NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Tampa - 21. dubna 2024   18:30

Florida
Florida
06:17' Reinhart (Forsling, Barkov) • 40:58' Verhaeghe (Barkov, M. Tkachuk) • 57:55' M. Tkachuk (Ekblad)
3:2
(1:1, 0:0, 2:1)
Stav série: (1:0)
Tampa
Tampa
16:04' Hagel  (Cirelli, Stamkos) • 59:51' Stamkos  (Kučerov, Point)

3. Aleksander Barkov (FLA) 0+2
Zápas je u konce. Úvodní bitvu lépe zvládla Florida. Tampa se ve třetí třetině zase do hry moc nedostala což dlouho odrážel taky počet střel, kterých ještě pár minut před koncem bylo pouze 13. Florida rozdílový gól vstřelila hned z úvodu poslední části, když se trefil bývalý hráč Tampy a vítěz Stanley Cupu s Tampou Carter Verhaege, který potrestal absolutně zbytečný útočný faul Nicka Paula z konce druhé části. Tkačuk pak pojistil vítězství gólem do prázdné branky, a Tampě už nepomohla ani Stamkosova trefa devět sekund před koncem.
59:51'
Tampa právě vstřelila branku! Tak ještě je tady drama! STEVEN STAMKOS dostal přihrávku do své klasické pozice na levý kruh od Kučerova, a kotouč nádherně umístil do pravého vinglu. Do konce zbývá ale už jen 9 sekund. Asistence: Nikita Kučerov a Brayden Point.
59:07'
Sergej Bobrovskij s dalším parádním zákrokem. Kučerov mohl střílet, ale jen naznačil a posunul kotouč na Pointa do středu. Pak přišla okamžitá střela z první, jenže Bobrovskij to všechno vytušil a touš zlikvidoval.
58:49'
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Carter Verhaeghe – 2 min., krosček.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:55'
Florida právě vstřelila branku! MATTHEW TKACHUK už asi definitivně rozhoduje, když našel svou střelou prázdnou branku Tampy Bay. Asistence: Aaron Ekblad.
57:44'
Stamkos snad poprvé v zápase využil své největší zbraně. Jeho tvrdou ránu z první ale perfektně zlikvidoval Bobrovskij.
57:08'
Florida vyhnala soupeře k brance, Tampa ale rychle převzala kotouč a rychle se dostala zpět do pásma, takže Panthers ani nevystřídali kompletní pětici.
56:52'
Florida se uvolnila jen za pomocí icingu, a tak nebude moci vystřídat. Vhazuje se před brankou Bobrovského, Tampa je v šesti a Vasilevskij na střídačce.
56:35'
Čtvrtá lajna Floridy strávila celé své střídání v útočném pásmu. A to v době kdy Tampa prohrává o jeden gól a do konce zbývá něco přes 200 sekund.
56:01'
Tyler Motte inkasoval velice tvrdou ránu, když blokoval před svou brankou. Pak pomalu odjel na střídačku.
55:24'
Lomberg se dostal za odraženým kotoučem do útočného pásma. Nikdo mu ale moc nenajel. Florida totiž moc netlačí a spíš si hlídá obrannou fázi hry.
55:01'
Tampa střídala a nikdo nenapadal. Dopředu se tak dostal Lundell, který ale puk stáhl jen za branku a tam o něj přišlel.
54:30'
Dumba vyslal velice tvrdou ránu, která ale nebyla vůbec přesná. Pak se ke kotouči dostal znovu, ale ani tentokrát nenašel Bobrovského svatyni.
54:07'
Reinhart vyhrál vhazování. Kotouč stáhl za branku a pak ho obloučkem poslal do středního pásma. Taková hra Floridě zatím stačí.
53:43'
Forsling poslal dlouhou přihrávku až dozadu hřiště. Bennett na modré protečoval, ale puk nakonec zastavil za brankou brankář Tampy.
53:09'
Florida vyhodila pouze na zakázané uvolnění. Vhazuje se tak před Borovským, a to po jeho levici.
