Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Tottenham - 13. dubna 2024   13:30

Newcastle
30' Isak (A. Gordon) • 32' A. Gordon  • 51' Isak (Guimarães) • 87' Schär (A. Gordon)
4:0
(2:0)
Newcastle
Dúbravka – Murphy (77. Livramento), Krafth, Schär (90+3. Dummett), Burn /C/ – Longstaff, Guimarães (90+3. White), Anderson (88. Ritchie) – Barnes (88. Hall), Isak, Gordon.
Gillespie, Karius – Murphy, Parkinson.
Robinson – Beswick, Nunn
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Tottenham
Vicario – Porro (49. Emerson), Romero, van de Ven, Udogie – Bissouma (57. Højbjerg), Bentancur (57. Sarr) – Johnson, Maddison (81. Lo Celso), Werner – Son Hung-min /C/ (57. Kuluševski).
Austin – Davies, Drăgușin, Gil.

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 16:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:12.
První zápas dnešního programu Premier League je za námi. V St. James' Parku se raduje domácí Newcastle, který takřka přejel Tottenham. Celek z Londýna měl na začátku klání své nebezpečné situace, od té doby to však bylo ze strany Spurs do útoku velmi slabé. Naopak svěřenci trenéra Howea zahráli skvěle, v první části si vypracovali rozhodující náskok, na který navázal v 51. minutě svojí druhou brankou v zápase Alexander Isak a definitivní střeleckou tečku za dnešním klání udělal v 87. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu Fabian Schär. The Magpies dnes zahráli opravdu skvěle, vysoká intenzita hry a vytáhnuté napadání nakonec pomohli k jasnému rozstřílení čtvrtého celku tabulky, kterému nepomohla ani obrovská převaha v držení míče.

