Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Luton Town - 27. dubna 2024   16:00

Wolves
39' Hwang Hi-čchan (Cunha) • 50' T. Gomes (M. Lemina)
2:1
(1:0)
Luton Town
80' Morris  (Burke)
Wolves
Sá – Semedo, Kilman (C), T. Gomes, Doherty – Bo. Traoré – Hwang Hi-čchan, J. Gomes, M. Lemina, Ajt-Núrí (85. H. Bueno) – Cunha (76. Sarabia).
Bentley – Barnett, Doyle, N. Fraser, González, Chirewa, Okoduwa.
Coote – Wood, Scholes – Bramall.
Molineux Stadium, Wolverhampton
Luton Town
Kaminski – Burke, Mengi, Osho – Hašioka (66. Woodrow), Lokonga, Barkley (78. Adebayo), Doughty (88. Onyedinma) – J. Clark (66. Berry), Chong – Morris (C).
Krul, Shea – J. Johnson, Mpanzu, Townsend.

Fauly: 14:14
Děkuji vám za pozornost, přeji krásný zbytek víkendu a všem Jaroslavům dnes vše nejlepší k svátku!
Ačkoli Luton v úvodu utkání působil celkem odvážně, nakonec nedokázal domácím Vlkům nadělat mnoho problémů. Ty dostal do vedení ve 39. minutě Hi-čchan Hwang a následně jim parádně vyšel vstup do druhé půle. Po rohovém kopu totiž v 50. minutě zvyšoval Toti Gomes, díky čemuž hráli domácí uvolněně a hosté dlouho nic nepředváděli. Až v 80. minutě vykřesal naději Carlton Morris, jehož gól zahájil zoufalou snahu o vyrovnání, ovšem obrana Wolverhamptonu už zůstala pevná.

Wolves tedy poprvé od 9. března vítězí a dostávají se alespoň momentálně na 10. místo. Hosté naopak nebudou mít radost z toho, že v souběžně hraném zápase Burnley remizovalo 1:1 s Manchesterem United, takže se přiblížilo Lutonu na rozdíl jediného bodu.
90+6'
90+6'
Hosté ještě vhazovali z pravé strany a k zakončení se dostal Luke Berry, ale poslal míč přímo na gólmana. To byla zřejmě poslední šance Lutonu.
90+5'
Nabezpečně se na levé straně rozebíhal Tahith Chong, a tak ho musel faulovat Pablo Sarabia (WOS), jenž dostává žlutou kartu.
90+4'
Času už je čím dál méně a hosté se ne a ne dostat hlouběji na útočnou polovinu. Wolverhampton zvládá závěr utkání skvěle.
90+3'
Toho ale nedokázal využít gólman Thomas Kaminski, jenž doslova odevzdal míč domácím. Trenér Lutonu Rob Edwards je kvůli tomu pochopitelně pořádně rozhněvaný.
90+2'
Hugo Bueno běžel pro balón do levého rohu útočné poloviny, ale jasným faulem umožňuje hostům rozehrát další akci.
90+1'
Hosté cítí šanci a vrhají do útoku všechny síly, ovšem domácí obrana nijak nezmatkuje a nepouští je do zakončení.
90'
Následné napadání hostů na pravé straně útočné poloviny musí ustat pravděpodobně kvůli ofsajdu. José Sá tedy odkopne míč co nejdál.
89'
Pablo Sarabia faulem před půlicí čarou daroval hostům volný přímý kop. Hráči Lutonu se tedy nastěhovali před bránu, ale solidní šanci jim doslova ukradl gólman José Sá, jenž stáhl míč ze vzduchu.
88'
Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Alfie Doughty, přichází Fred Onyedinma.
87'
Hosté už se ale zase valí dopředu, kde Cauley Woodrow obětavě bojoval o míč proti přesile.
86'
Trocha zdržení, kterou způsobilo zranění a střídání, zase uklidnila domácí hráče, kteří dovedli balón alespoň za půlící čáru.
85'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Raján Ajt-Núrí, přichází Hugo Bueno.
84'
Raján Ajt-Núrí zůstává po poslední akci na zemi a potřebuje ošetření. Těžko říct, co přesně se mu stalo, ale očividně nebude moci pokračovat.
