NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Winnipeg - 27. dubna 2024   04:00

Colorado
Colorado
11:18' Parise (Manson, Mittelstadt) • 42:11' MacKinnon (Rantanen, Makar) • 44:39' Ničuškin (Rantanen, MacKinnon) • 48:11' Lehkonen (Mittelstadt, Toews) • 52:36' Colton (Mittelstadt, Girard) • 56:25' Toews (Cogliano)
6:2
(1:0, 0:2, 5:0)
Stav série: (2:1)
Winnipeg
Winnipeg
25:03' Toffoli  (DeMelo, Ehlers) • 30:50' Morrissey  (Scheifele, Monahan)

3. Nathan MacKinnon (COL) – 1+1
To je ode mě už vše. Díky za pozornost a přeji úspěšný start do začínajícího víkendu.
Je dobojováno. Domácí ve třetí třetině vsítili pět branek a vítězí celkově 6:2. V sérii se tak ujímají vedení 2:1 na zápasy. Opět se ukázalo, že mezi oběma týmy dochází mezi přestřelky a skvělý útočný hokej. Tohle je to pravé play-off. Další zápas čeká na Laviny opět doma v neděli a hosté budou usilovat o srovnání série.
60:00'
V závěru se ještě několikrát vylučovalo na obou stranách za bitky a hrubost a tím má zápas definitivní tečku.