52:41'
Chaffee je docela vidět ve třetí třetině. Útočník Tampy vypadá v poslední třetině zatím asi nejlépe ze všech forvardů, což je ale trochu obžaloba klasických tahounů jako je třeba Kučerov nebo Stamkos, kteří dnes nešli vidět skoro vůbec.
52:10'
Tampa stále pouze se třinácti střelami na branku. To je za dvaapadesát odehraných minut opravdu strašně málo.
51:36'
Tampa déle držela kotouč za svou brankou. Pak vystřídala, ale nepodařilo se jí proniknout ani do středního pásma.
50:46'
Chaffee získal kotouč, udělal to dobře, vypálil a zkusil překvapit brankáře hostů. Ten kotouč ukryl a přerušil hru. Bude se tak před ním vhazovat.
50:23'
Lundell nahodil kotouč do útočného pásma a spěchal za ním, ale nakonec byl u puku dříve Vasilevskij, který ho za brankou rozehrál.
49:45'
Hedman nerozehrál dobře. Kotouč si vzal Mikkola, který ho rychle usměrnil na ruského brankáře ve službách Tampy.
49:08'
Dva hráči se pověsili na dobře si najíždějícího Pointa. V útočném pásmu tak zůstal sám Lilleberg, který už nic nevymyslel.
48:34'
Hráči Tampy nyní možná hráli v šesti, Florida to alespoň avizovala, ale odpískáno to nebylo.
47:02'
Další nebezpečná akce Panthers, kteří jsou nyní v ráži. Akci ale opět vyřešil Vasilevskij, který pak také hru přerušil.
46:48'
Eyssimont dostal dlouhou přihrávku do útočného pásma, jenže tam mu nikdo nepřijel. Nakonec tak byl na mantinelu naražen a o kotouč obrán.
46:21'
Lilleberg, který hraje své první play-off NHL v životě, byl nyní možná s faulem poslán k zemi. Sudí to tak ale neviděli, a hraje se dále.
45:38'
Vasilevskij parádně zakročil při střele Bennetta, kterého vybídl Verhaege. Pravý beton ruského brankáře nyní zablokoval puk.
45:03'
Point hodně přetahuje své střídání, na ledě je přes minutu a půl. I tak ale hýří aktivitou. Nyní měl dobrou myšlenku s přihrávkou z boku před branku.
44:46'
Zase nebezpečí před Vasilevským. Ten si připsal dva zákroky, střela Lundella už ale nebyla tak nebezpečná.
44:22'
Point dohonil dlouhou přihrávku svého spoluhráče, ale na střelu byl už v úhlu, a nakonec ho soupeř obral.
43:46'
Anthony Cirelli to vymyslel velice dobře, přihrál na Stamkose, který měl dost možná na hokejce gól, jenže kotouč vůbec netrefil.
43:05'
Chafee pouze vyhodil kotouč, Ryan Lomberg pak kotouč zachytil a nahodil do pásma, kde ale nikdo pro touš nedojel.
40:58'
Florida právě vstřelila branku! Domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení! CARTER VERHAEGHE, bývalý hráč Lightning dorazil parádní přihrávku Barkova jednoduše do branky. Asistence: Aleksander Barkov a Matthew Tkachuk.
40:01'
Druhá třetina je u konce. I v ní jsme viděli několik zajímavých příležitostí na obou stranách. Ani jeden z týmů ale nakonec branku vstřelit nedokázal. Skóre je tak stále nastaveno na 1:1. V poslední třetině ale bude hrát Florida od začátku a si minutu a půl dlouhou přesilovku.
40:00'
39:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Nick Paul – 2 min., držení.
39:12'
Chaffe sebral kotouč v útočném pásmu, pak ho ale chtěl přihrát na střed na modrou, kde touš zachytil soupeř a poslal ho na druhou stranu.
39:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
37:56'
Po ofsajdu Tampy si Ekblad neférově počkal na Hagela, který mu to ale zase oplatil seknutím. Dva fauly, sudí je ale asi trestat nebude.
