MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Česko - 4. ledna 2024   15:00

Švédsko
Švédsko
11:52' Lindstein (Edstrom) • 22:35' Sandin-Pellikka (Salomonsson) • 45:14' Lekkerimäki (Sandin-Pellikka, Wahlberg) • 52:00' Östlund (Lindstein, Willander) • 53:02' Lekkerimäki (Östlund, Stenberg)
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Česko
Česko
06:55' Melovský  (Redlich, Šalé) • 27:36' Cibulka  (Bareš, Rymon)
Švédsko
Hebeisen (SUI), Pearce (CAN) – Durmis (SVK), Shane (USA)
Scandinavium, Göteborg
11 512 diváků
Česko

To je pro dnešek z prvního semifinále vše! Užijte si zbytek čtvrtečního dne a u dalších textových přenosů naviděnou.

Vhazování: 56% : 44%
Sen o finále se rozplynul v semifinále. Česká hokejová juniorka nezvládla semifinálové utkání na Mistroství světa s domácím Švédskem a prohrála po nezvládnuté třetí třetině 2:5.

Začátek duelu přitom nezačal úplně špatně pro Česko, protože nás v 7.minutě dostal do vedení po překvapivé střele Matyáš Melovský. Jenže ve 12.minutě přišlo vyrovnání z hole Thea Lindsteina, který využil chyby Hrabala.

Druhá perioda probíhala stejně jako ta úvodní, co se výsledku tyče. Na rozdíl gólu šli do vedení Švédové, když opět od modré překvapil Axel Sandin-Pellikka chytajícího Hrabala. Česko dokázalo vyrovnat o pár minut z přesilovky, konkrétně golfákem Tomáš Cibulka.

Třetí třetina se českému týmu nepovedla a právě ní se lámal chleba. Vítěznou trefu z přesilovky trefil kanonýr Jonathan Lekkerimäki. Aby toho nebylo málo, tak přesně v 52.minutě zvýšil už na 4:2 po chybě celé formace Česka Noah Östlund. Poslední hřebíček do rakve přišel z hole Jonathana Lekkerimäkiho, který uzavřel střelecký účet střetnutí.

