NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Nashville - 22. dubna 2024   04:00

Vancouver
Vancouver
20:47' E. Lindholm (Joshua, Zadorov) • 48:59' Q. Hughes (Boeser, Hronek) • 49:11' Joshua (Garland) • 58:32' Joshua (Blueger, J. Miller)
4:2
(0:1, 1:1, 3:0)
Stav série: (1:0)
Nashville
Nashville
16:15' Zucker  (Josi, Jankowski) • 30:46' O'Reilly  (Nyquist, F. Forsberg)
Vancouver
Kyle Rehman, Steve Kozari – Bevan Mills, Michel Cormier
Rogers Arena, Vancouver
18967 diváků
Nashville

Děkuji všem za sledování onlajnu a přeji Vám dobré ráno.
Utkání je u konce. Vancouver vítězí v první duelu této série 4:2 a ujímá se vedení ve čtvrtfinále Západní konference.

Do zápasu vstoupili lépe Predators, když nenápadnou střelou od mantinelu otevřel skóre jediným gólem první třetiny Jason Zucker. Domácí odpověděli velmi rychle po začátku druhé periody, když se trefil střelou zápěstím Elias Lindholm. Nashville se však do vedení dostal zpět poté, co Ryan O'Reilly přesnou střelou do šibenice využil početní převahu. Ve třetí části se dlouho zdálo, že Vancouver nemá sílu vyrovnat. Poté přišlo ale hektických 12 sekund, které úplně změnily celý zápas. Nejprve Quinn Hughes střelou od modré čáry vyrovnal a pár sekund nato skóroval Dakota Joshua. Predators se z tohoto šoku už nevzpamatovali, a tak do prázdné brány pojistil první bod v sérii pro Canucks domácí hrdina Dakota Joshua. Vancouver nakonec zvítězil 4:2.
Statistika
Střely na bránu: 21 – 22 | Přesilová hra: 0/2 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Thatcher Demko (Vancouver) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:00
Juuse Saros (Nashville) – 17 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,0 %, odchytal 59:13

Česká a slovenská stopa
Filip Hronek (Vancouver) – 0+1, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 19:31

