Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nottingham Forest : Wolves - 13. dubna 2024   16:00

Nottingham Forest
45+1' Gibbs-White (Reyna) • 57' Danilo (Gibbs-White)
2:2
(1:1)
Wolves
40' Cunha   • 62' Cunha  (T. Gomes)
Sels – N. Williams, Omobamidele, Murillo, Aina (90. Tavares) – Yates (C) (66. Domínguez), Danilo (90. Ribeiro) – Hudson-Odoi, Gibbs-White, Reyna (71. Origi) – Wood.
Turner – Sangaré, Toffolo, Niakhaté, Montiel.
Craig Pawson
City Ground
29604 diváků
Wolves
Sá – S. Bueno, Kilman (C), T. Gomes – Semedo (88. Chirewa), M. Lemina, J. Gomes (59. Hwang Hi-čchan), Doherty (59. H. Bueno) – Sarabia (88. N. Fraser), Doyle – Cunha (76. Bo. Traoré).
Bentley, T. King – Barnett, Dawson.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 9:7. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
90+7'
90+7'
Nicolás Domínguez odražený balón po rozehrávce rohového kopu posílá hodně nad branku.
90+5'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Murillo) a šance pro hosty. S tou ale rozehrávající Maximilian Kilman pohrdl a míč poslal až za brankovou čáru domácích.
90+4'
Andrew Omobamidele trochu zahrál na nervy domácím fanoušků, když nepřesně zahrál zpětný pas na svého gólmana a ten se musel činit, aby byl u míče jako první.
90+2'
Boubacar Traoré zůstavá ležet na hrací ploše po nevybíravém faulu od jednoho z domácích záložníků. Wolves budou mít možnost rozehrávat přímý kop.
90'
Domácí měli na noze vedoucí branku po úprku dvou na jednoho, ale celou akci zazdil nepřesnou přihrávkou Divock Origi. Obrovská škoda pro domácí.
90'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Danilo, přichází Rodrigo Ribeiro.
88'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Tawanda Chirewa,
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Nathan Fraser.
87'
Danilo rozehrává hned vzápětí druhý rohový kop, ale ten končí stejně jako předchozí pokus.
86'
Morgan Gibbs-White rozehrál míč od rohového praporku, ale hostující obránce hlavou míč ovací do bezpečí.
85'
Nicolás Domínguez zpětnou přihrávkou našel v pokutovém území Neco Williamse, ale ten se střelou otálel a nakonec mu byla zblokována a vybojoval alespoň rohový kop.
84'
Divock Origi obehrál hned trojici obránců a v pokutovém území padá, ale penaltu si nevymodlil.
83'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Thomas Doyle, ale jeho projektil letí hodně mimo tři tyče.
80'
Callum Hudson-Odoi z pravé strany odcentroval, hostující obránce míč hlavou odvrátil pouze k noze Neco Williamse, ale ten svojí střelou do dolního rohu José Sá nedokázal překonat.
79'
Neco Williams centroval do vápna, hostující obrana ale v pohodě odvrací.
76'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Morgan Gibbs-White) za štiplavou poznámku na výkon rozhodčího.
76'
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Boubacar Traoré.
75'
Domácí předvedli neskutečnou akci, kdy Morgan Gibbs-White vyslal dloubáčkem za obranu Callum Hudson-Odoi. Ten ale ke zpracování přistoupil laxně a nakonec ani nezakončil. Velká škoda pro domácí.
73'
Nicolás Domínguez ve snaze získat míč zválcoval Maximiliana Kilmana a připravil tak svůj celek o možnost rozvinou další útočnou akci.
71'
ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Divock Origi.
70'
Neco Williams tvrdě sestřelil protihráče, ale vyvázne z toho bez žlutého napomínání.
68'
Ola Aina se prodral až do vápna, ale tam o míč přišel a následuje jen odkop od branky.
67'
Hugo Bueno poslal z levé strany ostrý centr do vápna, ale žádného svého spoluhráče nenašel.
66'
ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Nicolás Domínguez.
65'
Danilo dostal možnost rozehrát rohový kop, ale José Sá se vyhoupnul do vzduchu a balón si stáhnul do náruče.
62'
Wolverhampton právě vstřelil branku! Po dobře rozehraném rohu dotaz hodně prostoru Nélson Semedo, tuto hlavičku ještě domácí Matz Sels se štěstím vyrazil ale pouze do hlavy Toti Gomese, po němž se k míči dostal
MATHEUS CUNHA a vyrovnává na 2:2. Asistence: Toti Gomes.
60'
Hwang Hi-čchan zakončoval pohlednou kombinační akci, ale výborným obranným zákrokem se blýsknul domácí Murillo. Bude se rozehrávat rohový kop.
60'