59:20'
Zápase se už jen dohrává, Laviny spějí k výhře a povedou 2:1 na zápasy.
59:06'
Alexandar Georgijev ještě čelil akci soupeře, ale nakonec to ustál a má puk ve své moci. S ním pak míří na druhou stranu ještě jeho spoluhráči.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:32'
Colorado je v plném počtu.
56:25'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hned po vhazování v obranném pásmu Colorada se zmocnil puku DEVON TOEWS a dalekonosnou střelou pak trefuje zcela prázdnou branku hostů – 6:2. Asistence: Andrew Cogliano.
56:15'
Hosté jsou v šesti a bez brankáře, pokusí se se zápasem něco udělat v power-play.
56:01'
Domácí oslabení hrají zatím velmi dobře, vyhazují puky do bezpečí. A nyní se dokonce dostali do akce, tu ale nevyužili. Nicméně pošetřili cenné vteřiny.
54:32'
Mikko Rantanen – 2 min., držení hole.
53:45'
Colorado v další šanci, ale před Hellebuyckem se domácí hráči neprosadili.
53:21'
Domácí ustáli akci soupeře a hned vytáhli puk až před klec hostů. Kde chvíli operovali, ale nakonec se ke střele nedostali.
52:36'
Hosté už sice byli v plném počtu, hned ale stejně inkasovali. V těsné blízkosti Connora Hellebuycka se prosadil sklepnutím kotouče ROSS COLTON a Laviny mají tříbrankový trhák – 5:2. Asistence: Casey Mittelstadt a Samuel Girard.
52:34'
Winnipeg je v plném počtu.
51:15'
Nathan MacKinnon znovu střílel nebezpečně a tvrdě, ale hosté to ustáli a po převzetí kotouče ho vyhazují až před klec Georgijeva.
50:55'
Hosté jsou ve čtyřech a to nejhorší mají za sebou.
50:34'
Neal Pionk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
50:34'
A pozor, hosté jdou do tří. Colorado tak má dvojnásobnou početní výhodu.
50:34'
Hosté v polovině třetí třetiny získali puk na svou stranu a vyhodili ho až před Alexandara Georgijeva. Šetří tak cenné vteřiny ze svého dalšího oslabení.
49:09'
Laviny se usadily před Hellebuyckem, na kterého mířila první přesilovková střela, hostující brankář ji ale vyrazil do bezpečí.
48:55'
Nebezpečí pro hosty, Colorado si zahraje další přesilovou hru. Bude znovu úspěšné?
48:55'
David Gustafsson – 2 min., podrážení.
48:55'
Na řadě je další komerční přestávka.
48:11'
Domácí ujeli do protiútoku a z něho jdou do dvoubrankového náskoku. Casey Mittelstadt z pravé strany nahrál na tu levou ARTTURIMU LEHKONENENOVI, který poté bezpečně trefil odkrytou branku Winnipegu a rozradostnil své spoluhráče i fanoušky – 4:2. Asistence: Casey Mittelstadt a Devon Toews.
46:45'
Ross Colton se hnal po pravé straně až před branku soupeře, kde švihem nechal vyniknout gólmana Winnipegu Connora Hellebuycka.
46:20'
Dylan DeMelo natáhl ke střele, kterou ale zastavila pozorná domácí obrana.
45:55'
Po nepovedené akci Colorada se do šance na druhé straně dostali hosté, Alexandar Georgijev vleže ale zachytil puk po střele Nikolaje Ehlerse a hra je zastavena.
45:02'
Domácí si nyní museli dávat pozor na střelu Marka Scheifeleho, který zacílil z prostoru mezi kruhy, ale v brance Colorada byl připraven Alexandar Georgijev.
44:39'
A přesilovka je využita. Po hezké kombinaci dostal přihrávku na levou stranu od Rantanena VALERIJ NIČUŠKIN, který poté švihem zvednutou střelou vymetl pavučiny v síti hostů – 3:2 . Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.
43:33'
Cale Makar nabil Nathanu MacKinnonovi, který z první nad levým kruhem vystřelil a kotouč proletěl jen těsně vedle protější tyče.
42:53'
Domácí se hned usadili v pásmu hostů a operují před Connorem Hellebuyckem. Hosté ale vypíchli touš a poslali ho až před domácí klec.
42:34'
Velká šance pro domácí, po zákroku vysokou holí od Vilardiho se v obličeji domácího hráče objevila krev a hostující útočník tak inkasuje větší trest.
42:34'
Gabriel Vilardi – 2+2, vysoká hůl.
42:11'
Domácí využívají přesilovou hru a je znovu vyrovnáno. Rantanen posunul puk na modrou čáru, odkud netradičnvě vystřelil NATHAN MACKINNON, jeho pokus si pak proklestil cestu až do sítě soupeře – 2:2. Asistence: Mikko Rantanen a Cale Makar.
41:30'
Hned po vhazování v pásmu Winnipegu získali puk hosté a vyhodili ho až před klec Alexandara Georgijeva.
41:14'
Mason Appleton – 2 min., podrážení.
40:25'
Laviny se hned na začátku třetího dějství dostaly do útočné akce, ale nakonec před Hellebuyckem nezakončily.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:00.
Střely na branku: 29 – 19
Také druhá třetina je minulostí. V šestadvacáté minutě se prosadil z těžkého úhlu Tyler Toffoli a srovnal s domácími krok. Začínalo se tak znovu od začátku. V polovině zápasu pak využil početní výhodu Josh Morrissey a strhl tak vedení na stranu Winnipegu. To si hosté udrželi až do sirény a před třetím dějstvím tak mají lepší pozici než domácí Colorado. Ještě ale uvidíme zajímavou třetí periodu.
