Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Arsenal - 20. dubna 2024   20:30

0:2
(0:1)
Arsenal
45' Trossard  (Jesus) • 90+5' Ødegaard  (Havertz)
Wolves
Sá – S. Bueno, Kilman /C/, T. Gomes – Doherty (75. Ajt-Núrí), Traoré, J. Gomes, H. Bueno – Chirewa (75. Sarabia), Doyle – Hwang Hi-čchan (51. Lemina).
Bentley – Okoduwa, Holman, Barnett, Fraser, Ojinnaka.
Tierney – Ledger, Wilkes
Molineux Stadium, Wolverhampton
31 621 diváků
Arsenal
Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard /C/, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80. Partey), Trossard (72. Martinelli).
Ramsdale – Zinčenko, Frello, Smith-Rowe, Vieira, Nelson, Nketiah.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 2:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:9.
Londýnský Arsenal přenocuje na čele tabulky, když pošesté v řadě poráží Wolverhampton na jeho hřišti góly ze závěrů obou poločasů 2:0.
Hosté měli více ze hry, koncovku však měli slabou a za bezbrankového stavu je zachránila tyč při šanci Joãa Gomese. Krásným angličanem otevřel skóre v poslední minutě první půle Leandro Trossard a pojistka přišla až v nastaveném čase, kdy do otevřené obrany podnikl Arsenal několik nebezpečných útoků, z nichž se ujalo překvapivé zakončení kapitána Ødegaarda z nemožného úhlu.
90+7'
90+7'
V posledních vteřinách nastavení ještě uháněl sám na brankáře Martinelli, ale zakončil slabě přímo do jeho náruče. Vzápětí zazněl poslední hvizd píšťalky sudího Tierneyho, takže tato zahozená šance kanonýry už tolik mrzet nemusí.
90+5'
Arsenal právě vstřelil branku!
V úplném závěru se hosté dočkali pojistky. Další útok do otevřené obrany vedl Rice, přes Havertze se dostal k míči MARTIN ØDEGAARD a ač jeho centr srazil ve skluzu Toti Gomes, druhým pokusem už z nemožného úhlu nachytal norský záložník domácího brankáře na švestkách.
90+4'
Martinelli si naběhl na Riceovu uličku a nikým neobtěžován pálil z rohu malého vápna prudce na bližší tyč. Sá už padal opačným směrem, ale stačil ještě pravicí tutovku Arsenalu vyrazit.
90+3'
Po rohovém kopu nakrátko vyslal prudkou ránu zpoza šestnáctky právě Rice a přinutil Josého Sá boxovat.
90+2'
Declan Rice si povozil na zádech celou smečku žlutočerných, nakonec jeho centr musel uklízet na roh Toti Gomes.
90+2'
Bukayo Saka si navedl míč jako přilepený na kopačkách do pokutového území, obešel snadno Traorého, ale z úhlu vyslal křížnou střelu těsně nad břevno.
90'
Kolem napadajícího Havertze odkopl u rohového praporku míč za postranní čáru Kilman.
89'
Wolverhampton rozhodně oproti podstatné části druhé půle, kdy se jen bránil, zvýšil aktivitu, jenže k ničemu to zatím nevede. Další nesmělá akce končí útočným faulem.
87'
Thomas Doyle posílá naprosto nepovedený křížný pas do zámezí. Čas na vyrovnání se domácím postupně kriticky krátí.
85'
Dnešní utkání sleduje 31 621 diváků.
84'
Pro Sarabiův pas si došel s jistotou Raya. Zze souboje odpadl Lemina a svíjí se na trávníku, rozhodčí povolává na hřiště zdravotníky, ovšem faul pískat nehodlá.
82'
Sarabia si nabíhal na kolmou přihrávku, ovšem mezi dvěma stopery Arsenalu se k míči nedostal.
80'
Podruhé střídá Arsenal:
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Thomas Partey.
79'
Po zranění se rozehrávající Ajt-Núrí se při náběhu do šestnáctky neprosadil přes Magalhãese.
78'
Do protiútoku šli domáíc, João Gomes ideálně načasovanou kolmicí vysunul Thomase Doylea, jenže ten centruje přímo do náruče brankáře Rayi.
76'
Nově příchozí Sarabia si hned vzal na starost rozehrávku rohu, do odraženého míče se opřel Traoré, ale jeho pokus míří tak do půl cesty mezi bránu a rohový praporek.
75'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Raján Ajt-Núrí,