Hwang Hi-čchan upadl po souboji ve šestnáctce Nottinghamu, ale byl ve svém konání víc než ochotný a rozhodčí mu to nezbaštil. Bude se rozehrávat od branky strážníci Matz Sels.
59'
ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Hugo Bueno.
59'
ze hřiště odchází João Gomes, přichází Hwang Hi-čchan.
57'
Nottingham právě vstřelil branku! Morgan Gibbs-White se štěstím propasíroval balón až na volného DANILA a ten si už tváří v tvář věděl rady a míč uklidil do branky.
56'
Hráči Wolves kontrolují míč a čekají na nějakou skulinku v obranně domácích.
53'
Giovanni Reyna zahrál přímý kop dobře, ale hostující obrana si s ním dokázala poradit.
52'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (João Gomes).
52'
João Gomes fauloval nevybíravě zezadu Ryana Yatese a tady se bude žlutit.
50'
Callum Hudson-Odoi fauloval ve snaze připravit hosty o míč. Ti mohou tak rozehrávat od pravé postranní lajny.
49'
Hosté se snaží překonat val uprostřed hřiště postupným útokem, ale spíš než kupředu se sunou postupně až k vlastní brance.
47'
Po faulu Chrise Wooda dostanou možnost rozehrávky ze středu hřiště hosté.
46'
Matt Doherty z vlastní poloviny zkoušel dlouhým pasem vysunout Pablo Sarabiu, ale jeho přihrávka byla moc dlouhá a domácí budou vhazovat.
46'
45+5'
45+1'
Nottingham právě vstřelil branku! Na rozehraný rohový kop si nejvýše vyskočil MORGAN GIBBS-WHITE a hlavou poslal přesně míč do branky..
45'
Domácí vybojovali další rohový kop.
42'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, ale místo zakončení vybojovali v uvozovkách pouze rohový kop.
40'
Wolverhampton právě vstřelil branku! MATHEUS CUNHA dostal pas na pravou stranu, s míčem na noze se dostal až do vápna, tam obehrál hned dva obránce domácích a zakončil přesně do šibenice.
39'
João Gomes zkoušel zpětnou přihrávkou nalézt volného spoluhráče ve velkém vápně, ale místo toho našel jen kopačky domácích borců a Ti spěchají opět kupředu.
37'
Aktivní Neco Williams dostal ideální pas do běhu, ale zakončení nezvládl a poslal míč hodně vedle branky.
34'
Sledujeme teď ve hře obou týmů hodně nepřesnosti a hra se odehrává hlavně uprostřed hřiště.
32'
Nélson Semedo ve snaze získat míč fauloval na pece Morgan Gibbs-White. Domácí mají možnost rozehrát míč a založit útočnou akci.
30'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Mario Lemina).
30'
Mario Lemina uprostřed hřiště předvedl hodně drsný zákrok, za kterou byl odměněn žlutou kartou.
27'
Obrovská chyba domácích v rozehrávce. João Gomes se dostal k míči v šestnáctce a jen obětavé vyhlavičkování Murilla z brankové čáry uchránilo domácí od inkasované branky!
26'
Střílený centr z pravé strany v pohodě chytá Matz Sels.
25'
Giovanni Reyna se dostal k míči a vypálil z dvacet metrů. Jen těsně minul branku hostů!
21'
Hráči Wolves se zatím nemohou prokousat přes dobrou obrnu domácích a všechny jejich akce končí před šestnáctkou.
18'
Matt Doherty dostal dobrý balón po lajně, ale domácí obrana se o něj postarala včas a Neco Williams může založit další útočné snažení domácích.
16'
Domácí vybojovali druhý rohový kop v zápase. K odraženému míči se dostal na šestnáctce Callum Hudson-Odoi, ale znovu branku přestřelil.
13'
Ryan Yates vypálil z nějakých dvaceti metrů. José Sá byl ale na zemi včas a míč drží v rukavicích.
12'
Domácí celek má v úvodu zápasu dobrý pohyb a presinkem nedovoluje hostům klidnou rozehrávku.
10'
Thomas Doyle si připisuje první střelecký pokus z hranice šestnáctky. Jeho střela ale mířila vysoko nad branku.
8'
Hosté poprvé v zápase drží míč na útočné polovině, ale jde zatím jen o kombinaci, která neohrožuje branku domácího celku.
6'
Neco Williams na hranici šestnáctky našel volného Ryan Yatese. Jeho střela byla zblokována a domácí budou rozehrávat rohový kop.
4'
Neco Williams odcentroval z pravé strany. K míči se v šestnáctce prodral Chris Wood a vypálil. Jeho střelu obětavým zákrokem zablokoval hostující obránce. Ale nakonec všechno vzrušení bylo k ničemu, protože rozhodčí píská ofsajd.
3'
Matt Doherty fauloval ve snaze získat míč Neco Williamse.
2'
Domácí kombinují uprostřed hřiště, hosté se k míči zatím nemohou dostat.
1'
Neco Williams hned v úvodu zápasu vybojoval autové vhazování na útočné polovině soupeře, ale po vhazování se hostující celek dokázal tlaku ubránit.
1'

