Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Luton Town - 30. března 2024   16:00

Tottenham
51' Kaboré(vl.)  • 86' Son Hung-min (Br. Johnson)
2:1
(0:1)
Luton Town
3' Chong  (Barkley)
Tottenham
Vicario – Porro, Romero, Drăgușin, Udogie – Bissouma (85. Richarlison), P. Sarr (68. Bentancur) – Kulusevski (46. Br. Johnson), Maddison (68. Lo Celso), Werner – Son Hung-min (C) (87. Højbjerg).
Austin – B. Davies, Emerson Royal, van de Ven.
Gillett – Cann, Davies
Tottenham Hotspur Stadium
Luton Town
Kaminski – Burke (46. Hašioka), Mengi, Kaboré – Berry (63. J. Clark), Mpanzu, Barkley, Doughty (83. Woodrow) – Townsend, Chong (74. Onyedinma) – Morris (C).
Krul, Shea – J. Johnson, Z. Nelson, Piesold.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:14.
Je tu konec utkání mezi londýnským Tottenhamem Hotspur a hosty z Lutonu. V poločase bylo skóre sice příznivější pro hosty díky gólu Tahitha Chonga ze samotného úvodu zápasu, ovšem druhá půle patřila nejen herně, ale i gólově domácím. Nejprve se v 51. minutě do vlastní sítě trefil Issa Kaboré po stříleném centru Brennana Johnsona. Lutonu se dařilo držet nerozhodný stav, ale nakonec se přecejen domácí prosadili i podruhé a to zásluhou jihokorejského útočníka Hung-min Sona, který v 86. minutě dokázal procedit míč mezi obránci do branky a poslal svůj tým do zaslouženého vedení. Další gól jsme do konce zápasu již neviděli a Tottenham si tak odnáší výhru 2:1 a připisuje si důležité tři body v boji o postup do Ligy mistrů. S pohledem na statistiky se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek dne i šťastné Velikonoce, ať už fotbalové nebo ne.
90+9'
90+9'
Zápas končí s míčem na kopačkách domácích, kteří vítězí 2:1 a vybojovali tři body.
90+8'
Dopředu teď však míří Luton. Clark si však neporozuměl s Barkleym a hosté ztratili čas. Tottenham se tak dokázal ubránit a může zase dopředu.
90+7'
Útočný faul Morrise, po kterém následuje rozehrávka pro Tottenham.
90+6'
I Lo Celso vidí ještě žlutou kartu po svém faulu.
90+5'
Pierre-Emile Højbjerg, který před chvílí přišel, přidržel jednoho z hráčů hostů a vidí žlutou kartu.
90+5'
Po špatné rozehrávce mohl na 3:1 navýšit Richarlison, ale nedostal se k zakončení.
90+4'
Richarlison byl mírně přidržen, ale rozhodčí nechává hru pokračovat a Luton může útočit.
90+3'
Werner se dostal do další šance, ale ani tato jeho střela levačkou nekončí v brance.
90+2'
Hosté se snaží ještě srovnat, ale jejich soupeř skvěle brání a nepouští moc hráče Lutonu na vlastní polovinu, natož k pokutovému území.
90'
Po faulu Mengiho rychle Romero rozehrál právě do Mengiho, který vidí žlutou kartu.
87'
Střelec zatím rozhodující branky střídá a místo něj přichází na poslední minuty Pierre-Emile Højbjerg.
86'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tottenham skvěle ubránil rohový kop hostů a vyletěl do protiútoku. Brennan Johnson sklepl míč HEUNG-MIN SONOVI po přihrávce Wernera a ten zakončil na přední tyč. Jeho střela byla tečována a tak změnila směr a brankář neměl šanci reagovat. Jihokorejský útočník tak zařizuje domácím vedení na poslední chvíli.
85'
Střídání i na straně Tottenhamu. Ze hřiště odchází Bissouma a místo něj nastupuje Richarlison.
83'
Vinnou zranění střídá také Alfie Doughty. Místo něj nastupuje Cauley Woodrow.
81'
Tottenham se opět dostal do protiútoku a zakončení na sebe vzal Timo Werner. Jeho střelu však zpacifikoval Thomas Kaminski.
80'
Po faulu Tottehamu rozehrávají hráči Lutonu, kteří se snaží vytvořit si šanci na skórování.
79'
Přímý kop Lo Celsa skončil jen kousek nad brankou Kaminskiho. Odkop od branky pro Luton.