Newcastle se tak alespoň na nějakou chvilku posouvá na šestou příčku tabulky. Na dvě výhry v řadě bude chtít tým ze St James' Parku navázat v dalším klání, které čeká the Magpies až 24. dubna v Selhurst Parku proti Crystal Palace. Tottenham na vysokou prohru bude chtít zapomenout velmi rychle, ideální příležitost bude v severolondýnském derby s Arsenalem, které je v plánu 28. dubna.
90+5'
90+5'
Højbjerg při centru poslal balon mimo hřiště, tato situace přesně vystihovala dnešní útočné počínaní Spurs.
90+5'
Hosté kombinují na útočné polovině, ale Spurs se nemohou dostat do nějakého vážnějšího ohrožení branky Martina Dúbravky.
90+3'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Joe White,
ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Paul Dummett.
90+1'
Centr Kulusevskiho se stáčel nepříjemně do branky, Dúbravka byl však pozorný a vytáhl zákrok pravou rukou.
88'
ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Lewis Hall,
ze hřiště odchází Elliott Anderson, přichází Matt Ritchie.
87'
Newcastle právě vstřelil branku!
Čtvrtá branka v síti Spurs! Gordon našel z rohového kopu přesně hlavu FABIANA SCHÄRA, který balon umístil přesně.
85'
Barnes našel Gordona ve vápně, hosty uchránil před další inkasovanou brankou parádní blok van de Vena!
83'
Werner se tlačil do šance, napětí je však zbytečné, hostující hráč byl v ofsajdu.
81'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Giovani Lo Celso.
81'
Po rohovém kopu propadl balon až je Krafthovi, jeho dalekonosná rána prolétla těsně kolem pravé tyče.
79'
Protiútoky domácích jsou dnes smrtící, jeden krok chyběl Isakovi k tomu, aby usměrnil kotouč opět na branku Vicaria.
77'
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Valentino Livramento.
77'
Emerson se protlačil přes protihráče, jeho centr do vápna našel ale pouze Kraftha, který balon odvrací.
76'
Potlesk za své počínání si vysloužil Murphy, který skluzem zabránil rohovému kopu pro hosty.
75'
Gordon hledal za obranou nabíhajícího Barnese, křižný balon ale skvěle přečetl Romero a dokázal ho úspěšně zpracovat.
72'
Po vzájemném souboji zůstává na trávníku ležet Isak na straně domácích a Romero na hostující. Faulem však sudí obvinili právě hostujícího stopera.
70'
Z velké dálky to zkusil James Maddison, jeho pokus končí nad domácí brankou.
69'
Zpracování opět zradilo Wernera, hosté ve druhém poločase se nedokáží dostat do většího tempa.
67'
Akce hostů končí hned v zárodcích, tentokráte Maddison nedokázal zpracovat balon od Johnsona.
64'
Anderson zachytil rozehrávku hostů, našel Gordona, kterému ale centr vůbec nevyšel. Vicario bude odkopávat od své svatyně.
63'
Centr z levé strany tečoval pouze Maddison, domácí si tak vyzkouší rohový kop i z druhé strany.
63'
Anderson si povodil Emersona, jeho následný pokus z pravé strany vyrazil Vicario.
62'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (James Maddison).
61'
Johnson se dostal k balonu na útočné polovině, vzal situaci na sebe a rychle vypálil, což podle výsledku nebylo nakonec ideální řešení. Míč končí vysoko nad brankou a hostující křídelník se omlouvá spoluhráčům.
60'
Anderson dohrál Sarra, kterému se to vůbec nelíbí. Je vidět již jistá podrážděnost na straně hráčů Spurs.
60'
Domácí jsou na balonu výraznějši méně než hosté, to však rozhodně nerozhoduje, když Newcastle zahrozí, tak je z toho vždycky velké nebezpečí.
59'
Burn raději nic nevymýšlel a poslal balon vysoko nad tribunu.
58'
Hosté se hezky vykombinovali ze své poloviny, ale Werner následně nedokázal udržet míč ve svém držení.
57'
ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Pape Matar Sarr,
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Pierre-Emile Højbjerg,
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Dejan Kulusevski.
57'
Dobře kopnutá standardní situace od Gordona našla hlavu Isaka, ten však hattrick zatím nezkompletoval.
55'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Cristian Romero).
53'
Domácí si žádají ruku po kontaktu balonu s Emersonem, sudí však jasně ukazuje, že se o ruku nejednalo a bude se kopat pouze roh na domácí straně.
51'
Domácí navyšují vedení! Guimarães poslal dlouhý balon za obranu, kam si naběhl ALEXANDER ISAK a v přímém souboji s Vicariem byl opět úspěšný!
50'
Timo Werner měl prostor ke střele, a tak to zkusil. Důbravkovi balon napoprvé vypadl, napodruhé už ho slovenský brankář dokázal udržet v náruči.
50'
Po rohovém kopu se mohli hosté hnát do rychlého protiútoku, Son však nedokázal přenést rychle hru.
49'
ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Emerson Royal.
48'
Na hřišti zůstává ležet Pedro Porro. Hostující zadák dává jasně najevo, že bude muset střídat.
48'
Dlouhý nákop do vápna prodloužil Schär k Isakovi, jehož dorážka byla sražena na rohový kop.
47'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Yves Bissouma).
46'
V St James' Parku je vše nachystáno na start druhé půle, za malou chvilu se půjde na to!
První poločas dnešního utkání mezi Newcastlem a Tottenhamem je za námi a rozhodně jsme se nenudili. Od začátku utkání se hraje ve vysokém tempu a se šancemi na obou stranách. Je však nutno podotknout, že posledních patnách minut bylo jasně v režii domácích. The Magpies šli do vedení ve třicáté minutě díky přesné ráně Alexandera Isaka. Fanoušci na St James' Parku slavili podruhé hned o dvě minuty později, kdy zaváhání Porra potrestal Anthony Gordon. Svěřenci trenéra Howea si tak do druhého poločasu ponesou vedení o dvě branky a Spurs musí rozhodně přidat, pokud chtějí s utkáním ještě něco udělat.
45+2'
45+2'
Barnes faulován, domácí křídelník opět ukázal šikovnost, obtočil se kolem Johnsona, který musel faulovat.