Nottingham Forest: Sels – N. Williams, Omobamidele, Murillo, Aina – Yates (C), Danilo – Hudson-Odoi, Gibbs-White, Reyna – Wood.
Náhradníci: Turner – Tavares, Sangaré, Toffolo, Domínguez, Niakhaté, Origi, Montiel, Ribeiro.
Trenér: Nuno Espírito Santo

Wolverhampton Wanderers: Sá – S. Bueno, Kilman (C), T. Gomes – Semedo, M. Lemina, J. Gomes, Doherty – Sarabia, Doyle – Cunha.
Náhradníci: Bentley, T. King – Barnett, H. Bueno, Chirewa, Dawson, N. Fraser, Hwang Hi-čchan, Bo. Traoré.
Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Craig Pawson.
Dá se říci, že manažer Nuno Espírito Santo zatím nemá na Nottingham Forest takový vliv, jaký by si přál. Do funkce byl jmenován na konci prosince, přesto do tohoto kola nevstupuje žádný tým, který by v Premier League 2024 prohrál více zápasů než právě ten jeho (sedm). Před víkendovou porážkou 1:3 na hřišti Tottenhamu byly u Midlands patrné alespoň náznaky zlepšení, neboť poprvé od října navázali na třízápasovou ligovou sérii bez porážky.

Jedním z těchto soubojů byla výhra 3:1 proti Fulhamu, která se odehrála na hřišti City Ground, což dává Nottinghamu šanci zajistit si zde dvě po sobě jdoucí domácí ligové výhry poprvé od května loňského roku. Pouze jedno vítězství proti Wolves v minulých deseti ligových střetnutích (1-4-5) však naznačuje, že by to nemusel být ideální soupeř, proti němuž by se mohl pokusit vymanit ze sestupového pásma, přičemž nad vodou ho momentálně drží pouze brankový rozdíl.

Wolves se vydávají na krátkou cestu do Nottinghamu frustrovaní a věří, že při domácí porážce 1:2 s West Hamem minulý víkend byli na špatné straně dalšího klíčového rozhodnutí VAR. Nehledě na to, že svěřenci Garyho O'Neila předvedli nevýrazný výkon a jejich ambice zajistit si v příští sezoně evropské poháry slábnou po sérii tří klání bez vítězství (0-1-2).

Díky této šňůře ztrácejí hosté na šestém místě sedm bodů na Manchester United a jejich defenzivní forma na cestách v této sezoně naznačuje, že se budou muset hodně snažit, aby se opět dostali na vítěznou stranu. V předešlých 32 venkovních bitvách v Premier League udrželi pouze dvě čistá konta. Ve třech vzájemných setkáních v minulém kalendářním roce skórovaly oba týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.