Na české straně tedy převládá zklamaní, protože si zítra zahraje „pouze“ souboj o bronzovou medaili s prohraným večerního semifinále Finsko vs. USA.
59:49'
Švédsko si již postup do finále pohlídá, protože znovu vyhazují přes všechny čáry.
59:31'
Jiří Kulich zkoušel vystřelit pod břevno z místa, ale brankář Švédska si ramenem poradil.
59:07'
První střela ve hře bez brankáře. Tu poslal Dominik Rymon, jenže pohotový Hugo Hävelid si dokázal poradit.
58:44'
Tři korunky se opět dokázali ubránit a jen lehce vyhazují do našeho obranného pásma.
58:24'
Ani podruhé nedostal Tomáš Hamara kotouč na domácí branku. Švédsko vyhazuje, ale po vysoké hokejce se bude vhazovat ve středním pásmu.
57:55'
První souhra v powerplay nevyšla, a tak Švédové bezpečně vyhazují.
57:25'
České mužstvo to zkouší bez brankáře.
57:25'
Ondřej Becher vyzkoušel střelu z velkého úhlu, ta je tečována a letí do ochranné sítě. Poslední komerční přestávka.
56:56'
Chvilka rozruchu opět před naší brankou. Se štěstím vyráží kotouč Michael Hrabal.
56:29'
Matěj Maštalířský neudržel kotouč v souboji ve středním pásmu a proto hru opět uklidní domácí.
56:00'
Jonathan Lekkerimäki zkušeně posunul kotouč pouze do rohu kluziště, proto domácí mohou v klidu vystřídat.
55:32'
Skvělý obranný zákrok našich beků nedovolil další navýšení skóre.
54:57'
Jiří Kulich po skvělém průniku pálil z tahu, ale na brankáře domácích nevyzrál na bližší tyč.
54:20'
Marek Alscher si z pozice obránce najel před švédskou branku, jenže přihrávku před svatyni prováhal.
53:50'
Naše národní mužstvo se furt snaží zápas nevzdat a rychle nahazuje do útočného pásma.
53:02'
Švédsko právě vstřelilo branku!
První semifinále je nejspíše rozhodnuté! Jiří Kulich vyrobil velkou chybu na obranné modré a Švédové se dostali ke kombinaci za brankou. Zpoza ní se dostal puk před branku zásluhou Noaha Östlunda, zde ho z velké blízkosti napálil JONATHAN LEKKERIMÄKI a prostřelil bezradného Hrabala. – 5:2. Asistence: Noah Östlund a Otto Stenberg.
52:28'
Česko se znovu vrhlo do útoku, ale zatím je akce jalová a nevede k vážnější šanci.
52:00'
Tři korunky odskakují do dvougólového vedení! České mužstvo se vrhlo v pěti do útoku a za svou zbrklost je potrestáno. Po ztrátě totiž mířil sám na branku NOAH ÖSTLUND, který svůj nájezd vyřešil pohotovým bekhendovým blafákem a Švédsko se přibližuje k postupu do finále. – 4:2. Asistence: Theo Lindstein a Tom Willander.
51:26'
Jonathan Lekkerimäki se znovu dostal k nadějné střele z výborné pozice. Pokus dokázal Hrabal vyrazit maskou do ochranné sítě. Komerční přestávka.
50:54'
Matyáš Šapovaliv společně s Barešem kombinovali v útočném pásmu, jenže ani jeden nedokázal včas zakončit.
50:13'
Tomáš Hamara si dovolil odvážný průnik do útočného pásma. Po důrazu domácí obrany nebude pokračovat.
49:57'
Matěj Přibyl dostal kotouč vyhozením do hlediště. Naštěstí puk škrtl mantinel a vylučovat se nebude.
49:39'
Z hry se stala velká bitva ve středním pásmu. Další vyhráli domácí Švédové a zakládají útok.
49:00'
Naše obrana kupí chyby, tu teď vytvořil Tomáš Galvas. Pro jeho štěstí nedokázalo Švédsko zakončit.
