel podle představ, hned za modrou čárou přišla ztráta.
35:35'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí pokračují v demolici svého soupeře. Byl tu další rychlý kontr, další přečíslení, Connor McDavid vykouzlil svou stou asistenci v tomto ročníku NHL, našel ZACHA HYMANA a ten přivítal Romanova v brance přesným sklepnutím zblízka – 9:1. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
34:52'
I za hrozivého výsledku se hosté snaží alespoň zmírnit ztrátu, jenže v útočném pásmu to prostě nejde. Akce naráží na dobře pracující obranu.
33:49'
V brance San Jose dochází ke změně, Devina Cooleyho nahrazuje Georgij Romanov.
33:49'
Osmý úder domácích. Po dalším vybojovaném puku a rychlém přechodu do útoku přihrál zleva Perry na najíždějícího EVANA BOUCHARDA a obránce domácích sklepával v brejku dva na jednoho za přemisťujícího se Cooleyho – 8:1. Asistence: Corey Perry, Dylan Holloway.
33:18'
Tohle je už pro hosty slušný nářez. Edmonton vybojoval ve vlastním pásmu puk, založil rychlý brejk, v útočném pásmu přihrál Henrique před brankoviště, kde si sjel CODY CECI a ten forhendovou tečí sklepl puk nad Cooleyho – 7:1. Asistence: Adam Henrique, Zach Hyman.
32:20'
Domácí publikum se skvěle baví, arénou dokonce obíhá mexická vlna.
31:48'
Krátký nápor San Jose, jenže bez nebezpečného ohrožení Skinnerovy branky.
30:11'
A další úder Edmontonu. Cooley sice nejprve vychytal střelu zblízka, akce domácích ale pokračovala, ti předvedli parádní kombinaci a na zakončujícího COREYHO PERRYHO už u tyčky zívala odkrytá branka. Tu snadno trefil a upravil na 6:1. Asistence: Evan Bouchard, Dylan Holloway.
29:55'
Perry se pokoušel dostat zpoza branky a zakončit zápěstím, byl ale na poslední chvíli zablokován.
29:33'
Cooley má další úspěšný zákrok, nyní proti McDavidově střele zápěstím.
28:28'
Trocha uklidnění na ledové ploše, Cooley pro jistotu přikryl puk lapačkou.
27:39'
Je to teď nahoru a dolů. Útoky jasně válcují obrany.
26:31'
Skinner musel taky ukázat své umění, pokryl rychlý kontr hostů a vysloužil si aplaus tribun.
25:30'
Za Cooleym cinkala tyčka, sledujeme teď maximálně útočný hokej.
24:41'
Tak je to zase o čtyři. Domácí zůstali v útočném pásmu, zpoza branky dostali hru k modré čáře, odkud se se zase vše posunulo na pravý kruh, přišlo nahození a vše dokončil svým důrazem a bekhendovým doražením WARREN FOEGELE – 5:1. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Leon Draisaitl.
24:24'
Foegele zakončoval z otočky, poměrně prudký pokus prosvištěl vedle Cooleyho branky.
23:40'
Domácí Holloway předvedl střelu z dálky, Cooley ji našel ve své lapačce.
22:48'
Hosté se najednou lehce zvedají a opět krouží v útočném pásmu.
21:58'
Hosté reagují z protiútoku! Dostali hru do útočného pásma a i když už to vypadalo, že z akce nic nebude, tak na pravé straně předvedl nepříliš prudký bekhend DANIIL GUŠČIN a z ostrého úhlu procedil puk mezi tyčku a Skinnera – 4:1. Asistence: Thomas Bordeleau.
21:52'
Vypadá to, že i ve druhé třetině budeme sledovat převahu Edmontonu. Nejprve neuspěl Hyman a domácí poté překombinovali přečíslení v útočném pásmu.
20:41'
Domácí se hned v úvodu usadili v útočném pásmu, přišla i jedna střela. Nurseho pokus byl zablokován.