ze hřiště odchází Tawanda Chirewa, přichází Pablo Sarabia.
75'
Hlediště ožívá, první rohový kop rozehraje Wolverhampton, když šajtlí centroval Doherty a míč se otřel o nohu bránícího Kiwiora.
72'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Gabriel Martinelli.
71'
White zakončoval vzápětí po rychlé akci Arsenalu z ofsajdu.
71'
Mario Lemina si naběhl do volného prostoru na pravém křídle, zasekl si míč kolem Magalhãese a střelou z úhlu poprvé po změně stran vyzkoušel Rayu.
70'
Náznak protiútoku Wolverhamptonu, centr Huga Buena však pohlídal Ben White.
69'
Hugo Bueno fauloval Rice a hosté rozehrávají opět nakrátko, pokračuje jejich bago.
68'
Uprostřed druhého poločasu sledujeme méně záživnou pasáž zápasu, Arsenal bez potíží hájí nejtěsnější náskok.
65'
Rice nachází dloubáčkem Whitea, který z úhlu a na dlouhou nohu již stačil míč jen posunout do boční sítě.
64'
Domácí fotbalisté se po přestávce vůbec k ničemu nedostali, hraje se neustále na jednu bránu.
62'
Martin Ødegaard měl při pokusu ze střední vzdálenosti silně vychýlenou mušku.
60'
Lemina zasáhl loktem do obličeje ve výskoku Kiwiora, což se kupodivu na rozdíl od jiných zákroků obešlo bez karty.
58'
Protiútok Wanderers končí ofsajdem střídajícího Maria Leminy.
58'
Obětí dalšího Traorého snožky je u postranní čáry Ødegaard.
56'
Ødegaard přihrává znovu Havertzovi, jehož pokus byl zblokován, míč si našel White a střílí zpoza šestnáctky vedle domácí brány.
55'
Trossard zachytil odražený míč po přímém kopu patičkou ve vzduchu, Jesus ho pak sklepl Havertzovi, který musel zády k bráně střílet naslepo z otočky a míří přímo do náruče Josého Sá.
54'
João Gomes prudkým bodyčekem odstavil Trossarda od míče, rozhodčí ponechal výhodu, ovšem za několik vteřin již píská Traorého faul na Saku.
53'
Po rohu se Londýňané snažili posouvat míč krátkými přihrávkami v zahuštěném prostoru ve vápně, ale Ødegaard zblízka střílel jen do protihráče a další střeleckou příležitost si již hosté nevytvořili.
52'
Vůbec první rohový kop v zápase přichází po průniku Leandra Trossarda, který se zbavil snadno Chirewy, ale míč mu ukopl vracející se Hugo Bueno.
51'
Střídání v mužstvu Wolverhampton Wanderers:
trenér O´Neil na nic nečeká a stahuje Hwang Hi-čchana hned po žluté kartě ze hřiště, na jeho místo přichází Mario Lemina.
51'
Za ošklivý šlapák na Kiwiora obdržel žlutou kartu Hwang Hi-čchan (Wolverhampton).
50'
Doyle si neporozuměl se spoluhráči a posílá míč do území nikoho.
49'
Z místa činu kulhá Trossard, který si při náběhu na dříve popsaný centr smolně naběhl do vlastního spoluhráče Saky.
48'
Pro Whiteův zpětný centr stačil vrátit na střed domácí šestnáctky João Gomes.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 48% – 52%, střely na bránu 2:4, střely mimo 1:3, rohy 0:0, ofsajdy 0:0, fauly 6:4.
Arsenal dlouho nedokázal své střelecké příležitosti přetavit ve vážnější šanci, naopak hosty zachránila při ráně Joãa Gomese tyč. V poslední minutě spasil uchazeče o titul Trossard angličanem o spojnici a Arsenal tak drží v kole, kdy má vedoucí Manchester CIty odložený zápas kvůli semifinále FA Cupu, průběžně čelo tabulky.
45+3'
45+2'
V nastavení špatně došlápl v souboji Saka a žádá si ošetření.
45'
Dokonale trefená střela do šatny posouvá hosty průběžně do čela tabulky. Havertzův přetažený centr zpracoval Gabriel Jesus, ač si v jednu chvíli sedl na trávník, tak dokázal míč proti přesile udržet a sklepnout pod sebe. LEANDRO TROSSARD pak šajtlí s odrazem o tyč nedaleko od spojnice nedal gólmanovi sebemenší šanci zasáhnout.
44'
Sakův přízemní centr se ve vápně Wolverhamptonu poodrážel od tří hráčů, Arsenal musí pokračovat v obléhání trestného území.
43'