83'
Domácí míč odhlavičkovali ven z šestnáctky, ale jen ke Cauleymu Woodrowovi, jenž z voleje jen těsně minul pravou tyč.
82'
Snížení vlilo hráčům Lutonu do žil novou krev, a tak dobré napadání vyústilo v další rohový kop.
81'
Hwang Hi-čchan (WOS) dostává žlutou kartu za zdržování při rozehrávce ve středovém kruhu.
80'
Luton Town právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se jeden z hostů pokusil o stylové zakončení z voleje, tím ale jen doslova vrátil míč k rohovému praporku Alfiemu Doughtymu. Ten tedy zopakoval centr, který tentokrát hlavičkou udržel ve hře Reece Burke, a CARLTON MORRIS rychle dorazil do sítě. Asistence: Reece Burke.
79'
Po Chongově skvělému prostrčení už ale nyní byl Adebayo velmi blízko zakončení uvnitř pokutového území. Obránci Wolverhamptonu odehráli míč alespoň na rohový kop.
78'
I Elijah Adebayo vstoupil do zápasu v podstatě stejně jako Sarabia, tedy útočným faulem.
78'
ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Elijah Adebayo.
77'
Pablo Sarabia se na pravé straně rovnou zapojil do hry, avšak po neúspěšné akci fauloval Tahitha Chonga.
76'
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Pablo Sarabia.
75'
A už se valil zase nebezpečný útok směrem ke Kaminskému, Mario Lemina se tentokrát rozhodl k velmi složitému zakončení z velké dálky. To asi nebylo nejlepší řešení, neboť míč letěl za bránu.
74'
Dobře srovnaná obrana Wolverhamptonu neměla problém odehrát balón pryč od své brány.
73'
I hostům konečně také vyšel protiútok alespoň natolik, že z něj vybojovali rohový kop.
72'
Šance domácích přibývají, Raján Ajt-Núrí si v šestnáctce v podstatě narazil s Hwangem, ale pořádné zakončení z toho ve vysoké rychlosti nebylo.
70'
Hi-čchan Hwang upláchl po levém křídle a už to vypadalo, že zasekávačkami v pokutovém území akci překombinoval, avšak následně předložil míč Traorému. Jeho dělovka jen o málo minula bránu.
69'
Bleskový přechod domácích dostal do obrovské šance Nélsona Semeda, jenž si ve vápně povodil Tedena Mengiho přesunutím balónu na levačku. Tou ale musel poté zakončovat a bylo poznat, že to je jeho slabší noha.
68'
Alfie Doughty vyhrál závod s Totim Gomesem, a tak mohl v pravém rohu vytvořit velmi dobrou šanci. Pak si ale úplně zbytečně ukopl balón a poslal ho za koncovou čáru.
67'
Domácí zahrávali již třetí rohový kop z pravé strany v tomto poločase, zase míč dostal Mario Lemina. Tentokrát si ovšem neporozuměl s nikým ze spoluhráčů a velmi špatným centrem jen odevzdal balón.
66'
ze hřiště odchází Jordan Clark, přichází Luke Berry,
ze hřiště odchází Daiki Hašioka, přichází Cauley Woodrow.
65'
Následné dobré napadání od Hi-čchana Hwanga ale donutilo Kaminského k zoufalému odkopnutí balónu do zámezí.
64'
José Sá zkusil přenést hru od vlastní brány dopředu prudkým nákopem, ani jeden ze dvou útočníků domácích ale balón nezastavili.
63'
Luton se dostal pouze několik metrů za půlící čáru, kde poté Boubacar Traoré nasadil jednomu ze soupeřů krásné jesle. Tím jen potvrdil klid, s nímž teď domácí hrají.
62'
Wolverhampton dál kombinoval na útočné polovině, takže tlak hostů, který se před chvílí rodil, je ten tam.
61'
Domácí tedy rozehrávali rohový kop, ale poměrně krátká nabídka z něj tentokrát úspěch nepřinesla.
60'
Na konci skvělé akce domácích balón vyplaval před šestnáctku k Traorému, jenž se opřel do střely z první. Ta trefila blokujícího obránce, od nějž se odrazila za bránu.
