Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Lovosice : Karviná - 27. dubna 2024   19:30

Lovosice
Lovosice
3' Mizera  • 7' Horák  • 8' Dichaminžia  • 10' Dichaminžia  • 12' Chotěborský  • 13' Pokorný  • 14' Kupa  • 23' Mizera  • 24' Stach  • 28' Horák  • 32' Kupa  • 35' Horák  • 36' Kupa  • 37' Horák  • 38' Chotěborský  • 42' Kupa  • 44' Vojíř  • 45' Mizera  • 46' Vojíř  • 48' Kupa  • 50' Vojíř  • 53' Mizera  • 55' Horák  • 58' Vojíř  • 59' Mizera  • 60' Horák
31:32
(11:16)
Stav série: (1:3)

0:0

Karviná
Karviná
1' Patzel   • 2' Patzel   • 4' Růža   • 13' Růža   • 15' Skalický   • 16' Živanov   • 17' Růža   • 20' Skalický   • 22' Patzel   • 24' Skalický   • 25' Harabiš   • 25' Plaček   • 27' Patzel   • 29' Skalický   • 30' Fulnek   • 36' Široký   • 38' Fulnek   • 39' Nantl   • 41' Nantl   • 43' Široký   • 43' Užek   • 49' Harabiš   • 52' Fulnek   • 54' Skalický   • 59' Růža   • 60' Široký
Lovosice
Šem Tov, Günl, Adamík – Holubec, Pokorný, Kupa, Chotěborský, Motl, Bereš, Dichaminžia, Vojíř, Horák, Stach, Fornbaum, Heřmanovský, Mizera.
Fukala, Mohyla
SH Chemik
713 diváků
Karviná

HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná 31:32 (11:16, 27:27)
Nejvíce branek: Kupa 8/1, Horák 6, Mizera 5 – Harabiš 7/1, Skalický 7, Patzel 5. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 4:8.
Je dobojováno. Obrovské drama končí po sedmimetrových hodech vítězstvím Karviné 27:28. Ta tak poráží Lovosice 3:1 na zápasy a postupuje do finále. Domácí dotáhli ve 2. poločase manko pěti branek, 10 sekund před koncem se dostali do vedení, ale Karvinští krásnou akcí vyrovnali v poslední vteřině a poslali utkání do rozstřelu. V páté sérii vychytal Petr Mokroš Pavla Horáka a rozhodující sedmičku proměnil chladnokrevně Ondřej Skalický.
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Ondřej Skalický).
Neproměněný sedmimetrový hod týmu HK FCC Město Lovosice (Pavel Horák).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Jan Plaček).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Bohdan Mizera).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Jan Užek).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Pavel Chotěborský).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Patrik Fulnek).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Denis Harabiš).
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl).
Sedmimetrové hody začínají.
60'
Druhý poločas skončil.
60'
Nádherná akce Karviné v samém závěru! Naskakovačka Petra Širokého v poslední vteřině končí v brance Adamíka a uvidíme tak sedmimetrové hody!
60'
Oddechový čas pro tým HCB Karviná.
60'
Pavel Horák se po kličce dostal na střed hřiště a 10 sekund před koncem dává veledůležitý gól!
60'
Oddechový čas pro tým HK FCC Město Lovosice.
59'
Je opět vyrovnáno, střelou z pravého křídla dává gól Bohdan Mizera.
59'
David Růža se po dobré cloně od spoluhráče dostal až na brankoviště a střelou o zem překonává Adamíka.
58'
A je vyrovnáno! Pavel Vojíř po rychlé kličce a křižné ráně dává důležitý gól pro domácí.
58'
Patzel pálí nad branku Lovosic.
57'
Vyloučení pro tým HK FCC Město Lovosice (Patrik Stach).
56'
Po krásné nahazovačce a střele Patzela končí míč na tyči Adamíkovy branky.
56'
Matěj Brychlec se v brance Karviné uvedl skvělým zákrokem proti střele Mizery z dobrého úhlu.
55'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Václav Franc).
55'
Pavel Horák se dostal až na brankoviště a prosazuje se tvrdou ranou na zadní tyč.
54'
Po ztrátě domácích v útoku šel sám na branku Ondřej Skalický a technickou střelou dává gól.
53'
Na druhé straně vytáhl důležitý zákrok Artur Adamík.
53'
Bohdan Mizera střelou z pravého křídla na bližší tyč opět snižuje na rozdíl jediného gólu.
52'
Patrik Fulnek skrytou střelou o zem z levé spojky prostřeluje Adamíka.
51'
Pasivita domácích v útočné fázi a hrát tak budou hosté.
50'
50'
Další gól domácích přidává Pavel Vojíř, který se prokličkoval hostující obranou a střelou z pádu dává gól. Navíc byl při střele faulován.
49'
Na druhé straně odpovídá po delší době Denis Harabiš.
48'
Odražený míč sebral Jan Kupa a davá gól do odkryté branky.
48'
Jonáš Patzel při signalizované pasivitě napřáhl z dálky, jeho pokus ale letí nad branku Lovosic.
46'
Pavel Vojíř se prosazuje proskokem z pravé spojky a ještě byl při tom faulován Širokým. Lovosice tak snižují na rozdíl dvou branek.
46'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Petr Široký).
45'
Bohdan Mizera předvedl vysoký výskok z pravého křídla a trefuje se přesně do horního roku branky.
44'
Na druhé straně se mezi střelce zapisuje svým dnešním prvním gólem Pavel Vojíř.
43'
Po šikovné přihrávce od Brůžy se na brankovišti uvolnil Jan Užek a vrací Karviné pětibrankové vedení.
43'
Útočný faul pískají rozhodčí Pavlu Horákovi, míč tak mají hosté.
43'
Po sehrané kombinaci se do proskoku mezi obránci dostal Petr Široký a neměl problém dostat míč za záda Adamíka.
42'
Po kombinaci s Veselým se na brankoviště dostal Jan Kupa a nedal Košťálkovi v brance Karviné šanci.
41'
Patzel chytře posunul míč do pivota, kde se uvolnil Matěj Nantl a překonává Adamíka.
41'
Na druhé straně pálí Chotěborský pouze do břevna.
40'
Střelu Brůžy podstřelem z velké dálky si pohlídal Artur Adamík.
39'
Na druhé straně se poprvé dnes prosazuje Matěj Nantl.
38'
Pavel Chotěborský náskokem z levého křídla střelou o zem dostal míč do branky Karviné a snižuje na rozdíl dvou branek.
38'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Patrik Fulnek).
38'
Parádní ranou se prezentoval Pavel Fulnek, jeho střela ze země bez přípravy končí v šibenici Adamíkovy branky.
37'
Pavel Horák střelou z levé spojky přes blok vymetl horní roh Karvinské branky.
36'
Na druhé straně se prosazuje Jan Kupa, který překonává tvrdou ranou Košťálka.
36'
Petr Široký naskočil z křídla a technickou ranou překonává Adamíka.
35'
35'
Pavel Horák si naběhl až k hranici brankoviště a zblízka prostřeluje Košťálka v brance Karviné.
34'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Ondřej Skalický).
34'
Skalický si vylámal v dobré šanci z křídla zuby na dalším skvělém zákroku Adamíka.
34'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Denis Harabiš).
33'
Na druhé straně předvádí skvělý zákrok Artur Adamík, který do branky Lovosic přišel na druhý poločas.
32'
Po kličce mezi obranou se prosazuje Jan Kupa.
32'
Nepřesnost také na druhé straně, v útoku jsou tak znovu hráči Lovosic.
31'
Nepřesná přihrávka Kupy končí v zámezí, míč má Karviná.
31'
První poločas je minulostí. Po vyrovnané úvodní patnáctiminutovce převzali iniciativu Karvinští, domácí začali kupit technické chyby v útoku a hosté i díky produktivní střelbě odskočili na rozdíl pěti branek. Nejvíce branek v 1. poločase zaznamenali Karvinští Patzel (6) a Skalický (5).
30'
30'
Patrik Fulnek se dostal k odraženému míči a střelou se sirénou překonává Günla.
30'
29'
Karviná využívá přesilovku, chytrá sehrávka do křídla na Ondřeje Skalického, který střelou o zem dává gól.
29'
28'
Pavel Horák střelou k zemi z levé spojky překonává Mokroše.
27'
Jonáš Patzel krásnou vykláněčkou trefuje horní roh branky Lovosic a posílá Karvinou do pětigólového trháku.
25'
Další gól Karviné z rychlého útoku dává střelou o zem Plaček.
25'
V rychlém útoku se zjevil Denis Harabiš a propálil Šem Tova v brance Lovosic.
24'
Ondřej Skalický překonává ranou z křídla Šem Tova.
24'
Partik Stach se prosazuje z pozice pivota, po sehrávce od Tadeáše Veselého.
23'
Rychlá sehrávka do křídla, kde z těžkého úhlu naskakoval Bohdan Mizera, se situací si ale poradil a střelou do šibenice dává gól.
22'
Krásnou ranou přes blok se prezentoval Jonáš Patzel a střelou pod břevno posílá Karvinou do tříbrankového vedení.
21'
Rozhodčí signalizují pasivitu hostů.
20'
Další útočný faul domácích, hrát bude Karviná.
20'
Dušan Živanov naznačil střelu a sehrál míč do pivota, kam si naběhl Ondřej Skalický a překonává Šem Tova.
19'
Útočný faul domácích, s míčem hraje opět Karviná.
18'
Bohdan Mizera dobře přečetl přihrávku do pivota a získává míč pro domácí.
18'
18'
Košťálek, který šel na sedmimetrový hod do branky místo Mokroše, vychytal Jiřího Motla.
17'
David Růža střelou přes celé hřiště do prázdné brány vrací Karviné vedení.
16'
Pavel Vojíř se neprosadil mezi obránci Karviné, následná střela Chotěborského z křídla končí na tyči.
16'
16'
Dušan Živanov se odvážně pustil mezi obránce Lovosic a střelou k zemi dává gól.
15'
Po sehrávce do křídla se prosazuje Ondřej Skalický, který technickou střelou překonává Šem Tova.
14'
Jan Kupa se nemýlil a přidává po rychlé kombinaci další gól domácích.
13'
Na druhé straně okamžitě odpovídá Růža.
13'
Tadeáš Pokorný podstřelem ranou mezi nohy překonává Mokroše.
12'
Pavel Chotěborský si teď spravil chuť a posílá obloukem míč do odkryté Karvinské branky.
11'
Pavel Mokroš chytá střelu Chotěborského z těžké pozice a hraje tak Karviná.
11'
Denis Harabiš vyrovnává ze sedmimetrového hodu, po několika náznacích posílá míč k tyči.
10'
Po sehrávce na pravé křídlo se z velkého úhlu prosazuje Dichaminžia a domácí poprvé vedou.
9'
Na druhé straně předvádí skvělý zákrok Šem Tov.
9'
Skrytá střela Tadeáše Pokorného letí vedle pravé tyče Mokrošovi branky.
8'
Je vyrovnáno, z rychlého protiútoku se prosazuje Dichaminžia.
7'
Pavel Horák napřáhl ke střele z dálky při signalizované pasivitě a ta končí v pravém horním rohu branky.
6'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Patrik Fulnek).
5'
Vyloučení pro tým HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa).
5'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Dušan Živanov).
5'
Jana Kupu vychytal Petr Mokroš, rozhodčí ale viděl faul Karvinských a píská.
4'
Vyloučení pro tým HK FCC Město Lovosice (Bohdan Mizera).
4'
David Růža se uvolnil na středu hřiště a ranou o zem překonává Šem Tova v brance Lovosic.
3'
Prosazují se také domácí, střela Mizery končí v síti Karviné.
2'
Šikovně schovaná střela Patzela do protipohybu brankáře končí gólem.
1'
Střela Patzela ze země přes obranu končí pod břevnem a hosté jdou do vedení
1'
Oba celky již vstupují na palubovku haly Chemik, kde je vše připraveno k zahájení zápasu. Domácí Lovosice budou hrát v tmavě modrých dresech, hosté z Karviné v dresech zelených.