Hugo Bueno se prosadil nalevo k centru přes Gabriela Magalhãese, míč však odhlavičkoval do bezpečí Kiwior.
42'
Hwang Hi-čchana sice obral o míč Havertz, podle rozhodčího však v rozporu s pravidly.
40'
Další krátké přerušení hry si vyžádal stav kulhajícího Joãa Gomese. Kanonýři poté sportovně vracejí míč soupeři.
38'
Saliba nabil hrubě nepřesnou rozehrávkou Hugu Buenovi, který však nedokázal zamířit zpoza velkého vápna mezi tři tyče.
37'
Dvě minuty se nehrálo pro ošetřování zraněného Havertze, zatím se zdá, že bude pokračovat ve hře.
35'
A o pár vteřin později je žlutou kartou oceněn i Declan Rice (Arsenal) za zákrok ze strany proti Hugu Buenovi.
35'
Maximilian Kilman (Wolverhampton) vidí žlutou kartu za šlapák na Havertze.
34'
Gabriel Jesus si nabíhal na Kiwiorův bochánek od vápna, míč mu však při zpracování ve vzduchu odskakuje od nártu za čáru.
32'
Toti Gomes (Wolverhampton) uchopil zápasnicky kolem pasu Saku a také si vysloužil žlutou kartu.
30'
João Gomes obral o míč Kiwiora, zprava se vřítil do šestnáctky Arsenalu a jeho tvrdou ránu na přední tyč vytěsnil Raya se štěstím do tyče!
29'
Leandro Trossard (Arsenal) dostává velice přísnou žlutou kartu, když sice stáhl Joãa Gomese za rameno, ale ten ho předtím také zasáhl lehce do obličeje.
28'
William Saliba posílá příliš prudkou kolmici, kope se od domácí brány.
27'
Neprošel ani Sakův zpětný centr na Trossarda, jehož pokryl Santiago Bueno.
26'
Ben White přihrával zprava po zemi Trossardovi, jenže ten promáchl pokus o střelu z penaltové značky.
26'
Rice vysunul krásně za obranu Saku, k tomu se však stačil stáhnout vysoký Kilman a nedovolil mu vystřelit ani pořádně odcentrovat.
24'
Ani David Raya neměl těžkou práci, když po svižném průniku Hwang Hi-čchana střílel Tawanda Chirewa. Jeho pokus zpoza velkého vápna totiž ztlumila noha jednoho z obránců.
23'
Žlutočerní kombinují na vlastní polovině, dál to přes aktivně napadající blok nejde.
20'
Vypadalo to už na překombinovanou situaci v šestnáctce Wolverhamptonu, nakonec ovšem Leandro Trossard vymyslel chytrou zpětnou přihrávku na pokutový oblouk, odkud nabíhající Declan Rice po zemi těsně minul pravou tyč.
18'
Matt Doherty poslal míč do brejku Hwang Hi-čchanovi, který ho ještě posouval ve vápně skluzem, ovšem tento pokus o přihrávku v obklíčení nenachází adresáta.
16'
Dlouhý křížný pas sklepli hlavou Havertz a po něm ještě Jesus na kopačku Martina Ødegaarda, jenže rána kapitána Arsenalu byla nesmírně vychýlená.
15'
José Sá už má tři zákroky, každý z nich by ovšem zvládl i brankář okresní úrovně. Zpoza velkého vápna střílel po zemi slabě placírkou Declan Rice.
14'
Kiwiorův centr odvrací domácí Kilman.
13'
Wolverhampton poprvé od začátku zápasu delší dobu souvisle drží míč, ale na dostřel se nedostává a po nějakém čase se prokombinoval až zpět k vlastnímu brankáři.
10'
Slabé hlavičce Bukaya Saky po vysokém padáčku zleva z kopačky Leandra Trossarda domácí brankář Sá jen nastavil náruč.
9'
Hosté obehrávali krátkými přihrávkami pokutové území, nakonec Jesusův centr zleva odhlavičkoval do autu Santiago Bueno.
6'
Hwang Hi-čchan se sice s bolestivým výrazem svíjel na břiše, ale faul na Gabriela Magalhãese byl pískán právě jemu.
5'
Gabrielu Jesusovi nesedla přízemní střela z 20 metrů, Sá jen sledoval pomalý míč po cestě vedle své pravé tyče.
3'
Naopak Martin Ødegaard se ohlíží z trávníku přes rameno po rozhodčím marně, zákrok u čáry byl čistý.
2'
Toti Gomes sebral s míčem i nohy Bukaya Saky, rozehrávat budou hosté.
1'
José Sá si připsal zahřívací zákrok proti přízemní střele Kaie Havertze, kterého našel hned z první akce Arsenalu ve vápně Jakub Kiwior.
1'
Domácí hrají ve žluto-černých, hosté v červeno-bílých dresech.