Tři hvězdy utkání
1. Dakota Joshua (Vancouver) 0+0
2. Quinn Hughes (Vancouver) 0+0
3. Ryan O'Reilly (Nashville) 0+0
59:44'
Icing vyhání hosty znovu k vlastní brance.
59:30'
Nashville pokračuje ve hře bez brankáře.
58:32'
Vancouver právě vstřelil branku!
A je nejspíše rozhodnuto! DAKOTA JOSHUA pečetí domácí vítězství gólem do prázdné branky. Asistence: Teddy Blueger a J. T. Miller.
58:11'
Nashville to zkouší v šesti.
58:05'
Závěr utkání je znovu celkem vyhrocený a diváci vidí spoustu hitů a osobních soubojů.
57:39'
Akci domácích přerušuje ofsajd.
55:29'
Predators drží puk, ale zatím se nedostávají soupeři pod kůži.
54:22'
Michael McCarron se nedostal přes obránce, ale rozhodl se objet bránu, domácí se však zformovali a neumožnili mu nic vymyslet.
53:20'
Predators znovu začínají tlačit a nebýt Demka, možná by i srovnali skóre, domácí brankář chytil dvě dorážky v předbrankovém prostoru.
51:34'
Nashville tento bleskurychlý obrat naprosto omámil a nyní se velmi těžko vrací zpátky do tempa.
49:11'
A Vancouver skóruje znovu! To je neuvěřitelně rychlý obrat! Garland vybojoval puk za bránu a předložil ho DAKOTOVI JOSHUOVI, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Sarose a otočil skóre na 3:2. Asistence: Conor Garland.
48:59'
Canucks srovnávají skóre! Dnes padají góly hlavně ze střel zápěstím. QUINN HUGHES vypálil od modré čáry a puk prošel smrští těl až za záda Sarose, který neviděl vůbec nic. Asistence: Brock Boeser a Filip Hronek.
48:37'
Colton Sissons se dostal po levé straně ke střele, s níž si poradil Thatcher Demko.
46:29'
V přesilovce se nic zvláštního nestalo, a tak Nashville pořád vede jen o gól.
44:29'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Phillip Di Giuseppe – 2 min., podrážení.
42:37'
Přesilovka domácích končí a Nashville stále drží těsný náskok.
41:46'
Elias Pettersson vystřelil z pravé strany, ale puk skončil v náručí Sarose.
41:40'
Vancouver momentálně těží ze svého tlaku, ale Saros zatím ne a ne překonat.
41:16'
Millerova střela sražena za bránu.
40:37'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jérémy Lauzon – 2 min., krosček.
40:27'
Canucks znovu vstoupili skvěle do třetiny a J.T. Miller mohl vyrovnat, ale z bezprostřední blízkosti minul bránu.
40:01'
Po 40 minutách vede Nashville 2:1. Vancouver vstoupil do druhé třetiny skvěle, když už po 44 sekundách srovnal Elias Lindholm. Vyrovnané skóre vydrželo až do 31. minuty, kdy hosté hráli přesilovku, kterou perfektní ranou využil Ryan O'Reilly. Canucks poté přestali hrát disciplinovaně a nechali se ještě dvakrát vyloučit. Nashville však své další početní výhody nevyužil a po dvou třetinách vede pouze 2:1. Utkání se začíná více hrotit, a tak je možné, že se schyluje k dramatické třetí části, která bude zahájena přibližně v 6:03, tak zůstaňte s námi.
40:00'
39:58'
Utkání se v závěru druhé periody vyhrocuje a sledujeme další roztržku.
38:22'
Nahození od modré čáry kryje pozorný Demko.
37:56'
Kromě jedné střely hosté skoro nic nevymysleli a přesilovku nevyužili.
37:30'
Jason Zucker vypálil z levé strany, ale Demko vyrazil.
36:20'
Vancouver se osvobozuje.
35:56'
Nashville dostává další příležitost v podobě přesilové hry.
35:56'
Filip Hronek – 2 min., držení hole.
35:38'
Saros si po delší době připisuje zákrok.
35:15'
Nashville skoro celou přesilovku strávil v útočném pásmu, avšak nijak zvlášť neohrozil Demka, tím pádem skóre zůstává beze změny.
34:48'
Canucks se podařilo vyhodit.
33:15'
Po dalším faulu mohou Predátoři navýšit své vedení.
33:15'
Carson Soucy – 2 min., držení.
32:40'
Domácí se nemohou dostat přes půlicí čáru.
32:38'
Vancouver po inkasovaném gólu jakoby ještě více polevil.
31:10'
Ryan McDonagh si tak dlouho vyměřoval svou střelu, až se dostal do nevýhodného úhlu a jeho pokus nebyl nijak nebezpečný.
30:46'
Nashville právě vstřelil branku!
Nashville využívá přesilovku a dostává se do vedení! RYAN O'REILLY krásnou střelou z levé strany vymetl pravou šibenici. Asistence: Gustav Nyquist a Filip Forsberg.
29:45'
tentokrát to však Blueger přehnal s iniciativou a po jeho vyloučení si první přesilovku v sérii zahrají Predators.
29:45'
Teddy Blueger – 2 min., nedovolené bránění.
29:38'
Utkání se přitvrzuje a na obou stranách přibývají tvrdé a ostré zákroky.
28:14'
Tlak domácích pokračuje.
27:10'
Vancouver se usídlil v útočném pásmu, zatím však ani jedna střela Canucks Sarose nepřekonala.
25:12'
Další nahození od modré čáry k Demkovi ani nedoputovalo.
25:05'
Josiho tvrdá rána skončila na břevně.
24:15'
Puk se zpoza brány odrazil k Michejevovi, který neváhal a ihned ho poslal na branku. Saros byl ovšem připraven.
23:15'
Miller poslal puk z rohu před bránu, kde najednou vznikl zmatek, nikdo z domácích však nedokázal puk dotlačit za Sarose.
20:47'
Je vyrovnáno! ELIAS LINDHOLM střelou skrz obránce překvapil Juuseho Sarose a finského gólmana prostřelil. Asistence: Dakota Joshua a Nikita Zadorov.
20:01'
Buly tentokrát vyhrál Nashville.
20:01'
Máme za sebou prvních 20 minut úvodního zápasu série prvního kola play-off mezi Vancouverem a Nashvillem. Utkání je zatím celkem vyrovnané. Oba týmy si připravily pár nebezpečných příležitostí. Tu největší měl po Evangelistově přihrávce Anthony Beauvillier, ale Demko zákrokem zápasu jeho zakončení vychytal. Amerického brankáře nakonec překonala nenápadná střela Jasona Zuckera, a tak Nashville šel do vedení, které udržel i do přestávky. Predátoři vedou 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 5:04.
20:00'
19:50'
Závěr úvodní periody je stráven ve středním pásmu.
18:55'
Pettersson minul bránu z levého kruhu pro vhazování.
18:15'
Po přerušení hry se najednou strhla v obranném rohu Nashvillu menší potyčka, ale rozhodčí vše včas uklidnili.
16:15'
Predátoři se ujímají vedení! První gól této série střílí JASON ZUCKER, jenž nachytal Demka střelou od pravého mantinelu. Domácí brankář se přesouval a puk mu prošel vedle bližší tyče. Asistence: Roman Josi a Mark Jankowski.
14:29'
Lindholm byl před brankou úplně osamocený, ale Saros proti jeho zakončení vytrčil nohu a gólu zabránil.
13:37'
Přečíslení Canucks 3 na 1 zakončil Myers, jehož pokus vyrazil lapačkou Saros.
12:46'
Spencer Stastney vyslal střelu z pravé strany, ale Demko byl připraven.
11:21'
Momentálně se ani jednomu z týmů nedaří zatlačit na soupeře a dostat se útočného tlaku.
09:07'
Alexandre Carrier vypálil od pravého mantinelu velmi tvrdě, ovšem Demko jeho ránu vyrazil.
08:38'
Quinn Hughes uklidňuje situaci a Canucks mohou rozehrát.
07:48'
Nyní sledujeme pasáž nepřesností na obou stranách.
06:28'
Přesilovka domácích je u konce a skóre zůstává bezbrankové.
06:14'
Saros se vrhl za kotoučem a poslal ho do bezpečí.
05:50'
Hronkovo nahození bylo sražené do rohu.
04:28'
Colton Sissons – 2 min., krosček.
02:28'
Fantastický zákrok předvedl Thatcher Demko proti Beauvillierovi, jenž zakončil přečíslení 2 na 1 po skvělé kolmici od Evangelisty. Domácí gólman se však roztáhl jak dlouhý, tak široký a dokázal pravým betonem střelu Beauvilliera vykrýt.
01:35'
Jednoduchá kombinace dvou Predátorů končí zákrokem Thatchera Demka.
01:10'
Vancouver se usídlil v útočném pásmu a snažil se udeřit, ovšem střelba Canucks zatím pokulhává.
00:01'
Úvodní buly vyhrál Vancouver.
00:01'