HK FCC Město Lovosice: Šem Tov, Günl – Holubec, Pokorný, Kupa, Chotěborský, Motl, Bereš, Dichaminžia, Vojíř, Horák, Stach, Fornbaum, Heřmanovský, Mizera.
Trenér: Roman Jelínek

HCB Karviná: Mokroš, Vo. Košťálek, Brychlec – Růža, Prašivka, Živanov, Patzel, Plaček, Fulnek, Užek, Harabiš, Skalický, Široký, Nantl, Franc.
Trenér: Michal Brůna

Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Vzájemné zápasy

V základní části letošní extraligy se na podzim radovala z domácího vítězství 31:24 Karviná, v odvetném zápase na půdě Lovosic skončilo utkání remízou 29:29.
V sérii hrané na 3 vítězství vede prozatím Karviná nad Lovosicemi 2:1 na zápasy.

Dosavadní průběh této série:
1. zápas Karviná-Lovosice 36:34
2. zápas Lovosice-Karviná 28:26
3. zápas Karviná-Lovosice 35:21
HCB Karviná se umístila na konci základní části extraligy na 2. místě, do této semifinálové série play-off tak vstupují Severomoravané s výhodou domácího prostředí. Pavouk play-off přisoudil Karviné ve čtvrtfinále brněnské Královo Pole, se kterými si Karvinští poradili v nejkratší možné době, tedy 3:0 na zápasy. Svoji stoprocentní domácí bilanci si házenkáři Karviné udržují také v této sérii, pokud ale chtějí slavit postup do finále již po čtvrtém zápase, budou muset zvítězit na půdě Lovosic. Poslední utkání v hale Chemik prohrála Karviná rozdílem 2 branek 28:26. Nejlepším střelcem týmu v základní části byl se 146 brankami Dominik Solák, který jich v play-off přidal prozatím dalších 31.
HCC Město Lovosice zakončily základní část na 3. místě tabulky. Ve čtvrtfinále tak narazily na házenkáře Zubří, se kterými si poradily ve čtyřech zápasech v poměru 3:1 a slavily tak postup do semifinále. Zde na ně čekal druhý tým základní části, HCB Karviná. Po úvodních dvou vyrovnaných zápasech série schytali hráči Lovosic v posledním utkání na palubovce Karviné debakl 35:21 a ten budou jistě chtít před svými fanoušky odčinit, vyrovnat sérii a poslat ji do rozhodujícího pátého zápasu. V domácím prostředí jsou navíc Lovosice v letošním play-off neporaženi. Nejlepším střelcem týmu v základní části byl autor 175 gólů, slovenský reprezentant Marek Hniďák, jen o branku méně zapsal Jan Kupa.
Hezký sobotní večer všem fanouškům házené! Čeká nás 4. zápas semifinálové série play-off házenkářské extraligy, domácí HK FCC Město Lovosice přivítají v hale Chemik HCB Karvinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.