Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Sassuolo - 28. dubna 2024   20:45

Fiorentina
17' Sottil (Melo) • 54' Lu. Martínez (Melo) • 58' N. González (Sottil) • 62' Barák (Sottil) • 66' N. González (Barák)
5:1
(1:0)
Sassuolo
57' Thorstvedt  (Doig)
Fiorentina
Christensen – Kayode, Lu. Martínez (C) (71. Comuzzo), Ranieri, Parisi – Melo (80. López), Duncan – Ikoné (46. N. González), Barák, Sottil (83. Castrovilli) – Kouamé (71. Belotti).
P. Terracciano, Martinelli – Dodô, Biraghi, Milenković, Faraoni, Bonaventura, Infantino, Beltrán.
Marcenaro – Garzelli, Moro.
Stadio Artemio Franchi, Florencie
Sassuolo
Consigli – Tressoldi (64. Missori), G. Ferrari (C), Kumbulla, Viti (46. Mulattieri) – Volpato (46. Bajrami), Obiang (64. Henrique), Boloca (73. Ceïde), Doig – Thorstvedt – Pinamonti.
Pegolo, Cragno – Pedersen, Erlić, Toljan, Račić, Lipani.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Fiorentinu čeká nabytý týden, ve kterém nejprve hostí belgické Bruggy v rámci semifinále Konferenční ligy a o víkendu pak jede do Verony. Černozelení pak v sobotu na své půdě přivítají mistrovský Inter.
Pokud to Sassuolo se záchranou v Serii A myslí vážně, dnes to ve Florencii neukázalo. Svěřenci kouče Ballardiniho budou muset za tímto zápasem udělat tlustou čáru, po nepovedeném prvním poločase totiž v tom druhém podali naprosto katastrofální výkon a otevřeli domácím cestu k vítězství 5:1. Italianův tým je tak pohárové Evropě znovu o krok blíž.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:9.
90'
89'
Sassuolo se ještě neúspěšně pokusilo vyrazit dopředu po levém křídle. Za malý moment ve Florencii začne nastavení, které nejspíš nebude příliš dlouhé.
88'
Nastavení se blíží. Duel se dohrává v klidu, balón je na středu hřiště, nikomu už o nic nejde.
87'
Před chvilkou jsme vám poskytli údaj o střelách na branku. Celkově se ale Fiorentina dostala do zakončení hned dvaadvacekrát, její xG je úctyhodných 3,13.
86'
Ferrari znovu plnil defenzivní povinnosti, přičemž tentokrát ho to bolelo. Po srážce s Belottim na kraji vápna k němu pro jistotu vyráží zdravotníci.
85'
Consigli se po chvilkovém váhání rozhodl rozehrát míč na pravé křídlo, kde ale jeho spoluhráč narazil na odpor. Fiorentina si pak balón rychle vzala zpět.
84'
Ve vlastním vápně se nyní blýskl Ferrari, který si počíhal na potenciálně nebezpečný centr z pravého křídla a hlavou ho vytěsnil mimo nebezpečí.
83'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Gaetano Castrovilli.
82'
Pomalu míříme do finiše a o tom, že dnes večer uvidíme výhru Fiorentiny, už dávno nejsou žádné pochybnosti. V zámezí se nyní připravuje Castrovilli.
80'
ze hřiště odchází Arthur Melo, přichází Maxime López.
80'
Seznam potrestaných hráčů rozšiřuje Pietro Comuzzo (FIO), který na středu hřiště hodně okatě přišlápl nohu Thorstevedtovi. Žlutá karta, tady nešlo jinak.
78'
Domácím zatím do brány spadla přesně polovina střel, kterou na ní dnes večer poslali. Na přesná zakončení na zařízení je to aktuálně 10 – 2.
77'
Sassuolo se po delší době pokusilo se vypravit do útoku, ale Fiorentina ho nikam pořádně nepustila.
76'
Hra se už podstatně zklidnila. Domácí jí sice stále mají pod kontrolou, ale drží se spíš u středu bitevního pole. Hostující brankář si může odpočinout.
74'
Florencijská střelnice je stále otevřená, míč znovu proskákal kolem svatyně Sassuola. Tohle je pro Consigliho očistec, jeho obrana vůbec nefunguje.
73'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Daniel Boloca, přichází Emil Ceïde.
72'
Domácí si na hřišti dělají, co se jim zlíbí! Sottilův povedený centr v hodně nepříjemnou dělovku přetavil naprosto nestřežený González, jehož jedovatá rána z voleje se ovšem naštěstí pro Consigliho nevešla mezi tři tyče!
71'
ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Pietro Comuzzo,
ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Andrea Belotti.
70'
Hosté rohový kop přežili, González hlavou míč nasměroval jen nad Consigliho bránu.
68'
Od šestého gólu nás dělily jen centimetry, tak tohle je přímo noční můra pro hosty! Barák nastřelil vzdálenější tyč a dostal se i k dorážce, kterou pro změnu zlikvidoval skvělý Consigli! Ten se na své spoluhráče oprávněně zlobí...
67'
Kristianu Thorstvedtovi (SAS) se asi ani nemůžeme moc divit. Evidentní frustrace vede k útočnému faulu, za který si hostující borec vysloužil žlutou.
66'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Kouč Ballardini s kamenným výrazem kouká na trávník, cesta do Sassuola pro jeho svěřence bude zřejmě hodně, hodně dlouhá. Ve Florencii totiž odbila pátá, na hattrick si nyní velmi jednoduchou střelou do dolní části svatyně zadělal NICOLÁS GONZÁLEZ a je jasné, že fialky dnes získají všechny body – 5:1!
