Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Monza - 27. dubna 2024   15:00

Lecce
90+2' Krstović (Pierotti)
1:1
(0:0)
Monza
90+6' Pessina
Lecce
Falcone – Gallo, Baschirotto, Pongračić, Gendrey (82. Venuti) – Dorgu (69. Almqvist), Rafía (61. Gonzàlez), Blin (C), Oudin (82. Pierotti) – Piccoli (61. Sansone), Krstović.
Brancolini, Samooja, Borbei – Touba, M. Beriša.
Santoro – Vecchi, Palermo
Stadio Via del mare, Lecce
Monza
Di Gregorio – Kyriakopoulos, Marí, Izzo (80. D'Ambrosio), Birindelli – Bondo, Akpa-Akpro (69. Gagliardini) – Zerbin (69. Maldini), Pessina (C), V. Carboni (58. Djurić) – Lo. Colombo (58. Colpani).
Sorrentino, Gori – Donati, Caldirola, Pereira, Ferraris, S. Vignato, Caprari.

To, co nenabídlo 90 minut základní hry, si diváci vynahradili v nastaveném čase. Po gólu Krstoviće už celé Lecce slavilo tři body, jenže špatná koncentrace se domácím vymstila. Lorenzo Venuti zahrál rukou v pokutovém území a doslova daroval bodový zisk Monze.

Nutno říct, že dělba bodů je dnes rozhodně zasloužená. Většina utkání měla k atraktivnímu fotbalu daleko. Ani jeden z týmů nepředvedl výkon, kterým by si výhru zasloužil.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:18.
90+7'
90+6'
Monza právě vstřelila branku!
MATTEO PESSINA poslal míč proti pohybu gólmana a srovnal stav utkání!
90+4'
No a pozor! Lorenzo Venuti zahrál ve vlastní šestnáctce rukou! Penalta pro Monzu.
90+2'
Lecce právě vstřelilo branku!
Zničehonic tu máme rozhodující gól! Daleký odkop Falconeho doplachtil kousek před vápno, kde Santiago Pierotti míč sklepl na NIKOLU KRSTOVIČE. Černohorský snajpr následně vyslal perfektní střelu z voleje a pravděpodobně zajistil svému celku tři body.
90'
Odražený míč doputoval až k Warrenu Bondoovi, jehož pumelice z voleje netrefila zařízení.
88'
Proti mým slovům teď vystoupil Pontus Almqvist, jenž si ve vápně vykoupal bránícího soupeře a zakončil na přední tyč. Důležitý zákrok si připsal gólman Di Gregorio.
85'
Santiago Pierotti zastavil Giorgose Kyriakopoulose jen za cenu nedovoleného zákroku.
84'
Vše nasvědčuje tomu, že se dnes gólu nedočkáme. Ani jeden z týmů nejeví o tři body přehnaný zájem.
82'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Lorenzo Venuti,
ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Santiago Pierotti.
80'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Danilo D'Ambrosio.
78'
Nikola Krstović si našel v šestnáctce odražený balón a z ostrého úhlu vypálil vysoko nad.
77'
Roberto Gagliardini si nerozuměl s míčem. Zavrávoral a přišel o něj, načež zatáhl za dres unikajícího Valentina Gendreye.
76'
Centrovaný míč doputoval do vápna, odkud hlavičkoval jeden z hostujících hráčů. Pokus byl zablokován.
75'
Giorgos Kyriakopoulos byl faulován před domácí šestnáctkou. Monza má k dispozici zajímavou standardní situaci.
74'
Fotbalisté v bílých dresech kombinují na útočné polovině. Nikam se neženou, tak jako ostatně celý zápas.
71'
Monza si zahrává s ohněm. Hostující obránci často kazí rozehrávku, a mají štěstí, že soupeři toho nedokáží využít.
70'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Nikola Krstović).

Žlutá karta pro tým AC Monza (Armando Izzo).
69'
ze hřiště odchází Patrick Dorgu, přichází Pontus Almqvist.