78'
Obrovská šance Tottenhamu! Lo Celso dostal míč pod sebe a Brennan Johnson trefil Kaminskiho z bezprostřední blízkosti, ovšem míč se odrazil směrem do branky a z brankové čáry jej vykopával jeden z obránců hostů.
77'
Luton však znovu ztrácí míč po presinku domácího týmu a Tottenham míří dopředu.
76'
Centr Vicaria končí až u Kaminskiho a útočit může Luton.
75'
Tottenham drží míč na vlastní polovině a čeká na šanci.
74'
Střídání na straně Lutonu. Jak jsem avizoval, tak ze hřiště odchází Tahith Chong a místo něj nastupuje na posledních necelých 20 minut Fred Onyedinma.
72'
Offside Clarka a rozehrávka pro Tottenham. Na hřišti ovšem opět zůstává Tahith Chong a vypadá to, že bude střídat.
71'
Johnson se dostal na polovinu soupeře, předal míč na Pedra Porra, ale ten netrefil branku.
70'
Bentancur dával míč pod sebe, ale Son se k němu nedostal a Werner netrefil branku, hosté rozehrávají od branky.
68'
Dvojité střídání Tottenhamu. Střídanými jsou Pape Matar Sarr a James Maddison, místo nich nastupují Giovani Lo Celso a také Rodrigo Bentancur.
67'
Faul na Chonga, který se drží za stehno a zůstává ležet na zemi.
66'
Míč se vrátil na kopačky hráčů londýnského celku a ti znovu už postupují dopředu.
65'
Vicario vyběhl a vyrazil míč pryč z vápna, ale tam si jej našel Clark, který vypálil k tyči a Vicario jen tak tak vytlačil míč z branky na roh.
64'
Po obranném zákroku Drăgușina je zde rohový kop pro Luton.
63'
Luton střídá. Hřiště opouští Luke Berry a místo něj přichází Jordan Clark.
62'
Další velká šance Tottanhamu! Po centru před branku se ke střele dostal Werner, ale jeho střela se vytočila mimo branku. Poté ještě Porro centroval pod sebe a Kaminski musel zasahovat a u toho vletěl do tyčky své branky, ale je v pořádku a bude rozehrávat od branky.
61'
Son mohl do protiútoku, ovšem byl přerušen Mengim, ale ten žlutou kartu za tento faul nevidí a hraje se dál.
60'
Centr až na Morrise neprošel a Romero dostal míč do zámezí.
59'
Faul Tottenhamu a šance pro hosty ohrozit branku domácích po přímém kopu.
57'
Další Sonův pokus byl již zblokován. Po faulu na Hašioku bude hrát Luton.
56'
Další skvělý útok Tottenhamu! Ke střele se dostal Son Hung-min ale skvěle Kaminski dokázal vyrazit míč do strany.
55'
Maddison vybojoval míč a Tottenham se dostal do další šance, ale Sarr byl v offsidu a rozehrává Kaminski.
54'
Tottenham opět drží míč a dostal se do dobré šance, ale teď už Kaboré vykopl míč mimo branku a Luton se dostává dopředu.
51'
Brennan Johnson si narazil s jedním ze spoluhráčů a dostal se k centru pod sebe. Na zadní tyči číhal Timo Werner, ale k němu míč nedošel a dobíhající ISSA KABORÉ si srazil míč do vlastní sítě. Po vlastním gólu obránce Lutonu je tak vyrovnáno.
50'
Barkley se dostal k nebezpečné střele levačkou a Guglielmo Vicario si připisuje první zákrok v zápase.
50'
Maddison prošel do vápna, ale dal si jeden dotek navíc a ztratil čas, který měl na zakončeni. Naopak Luton se nyní dostává do protiútoku.
49'
Centr nebyl dobrý a Townsend ho odvrátil na autové vhazování.
48'
Domácí se okamžitě dostávají do útoku. Navíc nyní fauloval Tahith Chong a Pedro Porro bude zahrávat další přímý kop Tottenhamu.
46'
Další žlutá karta pro Luton a to hned v první minutě druhé poloviny. Vidí ji Pelly Ruddock Mpanzu.
46'
O poločase střídaly oba celky, ze hřiště odešli Kulusevski a Burke, místo nich přišli Johnson a Hašioka.