59'
Hostům se na pravém kraji podařilo zatlačit soupeře hluboko na jeho polovinu, prostor před bránou domácích je ale dobře střežen.
58'
Albert Sambi Lokonga (LTN) zastavil rodící se protiútok faulem na Maria Leminu, za což dostává žlutou kartu.
57'
Postupným přechodem se hosté dostali až do pravého rohu, kde prudce centroval po zemi Daiki Hašioka. Jeden z obránců Wolverhamptonu balón odkopnul jen na out.
56'
Nyní dá Lutonu příležitost další špatný balón Vlků, který sbírá gólman Kaminski.
55'
Nákop domácích z pravé strany sice před šestnáctkou soupeře proskákal až na opačný kraj, ale hosté se stále nemohou zmocnit míče.
54'
Pokus o postup po levé straně domácím kazí zřejmě faul Matheuse Cunhy, po kterém bude Thomas Kaminski zahrávat volný přímý kop.
53'
Wolves soupeře vůbec nepouštějí k balónu, a tak jim nevadí, že se přihrávkami vracejí klidně k vlastní bráně.
52'
Vstup do druhé půle tedy domácím vyšel naprosto ideálně, což je nyní poznat na sebevědomé kombinaci.
50'
Wolverhampton právě vstřelil branku!
Rohový kop z pravé strany rozehráli domácí nakrátko, Mario Lemina ale poté stejně centroval. Krátký náběh za obranu perfektně načasoval TOTI GOMES, jehož hlavička z bezprostřední vzdálenosti byla nechytatelná. Asistence: Mario Lemina.
49'
Hwang Hi-čchang se dostal v soupeřově šestnáctce k míči díky uklouznutí Gabriela Osho, pas po zemi pro Totiho Gomese ale neprošel přes skvělý blok Jordana Clarka.
48'
Dobře na pravé straně vystoupil Matt Doherty, kterého proto musel faulovat Alfie Doughty.
47'
Max Kilman byl u středového kruhu až příliš nenasytný, při snaze vybojovat balón fauloval.
46'
Druhou půli zahajují domácí Vlci, kteří ale musejí s balónem až k vlastnímu gólmanovi.
46'

Fauly: 4:8
Outsider z Lutonu nastoupil k utkání velmi odhodlaně a dlouho si počínal přinejmenším vyrovnaně. Dobře bránil, ovšem v útoku si toho sám moc nevytvořil. Ve 39. minutě pak naopak Hwan Hi-čchan hezky zakončil akci, která začínala už od domácího gólmana, a od té chvíle byli Wolves sebevědomější. Poločas tedy dohráli bez problémů, nicméně ve druhých 45 minutách ještě budou mít dost práce.
45+3'
45+2'
Raján Ajt-Núrí ještě zkoušel prostrčit balón na Matheuse Cunhu, jenže ten byl v ofsajdu, a tak balón ani nepřevzal.
45'
Už ale útočení hostů schází jakákoli systematičnost, a tak domácí balón v klidu vybojovali.
44'
Luton teď nepouští domácí směrem k vlastní bráně a přeci jen se ještě nadechuje k závěrečné snaze prvního poločasu.
43'
Hosté zahrávali rohový kop z levé strany, vůbec se jim ale nepovedl. Museli se vrátit až téměř k polovině hřiště, ze které pak spíš zoufale zkoušel přenést hru dalekým nákopem doprava, kde byl ovšem bez šance Gabriel Osho.
42'
Z domácích ale naopak jako by opadla nervozita, a tak naprosto v klidu kombinují v obraně.
41'
Luton se pochopitelně bude snažit si ještě před poločasem vytvořit sám nějakou šanci, neboť doposud to v jeho podání nevypadalo úplně marně.
39'
Po gólmanově výkopu balón za polovinou hřiště skvěle udržel Matheus Cunha, jenž předával doleva HWANGOVI HI-ČCHANOVI. Ten měl dost prostoru, a tak na levé straně šestnáctky naznačil střelu levačkou. Místo ní ale zasekl, zakončil pravačkou a jeden z obránců Lutonu nešťastně přesměroval míč mimo dosah svého gólmana do brány. Asistence: Matheus Cunha.