ze hřiště odchází Alessio Zerbin, přichází Daniel Maldini,
ze hřiště odchází Jean-Daniel Akpa-Akpro, přichází Roberto Gagliardini.
68'
Armando Izzo neměl rychlost. Už to vypadalo, že ho Nikola Krstović předežene, jenže černohorský fotbalista to přehnal s agresivitou a fauloval.
67'
Marin Pongračić ve skluzu odvrátil míč alespoň na autové vhazování, za což si vysloužil potlesk diváků.
66'
Pablo Marí fantastickým obranným zákrokem zhatil šanci Lecce. Nakonec se do souboje ani pouštět nemusel, pískal se totiž předchozí útočný faul soupeře.
64'
Armando Izzo špatnou přihrávkou namazal Rémimu Oudinovi. Ten zkusil z poloviny hřiště zaskočit gólmana Di Gregoria, nicméně jeho rána proletěla nad břevnem.
61'
ze hřiště odchází Hamza Rafía, přichází Joan Gonzàlez,
ze hřiště odchází Roberto Piccoli, přichází Nicola Sansone.
59'
Škoda pro domácí, že Nikola Krstović při svém zakončení zavrávoral. Takhle vůbec neohrozil prostor mezi třemi tyčemi.
58'
ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Andrea Colpani,
ze hřiště odchází Valentín Carboni, přichází Milan Djurić.
57'
Pablo Marí v hlavičkovém souboji fauloval Roberta Piccoliho. Míč pro domácí tým.
56'
Valentín Carboni si navedl míč na levačku a odcentroval do šestnáctky. Přetažený balón končí v zámezí.
54'
Armando Izzo si při vlastním skluzu přivodil nějakou bolístku. O nic vážného nepůjde.
52'
Další závar před hostující bránou. Tentokrát to byl Roberto Piccoli, jenž nezvládl střelu z voleje. Míč nakonec doputoval do rukavic Di Gregoria.
51'
Alessio Zerbin byl pravděpodobně faulován Hamzou Rafíem. Rozhodčí byl jiného názoru, a tak místo exekuce zajímavého přímáku musí hosté mazat zpět do obrany.
50'
Úvodní gól utkání měl na kopačce Nikola Krstović, jehož přízemní střela jen o kousek minula protější tyč! Poděkovat musí Hamzu Rafíovi, který pro něj vybojoval balón.
49'
Patrick Dorgu si nevěděl rady s důrazným obráncem soupeře. Di Gregorio bude odkopávat od brány Monzy.
48'
Antonino Gallo vyslal přízemní centr na malé vápno. Roberto Piccoli pravděpodobně mohl zakončovat, místo toho ale míč pouštěl, což se neukázalo jako nejlepší řešení situace.
47'
Kombinace Monzy na malém prostoru úspěch nepřinesla. Hra se otáčí na opačnou stranu.
46'
Nuda, nuda, šeď, šeď. Dopoledne jsem navštívil divizní utkání mezi Břeclaví a Havlíčkovým Brodem, a i to nabídlo o poznání atraktivnější podívanou než úvodní poločas tohoto souboje. Doufejme, že se to ve druhém dějství zlomí.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+1'
45'
Lecce vyprodukovalo v šestnáctce soupeře hned tři střely. A všechny tři byly zablokovány obránci Monzy.
44'
Už to vypadalo, že bychom se mohli dočkat první větší příležitosti. Z pravé strany se hnal sám na gólmana jeden z hostujících fotbalistů, nicméně ten v gólové šanci vůbec nezakončil.
42'
Ukázkovou hru rukou vystřihl Valentín Carboni. Hostující fotbalista ani neprotestoval.
41'
Alexis Blin skvěe vybojoval míč pro Valentina Gendreye. Ten okamžitě rozjel kontr svého celku, ten však zahodil nepřesnou přihrávkou.
39'
Z něj vzešel centr na přední tyč, se kterým si poradila obrana domácího týmu.
38'
Wladimiro Falcone nedostihl zpětnou přihrávku na hrací ploše. Rohový kop pro Monzu.
36'
Po souboji před domácím vápnem zůstala na trávníku ležet hned trojice fotbalistů. Rozhodčí Santoro nakonec přiřkl míč Lecce.
34'
Valentín Carboni se skvěle vrátil a čistým skluzem zastavil slibně rozvíjející se akci soupeře.
33'
Zpozornět musel Wladimiro Falcone. Tomu se podařilo být u míče dříve než dotírající soupeř.
32'
Nebudu lhát, fotbal zatím příliš atraktivní nesledujeme. Ani bych se nedivil, kdyby dnešní zápas skončil bezgólovou remízou.
29'
Hra přerušena. Giorgos Kyriakopoulos se v souboji nehezky srazil s Valentinem Gendreyem a v současnosti je ošetřován.
27'
Alessio Zerbin to udělal hezky. Přihrál k levé lajně a započal svůj sprint do šestnáctky Lecce, jenže jeho spoluhráč mu balón vrátil pouze na paty.
26'
Jean-Daniel Akpa-Akpro se ještě do hry nezapojí, v současnosti je ošetřován za lajnou.
25'
K nelibosti domácích fanoušků obdržel žlutou kartu Rémi Oudin, jenž nekompromisně došlápl hostujícího Jeana-Daniela Akpa-Akproa.
24'
Po pravé straně si nabíhal Valentin Gendrey. Toho si všiml jeho spoluhráč, dlouhou přihrávku ale poslal pouze do autu.
22'
Michele Di Gregorio si připsal první zákrok v zápase. A to poté, co jeho pozornost prověřil dalekonosnou ranou Antonino Gallo.
21'
Tohle nevypadalo vůbec špatně! Giorgos Kyriakopoulos se zmocnil volného míče a jen o kousek minul svou přízemní střelou pravou tyč.
20'
Přízemní centr na přední tyč našel Carboniho, jehož zakončení bylo odraženo na další roh.
20'
Warren Bondo měl na levé straně spoustu prostoru. Toho využil, navedl si míč na pravačku a vystřelil. Pokus byl sražen na rohový kop.
19'
Odmáván ofsajd hráčů v bílých dresech, balón tak putuje na kopačky domácího celku.
16'
Velké zmatky před hostující obranou. Nikola Krstović přijal přihrávku na bližší tyči, načež se pokusil odcentrovat. Míč byl sražen obráncem soupeře mimo dosah fotbalistů Lecce.
15'
Lorenzo Colombo nebezpečně dojel Alexise Blinu, za což si vysloužil napomenutí v podobě žluté karty.
14'
Alexis Blin si na polovině hřiště vymodlil faul od Warrena Bonda. Pokud by k němu nedošlo, hosté by se hnali do zajímavého kontru.
12'
Nikola Krstović se společně s fanoušky Lecce zlobí na hlavního arbitra. Jak ale ukázaly opakované záběry, o faul se rozhodně nejednalo.
10'
Hosté si vůbec neví rady s vysokým pressingem soupeře. Znova ztratili míč před vlastní šestnáctkou.
9'
Marin Pongračić pohledným obtočením rozjel útok domácího výběru. Akci zakončil střelou z první Alexis Blin, jemuž se nepodařilo míč vměstnat mezi tři tyče.
7'
Alessio Zerbin si naběhl za domácí obranu a přijal průnikovou přihrávku. Okamžitě se snažil procpat míč na malé vápno, v cestě jeho plánu ale stál obránce Lecce.
6'
Hamza Rafía čistým způsobem odstavil od míče zaskočeného protihráče. Důrazný zákrok přišel vniveč, Lecce musí spěchat zpátky do obrany.
5'
Roberto Piccoli dostihl dlouhý pas za hostující obranu. Míč udržel na hrací ploše, načež se pokusil prohodit obránce Monzy. Neúspěšně, odkop od brány.
3'
Hostující Monze se nedaří přechod do útoku. Lecce dobře napadá a nenechává soupeřům příliš mnoho prostoru.
1'
Míč v úvodní minutě utkání drží na svých kopačkách domácí fotbalisté. Ti zatím kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.
1'