37:40'
Stamkos se nyní dostal do potyčky s Luostarinenem, ale nakonec z toho žádná větší šarvátka nebyla.
36:37'
Florida dost přetáhla střídání, Montour a spol byli na ledě přes minutu a půl. Přitom Florida držela kotouč a neměla důvod nestřídat.
36:01'
Tkachuk z ničeho nic prověřil Vasilevského, jestli dává pozor. Pak Tampa puk sebrala a zavezla ho do útočného pásma.
35:30'
35:02'
Ekblad znovu vyhodil, a Lightning už popáté museli pro puk za svou branku. To rozhodně není dobrá přesilovka pro hosty.
34:34'
A ani tentokrát se Tampa nedostala do pásma. Florida nahodila do útočné třetiny. Tohle se hostům zatím vůbec nedaří.
34:08'
Point přihrál Paulovi, ale ten byl o kotouč připraven a Hedman tak musel pro puk zajet až za branku Vasilevského.
33:42'
Hedman to zkusil po ledu, jeho ránu Bobrovskij vyrazil betonem do rohu kluziště. Pak Florida kotouč vyvezla.
33:30'
Anton Lundell – 2 min., podrážení.
33:21'
Luostarinen vyslal z pravé strany tvrdou dělovku, která těžce prověřila Vasilevského, ten ale nakonec kotouč vyrazil.
31:49'
Ani Raddyshova rána, první v zápase, nedoputovala do branky. Dokonce nemusel ani zasahovat Bobrovkij, pomohl mu některý z obránců.
31:08'
Tampa nyní s velkým závarem před brankou. Pálil třeba i Kučerov, ale Bobrovskij zůstává v této třetině stále stoprocentní.
30:48'
Ekblad hodně dlouho pracoval na Pointovi, který držel kotouč za brankou. Právě tou se ale pak podařilo nabídnout touš do ohně před branku.
29:50'
29:44'
Montour pálil do Vasilevského, po chvíli se ke kotouči dostal znovu, ale pukem branku už netrefil, a Tampa pak vyhodila.
29:08'
Florida tráví většinu času v přesilovce v útočném pásmu, ale nedaří se jí moc vytvářet střelecké šance. Cirelli s Hagelem navíc moc dobře vystupují a tak mají Panthers problémy i na modré.
28:32'
Sam Reinhart pálil rychle z kruhu po přihrávce spoluhráče, Vasilevskij ale jeho ránu vyrazil a Tampa vyhodila kotouč.
28:11'
Tampa rychle vyhodila kotouč po jeho zisku na buly, ale Florida ho získala ve středním pásmu a hned zase zavezla do pásma.
27:50'
Anthony Cirelli – 2 min., hákování.
27:46'
Tampa zbytečně ztratila kotouč ve středním pásmu, Florida otočila hru, ale o kotouč taktéž přišla.
27:01'
Tentokrát se icingu dopustila Tampa. Hra se tak přesunuje před Andreje Vasilevského. Před vhazováním ale proběhne krátká pauza.
25:50'
Tampa znovu chvíli dělala závar v pásmu. Nakonec ale tentokrát z tlaku ránu nevytěžila.
25:01'
Jeden z domácích hráčů tečoval kotouč před Vasilevským, ten ale nastavil beton a nebezpečný pokus zlikvidoval.
24:25'
Panthers pálili, Reinhart tečoval. Kotouč ale letěl pouze nad branku Tampy, která tak ohrožena nebyla.
24:03'
Tampa získala útočné pásmo. Cirelli se snažil zadovkou zpoza branky najít Hagela před klecí, což se mu ale nepovedlo.
23:17'
Hedman nyní musel trochu zakleknout střelu soupeře. Schytal ránu, ale Florida zůstává v útočném pásmu.
22:46'
Lilleberg dobře sebral kotouč soupeři a rozehrál ho vyhozením tak, aby to nebyl icing a aby Tampa stihla vystřídat. Skvělá práce tohoto beka.