48:36'
Obránce Pettersson po delší době prověřil Hrabala, který si dal na nahození od modré pozor.
48:06'
Jakub Štancl se nedokázal prosadit přes několik obránců, proto Tři korunky rozehrávají zpoza branky.
47:38'
Jiří Kulich byl hned po zpracování atakován, a tak hned od modré nahazuje.
47:19'
Na hokejce byl také nepřesný Adam Bareš. Pro naše barvy je štěstí, že Švédové vyhazují na zakázané uvolnění.
46:46'
Do rychlého útoku se zapojil Adam Židlický. Přes několik bránicích hráčů se nedostal.
46:18'
Marek Alscher pálil od modré bez přípravy, jeho rána trefuje oblouk branky a následně míří do ochranné sítě. Na programu je komerční přestávka.
45:49'
Matyáš Melovský se nebezpečně dostal před domácí branku a hledal někoho před brankou. Přihrávka je zablokována.
45:14'
Domácí mužstvo hned z přesilovky střílí třetí branku! Axel Sandin-Pellikka z vrcholu přesilovkové souhry posunul na svého kanonýra. Tím není nikdo jiný než JONATHAN LEKKERIMÄKI a ostrou ránou z první překonává marně přesouvajícího se Hrabala. – 3:2. Asistence: Axel Sandin-Pellikka a Anton Wahlberg.
44:58'
Po zablokované střele před brankou předvedl tvrdý krosček Aleš Čech a posílá naše mužstvo do oslabení.
44:15'
Marek Alscher je při chuti při střelách od modré, tentokrát je zablokován obranou.
43:28'
I na druhé straně to hořelo. Redlich si najel do slotu, odsud pálil, ale trefil pouze připraveného Hävelida.
42:48'
Fantastický Michael Hrabal! Jonathan Lekkerimäki si najel na střelu z úhlu, kterou náš brankář vyrazil pouze do jízdy na Antona Wahlberga, ten pálil do protipohybu, ale Hrabal si skryl kotouč do své moci.
42:35'
Sebastián Redlich s problémy projel přes domácí beky, ale osamocen si nevěděl rady.
42:02'
Adam Bareš je v dnešním duelu opravdu důrazný, což znovu ochutnala švédská obrana.
41:37'
Špatná rozehrávka domácích vedla k sražení puku do ochranné sítě. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:22'
Matěj Maštalířský nezpracoval těžkou přihrávku na modrou čáru, proto bude kombinovat domácí mužstvo.
40:53'
Ondřej Becher silně napálil do zadního mantinelu. Zamířil k němu lékař, ale vypadá to, že bude dnes pokračovat.
40:47'
I po buly hned pálilo domácí mužstvo před brankou. Michael Hrabal udržel pozornost.
40:29'
I Švédsko zahrozilo nebezpečně! Jonathan Lekkerimäki střílel hned z první přes obránce našeho týmu, ale pohotový Hrabal nastavil lapačku a zachránil naše mužstvo.
40:15'
Na úvod poslední části přišlo nahození Alschera. Jeho střela byla schována pod lapačku domácího brankáře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:46.
Prostřední část semifinálového utkání mezi Švédskem a Českem je u konce. Druhá přestávka bude probíhat za vyrovnaného výsledku 2:2. Jelikož hned ve 23.minutě opět díky nahození od modré skórovalo domácí mužstvo a to zásluhou Axela Sandina-Pellikky. Jenže z první přesilovky duelu přišlo vyrovnání, když golfákem překonal mezi betony brankáře Tomáš Cibulka. Dále velké šance měl český výběr, ale Kulich a Becher neproměnili své samostatné úniky. Do další třetiny nás čeká pokračování této vyrovnané bitvy.