38'
João Gomes si to namířil po ose hřiště směrem k bráně a před pokutovým územím natáhl ke tvrdé ráně. Ta se ale příliš nepovedla, neboť přeletěla horní tyč o několik metrů.
37'
Po delší době si zahrál hostující gólman Kaminski, ale pouze tak, že převzal přihrávku od spoluhráče a předal balón dál.
36'
Ani Wolves se zrovna nepředvedli krátkými přihrávkami po levé straně, balón jim utíká do zámezí.
35'
Tahith Chong dobře pronikl až do šestnáctky soupeře a vyzval k centru Daikiho Hašioku. Ten se ale doslova ukopl a legračně poslal balón na tribunu.
34'
Aktivnější napadání obou týmů způsobily spoustu nepřesností uprostřed hřiště. Poslední minutky tedy byly takové neurovnané.
33'
Matheus Cunha se rozeběhnul na útočnou polovinu, kam dostával dlouhý nákop, avšak byl dobře pokrytý pozornou obranou hostů.
32'
Matt Doherty měl velké štěstí, když mu na vlastní polovině utekl míč po krátké přihrávce. Dral se za ním Alfie Doughty, jenže Dohertyho fauloval.
31'
Teď zase míč již několik desítek sekund drží hosté, avšak hráči Wolverhamptonu k nim poměrně aktivně přistupují.
30'
Thomas Kaminski poměrně dlouho čekal, až jeho spoluhráči naběhnou dopředu, neboť ho nikdo z domácích nenapadal.
29'
Hosté se daleko nedostali, v posledních minutách se dostávají trochu pod tlak. Nadále však určitě budou spoléhat na nebezpečné protiútoky.
28'
Tvrdá střela domácích zpoza vápna byla zblokována, ale k míči se před gólmanem málem dostal Matheus Cunha. Ztratil ovšem rovnováhu a nedokázal zakončit.
26'
Hra se opravdu rychle přelévá od jedné brány ke druhé, a tak domácí po vlastní akci museli okamžitě upalovat vzad. To zvládli na jedničku, na konci akce Lutonu jen pohlídali, že volný balón doskákal za koncovou čáru. José Sá bude rozehrávat.
25'
Na druhé straně to podobně zkoušel Nélson Semedo, ani jeho centr však úspěch nepřinesl. Z velké dálky pak střílel Toti Gomes, balón však jen doplachtil do náručí Thomase Kaminského.
24'
Albert Sambi Lokonga posílal od pravé krajní čáry slušný balón do šestnáctky, domácí obrana ho odvrátila, ale Luton v akci pokračuje.
23'
José Sá odkopával od brány a dával si s tím hodně načas, aby zase hru trochu uklidnil.
22'
Po rohovém kopu se Luton bleskově dostal do protiútoku, který domácí museli zastavit faulem.
21'
První obrovskou šanci domácích měl Hi-čchan Hwang, který se díky skvělému pasu na pravé straně dostal za obranu. Střelu po zemi však důležitým zákrokem vyrazil Thomas Kaminski, hlavičkovou dorážku pak hosté přesměrovali na rohový kop.
20'
Alespoň se nyní Vlkům daří vždy balón rychle vybojovat, díky čemuž mají hru pod kontrolou.
19'
Pak domácí o balón stejně přišli, stále to v jejich podání dnes vypadá naprosto bezradně. Na pravé straně uprostřed hřiště bude vhazovat Daiki Hašioka.
18'
Hi-čchan Hwang předvedl dobrou práci tělem, když na útočné polovině ubránil balón mířící do zámezí. Neměl poblíž nikoho ze spoluhráčů, a tak aspoň pro svůj tým vybojoval out.
17'
Daleko za středovou čáru se ale Vlci opět nedostali, nicméně míč mají stále na kopačkách.
16'
Domácí už pochopili, že je dnes proti celku bojujícímu o záchranu rozhodně nečeká nic snadného, a tak zase pomalu uklidňují hru.
15'
Hosté rozehrávali nedaleko za polovinou hřiště standardní situaci, ujal se jí Ross Barkley. Jeho plachtící nákop před bránou ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
14'
Domácím to zatím směrem dopředu jde ztuha, nyní je zastavuje ofsajd.