21:53'
Oba týmy nyní bojovaly ve středním pásmu o kotouč. Ten se několikrát na hokejkách vyměnil, ale nakonec ho získala Tampa.
21:01'
Florida se nyní uvolnila pouze zakázaně. Po icingu se tak hra přesunuje znovu před Rusa ve službách týmu z města Sunrise.
20:49'
Další Bobrovského zákrok. Tentokrát se kotouč odrazil tak, že ho neviděl snad nikdo. Nakonec spadl někde za branku.
20:27'
Cirelli kombinoval s Perbixem. Nakonec střílel Kanaďan, ale jeho rána neskončila v brance.
20:01'
První třetina je minulostí. Florida do zápasu vstoupila mnohem lépe. Byla aktivnější, rychlejší, bruslivější, a toho využila už po šesti minutách, kdy ji dostal do vedení Reinhart. Tampa dokonce přes patnáct minut ani nevypálila na branku. Jenže pak z ničeho nic vstřelila branku, trefil se Hagel, a od té doby byla lepším týmem. Vypracovala si další velké šance, ale ty neproměnila, a tak se zatím hraje za stavu 1:1.
20:00'
19:41'
Forsling pouze nahazoval do útočného pásma, tam ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Na druhou stranu vystartoval Eyssimont, který přebruslil obranu a dostal se do samostatného brejku, kterým ale Bobrovského nepřekonal.
19:28'
Další zákrok Bobrovského, tentokrát to ale nebylo zrovna těžké. Kotouč ale podržel a hru přerušil.
19:00'
18:22'
Bobrovskij si musel připsat další dva zákroky. Tampa se rozstřílela, od vstřelené branky je nakopnutá a poté, co patnáct minut ani nevypálila, má na kontě už šest střeleckých pokusů.
16:04'
Tampa právě vstřelila branku! Srovnáno! Po buly přišla střela, po které skvělou práci odvedl Cirelli. Jeho ránu nakonec vyrazil Bobrovskij, ale pouze příhodně k BRANDONU HAGELOVI, který poslal puk do branky. Asistence: Anthony Cirelli a Steven Stamkos.
15:52'
Eyssimont se protáhl na levé straně podél mantinelu a zkusil to z obrovkého úhlu. Nakonec trefil Bobrovského do masky. Tomu kotouč propadl na brankoviště, ale nikdo z hostů nebyl blízko pro případnou dorážku.
15:16'
Jeannot přitvrdil hru u mantinelu v útočném pásmu, ale nakonec mu stejně kotouč propadl, a i tentokrát tak museli Lightning vyklidit pásmo bet střely.
14:28'
Na druhé straně ani tentokrát nedošlo ke střele na Bobrovského. Tampa tak na svůj první střelecký pokus čeká už čtrnáct a půl minuty.
14:02'
Dva hráči clonili Vasilevskému, ten tak neměl moc prostoru na zákrok, ale nakonec se k němu střela nedostala. Někdo z obránců Tampy ji obětavě zblokoval.
13:26'
Tampa se nyní uvolnila pouze vyhozením přes všechny čáry, což znamená zakázané uvolnění a přesun hry před Vasilevského.
13:16'
Tampa se znovu v pásmu nedokázala dostat až ke střele. Soupeř ho přebral, ale taky se tentokrát dostal pouze k nahození do pásma.
12:35'
Vasilevskij tygřím skokem zlikvidoval kotouč, po kterém skočil daleko před branku. Neměl totiž hokejku a nemohl si dovolit nechat soupeře dorážet.
12:13'
Perbix pálil z dálky, před Bobrovským někdo kotouč tečoval, ovšem ani tentokrát brankář nakonec nemusel zasahovat.
11:47'
Florida vyprodukovala už šestou střelu na branku. Naopak Tampa ještě nevypálil ani jednou. Bobrovskij tak nemá jediný zákrok.
11:21'
Cousins pouze nahodil kotouč do pásma pro své spoluhráče. Ti ho pak v pásmu vybojovali a nyní kombinují kolem Vasilevského branky.