Hity: 9:13
Je za námi první třetina, která byla zcela v režii domácího celku. Edmonton se dostal do vedení už v první minutě, kdy se zblízka prosadil Connor McDavid a v úvodu páté minuty na něj navázal Adam Henrique. V 11. minutě to bylo už o tři branky, tu svou přidal Warren Foegele. Až poté se tempo lehce utlumilo a i hosté několikrát prověřili Skinnerovu připravenost. Už to vypadalo, že se další branky nedočkáme, když v poslední minutě předvedl Edmonton ťukec v útočném pásmu a na současných 4:0 upravil pohotový Dylan Holloway.
20:00'
19:35'
Nápor domácích přináší gól do šatny. Po kombinaci, která připomínala přesilovku doputoval puk před brankoviště, kde se objevil na chvíli nepokrytý DYLAN HOLLOWAY a ten sklepnutím procedil puk přes Cooleyho za brankovou čáru – 4:0. Asistence: Adam Henrique, Darnell Nurse.
19:10'
Cooley pokryl střelu z nulového úhlu, domácí pokračují v útočném snažení.
18:20'
Hostům se povedlo vyhodit a mohli alespoň částečně prostřídat.
18:02'
Bouchardova rána z první minula Cooleyho branku, Edmonton je zase v tlaku.
17:39'
Po kombinaci v útočném pásmu hledal Draisaitl Hymana, ten zblízka nemířil přesně.
17:01'
A Hyman je už opravdu na ledové ploše, hraje se v pěti na obou stranách.
16:40'
Puk je v pásmu San Jose, přesilovka se pozvolna chýlí ke svému konci.
15:51'
Puk přelétl mantinel a skončil mezi diváky. Bylo to ale s tečí, takže se na straně Edmontonu nevylučuje.
15:01'
Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje San Jose. Dvě minuty za vysokou hůl vyfasoval Zach Hyman.
14:51'
Přes obránce vystřelil hostující Kostin, jeho prudká rána z levého kruhu donutila po delší době vytáhnout zákrok.
14:33'
Hra se vyloupla zpoza branky San Jose, Cooley si nechtěl dělat potíže a tak puk raději přikryl lapačkou.
13:50'
Na druhé straně je San Jose mimo dění, kombinace postrádají přesnost, nedaří se ani elitní lajně.
12:40'
Menší pokles tempa, domácí mají nahráno a nikam se teď neženou.
11:50'
Každá akce Edmontonu je nebezpečná, Cooley nyní musel vyrážet skrytý pokus od Hollowaye.
10:40'
Další gólový úder domácích. V obranném pásmu skvěle zapracoval Draisaitl, vybojoval puk, aby jej jednoruč posunul na WARRENA FOEGELEHO, který vzal následný brejk dva na jednoho na sebe a zápěstím překonal Cooleyho – 3:0. Asistence: Leon Draisaitl.
10:13'
Některé kombinace hráčů Edmontonu jsou takřka exhibiční, hosté jsou zcela rozhozeni.
09:29'
Střelu M. Ekholma z pravého kruhu přes obránce Cooley vyrazil do protějšího rohu.
08:51'
Blízko gólu byl Perry, když si najel z druhé vlny, svou ranou ale lízl Cooleyho břevno!
08:25'
Z dálky to zkoušel Ceci, Cooley jeho ránu sledoval a bez potíží pokryl.
07:50'
Hraje se v pásmu před Cooleym, teď ale bez nějakých střeleckých pokusů.
06:52'
Tlak Edmontonu lehce poklesl, stále jsou ale domácí hokejisté tím lepším celkem.
06:22'
O malou chvíli později to z levého kruhu pro vhazování zkoušel Smith, i tohle skončilo u Skinnera. Ten nakonec i přerušil hru.
06:15'
Střela od modré čáry od hostů, Skinner si jej v houštině těl dokázal najít.
05:37'
O výpad hostů se snažil Guščin, sám ale skončil jen u levého mantinelu.
04:01'
A už je to o dvě branky. Po vyhraném buly se od modré čáry opřel do puku Kulak, jeho pokus se zastavil v chumlu před Cooleym, aby pak pohotovou dorážku do horního růžku předvedl ADAM HENRIQUE – 2:0. Asistence: Brett Kulak.
03:28'
Cooley vyrazil střelu Foegeleho, Edmonton je hned od úvodu v obrovském tlaku.
02:39'
Nurse nenašel na modré čáře odvahu na střelu, raději rozehrával na levou stranu. Hosté později tuto kombinaci vystihli a poslali puk do středního pásma.
01:55'
Další pokus domácího celku, tentokrát Cooley bezpečně zakročil.
00:53'
Domácí udeřili hned ze svého prvního útoku. Zpoza vlastní branky dostal pas do jízdy Nurse, tense prohnal kolem obrany San Jose, mohl sám zakončovat, ale naservíroval pas před brankoviště na najíždějícího CONNORA MCDAVIDA a ten zblízka překonal Cooleyho – 1:0. Asistence: Darnell Nurse.
00:25'
První střelu vyslal hostující Ferraro, nahození od modré čáry skončilo na zadním mantinelu.
00:01'

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Henrique – Foegele, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins (A) – Perry, R. McLeod, Holloway – C. Brown, Carrick, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

San Jose Sharks: D. Cooley (Romanov) – Addison, Ferraro (A), Burroughs, Thrun, Thompson, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Eklund – Graf, Kunin (A), Kostin – G. Smith, Studnicka, Bordeleau – Carpenter, Sturm, Guščin.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Schlenker, Syvret – Hughes, Berg.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Rogers Place začne ve 3:30, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Filip Zadina (SJS) 23 (13+10)
Jan Rutta (SJS) 19 (5+14)
San Jose Sharks

Hosté jsou neustále nejhorším týmem celé soutěže s pouhými 47 body. Na San Jose čekají poslední dva zápasy sezóny a pak už jen čekání na Draft Lottery, ve kterém má klub šanci 25,5 % na to, aby volili jako první na draftu. Co se posledního zápasu týká, tým doma podlehl Minnesoty vysoko 2:6. O dva góly se postarali Rutta a Ferraro.

Lídři kanadského bodování

Mikael Granlund 58 (12+46)
William Eklund 44 (16+28)
Fabian Zetterlund 42 (22+20)
Edmonton Oilers

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Pacifické divize se 102 body. To znamená pětibodový náskok na třetí Los Angeles, ale také pětibodovou ztrátu na vedoucí Vancouver. Edmontonu se teď lehce ztratila forma, tým prohrál poslední dva duely a oba doma! Nejprve proti Arizoné 2:3 po prodloužení a poté 1:3 s Vancouverem. Jedinou branku domácích vstřelil Evander Kane.

Connor McDavid 130 (31+99)
Leon Draisaitl 104 (41+63)
Evan Bouchard 79 (17+62)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Edmonton Oilers a San Jose Sharks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.