Wolverhampton Wanderers: Sá – S. Bueno, Kilman (C), T. Gomes – Doherty, Traoré, J. Gomes, H. Bueno – Chirewa, Doyle – Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Bentley – Ajt-Núrí, Okoduwa, Holman, Lemina, Sarabia, Barnett, Fraser, Ojinnaka.
Trenér: O´Neil

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard (C), Rice, Havertz – Saka, Jesus, Trossard.
Náhradníci: Ramsdale – Zinčenko, Frello, Smith-Rowe, Vieira, Partey, Nelson, Nketiah, Martinelli.
Trenér: Arteta

Rozhodčí: Tierney – Ledger, Wilkes.
Wolverhampton nebodoval proti Arsenalu pětkrát v řadě, naposledy kanonýry obral o body, a to hned o všechny, v sezoně 2020/21. V podzimním utkání v Londýně vstřelili dvě branky Arsenalu už v úvodní čtvrthodině Saka a Ødegaard, za hosty jen snižoval v závěru zápasu na 2:1 Cunha.
Arsenal Londýn
Kanonýři koušou v posledním týdnu samé hořké pilulky. Domácí porážka 0:2 po matném výkonu s Aston Villou je připravila o jedenáctizápasovou neporazitelnost a především o pozici na čele tabulky Premier League. Po domácí remíze 2:2 a porážce 0:1 také vypadli ze čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov. V posledním měsíci sezóny se tak Arsenal musí soustředit na domácí soutěž, na vedoucí Manchester City ztrácí jen dva body a boj o první titul po 20 letech ještě není ztracen.

Střelci: 18 – Saka, 13 – Trossard, 10 – Havertz, Ødegaard.

Absence: Timber.
Wolverhampton Wanderers
Domácí se postupně šplhali tabulkou vzhůru a před měsícem si mohli dělat i naděje na pohárové příčky, z posledních čtyř zápasů však vybojovali jen dva body. Kromě porážek s Aston Villou a West Hamem zachraňovali žlutočerní jen po bodu vyrovnávacími góly proti soupeřům ze spodku tabulky Burnley a Nottinghamu a sezónu už dohrají jen v klidném středu. Zamíchat by ovšem mohli ještě bojem o titul, když se v závěrečných kolech utkají s kompletní trojicí aspirantů na zlato.

Střelci: 13 – Cunha, 11 – Hwang, 5 – Lemina.

Absence: Ajt-Núrí (?), Bellegarde (?), Neto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.