Střely na branku: 16:17
40:00'
39:55'
Aleš Čech dostal kotouč na červené čáře a vzhledem k času ho nahazuje za branku.
39:32'
Naše obrana byla obětavá a zablokovala několik pokusů Švédska. Ti následně míří do ofsajdu.
38:37'
Filip Bystedt se osamocen mohl hnát na Hrabala, ale pro naše mužstvo nic vážného, protože přišlo špatné zpracování.
38:20'
Na krátkou dobu se osvobozujeme. Matyáš Šapovaliv posílá puk do obranného pásma.
37:50'
Otto Stenberg zamotal hlavu našim obráncům a předložil puk na modrou. Odsud přišla střela do mantinelu.
37:15'
Češi se neudrželi dlouhou dobu v útoku, a tak se Tři korunky opět dostanou do svých ofenzivních prací.
36:43'
Sebastián Redlich také ukázal dobrou obrannou činnost, proto naše mužstvo zamíří do útočné třetiny.
36:26'
Jakub Štancl sice získal kotouč v obranném pásmu, jenže vzápětí ho ztratil. Jeho chybu uhasil zákrokem Hrabal.
35:41'
Dominik Rymon ubránil útok Švédska okatým hákováním, ale rozhodčí nedovolený zákrok nepíská.
35:12'
Opět je na řadě komerční pauza. Tu odstartoval jistým zákrokem švédský gólman Hugo Hävelid.
34:43'
Konečně se naše mužstvo probralo. Marek Alscher nahazoval na branku, ale díky blokům nedochází k vážnější situaci.
34:11'
Opět se puku zmocnil Matyáš Šapovaliv, místo nesmyslného útoku nahazuje a v klidu jde střídat.
33:32'
Matyáš Šapovaliv střílel nebezpečně ze slotu, jenže brankář dokázal vyrazit pouze před Bareše, který zakončit nedokázal.
33:17'
Nádherným hitem se prezentoval Adam Bareš. Naše mužstvo tak postupovalo do útoku, který je zastaven ofsajdem. Na programu je další komerční přestávka.
32:30'
Adam Židlický je nepříjemným hráčem, což potvrdil za švédskou svatyni, jenže nakonec domácí získali puk na svou hůl.
31:45'
Mohli jsme hned jít opět do vedení! Ondřej Becher skvěle odebral domácí defenzivě kotouč na modré čáře a pelášel sám na branku. Před Hävelidem zvolil kliku do bekhendu, ale gól nedokázal vstřelit.
30:52'
Opět měl velké problémy Michael Hrabal. Naštěstí pro naše barvy vytáhl zákrok vyrážečkou.
30:15'
Velká nespokojenost domácích fanoušků, když byl k zemi sražen Noah Östlund, ale ani jeden rozhodčí neavizuje trest.
29:50'
Po ofsajdu nás čeká komerční přestávka.
29:38'
Česko mělo opět za sebou dlouhé střídání, ale pro naše štěstí se samo Švédsko vytáhlo z útoku.
28:55'
Jiří Kulich pálil nebezpečně z rohu kluziště. Jeho akci vystihla obrana domácích a úspěšně ji blokuje.
28:30'
Nadále se pokračuje v rychlé hře, postupně se dostal český tým do útočného pásma.
27:36'