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers (A), Cole, Zadorov – P. Suter, J. Miller, Boeser – Höglander, E. Pettersson (A), Lafferty – Joshua, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Michejev.
Trenér: Rick Tocchet

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), Lauzon, A. Carrier, Stastney, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Jankowski, Sissons, Zucker – Beauvillier, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari – Bevan Mills, Michel Cormier.
Nashville sice neměl tak úspěšnou sezonu, jako jeho soupeř, ovšem měl také důvod k radosti. Po roční pauze se totiž znovu probojoval do play-off. Tehdy vypadl hned v prvním kole s pozdějším vítězem Coloradem Avalanche. Letos se v základní části umístil na 6. pozici Západní konference s 99 body. Spolehnout se může na Filipa Forsberga, svého nejproduktivnějšího hráče, jenž v základní části nastřádal 94 bodů a vytvořil si své kariérní maximum.
Vancouver zažívá snovou sezonu. Po čtyřech letech se znovu probojoval do play-off a navíc poprvé od roku 2013 ovládl svou divizi (po snížení počtu z šesti na čtyři divize je součástí té Pacifické). Celkově se v Západní konferenci umístil na třetí pozici se ziskem 109 bodů. Nejproduktivnějším hráčem Canucks se stal J.T. Miller, jenž také zažil průlomovou sezonu. poprvé ve své kariéře totiž překonal hranici 100 bodů v jednom ročníku NHL. Rekordní počet bodů nasbíral v základní části také nejproduktivnější obránce celé soutěže Quinn Hughes, jenž si připsal 92 bodů.
Zdravím všechny diváky NHL u prvního kola play-off! Čeká nás úvodní zápas čtvrtfinále Západní konference mezi Vancouverem Canucks a Nashvillem Predators. Tito soupeři se spolu v letošní sezoně střetli třikrát a pokaždé vyhráli Canucks (3:2, 5:2 a 5:2). V play-off se setkávají po dlouhých 13 letech. Naposledy se utkali v sezoně 2010/11 v semifinále Západní konference, v němž uspěl Vancouver, který vyhrál 4:2 na zápasy a svou cestu ukončil až těsně pod vrcholem, když prohrál sedmý finálový zápas s Bostonem Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.