Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Cagliari - 29. dubna 2024   20:45

Janov
17' Thorsby (Sabelli) • 27' Frendrup (Vásquez) • 63' Guðmundsson (Frendrup)
3:0
(2:0)
Janov
J. Martínez – Vogliacco, De Winter, Vásquez (73. Cittadini) – Sabelli (64. Spence), Thorsby, Badelj (C) (73. Bohinen), Frendrup, Martín (64. Haps) – Guðmundsson (78. Vitinha), Retegui.
Sommariva, Leali – Ekuban, Ankeye, Strootman.
Dionisi – Colarossi, Valeriani
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
Cagliari
Scuffet – Chatzidiakos (46. Zappa), Wieteska, Obert – Di Pardo (46. Nández), Deiola (C), Prati, Augello (85. Mutandwa) – Oristanio (46. Lapadula), Gaetano – Šomurodov (72. Azzi).
Radunović, Aresti – Makoumbou, Sulemana, Petagna, Mina.

Utkání je u konce a domácí tým jej hravě dotáhl k výhře a třem bodům. Ve druhé půli už to nebyl ze strany Janova takový tlak, nicméně i tak byl tím lepším celkem. V 63. minutě přidal třetí branku Albert Guðmundsson, když po zemi překonal Scuffera a od té doby se víceméně jen dohrávalo. Několik dalších šancí pak měl střídající Vitinha, ty ovšem zahodil a zápas tak skončil výsledkem 3:0. Janov je po této výhře na 12. místě se 42 body, Cagliari má na 14. místě 32 bodů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:9. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:14.
90+4'
90+3'
Ještě jedna zblokovaná střela domácích a to už bude zřejmě konec zápasu.
90+2'
Vitinha se od svého příchodu jeví hodně aktivně, cpe se do šancí, ale koncovka mu nevychází. Nyní bylo jeho zakončení zblízka sraženo na roh.
90+1'
Utkání se dohrává na polovině hostujícího celku.
89'
Scuffet odkopává od své branky.
88'
Vitinha opět v útoku, tentokrát to ale přehnal s důrazem a pískal se tak faul na gólmana.
87'
Tribuny už oslavují, na trávníku se jen dohrává.
86'
Za domácí zahrozil Vitinha, po rychlém přechodu předvedl kličku na střed, jenže pak svou prudkou rán poslal do nebes...
85'
A právě Mutandwa se hned dostal do zakončení, jeho střela ve vápně z otočky skončila na boční síti Martínezovy branky.
85'
Střídání v týmu Cagliari Calcio:
ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Kingstone Mutandwa.
84'
Sražený centr Cagliari, výsledkem je vhazování domácích.
83'
Další rozehra do šířky, hosté jen stínují a nenapadají.
82'
Nespěchají ani jeho spoluhráči, výsledkem je kombinace v uctivé vzdálenosti od branky Cagliari.
81'
Míč je u Martíneze, ten s rozehrou samozřejmě nikam nepospíchá.
80'
Už se zase hrálo na opačné straně, Hapsův centr ale byl hosty odvrácen mimo šestnáctku.
79'
Hosté vhazují na útočné polovině, míč si bere Zappa.
78'
Střídání v týmu Janov CFC:
ze hřiště odchází Albert Guðmundsson, přichází Vitinha.
76'
Přímý kop domácích Scuffetovu branku neohrozil, domácí si ale svůj náskok v klidu hlídají.
74'
Málem bylo sníženo! Centr z pravé strany propadl na levou stranu, po přiklepnutí zakončoval čerstvý Azzi a jeho skákavá křížná střela skončila jen těsně vedle!
73'
ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Emil Bohinen.
73'
ze hřiště odchází Johan Vásquez, přichází Giorgio Cittadini.
72'
ze hřiště odchází Eldor Šomurodov, přichází Paulo Azzi.
72'
Druhá žlutá karta na straně Cagliari, za zákrok na vlastní půlce byl potrestán Tommaso Augello.
70'
Oba plejeři jsou již v pořádku, zápas tak může pokračovat.
69'
Právě Obert a domácí Thorsby jsou teď po srážce hlavami v péči lékařů, takže tu máme krátkou pauzu.
68'
Roh hostů Prvotní centr přelétl vápno, ten druhý skončil u Oberta, který ale fauloval.
66'
Na stadionu panuje skvělá atmosféra, domácí fanoušci si užívají vedení svého celku.
64'
ze hřiště odchází Stefano Sabelli, přichází Djed Spence.
64'
ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Ridgeciano Haps.
63'
Janov právě vstřelil branku!
Patrně máme definitivně rozhodnuto. Ke středu potáhl ALBERT GUÐMUNDSSON, chtěl narazit spoluhráči, míč se k němu ale vrátil, sám se dostal za obranu a střelou po zemi překonal Scuffeta – 3:0.
60'
Roh hostů. Augello svým centrem našel Lapadulu, ten předskočil dva protivníky, ale hlavičkoval vedle Martínezovy branky.
58'
Je tu první žlutá karta utkání, za útočný faul ve vápně byl potrestán hostující Eldor Šomurodov.
57'
Po centru z přímého kopu domácích hlavičkoval De Winter, mířil ovšem vedle.
55'
Na středu se potkali Vázquez a Nández a pískal se faul domácího hráče. Ten s tím zrovna nesouhlasil, nicméně verdikt samozřejmě nezvrátil.
53'
Moc nechybělo a Thorsby mohl přidat dnes svou druhou branku. Scuffet však zvládl na poslední chvíli jeho poměrně prudkou hlavičku vyrazit.
51'
Janov pokračuje v aktivním vystupování, u vápna ale zatím vše končí ztrátou.
50'