65'
Barákův gól platí, můžeme pokračovat!
64'
ze hřiště odchází Ruan Tressoldi, přichází Filippo Missori,
ze hřiště odchází Pedro Obiang, přichází Matheus Henrique.
63'
Pozor, platnost zásahu se bude ještě zkoumat. Muži u videa v Římě se nyní přesvědčují o tom, že Barák se před střelou nenacházel v ofsajdu.
62'
Tohle už zavání debaklem, hosté jsou ve Florencii zralí na ručník a domácí jim odskakují na rozdíl tří gólů! Tentokrát u toho nebyl nikdo jiný než český žolík ANTONÍN BARÁK, kterého Sottil uvolnil v šestnáctce pěknou přihrávkou mezi černozelené obránce a příbramský odchovanec pak zakončil na vzdálenější stranu – 4:1!
60'
Gólové hody jsou zdánlivě u konce, hra se zklidnila. Thorstvedt nyní bude vhazovat na své polovině.
58'
Tak tohle je pro hosty hodně hořká pilulka, fialky si dvougólový náskok okamžitě berou zpět! Drama se dnes nejspíš přeci jen konat nebude, Sottil totiž povedeným centrem našel před Consiglim nedostatečně střeženého NICOLÁSE GONZÁLEZE a jeho teč prošla do sítě – 3:1!
57'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
No ale pozor, stačí jedno defenzivní zaváhání a vše je ve Florencii rázem jinak! O tom, že jsem černozelené nejspíš odepisoval až příliš brzy, mne nyní přesvědčil KRISTIAN THORSTVEDT, který si zpracoval Doigovu pěknou přihrávku za obranu a překvapil nepřipraveného Christensena ranou do horní části branky – 2:1!
55'
Fialky mají hru pod kontrolou i nadále, se Sassuolem to nevypadá dobře. Svěřencům kouče Ballardiniho se nedaří se na delší dobu usadit na míči.
54'
Hosté pod obrovským domácím náporem nakonec kapitulují a vše naznačuje tomu, že všechny body dnes zůstanou na Stadio Artemio Franchi! Jen krátce po rohovém kopu se ve vápně k míči dostal LUCAS MARTÍNEZ, který se blýskl pěknou hlavičkou a rozšířil náskok svého celku! Consigli zasahoval naprosto marně – 2:0!
52'
Úplně statická černozelená obrana teď dovolila Kouamému potrápit Consigliho nepříjemnou tečí, která ale naštěstí pro strážce sassuolské svatyně letěla přesně do středu brány!
51'
Martínezova hlavička skončila tečovala vršek hostující svatyně, gólman tak byl bez práce.
50'
Roh tentokrát uvidíme pro změnu na druhé straně, balón se za Consigliho odrazil od Doiga.
49'
Domácí se snad poprvé od začátku zápasu ocitli pod mírným tlakem, který ale vyvrcholil jen nepřesnou dorážkou z dílny Bolocy. Consigli bude odkopávat.
48'
Na druhém konci hřiště zakončoval Pinamonti. Střela mu sice moc nesedla, odrazila se ale od obránce, a Sassuolo si tak obratem vyzkouší rohový kop.
47'
První závažnější výpad Fiorentiny ve druhém poločase pokazila nepovedená přihrávka na Baráka, po které se na balón dostává vracející se Boloca.
46'
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Nicolás González.
46'
ze hřiště odchází Mattia Viti, přichází Samuele Mulattieri,
ze hřiště odchází Cristian Volpato, přichází Nedim Bajrami.
46'
První poločas přinesl velmi jednostrannou podívanou, Sassuolo ve Florencii podává velmi odevzdaný výkon a po Sottilově gólu prohrává 0:1. Domácí měli velkou převahu a kdyby bývali přetavili všechny své šance v trefy, mohli se teď těšit z výraznějšího náskoku. Inu, uvidíme, co si pro nás nachystá druhé dějství.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:7.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
45'
44'
Sassuolo má šanci poločas dokončit v klidu. Ranieri totiž na středu hřiště fauloval Pinamontiho, a míč se tak dostává do držení černozeleného klubu.
43'
Tentokrát už Consigli zasahovat musel, Barákovu střelu na přední tyč vyrazil za klec. Domácí kopou roh.
42'
Herní zmar hostů teď mohl zkomplikovat další nebezpečný míč do vápna, který ale nakonec ke střele nevedl. Consigli tak bude za chvíli rozehrávat.
41'
Fiorentina má hru pod kontrolou a nic nenasvědčuje tomu, že by se to minimálně do přestávky mělo změnit. Ze strany Sassuola je to opravdu slabé.
39'
V ochozech to zašumělo! Spolupráce na trase Ikoné–Sottil vyprodukovala další šanci, tentokrát ten druhý jmenovaný centrem připravil hlavičku pro toho prvního, který se ale před Consiglim nakonec k letícímu míči nedostal!
38'
Volpato neudržel nervy na uzdě a při bránění mrštného Sottila si začal pomáhat nedovolenými manévry, kvůli čemuž nyní rozhodčí na chvíli přerušuje.
37'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Tempo hry stále udávají domácí, kteří si dnes připsali už čtyři střely. Jen jedna z nich ale mířila na klec.
35'
Ikoné se po zadní čáře protáhl až na kraj malého vápna, kde jeho balón zblokoval Consigli. Rychlý útočník tak pro Fiorentinu získal další rohový kop.
34'
Melo krátkou přihrávkou posunul míč na Baráka, kterému ovšem pas příliš nesedl a jeho následná střela vůbec neměla potenciál Consigliho překonat.