Česko právě vstřelilo branku!
Po přesilové hře je znovu vyrovnáno! Druhá přesilovková formace dokázala poskládat deštník před švédskou brankou. Proto skvěle z rohu hrací plochy načasoval přihrávku Adam Bareš. Na ní si najel obránce TOMÁŠ CIBULKA a okamžitou střelou golfákem prostřelil betony Huga Hävelida. – 2:2. Asistence: Adam Bareš a Dominik Rymon.
27:02'
I další pokusy jsou neúspěšné, obě souhry pokazil Šalé.
26:38'
Souhra nevedla k žádné střele, protože Tomáš Hamara vyslal nepřesnou přihrávku. Švédové vyhazují.
26:05'
V přesilovce zatím kombinujeme od středního pásma.
25:42'
Za domácí brankou dostal vysokou hokejkou do obličeje Adam Židlický. Za tento zákrok míří na trestnou lavici Tom Willander.
25:26'
Tomáš Hamara se nebál jít do tvrdého souboje, vyplatilo se mu to a budeme kombinovat v útoku.
24:48'
Dominik Rymon usilovně bojoval o kotouč u mantinelu. Na vše byl sám, proto bude hrát soupeř.
24:02'
Švédsko se následně osvobodilo na zakázané uvolnění, ale po další buly míří do ofenzivy.
23:39'
Obrovská šance na vyrovnání! Matyáš Šapovaliv vybojoval kotouč pro Jiřího Kulicha, který mířil osamocen na domácí branku. V mírně tísni zvolil kličku do bekhendu, ale Huga Hävelida nedokázal překonat.
23:03'
Velice důležitý zákrok pro Hrabala, když likviduje nebezpečnou ránu na bližší tyč.
22:35'
Bohužel jdou domácí do vedení! Tohle je obrovská smůla pro Michaela Hrabala. AXEL SANDIN-PELLIKKA si vybrusil ke střele za modrou čárou a všimnul si nabídnutého prostoru v naší svatyni a přesně pod břevno otáčí skóre semifinále. – 2:1. Asistence: Elias Salomonsson.
21:47'
Mattias Hävelid moc chvátal se svou střelou, tu neměl připravenou, a tak ho český obránce odstavuje.
21:13'
Velké sebevědomí má Jakub Štancl, když zkoušel pálit z těžké pozice, pro jeho smůlu jen míjí branku.
20:50'
Aleš Čech dokázal rychle dojet kotouč k naší brance a začne naši rychlou akci.
20:21'
Hned z kraje druhé periody pálil ze slotu Jonathan Lekkerimäki. Švédský kanonýr trefuje pouze Hrabalovo hruď.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:56.
Úvodní třetina semifinálového duelu MS U20 je u svého konce. Do kabin se jde za vyrovnaného výsledku 1:1. Opatrnější začátku tohoto střetnutí ukončil v 7.minutě po dobré práci Redlicha rychlou střelou Matyáš Melovský. Tři korunky ovšem o pár minut později přišly s odpovědí, když od modré překvapil Hrabala nahozením obránce Theo Lindstein. Zbytek třetiny se odehrál ve vyrovnaném a kontrolovacím duchu, proto se máme do prostřední části na co těšit.