44'
Isak je u každé akce domácích, hlavička švédského útočníka v barvách Newcastlu končí těsně vedle branky.
43'
Další rychlý kontr domácích, při kterém hledal Anderson spoluhráče ve vápně, skluzem musel odvrátit balon Bissouma. Dalšího rohového kopu se ujme Gordon.
42'
Maddison měl chvilku času za vápnem, a tak se rozhodl pro střelu. Jeho přízemní rána zamířila přesně do středu branky, takže s ní Dúbravka neměl žádný problém.
41'
Centr Gordona z levé strany našel Isaka, ten ve vzduchu v těžké pozici míjí.
40'
Barnes ukázal svoji skvělou kopací techniku, když hledal na malém vápně Isaka. Domácímu útočníkovi špatně skočil balon a Vicario byl díky tomu o krok rychleji u balonu.
39'
Napadání domácích dělá opravdu Spurs velké problémy, hosté se nemohou dostat do většího tlaku na útočné polovině.
38'
Maddison na zadní tyči odvrací pouze na rohový kop z druhé strany, svěřenci trenéra Eddieho Howea pokračují v tlaku.
37'
Barnes našel ve vápně Isaka, který se uvolnil od svého strážce, ale na poslední chvíli do jeho rány sáhl nohou van de Ven. Další rohový kop pro domácí.
36'
Přetáhnutý centr na Burna, který hlavičkuje nad branku.
35'
Isak šel za druhou brankou v zápase, tentokráte přes van de Vena přejít nedokázal, ten balon odvrátil alespoň na roh.
35'
Domácí jsou po dvou vstřelených brankách na vlně, je jich plné hřiště. Murphy čistým skluzem obral o míč Johnsona.
32'
Tvrdý direkt pro hosty v rozmezí dvou minut! Porro špatně vracel míč zpět ke svému brankáři, balon si našel ANTHONY GORDON a v rychlém sledu podruhé rozjásal St James' Park!
30'
Domácí jdou do vedení! Gordon při protiútoku našel ALEXANDERA ISAKA, který využil podklouznutí van de Vena a přesnou ranou k tyči otevírá skóre dnešního klání!
30'
Son se při protitútoku vůbec nedohodl s Maddisonem, slibně vyvíjející šance končí hned v zárodku.
29'
Za obranu si nabíhal kapitán hostí Son, balon ale hlavní ofenzivná hrozba Spurs zpracovat nedokázala a míč sbírá do náruče Dúbravka.
28'
The Magpies od začátku zápasu intenzivně napadají, což Spurs vůbec nechutná a svojí rozehrávku musí často řešit dlouhým nákopem.
28'
Porro ještě otřel balon o Andersona, a tak se Spurs po drobném sevření dostávají k balonu.
27'
Centr Murphyho do vápna ani nedoletěl, Romero ho odvrací ještě před vápnem do bezpečí.
27'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Micky van de Ven).
26'
Gordon přešel přes protihráče, následně byl faulován Wernerem, a tak domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
25'
Atmosféra na St James' Parku houstne, díky zákrokům v posledních minutách se začalo i více přitvrzovat.
24'
Guimarães tak dlouho váhal s přihrávkou, až ho dostoupil Udogie a míč srazil za postranní čáru. Domácí ale zůstávají u balonu, vhazovat bude Murphy.
23'
Faul hned v rychlém sledu i na domácí straně, Burn tentokráte poslal k zemi právě Maddisona, ani tentokrát se zatím nebude žlutit.
21'
Gordon si obhodil Maddisona, který ho následně poslal tvrdým zákrokem k zemi. Domácí si žádají kartu pro hostujícího středopolaaře, sudí ale dává jasně najevo, že zatím stačí pouze domluva.
19'
Johnson našel do vápna nabíhajícího Maddisona, kterému však při otočce míč odskočil od kopačky a domácí odkopávají.
17'
James Maddison se krásně prokličkoval přes své strážce, jeho přihrávka ve vápně našla Wernera, kterému zakončení vůbec nevyšlo.
16'
Kolmou přihrávku za obranu nedokázal udržet před postranní čarou Gordon.
14'
Barnes se prodral kolem Porra až do vápna, následná přihrávka pod sebe byla sražena jedním z hostů. The Magpies rozehrají už svůj pátý rohový kop v zápase.
13'
Anderson vypíchl přihrávku van de Vena, následně poslal k zemi domácího záložníka Johnson.
12'
Nesoulad při rozehrávce na straně hostů, napadání Newcastlu nadělalo Tottenhamu problémy, ale nakonec vše hosté přečkali a Vicario bude odkopávat.
12'
Anderson pronikl přes Johnsona, následně mu však stopku vystavil Bentancur, který čistým skluzem vybojoval balon opět do moci hostů.
10'
Na rohový kop si vyskočil Harvey Barnes, ale svojí hlavičku poslal mimo tři tyče hostující branky.
9'
Dlouhý balon do vápna našel Barnese, domácí křídelník však míč dobře nezpracoval a rychle k němu přispěchal Romero.
9'
Parádní návrat do obrany předvedl Anderson, který obral o balon Bissoumu a domácí můžou mířit dopředu.
7'
První příležitost zápasu obstarali hosté, po centru z pravé strany byl volný ve vápně Werner, ale hostující útočník poslal míč vysoko nad branku.
6'
Po odvracení od Kraftha uvidíme první rohový kop i pro hostující celek z Londýna.
5'
Hosté postupnou kombinaci si klestí cestu před branku domácích, zatím Spurs kombinují těsně za půlící čarou.
4'
Udogie ustál souboj s Barnesem, Spurs budou odkopávat od branky.
4'
I druhý centr skončil na hostujícím pravém obránci, Porro úspěšnou hlavičkou odvrací balon do bezpečí.
3'
První roh zápasu zahráli domácí nakrátko, Porro dokázal balon srazit pouze opět na další roh.
3'
Hosté po vhazování do vápna odvrací pouze na rohový kop, jeho exekuce se ujme Gordon.
2'
Gordon ukázal svoji rychlost, prodral se před Bentancura a hledal následně ve vápně spoluhráče, jeho přihrávka však nebyla úspěšná.
2'
Son udržel balon po nákopu od Vicaria, při následném uvolnění byl faulován Schärem.
1'
První centr do vápna domácích odvrátil Schär pouze před vápno domácích, následná rána Bentancura byla sražena.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí, kteří okamžitě nakopávají balon dopředu.
1'
Všichni aktéři dnešního duelu již nastupují na trávník St James' Parku, za malou chvilku půjdeme na to!