46'
V prvním poločase zápasu mezi domácím Tottenhamem a hosty z Lutonu jsme viděli jeden gól. Postarali se o něj hosté zásluhou Tahitha Chonga ze třetí minuty. Townsend se skvěle protáhl po pravé straně, nahrál Barklemy, ten předal pod sebe právě na Chonga a Chong dokázal skvěle zakončit k tyči. Luton tak vedl hned od úvodu 1:0. Tottenham hrál poté skvěle a celý zbytek poločasu přehrával Luton, gól se jim však vstřelit nepodařilo. Nejblíže k tomu však byl Son, který měl před sebou prázdnou branku poté, co obešel brankáře Kaminskiho. Trefil však jen tyč a poté se míč odrazil do druhé tyče a ven z branky. Žádnému z jeho spoluhráčů se nepodařilo dorazit míč do branky a skóre tak zůstává lepší pro hosty z Lutonu.
45+3'
45+3'
Werner se protáhl po křídle a předal míč pod sebe, ale střela Maddisona byla zblokována.
45+3'
Radu Drăgușin odvrátil centr a Tottenham má šanci na protiútok.
45+2'
Po odvrácení Romera budou hosté zahrávat rohový kop.
45+1'
Další faul domácího celku a další centr Doughtyho bude mířit do vápna Tottenhamu.
45'
Udogie se vyhnal do autu a Luton pokračuje v závěru první půle.
44'
Luke Berry se pověsil do vzduchu, ale jeho hlavička skončila nad brankou.
44'
Druhý roh v zápase pro Luton po blokované střele Doughtyho.
43'
Centr Barkleyho byl tečován Udogiem do autu.
42'
Po faulu na Chonga budou hosté rozehrávat přímý kop.
41'
Tečovaný pokus Sona prošel až ke Kaminskimu, který v klidu sebral míč a rozehrál spoluhráčům.
40'
Tottenham získal aut kousek od pokutového území hostů a pokračuje ve svém tlaku.
39'
Centr na Drăgușina byl moc dlouhý a Luton rozehrává od branky.
38'
Sonův centr do vápna byl tečován a Maddison bude zahrávat rohový kop.
37'
Son se dostal do vápna, kde šel k zemi, ale penalta se nepíská. Tottenham může ale pokračovat u míče.
36'
Reece Burke za tento faul vidí i žlutou kartu.
36'
Po faulu na Maddisona pokračují domácí.
34'
Barkley protáhl míč na polovinu Tottenhamu a Luton může kombinovat.
33'
Kulusevski trochu zbytečně fauloval a daroval míč soupeři.
32'
Právě Maddison dostal míč do vápna, ale Kulusevski si s ním neporadil a Luton mířil dopředu, ale rychle ztratil míč a Tottenham znovu účinkuje na polovině Lutonu.
31'
Vidíme první žlutou kartu zápasu po faulu Rosse Barkleyho, který zezadu fauloval Maddisona.
30'
Míč došel až do rukavic Kaminskiho a Doughty mohl dopředu, ale nahrál nepřesně a Tottenham se vrací k míči.
29'
Znovu však dopředu míří Tottenham. Werner vybojoval autové vhazuování.
28'
Centr Udogieho nenašel hráče v bílém a míč míří daleko od branky Lutonu po odkopu jednoho z bránících hráčů.
27'
Barkley nenahrál přesně a dopředu mířil Son Hung-min, který však nenašel Wernera a od branky bude rozehrávat Kaminski.
26'
Chong vybojoval míč a poté byl faulován. Rozehrávat může opět hostující celek.
25'
Znovu se Tottenham dostává dopředu postupným útokem po několika přihrávkách mezi obránci.
23'
Sarr pronikl do vápna a předal míč pod sebe, ale tam nebyl žádný hráč v bílém dresu, který by doklepl míč do odkryté branky.
22'
Díky presinku se k míči dostává Tottenham, který může v klidu rozehrávat od obránců.
20'
Po špatné rozehrávce šel sám na branku Son, obešel Kiminskiho, ale jeho zakončení do prázdné branky šlo od tyčky do druhé tyčky a ven k Wernerovi. Werner trefil jednoho z obránců a poté zakončoval ještě i Bissouma, ale jeho střelu vykopl z brankové čáry další obránce. Vynikající defenziva a také štěstí pro Luton.
19'
Son si pustil míč na střed, to ale nebylo ideální řešení a Luton se pustil do protiútoku. Townsend byl poté ještě faulován.
18'
Tottenham se hned po rohu dostal do protiútoku, který byl zpomalen skvělým skluzem Burkeho, ale Tottenham může nadále útočit.