Albert Guðmundsson si nabíhal mezi dvěma protivníky, pas na něj zastavil Zappa a připraven byl ještě i Augello.
48'
Úvod druhé půle je hodné rozháraný, zatím sledujeme kombinace na středu.
46'
ze hřiště odchází Pantelis Chatzidiakos, přichází Gabriele Zappa.
46'
ze hřiště odchází Gaetano Oristanio, přichází Gianluca Lapadula.
46'
ze hřiště odchází Alessandro Di Pardo, přichází Nahitan Nández.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první poločas, který domácím opravdu vyšel a zcela po zásluze vedou o dvě branky. Hned od úvodu byl Janov v tlaku a po několika šancích udeřilo v 17. minutě. To si na centr z pravé strany naskočil Morten Thorsby a prudkou hlavičkou překonal Scuffeta. Druhý gól padl ve 27. minutě, to janovští předvedli rychlou kombinaci a po Vázquezově příhře skóroval ranou z první Morten Frendrup. Cagliari toho mnoho nepředvedlo, Martíneze prakticky neohrozilo a do kabin se tam odešlo za stavu 2:0.
45+2'
45+1'
Hosté v nastaveném čase rozehráli roh, po kterém přicházelo zakončení u zadní tyče, jenže dva hráči se tam nechtěně postrčili a míč skončil mimo.
44'
Už to vypadá, že se před přestávkou ničeho zvláštního nedočkáme a vše se v poklidu dohraje.
42'
Dlouhý nákop hostů k pokutovému území, tam si ale míč dobře pokryl De Winter a vše tak ukončil.
40'
Už se zase pískalo proti hostům. Janov chtěl bleskově rozehrát, sudí Dionisi ale domácí vrátil a ukázal, že se bude rozehrávat na píšťalku.
39'
Tvrdý střet v souboji o míč, tvrdě atakován byl hostující Wieteska. Míč skončil v zámezí.
37'
Trochu nám teď upadlo tempo, hraje se převážně ve středu hrací plochy bez vzruchu.
35'
Přímý kop hostů. Z pravé strany to prudkým centrem zkoušel Gaetano, jeho ostrý pas gólman Martínez vyboxoval.
33'
Další šance domácích. Na pas z pravé strany si naběhl Retegui, z první ale zamířil vedle. I tak muselo hráčům Cagliari zatrnout.
32'
Po hodně dlouhé době se hosté dostali k vápnu soupeře, výsledkem byla ale jen slaboučká střela, se kterou neměl Martínez žádné problémy.
30'
Po střetu s domácím Thorsbym byl faulován Alessandro Deiola, Cagliari rozehrává z hloubi pole.
29'
Je to teď fotbal na jednu branku, Cagliari se moc nechytá a zase se musí bránit výpadu domácích.
27'
Ta tohle byla parádní akce! Domácí předvedli kombinaci levou stranou, Vázquez přihrál po zemi na nabíhajícího MORTENA FRENDRUPA, tomu to sedlo přesně do kroku a z první uklidil střelu ke vzdálenější tyči. Scuffet byl bez šance a je to 2:0.
26'
Bylo to chytře myšleno na obstřel zdi, Guðmundsson však trefil právě shluk hráčů Cagliari.
25'
No a pozor, teď tu bude po faulu na Vásqueze nebezpečný přímý kop pro domácí tým!
24'
A zase domácí. Ti po vedoucí brance ožili a předvádí poměrně rychlé kombinace. Jen koncovka trochu vázne.
22'
Hosté v útoku levou stranou, vše pořešil gólman Martínez. Hosté budou pokračovat autem.
20'
Pauza na ošetření, na trávníku totiž sedí hostující Oristanio, který najednou začal kulhat.
19'
Cagliari na to reagovalo akcí po křídle, míč byl sražen a jak se po chvilce ukázalo, nebude z toho ani roh.
17'
Teď už to bylo přesné a domácí tým jde do vedení. Na Sabelliho centr z pravého křídla si u penalty naskočil MORTEN THORSBY a jeho prudká hlavička zaplula přesně k levé tyči Scuffetovy branky. Ten se natahoval marně a je to 1:0!
16'
Hlavička i na opačné straně, Šomurodov poslal po centru zprava míč vysoko nad branku.
14'
Za brankou hostí se rozhořela pyrotechnika, dým naštěstí zatím nejde do hrací plochy.
13'
Na centr od rohového praporku si naskočil Koni De Winter a měli jsme tu první vážnější okamžik. Jeho hlavička šla jen kousek vedle pravé Scuffetovy tyče.
12'
Divoká obranná kombinace hostů, od Chatzidiakose se míč odrazil na rohový kop Janova.
11'
Pískalo se proti Janovu, tvrdě a hlavně nedovoleně byl atakován Alessandro Di Pardo.
10'
Odkop od Scuffetovy branky, míč skončil na půlce a domácí jdou středem na zteč.
9'
Centr Cagliari z pravé strany, míč ale dolétl přesně do rukavic gólmana Martíneze.
8'
Janovští se teď daleko nedostali, jejich akce skončila kousek za půlkou, dopředu už jdou zase hráči v bílém.
7'
Zatím je to taková oťukávaná, nikdo se nikam zvlášť nežene, čeká se na chybu.
6'
Hostující Di Pardo už nasazoval ke sprintu pravým křídlem, i on byl ale nachytán v ofsajdu.
5'
Po akci středem přišla příhra na pravou stranu na Guðmundssona, ten byl ovšem v ofsajdovém postavení.
4'
Útočný faul hostů u pokutového území soupeře, Gaetanem byl k zemi sražen Morten Thorsby.
3'
Nepřesný pas do vápna Cagliari. Míč skončil mimo hrací plochu a k rozehrávce se už chystá gólman Scuffet.
2'
Janovští jsou hned od úvodu u míče, zatím trpělivě kombinují u pokutového území soupeře.
1'