Střely na branku: 6:8
20:00'
19:40'
Nevýrazný útok Tří korunek je zakončen za naší brankou. Do útočného pásma vyvezl puk Jakub Štancl, ale víc už nezmůže.
18:59'
Dnešní duel se hraje ve velkém důrazu. Ten využili dobře Galvas a Prčík, proto s pukem bude hrát Česko.
18:23'
Anton Wahlberg hledal z kruhu kluziště před brankou spoluhráče v jízdě. Nakonec ho nenašel, ale i tak Švédsko bude kombinovat
17:44'
Elias Salomonsson chtěl v pohodě přejít přes střední pásmo. To se mu nepodařilo kvůli ofsajdu.
17:16'
Po rychlém přechodu pálil ostře Tomáš Galvas. Utajená střela nakonec přestřelila branku.
16:54'
Ondřej Becher vybojoval kotouč u mantinelu v obranném pásmu. Míříme do rychlé akce do ofenzivy.
16:15'
Rasmus Rudslätt si vyjel zpoza branky a snažil se nachytat Hrabala, ten stačil nastavit lapačku. Komerční přestávka.
15:55'
Další nepříjemný pokus musel řešit Michael Hrabal. Tečovaná rána od modré nenadělala velké problémy.
15:20'
Anton Wahlberg nemohl nahrát svým spoluhráčem, a tak jenom plácnul do kotouče, který dokázal Hrabal vyrazit.
14:41'
Na druhé straně kontroval Jiří Kulich, pro jeho smůlu z relativně velkého úhlu netrefuje branku.
14:28'
Mattias Hävelid podnikl nebezpečnou nabídku před brankou, pro naše štěstí k němu kotouč nedošel.
13:38'
Na obou stranách bylo relativně živo před brankami. Hävelid a Hrabal si poradili na výbornou.
12:45'
Hned po gólu jsme se mohli rychle vzpamatovat, ale teč před brankou nebyla úspěšná.
11:52'
Hned po komerční přestávce je vyrovnáno! U vhazování byl úspěšnější švédský centr David Edstrom a okamžitě po tomto úspěchu letěl kotouč na modrou čáru. Zde si ho našel THEO LINDSTEIN a jednoduchým nahozením tahem překonal Hrabala, který špatně nastavil lapačku, ze které mu puk vypadl a zamířil do sítě. Český gólman rozhodně nebude mít čisté svědomí. – 1:1. Asistence: David Edstrom.
11:45'
Skvělou obětavost předvedl v obraně Matěj Přibyl a zblokoval střelu do ochranné sítě. Komerční přestávka.
11:06'
Axel Sandin-Pellikka byl připraven ke střele z první. Spíše slabý pokus nevystrašil českého strážce svatyně.
10:38'
Isac Born podnikl rychlý přechod do ofenzivy, jenže přes pozorného Prčíka neprošel.
09:56'
Eduard Šalé se jednoduše uvolnil přes několik protihráčů a pálil z velkého úhlu. Brankář domácích se natlačil včas k tyči.
09:24'
Östlund po rychlém přechodu do útoku pálil na bližší tyč. Jenže nakonec netrefil ani branku.
08:45'
Naše mužstvo rozjelo rychlou kombinaci od Hrabala. Ke konečné střele se dostal Jiří Kulich, ale to byla lehká práce pro brankáře.
08:00'
Relativně se pokračuje v poklidné hře, které zatím velí Švédové ve středním pásmu.
06:55'
Český výběr jde do brzkého vedení! Po buly v útočném pásmu dostal Eduard Šalé kotouč za branku na Sebastiána Redlicha, který se svou šikovností zbavil obránce a následně poslal přihrávku před domácí svatyni na volného spoluhráče. Tím byl MATYÁŠ MELOVSKÝ, ten po zpracování překvapivou střelou překonal Hävelida a zároveň vstřelil svou první branku na turnaji. – 0:1. Asistence: Sebastián Redlich a Eduard Šalé.
06:39'
První přerušení zápasu, kotouč vyletěl do ochranné sítě. Na programu je komerční přestávka.
06:25'
Matyáš Šapovaliv až moc dlouho zadržoval kotouč za brankou, až přišel tvrdý střet, po kterém útočník ztrácí naděje.
05:52'
Kulich společně s Barešem rozjeli rychlý brejk do pásma soupeře. Po této akci budeme moc hrozit.
05:14'
Elias Salomonsson dostal nabito na modrou čáru. Z nápřahu okamžitě pálil, ale puk mu sjel a letí mimo branku Hrabala.
04:42'
V obranném pásmu domácích vznikly zmatky, ty nakonec Švédové využily ke své rozehrávce.
03:56'
Noah Östlund hledal zajímavou zadovkou před brankou někoho na střelu. Šalé neviděl ohrožení a puk nechal dojet do středního pásma.
03:30'
Tomáš Galvas nejprve zblokoval střelecký pokus od modré a následně vypíchl soupeři kotouč z hole.
03:00'
První formace Česka se na delší dobu usadila v útočném pásmu. Adam Bareš toto překazil špatnou kličkou.
02:19'
Adam Židlický potvrdil střeleckou dominanci našeho mužstva z kraje utkání. Jeho bekhendový pokus si brankář pohlídal.
01:52'
Domácí mužstvo se na kotouči moc neohřálo, za brankou začne Tomáš Hamara.
01:25'
Ondřej Becher musel dát hodně sil do souboje u mantinelu. Jeho snaha je neúspěšná, rozehrávka čeká Švédy.
00:52'
I Michael Hrabal si šáhnul na kotouč. Skryl do své moci nahození Petterssona.
00:34'
Hugo Hävelid už musel dvakrát v zápase zasahovat. Nejprve pálil Kulich a následně Šapovaliv. Druhou ránu gólman skryl do lapačky.
00:22'
Úvodní buly semifinále bylo vhozeno. Matyáš Šapovaliv byl úspěšnější a proto začneme v útoku my.
00:01'
Všichni aktéři dnešního zápasu právě nastupují před zaplněné hlediště v hale Scandinavium. Za pár chvilek začínáme.
Jako již tradičně začne zápas na MS U20 o pár minut později.
Všichni aktéři dnešního prvního semifinálového duelu MS U20 mají za sebou předzápasové rozbruslení.