10:57'
Duclair vybojoval kotouč a zavezl ho do útočného pásma, ale nedokázal ho pak naservírovat žádnému ze spoluhráčů, který by byl v dobré pozici pro střelu.
10:16'
10:13'
Ekman-Larsson naznačil střelu a zbavil se obránce, pak ale nevypálil a velkou příležitost tak nevyužil.
09:43'
Tampě se nyní poprvé podařilo vyhodit kotouč až za branku soupeře. Florida se ale rychle dostala zpátky do pásma.
08:45'
Černák odrazil kotouč po další střele Floridy úplně mimo hřiště. Vhazuje se pochopitelně zase před brankou Tampy.
08:34'
Panthers hned rozehráli přesilovku po vyhraném buly střelou. Ta šla ale za branku.
08:16'
Nick Perbix – 2 min., držení.
06:17'
Florida právě vstřelila branku! Panthers otevírají gólem dnešní zápas u tuto sérii. Po nahození Forslinga z dálky dokázal dobře tečovat puk SAM REINHART. Vasilevskij sice kotouč zpomalil, i tak mu ale do branky propadl. Asistence: Gustav Forsling a Aleksander Barkov.
05:50'
Po odpískání ofsajdu se do sebe oba týmy poprvé trochu pustily. Šarvátku se ale tentokrát podařilo sudím rychle rozehnat.
05:05'
Lilleberg dokázal vyvézt kotouč do útočného pásma, To Tampa na chvíli obsadila, ale střelu nevyprodukovala.
03:40'
Verhaege nahazoval kotouč od mantinelu, jeho nahození ale nikdo v pásmu nedokázal zachytit, a nakonec Florida musela pásmo opustit.
03:01'
Sam Reinhart měl ohromnou spoustu prostoru. Na levém kruhu byl úplně sám, ale mířil pouze do ramena Vasilevského.
02:20'
Bobrovskij byl připraven zakročit, ale ránu zblokoval někdo z obránců před ním.
00:01'
Úvodní buly zápasu a této série vyhrála Tampa Bay Lightning.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Tarasenko – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Rodrigues, Lundell, Luostarinen – Cousins, Stenlund, Lomberg.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Tomkins) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Perbix, Dumba, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Stamkos (C), Cirelli, Hagel – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.

TAMPA BAY LIGHTNING

Nedávný dvojnásobný vítěz celé NHL postoupil do play-off bez větších problémů, nakonec po základní části skončil na šesté pozici ve Východní konferenci. Blesky celkově nastřádaly 98 bodů. Na konci základní části Tampa neměla moc dobrou formu, avšak v posledním utkání přece jen vyhrála, když 6:4 porazila Toronto. Parádní základní část prožil ruský útočník Nikita Kučerov, který se stal nejproduktivnějším hráčem soutěže se 44 góly a 100 asistencemi. Stal se teprve pátým hráčem v historii NHL, který pokořil hranici sta nahrávek během jedné sezony.

FLORIDA PANTHERS

Loňský finalista NHL zažil letos daleko lepší základní část než v minulém ročníku. Florida skončila na třetím místě Východní konference, když nasbírala 110 bodů. Panteři na konci základní části měli velmi dobrou formu, poněvadž vyhráli čtyřikrát za sebou, přičemž naposledy jednoznačně 5:2 porazili Toronto. Nejproduktivnějším hráčem Floridy v základní části se stal útočník Sam Reinhart, jenž nasbíral 57 branek a 37 asistencí. Dařilo se třeba také Matthewu Tkachukovi, který ukončil sezonu na 88 kanadských bodech.

Erik Černák (Tampa Bay)
Vzájemné zápasy z letošní sezony

28.12.2023 Tampa – Florida 2:3
17.02.2024 Tampa – Florida 2:9
16.03.2024 Florida – Tampa 3:5
Hezký nedělní večer při sledování textového přenosu z play-off NHL. Dnes se zaměříme na první utkání série mezi Floridou a Tampou. Úvodní buly padne krátce po 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.