33'
O exekuci přímého kopu se postaral Thorstvedt, jenž to fikaně zkusil po zemi. Gólman Christensen ho ale měl přečteného a k pravé tyči spadl včas.
32'
Poprvé se žlutí také na druhé straně, kartónek si prohlédl Lucas Martínez (FIO). Sassuolo získává standardku z pozice jen kousek před vápnem.
30'
Christensen teď trochu riskantně vyběhl ze své svatyně, trest se ale nakonec nedostavil. Doig chtěl vzdušnou přihrávkou připravit zakončení do prázdné brány Volpatovi, balón byl ovšem až moc přetažený.
29'
Neroverdi se marně snaží odzbrojit aktivní Fiorentinu, která se prokousává zpevněnou defenzívou a snaží se se co nejdříve Consigliho znovu potrápit.
28'
Když už mi přišlo, že domácí trochu sundali nohu z plynu, přišla další obrovská šance! Parisiho proklouzl obranou Sassuola jako nůž máslem a pěknou střelou orazítkoval vzdálenější spojnici hostující svatyně! Consigli měl štěstí!
27'
Trochu vlažnější pasáž hry se pokusil pozemním centrem okořenit Kouamé, který vyhlížel Sottila. Ten ovšem jeho nabídku ve střelu nepřetavil.
26'
Christensen se rozhodl rozehrát míč nakrátko. Melo vzadu čelil vysunutému Pinamontimu, neudělal ale chybu a včas stihl balón poslat dál od svatyně.
24'
Balón od praporku vzduchem zamířil až na zadní tyč, kde číhal Tressoldi. Následovala nepříliš povedená hlavička, jež proletěla pár čísel vedle konstrukce.
23'
Černozelení mají šanci trochu potrápit Christensena, který byl dosud v zápase naprosto v klidu. Vybojovali si totiž svůj dnešní první rohový kop.
22'
O převaze domácího celku svědčí i většina statistik. Držení míče aktuálně zní 71 % : 29 %, na střely je to pro změnu 3:0. Přesná ale byla jen ta Sottilova.
21'
Ostrostřelec Sottil na křídle marně dobíhal přetaženou přihrávku, která doskákala až za Consigliho klec. Gólman Sassuola tak bude rozehrávat.
20'
Obránci Fiorentiny drží míč na středu hřiště a opatrně si ho vyměňují, nikam se zatím neženou.
19'
Sassuolo se pokusilo o rychlou reakci. Pinamonti si ve vápně sice zpracoval trochu divočejší centr, na lepší zakončení už mu pak ale nezbyly síly.
17'
Na úvodní gól jsme nečekali vůbec dlouho, papírový favorit přetavil zvýšenou aktivitu v přesný zásah a už po necelých sedmnácti minutách jde do vedení! Střeleckou listinu otevírá RICCARDO SOTTIL, který se uvolnil na hraně šestnáctky a překvapil Consigliho pěknou ranou do vzdálenějšího dolního rohu – 1:0!
16'
Další kombinaci fialek před hostujícím vápnem zhatila nepovedená přihrávka, balón zachytil obránce.
15'
Tohle mohlo být nebezpečné! Sottil nyní doběhl parádní pas za obranu, naběhl do levé strany vápna a rýsoval nebezpečnou křižnou nabídku na nabíhajícího Kouamého, ale ten se ke Consiglimu nepřesunul včas! Teč se tak nekonala!
14'
Volpato neustál souboj s dotěrným Duncanem a srazil ho k zemi, čehož si rozhodčí všiml a hru okamžitě přerušil. Fiorentina bude mít klid na rozehrávku.
13'
Ruan Tressoldi (SAS) před chvílí vyvázl bez karty, po zákroku u středové čáry teď už takové štěstí neměl. Zadák Sassuola za faul zezadu mine další zápas.
12'
Hosté jsou pod velmi mírným tlakem, Fiorentině se nedaří dlouhou sérii přihrávek zakončit. Consigli je zatím bez práce, zůstává však ve střehu.
10'
Sottil si vynutil standardku na křídle, Tressoldi ho při plnění obranných povinností zatáhl za dres. Nastřelený míč pak byl sražen za bránu, je z toho roh.
9'
Consigli si poradil se slabým balónem a následně ho hned zahrál na opačnou stranu na Vitiho, jenž teď přemýšlí, komu by ho mohl předat.
8'
Úvodní minuty duelu se nesou v hodně klidném tempu, moc zajímavých akcí jsme zatím neviděli. Sassuolo s domácími nicméně pomalu srovnává krok.
7'
Odpískán faul. Melo ve snaze získat míč rychle zpět zezadu podrazil Pinamontiho, Neroverdi tak získávají volný kop těsně před středovou čarou.
6'
Hosté poprvé vyrazili do útoku. Volpato se napravo odpoutal od Parisiho a nabídl míč Bolocovi, jehož přihrávka do vápna pak ale našla jen protihráče.
4'
Ranieri na straně zblokoval pokus o rozehrávku Sassuola, míč se od něj odrazil do zámezí.
3'
Fiorentina má hru stále pod kontrolou, další výpad už jí ovšem nevyšel dle představ. Na křídle si o míč říkal Sottil, jenže přihrávka na něj byla moc vysoká.
2'
Consigli měl už ve druhé minutě poprvé starosti, roh z pravé strany vyrazil na hranici vápna. Následná střela jednoho z domácích byla zblokována.
1'
Domácí v úvodních sekundách hledají cestu dopředu, ale hosté je moc daleko nepouští.
1'
Úvodní výkop obstará Fiorentina, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují na hrací plochu, domácí v tradičních fialových a hosté ve žlutých dresech. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