Janov CFC: J. Martínez – Vogliacco, De Winter, Vásquez – Sabelli, Thorsby, Badelj (C), Frendrup, Martín – Guðmundsson, Retegui.
Náhradníci: Sommariva, Leali – Ekuban, Ankeye, Spence, Haps, Bohinen, Cittadini, Strootman, Vitinha.
Trenér: Alberto Gilardino

Cagliari Calcio: Scuffet – Chatzidiakos, Wieteska, Obert – Di Pardo, Deiola (C), Prati, Augello – Oristanio, Gaetano – Šomurodov.
Náhradníci: Radunović, Aresti – Makoumbou, Sulemana, Nández, Mutandwa, Azzi, Lapadula, Zappa, Petagna, Mina.
Trenér: Claudio Ranieri

Rozhodčí: Dionisi – Colarossi, Valeriani.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Comunale Luigi Ferraris začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Federico Dionisi, kterému budou na pomezí asistovat Valerio Colarossi a Filippo Valeriani.
Janov CFC

Domácí tým je v tuto chvíli na 12. místě s 39 body a dá říci, že už mají relativně klid, neboť na sestupové příčky mají už desetibodový náskok. Naposledy se janovští představili doma proti Laziu Řím a tento duel rozhodla jediná trefa. V 67. minutě se trefil hostující Luis Alberto a Lazio si odvezlo body za výsledek 1:0.

Cagliari Calcio

Hosté jsou na tom hůře, na 14. místě nasbírali 32 bodů a na osmnácté Udinese mají jen tříbodový náskok. Každý duel je tak teď pro Cagliari důležitý. Tým bodoval už čtyřikrát v řadě, hned třikrát však remizoval. A stalo se tak i v posledním kole, kdy mužstvo hrálo s Juventusem 2:2. Domácí vedli po půli o dvě branky po trefách Gaetana a Miny, jenže po pauze turínští zabrali a po gólech Vlahoviće a vlastenci Dosseny srovnali na konečný stav.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 34. kola mezi týmy Janov CFC a Cagliari Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62