13'
Daiki Hašioka měl napravo spoustu času pro nadějný načechraný centr, po kterém hlavičkoval Carlton Morris. Nebylo to ale nijak prudké zakončení, navíc mířilo doprostřed brány. José Sá si s ním tedy poradil bez jakýchkoli potíží.
12'
Hosté ubránili akci domácích a opět hned rozjížděli protiútok, dlouhým pasem po levé straně se však dostali pouze k půlící čáře, u které budou vhazovat out.
11'
První žlutou kartu dnešního zápasu dostává João Gomes (WOS), který nedovoleně zastavil Alberta Sambiho Lokongu, jenž se rozebíhal středem hřiště.
10'
Wolverhampton nyní drží balón u půlicí čáry, snad poprvé dnes se hra trochu uklidňuje.
9'
Thomas Kaminski musel vyběhnout až mimo šestnáctku, před dotírajícím útočníkem domácích balón odkopnul na poslední chvíli.
8'
Hosté ještě pokračovali v akci kolem soupeřovy brány. Ačkoli jsou dnes outsiderem, začínají utkání velmi odhodlaně.
7'
Po dalším rychlém vyvezení míče zakončoval zpoza pokutového území Carlton Morris, avšak jeho střela byla zblokována.
6'
Hra se zatím rychle přelévá z jedné strany na druhou, nyní Vlci volili nízký centr z levé strany, ten však zastavila hostující obrana.
5'
První solidní ránu vypustil ze střední vzdálenosti hostující Ross Barkley, José Sá musel tvrdý pokus pohotově vyrazit.
4'
Luton se poměrně rychle přesunul na útočnou polovinu, kde něco podobného zkoušel Daiki Hašioka. Hosté se museli vrátit, ale míč stále drží.
3'
Hi-čchang Hwang se snažil na pravé straně umotat bránícího hráče, umotal však spíš sám sebe a balón mu utekl do zámezí.
2'
Za domácí s prvním útočným snažením neuspěl útočník Matheus Cunha, Wolves se museli stáhnout až k vlastní bráně.
1'
Výkop patří hostujícímu Lutonu, který se poprvé po pravé straně dostal až ke koncové čáře.
1'

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Kilman (C), T. Gomes, Doherty – Bo. Traoré – Hwang Hi-čchan, J. Gomes, M. Lemina, Ajt-Núrí – Cunha.
Náhradníci: Bentley – Barnett, H. Bueno, Doyle, N. Fraser, González, Chirewa, Okoduwa, Sarabia.
Trenér: Gary O'Neil.

Luton Town: Kaminski – Burke, Mengi, Osho – Hašioka, Lokonga, Barkley, Doughty – J. Clark, Chong – Morris (C).
Náhradníci: Krul, Shea – Adebayo, Berry, J. Johnson, Mpanzu, Onyedinma, Townsend, Woodrow.
Trenér: Rob Edwards.

Rozhodčí: Coote – Wood, Scholes – Bramall.
Luton Town

Situace Lutonu je ještě o poznání vážnější, tým z jihovýchodu Anglie totiž z posledních 13 ligových duelů vyhrál jediný. Pouhých 25 bodů ho staví na 18. místo Premier League, tedy první sestupové. Boj o udržení ale ještě rozhodně není ztracený, neboť na 17. Nottingham chybí Lutonu pouhý bod. Zvednout se k lepším výkonům ovšem bude nyní mimořádně složité po dvou posledních utkáních, které Kloboučníci prohráli shodně 1:5.
Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton si až do března nevedl úplně špatně, pak ale přišla překvapivá prohra s druholigovým Coventry v FA Cupu. Od té doby jako by Vlci marně hledali druhý dech – v posledních šesti zápasech Premier League vybojovali pouze dva body z možných 18, celkově jich mají na kontě 43, což momentálně stačí na 12. příčku. Postup do evropských pohárů, který tedy ještě nedávno vypadal reálně, tak už je v podstatě nemožný, neboť Wolves čtyři zápasy před koncem sezony ztrácejí 7 bodů na sedmý Newcastle a až 10 bodů na šestý Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.