ACF Fiorentina: Christensen – Kayode, Lu. Martínez (C), Ranieri, Parisi – Melo, Duncan – Ikoné, Barák, Sottil – Kouamé.
Náhradníci: P. Terracciano, Martinelli – Dodô, Biraghi, Milenković, Faraoni, Bonaventura, López, Castrovilli, Infantino, Comuzzo, Beltrán, N. González, Belotti.
Trenér: Vincenzo Italiano.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Tressoldi, G. Ferrari (C), Kumbulla, Viti – Volpato, Obiang, Boloca, Doig – Thorstvedt – Pinamonti.
Náhradníci: Pegolo, Cragno – Missori, Pedersen, Erlić, Toljan, Račić, Henrique, Bajrami, Lipani, Mulattieri, Ceïde.
Trenér: Davide Ballardini.

Rozhodčí: Marcenaro – Garzelli, Moro.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl stanoven mladý Matteo Marcenaro, který dosud v Serii A odpískal pouhých 25 zápasů. Na stranách mu budou pomáhat asistenti Dario Garzelli a Davide Moro.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Sassuolo dalo Fiorentině v prvním vzájemném střetnutí lekci z produktivity – k vítězství mu totiž stačila jen jedna střela na bránu. I Gigliati celý zápas nedokázaly odpovědět na Pinamontiho zásah z deváté minuty a musely kousat prohru 0:1. Budou dnes úspěšnější?