17'
Rohový kop i pro Luton. Carlton Morris se dostal k zakončení těsně před brankou Tottenhamu, ale jeho střela byla zblokována.
15'
Obrovská šance Tottenhamu! Maddison skvěle našel Tima Wernera na levé straně hřiště a Werner mířil na branku. Obehrál posledního obránce Lutonu, ale poté nedokázal trefit branku a Kaminski rozehrává od branky.
14'
Chong dokázal prodloužit míč od Kaminskiho za sebe, ale tam si ho už pohlídal Pedro Porro a domácí hráči mohou kombinovat a postupovat dopředu.
13'
Nákop sbírali domácí hráči, kteří vhazují na polovině Lutonu.
12'
Destiny Udogie skvěle zrychlil a procházel obranou směrem k brance, ale byl zastaven a Kaminski rozehrává od branky.
12'
Hosté se dokázali ubránit, ale hráči domácího celku zůstávají u míče.
11'
Kulusevski teď však dokázal propasovat míč pod sebe a Townsend musel míč uklízet na rohový kop.
10'
Luton se zatáhl do bloku a nepouští Tottenham do své šestnáctky.
9'
Tottenham už znovu drží míč a dostává se dopředu.
9'
Kaminski může pokračovat a rozehrává směrem dopředu.
7'
Pro kolmici na Kulusevskiho si došel Kaminski, který však byl atakován právě švédským útočníkem a zůstává na zemi.
6'
Son se dostal do vápna hostů, ale nemohl zakončit, tak předal na Wernera, ten odcentroval na zadní tyč, kde čekal Sarr a jeho hlavička skončila vedle branky Kaminskiho.
3'
Luton Town právě vstřelil branku!
Lutonu se podařilo přejít do rychlého protiútoku po skvělém zisku Townsenda, který se protáhl po pravé straně, předal míč pod sebe na Rosse Barkleyho, ten ještě posunul míč na zadní tyč na osamoceného TAHITHA CHONGA, který si zpracoval míč a utaženou střelou k zadní tyči poslal Luton do vedení 1:0. Skvělý začátek hostů.
2'
Kulusevski však na křídle ztratil míč a ten se dostal až k brankáři Kaminskimu, ale ten nerozehrál přesně.
2'
Tottenham začíná zvolna kombinací odzadu.
1'
Zápas začíná, domácí Tottenham hrající v bílých dresech rozehrává. Luton dnes hraje v černých dresech.
1'
Hráči společně s rozhodčími už jsou na trávníku stadionu Tottenhamu a za chvíli bude zápas zahájen.

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, Drăgușin, Udogie – Bissouma, P. Sarr – Kulusevski, Maddison, Werner – Son Hung-min (C).
Náhradníci: Austin – Bentancur, B. Davies, Emerson Royal, Højbjerg, Br. Johnson, Lo Celso, Richarlison, van de Ven.
Trenér: Postecoglou

Luton Town: Kaminski – Burke, Mengi, Kaboré – Berry, Mpanzu, Barkley, Doughty – Townsend, Chong – Morris (C).
Náhradníci: Krul, Shea – J. Clark, Hašioka, J. Johnson, Z. Nelson, Piesold, Woodrow, Onyedinma.
Trenér: Edwards

Rozhodčí: Gillett – Cann, Davies.
Zdravím fanoušky fotbalu a především toho anglického! V 16:00 se rozehraje zápas mezi londýnským celkem Tottenham Hotspur a nováčkem soutěže, týmem Luton Town. Hosté z Lutonu nevyhráli už 2 měsíce v řadě a stále čekají na další vítězství. Z posledních pěti utkání získali dva body za remízy s Nottinghamem a Crystal Palace. Lutonu aktuálně patří v tabulce 17. místo s 22 body a jen o jediný bod se drží před osmnáctým Nottinghamem, který je na první sestupové příčce. Každý bod je tedy pro Luton důležitý. Tottenham má úplně jiné starosti. V tabulce jim patří páté místo s 53 body a společně s Aston Villou bojují o poslední postupové místo do Ligy mistrů. V posledních pěti utkáních domácí hráči vybojovali 9 bodů za tři výhry. Na vlastní půdě ovšem podlehli Wolverhamptonu a na půdě Fulhamu minulý týden úplně vyhořeli a odjížděli s výpraskem 3:0. V dnešním utkání by měli být domácí jasným favoritem a jestli dnes vyhrají, bodově se dotáhnou na čtvrtou Aston Villu. Sledujte zápas společně se mnou v tomto přenosu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.