40:00'
39:50'
Už se ale nedokázali domácí hráči prosadit a i druhé dějství směřuje do svého konce.
39:30'
Hosté ztratili puk a domácí hráči šli dopředu, před Hellebuyckem ale nezahrozili. Následně pak dostávají puk na opačnou stranu Laviny.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
Další zákrok hostujícího brankáře a hra je přerušena. Po další komerční přestávce se bude vhazovat před jeho klecí.
37:31'
Adam Lowry si nabruslil do blízkosti domácího brankáře, tváří v tvář ho ale kapitán Winnipegu nepřekonal.
37:01'
Domácí mají nyní další tlak před klecí Connora Hellebuycka, ale ten dalším zákrokem podržel svůj tým. Hned na to jdou zase hosté do akce před Georgijeva.
35:32'
Gabriel Vilardi nedosáhl na puk, který se válel u domácího brankoviště a hned na to si ho sebrala obrana Colorada, která rozjíždí další akci.
34:47'
Valerij Ničuškin operoval před hostující brankou a čekal na přihrávku, aby mohl případně dorážet, ovšem nic takového se nestalo a puk naopak přebírají hosté, kteří rychle otáčejí hru.
34:09'
Hosté jsou v plném počtu.
33:29'
Až nyní letí puk před Georgijeva, hosté se osvobozují a ihned pádí vystřídat.
32:55'
Mikko Rantanen švihem z pravého kruhu pálil na Connora Hellebuycka, ale ten zapisuje další zákrok. Hostům se ale nepodařilo vyhodit touš ven a čelí další akci Lavin.
32:24'
Domácí mají šanci na vyrovnání, i oni už mají k dispozici přesilovou hru a tlačí se před branku hostů.
32:09'
Adam Lowry – 2 min., sekání.
31:58'
Po zákroku Connora Hellebuycka je hra zastavena a následuje další komerční přestávka.
30:50'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Nyní už ale hosté přesilovou hru využívají a poprvé v utkání strhávají vedení na svou stranu. Mark Scheifele poslal kotouč na modrou čáru, odkud pak JOSH MORRISSEY z nápřahu propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Asistence: Mark Scheifele a Sean Monahan.
30:18'
Domácí se ale zatím velmi dobře brání a vyhazují puky až před Connora Hellebuycka, čímž šetří cenné vteřiny z oslabení.
29:53'
Takřka v polovině řádné hrací doby je k vidění první vyloučení, hosté jako první hrají přesilovou hru.
29:15'
Casey Mittelstadt – 2 min., hákování.
28:41'
Sean Monahan se dostal do zakončení na pravé straně, někdejší útočník Calgary Flames svůj pokus poslal jen vedle protější tyče.
28:31'
Znovu pomohl s rozehrávkou puku svým spoluhráčům Connor Hellebuyck a hosté mohou jít do další útočné akce.
26:42'
Obrana Winnipegu nyní zachytila puk a hned s ním směřuje před klec Alexandara Georgijeva, který o chvilku později musel proti Ninu Niederreiterovi vytasit další pozorný zákrok.
26:28'
Další pohotový zákrok zapsal Connor Helelbuyck a zastavuje hru. Vhazovat se tak bude před jeho brankou, ale až po další komerční přestávce, která nyní následuje.
26:07'
Zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje před Hellebuycka, domácí tak zadarmo získali útočnou třetinu.
25:03'
A je vyrovnáno a začíná se tedy znovu od začátku. Po střele DeMela se kotouč odrazil k TYLERU TOFFOLIMU, který poté z těžkého úhlu bekhendem dostal kotouč skulinkou za záda domácího brankáře, který už musel také lovit kotouč ze své sítě – 1:1. Asistence: Dylan DeMelo a Nikolaj Ehlers.
24:57'
Hosté se opět dostali do akce před domácí klecí, pokus Adama Lowryho se ale neujal. Následně pak se domácí dopustili dalšího zakázaného uvolnění a vše se stěhuje před Georgijeva.
24:28'
Domácí se hnali za další akcí, od modré čáry si do blízkosti Connora Hellebuycka nabruslil Nathan MacKinnon, ale jeho přízemní střela končí na betonu brankáře Jets.
23:46'
Cale Makar se dostal do střelecké pozice na hraně levého kruhu a jeho švih pak končí na obraně Winnipegu.
21:44'
Connor Hellebuyck šel za vlastní branku, kde pomohl s rozehrávkou a hosté se poté dostali do akce, kterou zakončoval Brenden Dillon, ale znovu se dalším zákrokem zaskvěl Alexandar Georgijev.
20:39'
Nino Niederreiter se natlačil na levou stranu, odkud vyslal nebezpečnou střelu, ale Alexandar Georgijev si připsal další pozorný zákrok a hru raději zastavil.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:05.
Střely na branku: 10 – 9
První třetina je minulostí. V ní se do vedení dostali domácí hráči ve dvanácté minutě, když se pohotovou dorážkou těsně před Connorem Hellebuyckem prosadil Zach Parise a otevřel účet zápasu. Hosté v závěru měli velkou šanci na vyrovnání, ale Avalanche podržel Alexandar Georgijev. Domácí tak udrželi jednobrankový náskok a poprvé do kabin se jim šlo s lepší náladou než soupeři.
20:00'
19:58'