6. 1. 2024: Sassuolo – Fiorentina 1:0 (1:0)

Branky: 9. Pinamonti (Pedersen).

Neproměněná penalta: 64. Bonaventura (FIO), brankář Consigli zneškodnil.

Žluté karty: 34. Henrique (SAS), 52. Pinamonti (SAS), 69. Berardi (SAS) – 35. Martínez (FIO), 90+6. Ikoné (FIO).

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 5:6. Fauly: 10:14.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan (85. Missori), Erlić, Ferrari (C), Pedersen – Boloca, Henrique – Berardi (80. Bajrami), Thorstvedt, Laurentié (76. Tressoldi) – Pinamonti (85. Mulattieri).
Připraveni: Pegolo, Cragno – Viti, Castillejo, Lipani, Volpato, Ceïde, Álvarez.
Hlavní trenér: Alessio Dionisi.

ACF Fiorentina: Terracciano – Kayode, Milenković, Martínez, Biraghi (C) – Mandragora (52. Duncan), Arthur (52. Beltrán) – Ikoné, Bonaventura (80. Barák), Brekalo (74. Parisi) – Nzola.
Připraveni: Christensen, Martinelli – Vannucchi, Ranieri, Mina, Pierozzi, Infantino, Amatucci, López.
Hlavní trenér: Vincenzo Italiano.
US SASSUOLO CALCIO (19. místo)
33 Z, 6–8–19, 39:65 (-26), 26 bodů

Záchranářská mise kouči Ballardinimu zatím vůbec nevychází dle plánu. Sassuolo od doby, kdy jej převzal, vyhrálo jen jeden ze sedmi zápasů, přičemž ve třech dalších remizovalo a ve stejném počtu padlo. Minulý víkend doma nedosáhlo na body proti Lecce.

Neroverdi se tak stále krčí až na předposledním místě tabulky a jeho situace začíná být kritická: záchrana je totiž po páteční výhře Frosinone nad Salernitanou už pět bodů daleko. Podaří se jim dnes udělat krok správným směrem a překvapit domácí?

32 Z, 13–8–11, 45:36 (+9), 47 bodů

Fialky, které teprve před pár dny ukončily evropskou pouť Plzně, musely ve středu samy kousat hořkou pachuť vyřazení. Atalanta totiž v odvetném semifinále italského poháru naplno využila Milenkovićovy červené karty a Italianovy svěřence vymazala 1:4.

Fiorentině se tak zavřela jedna cesta zpátky do kontinentálních soutěží, dvě zůstávají otevřeny: Evropská konferenční liga a Serie A, kde je aktuálně devátá a šlape na paty Neapoli. Podaří se jí dnes potvrdit roli favorita proti Sassuolu?

Poslední výsledky Fiorentiny
24. 4. (poh.): Atalanta – Fiorentina 4:1
21. 4. (liga): Salernitana – Fiorentina 0:2
18. 4. (EKL): Fiorentina – Plzeň 2:0 po prodl.

Nejlepší střelci Fiorentiny
Giacomo BONAVENTURA – 28 Z, 7 branek
Nicolás GONZÁLEZ – 24 Z, 7 branek
Lucas BELTRÁN – 27 Z, 6 branek
Příjemnou neděli u sledování Serie A! Víkendový program italské nejvyšší soutěže večer uzavře bitva na Artemio Franchi mezi Fiorentinou a Sassuolem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62