Švédsko: H. Hävelid (Thelin) – M. Hävelid, E. Pettersson, Willander, Lindstein, Sandin-Pellikka, Salomonsson (A), Johansson – Lekkerimäki, Östlund, Wahlberg – O. Pettersson (A), Bystedt, Öhgren (C) – Unger Sörum, Edstrom, Stenberg – Forsfjäll, F. Wagner, Born – Rudslätt.
Trenér: Magnus Hävelid

Česko: Hrabal (Vondraš) – Alscher, Hamara (A), Čech, Cibulka, Galvas, Prčík, Kočí – Kulich (C), Šapovaliv (A), Bareš – Redlich, Melovský, Šalé – Štancl, Becher, Rymon – Židlický, Přibyl, Maštalířský – Hujer.
Trenér: Patrik Augusta

Rozhodčí: Hebeisen (SUI), Pearce (CAN) – Durmis (SVK), Shane (USA).

ŠVÉDSKO

Severská země by se měla také zastavit, jelikož zatím zcela plní předpoklady na domácím šampionátu a zatím relativně hladce pronikají do bojů o medaile. Podobně jako české mužstvo se již potřetí v řadě představí Švédové v bojích o medaile, jenže v předchozích dvou letech se dostali pouze do duelu o třetí místo.

Tři korunky měly přímo snový start do tohoto šampionátu, protože úvodní utkání tenisový výsledek 6:0 od nich schytalo bezradné Lotyšsko. Po denním volnu pokračovali Švédové v krasojízdě, když výsledkem 5:0 jim podlehlo Německo. Svěřenci trenéra Hävelida se nezalekli ani věhlasné Kanady a navíc i nadále neinkasovali, severské mužstvo si poradilo spíše fotbalovým výsledkem 2:0. Skupinová fáze se uzavřela s Finskem a právě tento celek zvládl derby poměrem 4:5 po nájezdech.

Právě získaný bod v posledním utkání zajistil Švédsku postup z prvního místa skupiny A a také papírové nejslabšího soupeře. Jenže tyto předpoklady se proti Švýcarsku nesplnily a rázem pro domácí mužstvo přišly obrovské problémy. Tento boj došel až do prodloužení, kde rozhodující trefu vystřelil po více než pěti minutách Sandin-Pellikka, a tak Tři korunky oslavily postup ta výhru 3:2.

Zajímavým hráčem v domácím kádru je devatenáctiletý Jonathan Lekkerimäki. Útočník Örebra je ústřední postavou a hlavně je nejproduktivnějším mužem žlutomodrých barev. Z dosavadních pěti střetnutí zaznamenal čtyři přesné zásahy a tři asistence jako bonus. Zazářil také na poslední čtvrtfinálové scéně, když Švýcarům vsítil jeden gól a pomohl jednou nahrávkou.

Dokáže domácí celek proklouznout do finále letošního Mistroství?

ČESKO

Celý národ se zcela určitě zastaví, protože svěřenci trenéra Patrika Augusty až možná překvapivě postoupili do semifinále letošního šampionátu konaného ve Švédsku. Cesta do této fáze byla pro naše juniory relativně strnitá, ale nakonec velice úspěšná a už potřetí v řádě bude Česko součástí bojů o nejcennější kovy, z toho hned podruhé proklouznout do finále.

Hned ze začátku to s našimi barvami nevypadlo vůbec dobře, jelikož přišla krutá porážka se Slovenskem, které nás porazilo jednoznačně 2:6. Druhý zápas žádné překvapení nepřines, protože přišla dominantní výhra nad Norskem, to se s námi loučilo debaklem 8:1. Opravdu těžký oříšek na nás čekal se Spojenými státy, s nimi jsme sehráli vyrovnanou partii, proto střetnutí skončilo prohrou 3:4 v samostatných nájezdech. Základní skupiny uzavřel duel se Švýcarskem, zde byl postup zajištěn, a tak jsme se na play-off naladili výhrou 4:2.

Do vyřazovací fáze si český národní tým vytvořil pozici ze třetího místa skupiny B. Čtvrtfinále nám přisoudilo nejúspěšnější mužstvo posledních let, tedy Kanadu. Češi se v úterý věhlasného soupeře nezalekli a úvodní třetinu po jasné dominanci ovládli o dvě trefy. Od prostřední části se výrazně zvedly Javorové listy, kteří vyrovnaly, jenže 11 sekund před koncem vystřelil postup za výhru 3:2 do semifinále Jakub Štancl.

Hlavní postavou českého mužstva je devatenáctiletý útočníka Buffala Sabers Jiří Kulich. Na šampionát byl zvolen jako kapitán a podle toho také odvádí perfektní práci. Z pěti odehraných duelů na turnaji zaznamenal shodně čtyři branky a i asistence. Ve čtvrtfinálovém utkání proti Kanadě také dokázal bodovat, když přidal nahrávku na druhou naši trefu.

Dokážeme zaskočit domácí Švédsko a oslavit postup do finále?
Krásné čtvrteční odpoledne ze švédského Göteborgu! V hale Scandinavium se odehraje první semifinálový utkání Mistroství světa hráčů do 20 let, které jde pomalu a jistě do svého finále. Od 15:00 se nám na tomto ledě představí domácí Švédsko, tomu se postaví překvapivý a nám srdce nejbližší tým Česka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.