US Lecce: Falcone – Gallo, Baschirotto, Pongračić, Gendrey – Dorgu, Rafía, Blin (C), Oudin – Piccoli, Krstović.
Náhradníci: Brancolini, Samooja, Borbei – Venuti, Touba, Gonzàlez, M. Beriša, Almqvist, Sansone, Pierotti.
Trenér: Luca Gotti

AC Monza: Di Gregorio – Kyriakopoulos, Marí, Izzo, Birindelli – Bondo, Akpa-Akpro – Zerbin, Pessina (C), V. Carboni – Lo. Colombo.
Náhradníci: Sorrentino, Gori – Donati, Caldirola, D'Ambrosio, Gagliardini, Pereira, Colpani, Ferraris, S. Vignato, Caprari, Djurić, Maldini.
Trenér: Raffaele Palladino

Rozhodčí: Santoro – Vecchi, Palermo.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou klubů v této sezóně skončil remízou 1:1, hrálo se na hřišti Monzy. Hosty poslal do vedení Nikola Krstovič a za domácí ještě v první vůli vyrovnal Andrea Colpani.
AC Monza

Monza je v podobné situaci jako jeho dnešní soupeř, také tento klub už má jistotu, že nesestoupí, ale zároveň to má do evropských pohárů daleko. Monza má na kontě 43 bodů, je jedenáctá a na poslední pohárovou příčku ztrácí devět bodů. Formu nemá Monza moc dobrou, už čtyři zápasy je bez vítězství. Naposledy prohrála 1:2 doma s Atalantou. Venku má Monza v 16 zápasech bilanci pěti výher, pěti remíz a šesti porážek. Naposledy remizovala bez branek na hřišti Bologni.
US Lecce

Lecce zažívá příjemnou sezónu, ve které se mu podařilo vyhnout bojů o záchranu, což byl pro něj ten hlavní cíl. Aktuálně má Lecce na kontě 35 bodů a patří mu 13. místo v tabulce. Dalo by se říci, že už nemá do konce sezóny o co hrát. Z posledních pěti zápasů Lecce jen jednou prohrálo, naposledy vyhrálo 3:0 na hřišti Sassuola. Doma má Lecce z 16 zápasů bilanci šesti vítězství, pěti remíz a pěti porážek. Naposledy Lecce na domácím hřišti porazilo Empoli 1:0.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu o sledování on-line přenosu utkání 34. kola mezi týmy US Lecce a AC Monza. Zápas se odehraje na Stadio Via del mare v Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62