Nevylučuje se, vhazovalo se ještě před domácí brankou, kde nebezpečně střílel Josh Morrissey a do akce musel opět domácí brankář, který v závěru podržel Laviny.
19:58'
Tak ještě v samotném závěru zasáhl Georgijev, který svůj tým podržel a poté se strhla menší potyčka mezi oběma tábory a uvidíme, zda se obejde bez vyloučení.
19:50'
Ještě jeden náznak akce hostů a puk má domácí obrana, která ho už nepustí.
19:18'
Brenden Dillon poslal přihrávku na Davida Gustafssona, který pálil z první, ale jen do betonu Alexandara Georgijeva.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:31'
Artturi Lehkonen nyní ale vyslal střelu z levého kruhu, ta byla ale spíše takovým nahozením, které bez větších problémů kryje Connor Hellebuyck.
17:45'
Vypadá to, že se první třetina dohrává, Colorado drží puk co nejdále od Georgijeva a do bezhlavého útoku se nyní vůbec nehnalo.
17:06'
Jack Johnson sebral soupeři puk, který se díky tomu nedostal do akce před branku Colorada a Laviny zakládají další útočnou akci v závěru úvodního dějství.
16:37'
Laviny opět nebezpečně operovaly před brankou Connora Hellebuycka, ale zblízka ho nyní nedokázal prostřelit Brandon Dulhaime.
15:36'
Casey Mittelstadt na pravé straně nebezpečně vystřelil a jeho pokus pak znovu zastavuje pozorný hostující brankář Connor Hellebuyck a zastavuje raději hru.
14:47'
14:31'
Hosté se dostali do menšího tlaku před domácí brankou a prahli po vyrovnání. Ovšem v tom jim zabránil agilní Cale Makar a vyhazuje puk do neutrální zóny tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
13:39'
Domácí se dostali před hostující klec, kde vystřelil Nathan MacKinnon, ovšem jeho pokus betonem kryje dalším zákrokem Connor Hellebuyck.
12:12'
A další domácí akce, nyní ale zakročil Connor Hellebuyck a podržel opět svůj tým.
11:18'
Domácí ve dvanácté minutě otevírají účet zápasu. Manson pálil na branku hostů, puk se pak odrazil od Hellebuycka před ZACHA PARISEHO, který pohotovou dorážkou otevírá účet zápasu – 1:0. Asistence: Josh Manson a Casey Mittelstadt.
10:17'
Od vlastního brankáře zakládají další akci domácí, u puku je Sean Walker a postupně ho zaváží před soupeřovu branku.
10:01'
Zakázané uvolnění hostů stěhuje hru před Connora Hellebuycka a bude se tak vhazovat před jeho klecí.
09:38'
Nathan MacKinnon se dostal na pravý kruh a z jeho hrany pak vyslal střelu nad ledem, kterou kryje znovu pozorný Connor Hellebuyck.
09:20'
Na druhé straně střílel od modré čáry Brenden Dillon a jeho pokus pak kryje Alexandar Georgijev.
08:31'
A Connor Hellebuyck se musel opět činit, Laviny nyní před ním zahrozily znovu a jeho zákrok opět nabudil hostující tým, který ustál další tlak soupeře.
07:55'
Artturi Lehkonen se natlačil na levou stranu a odtud pak vyslal nebezpečnou střelu, kterou pohotově chytá Connor Hellebuyck. Ten tak notně svůj tým podržel.
06:45'
Domácí se znovu dostali do šance a v publiku to jen zahučelo, Devon Toews svou střelu z levého kruhu poslal jen na Connora Hellebuycka.
06:30'
Na řadě je první komerční přestávka.
05:59'
Ross Colton prošel okolo hostujícího beka a šel směrem k brance Connore Hellebuycka, ovšem nakonec se před ním do zakončení nedostal.
05:47'
Slibně se rodící akci Colorada zastavila píšťalka postranního sudího, který signalizoval ofsajdové postavení domácích. Buly proběhne ve středním pásmu.
04:19'
Cale Makar sebral soupeři puk a snažil se ho dostat do středního pásma, to se sice povedlo, hosté se ale před Georgijeva o chvilku později natlačili znovu.
03:37'
Další akce hostů, tu zastavila obrana Colorada a znovu se skóre nemění. Na druhé straně pak rychle zasahoval opět Alexandar Georgijev.
02:39'
Adam Lowry se prodral do útočného pásma, objel domácí klec a zakončil u přední tyče, ovšem Alexandar Georgijev zapsal další přesný zákrok a podržel svůj tým.
01:43'
Z levé strany napřáhl ke střele Valerij Ničuškin a jeho ránu pak Connor Hellebuyck srazil mimo ohrožení své branky. Nicméně akce Lavin stále trvá.
01:18'
Do akce se dostávali hosté, Cale Makar ale čistě odzbrojil unikajícího Adama Lowryho, kapitán Winnipegu se tak do zakončení před Georgijevem nedostal.
00:15'
Třetí duel této série právě začal a hned se přerušuje hra. Vhazovat se bude před brankou Alexandara Georgijeva.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Se. Walker, J. Johnson, Girard – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Parise, Mittelstadt, Lehkonen – Kiviranta, Colton, Wood – Duhaime, Trenin, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Vilardi, Scheifele (A), Connor – Toffoli, Monahan, Ehlers – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Iafallo, Naměstnikov, D. Gustafsson.
Trenér: Rick Browness