Newcastle United: Dúbravka – J. Murphy, Krafth, Schär, Burn (C) – Longstaff, Guimarães, Anderson – Barnes, Isak, A. Gordon.
Náhradníci: Gillespie, Karius – Hall, Livramento, A. Murphy, J. White, Ritchie, Parkinson, Dummett.
Trenér: Eddie Howe

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – Bissouma, Bentancur – Br. Johnson, Maddison, Werner – Son Hung-min (C).
Náhradníci: Austin – B. Davies, Drăgușin, Emerson Royal, Højbjerg, P. Sarr, Lo Celso, Kulusevski, Gil.
Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Tim Robinson – Gary Beswick a Adam Nunn.
Rozhodčí:
Utkání odřídí Tim Robinson. Na čarách mu budou asistovat Gary Beswick a Adam Nunn. Rozhodčím na VARu je poté Stuart Attwell.
TOTTENHAM HOTSPUR
Celek z Londýma začal sezonu skvěle, po čase však přišel výkonnostní propad a Tottenham tak musel slevit ze svých ambicí, nicméně Supers usilují stále alespoň o pozice zaručující Ligu mistrů. Tottenham aktuálně právě poslední příčku zaručující nejlepší evropskou soutěž okupuje se ziskem šedesáti bodů, Spurs jsou na tom lépe než pátá Aston Villa pouze díky lepšímu skóre, tudíž se dá očekávat tuhá bitva o čtvrtou pozici.
Forma londýnského klubu není úplně skvostná, po porážce 0:3 ve Fulhamu sice přetlačil nováčka Luton Town šťastně 2:1, ale pak bral opět jen bod z derby proti West Hamu, kde neudržel rychlé vedení. Poslední zápas však vyšel na jedničku, Spurs zvítězil v domácím klání s Nottinghamem 3:1.

Gólově tým táhne několikátou sezonu jihokorejský křídelník Son Heung-Min, který už vstřelil patrnáct branek. Hranici dvouciferného počtu nastřílených branek ještě úspěšně pokořil brazilský legionář Richarlison. Za touto ofenzivní dvojicí je poté se šesti brankami Dejan Kulusevski.
NEWCASTLE UNITED
V dobrém rozpoložení půjde do zápasu domácí Newcastle. Tým ze severovýchodu Londýna po jedenatřiceti kolech okupuje osmou příčku se ziskem sedmatřiceti bodů. Newcastle neprohrál v ligové soutěži už tři zápasy po sobě. Po otočce s West Hamem sice přišla remíza s Evertonem. Chuť si však svěřenci trenéra Howea spravili minulý víkend na Craven Cottage, kde zvítězili po brance Bruna Guimaraese 1:0. Kaňkou v celé sezoně jsou zranění týmu. Ani do sobotního utkání nenastoupí kvůli zranění či jiným věcem až jedenáct hráčů na straně celku ze St. James' Parku.

Co se týče ofenzivy, tak trenér Howe bude spoléhat jednoznačně na vytáhlého švédského forvarda Alexandera Isaka, který během sezony vsítil už patnáct branek, což ho řadí na osmou pozici mezi střelci napříč anglickou soutěží. Co se týče vstřelených branek, tak vydařenou sezonu zažívá i třiadvacetiletý křídelník Anthony Gordon s devíti branky či Callum Wilson, jemuž se podařilo skórovat sedmkrát. Kádr Newcastlu je však široký a velmi kvalitní napříč pozicemi, tudíž hlavní podíl na vítězství může mít téměř kdokoliv.
Krásnou sobotu všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Anglická Premier League dospěla už do svého 33. kola. Společně se budeme věnovat bitva celků z popředí tabulky, do Newcastlu dorazí londýnský Tottenham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.