Rozhodčí: O'Rourke, Chmielewski – MacPherson, Tobias.

Ondřej Pavel (COL) – farma
2. zápas série – Winnipeg – Colorado – 2:5 stav série 1:1

Už ve čtvrté minutě hry poslal Winnipeg do vedení Gustafsson a Laviny ztrácely. Hráči Colorada se pak snažili o vyrovnání, domácí naopak chtěli náskok pojistit. Ani jedno se ale nestalo a poprvé do kabin u druhého zápasu se šlo za stavu 1:0.

Hned na začátku druhé třetiny už ale bylo srovnáno. Ve dvaadvacáté minutě se prosadil Wood a začínalo se opět od začátku. Jenže Winnipeg se zase utrhl a strhl vedení na svou stranu, aby v pětatřicáté minutě byl opět na ukazateli skóre nerozhodný stav. Za stavu 2:2 se pak dvakrát prosadili hosté a rázem vedli 4:2. Před třetí třetinou tak měli dobře rozehraný zápas a rýsovalo se dorovnání celé série.

Třetí třetina pak byla spíše opatrná, nikdo nechtěl udělat chybu. Colorado drželo dvoubrankový náskok, Winnipežští se snažili manko smazat. To se ale nepovedlo a hosté tak byli na cestě za vyrovnáním série. Nakonec se domácí odhodlali v závěru odvolat brankáře a prahli po kontaktu, místo toho ale z hole Ničuškina inkasovali do prázdné klece a bylo hotovo. Colorado tak po výhře 5:2 srovnalo na 1:1 a domů si tak odvezlo jeden skalp soupeře.
1. zápas série – Winnipeg – Colorado – 7:6 stav série 1:0

Winnipeg byl po základní části NHL výše postaven než Colorado, a proto série začala dvěma zápasy na jeho ledě. A utkání to bylo opravdu hodně divoké, protože v něm padlo třináct gólů!

Už v sedmé minutě hry šlo do vedení Colorado, ale o necelé dvě minuty později bylo vyrovnáno. Další branky začaly padat od dvanácté minuty, kdy šli do náskoku znovu domácí hráči. Jenže pak Laviny během chvilky nejprve vyrovnaly a poté strhly poprvé vedení na svou stranu a vedly 3:2. Z vedení se však hráči Colorada radovali necelou minutu a soupeř znovu rovnal skóre. Za stavu 3:3 se tak šlo poprvé do kabin a trenéři obou týmů určitě měli svým svěřencům co říci.

Následně pak se v prostřední části hry dlouho nic, co se týče skóre, nedělo. Až takřka v polovině zápasu se prosadil Adam Lowry a Winnipeg opět vedl. Následovaly další šance na obou stranách, ale stav 4:3 vydržel až do sirény, která ukončila druhou třetinu, ve které padl jediný gól.

Ovšem v té třetí se znovu diváci v aréně ve Winnipegu nenudili, protože hráči zopakovali úvodní dějství a znovu došlo na skóre 3:3. V čase 43:31 nastřelil Adam Lowry třikrát tyč a vypadalo to, že měl obrovskou smůlu. Nakonec ale došlo na video a to odhalilo, že byl puk o milimetry za brankovou čárou. Winnipeg tak navýšil náskok a vedl 5:3. A když v šestačtyřicáté minutě zvyšoval na 6:3 Kyle Connor, nevypadlo to s Lavinami vůbec dobře. Jenže po osmatřiceti vteřinách Colorado snížilo a bylo zpět ve hře, ale soupeř na to reagoval další přesnou trefou – 7:4. I tak se ale hosté nevzdali a ještě přidali dva góly, srovnat krok se jim už ale nepovedlo. Po výsledku 7:6 tak Winnipeg přidal první sériový bod.
Hezké časné sobotní ráno přeji všem příznivcům zámořské NHL. O minulém víkendu odstartovaly vyřazovací boje a honba za vytouženým Stanley Cupem. My se dnes prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na sérii mezi týmy Colorado Avalanche a Winnipeg Jets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.