Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Burnley - 27. dubna 2024   16:00

Manchester Utd.
79' Antony
1:1
(0:0)
Burnley
87' Amdouni
An. Onana – Wan-Bissaka, Casemiro, Maguire, Dalot – Mainoo (65. McTominay, 90+2. Mount), Eriksen (81. Amrábat) – Antony, Fernandes (C), Garnacho – Höjlund (65. Amad Diallo).
Bayındır – Forson, L. Jackson, Amass, Wheatley.
Brooks – Betts, Howson
Old Trafford, Manchester
Burnley
Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Vitinho – Foster, Berge, Cullen (C), Bruun Larsen (73. Gudmundsson) – Odobert, D. Fofana (57. Amdouni).
Trafford – Rodriguez, Ekdal, Hedilazio, Trésor, Taylor, Brownhill.

Statistiky:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:11.
Utkání plné šancí končí remízou 1:1, která samozřejmě nepotěší hráče ani fanoušky Manchesteru United! Pro domácí celek to je další výrazná ztráta. To pro Clarets se jedná o cenný bod v bitvě o záchranu.

Nutno říci, že hosté byli velmi zdatným soupeřem a jejich rychlí ofenzivní hráči hodně větrali obranu domácích. Ti se přeci jen přiblížili k vítězství v 79. minutě, když se Antony dostal po námazu Bergeho do úniku, který dokázal i v pádu proměnit. Pak však přišla chyba jinal velmi dobře chytajícího Onany, který si šel pro centrovaný míč, ale nedohodl se s Wan-Bissakou. Místo balónu sroloval protihráče Amdouniho a po intervenci VAR se pískala penalta. Tu sám postižený Zeki Amdouni s přehledem proměnil.
90+7'
90+7'
Ještě závěrečná šance domácích. Po první sražené střele Masona Mounta se dostal k ráně zpoza šestnáctky Antony, ale skákavou ránu lapil Murić.
90+5'
Wilson Odobert se na levé straně šestnáctky prosadil přes Wan-Bissaku. Mířil na přední tyč, kde byla připravená pravá noha Andrého Onany!
90+5'
Přihrávku Antohyno za obranu o malý krůček nezpracoval Bruno Fernandes! To by byl jinak samostatný únik kapitána Red Devils!
90+3'
Po standardní situaci se dostal k hlavičce Casemiro. Murić byl na zemi včas a míč tlumí v rukavicích.
90+2'
Zraněného Scotta McTominaye střídá Mason Mount.
90+2'
Maxime Estève musel zatáhnout za záchranou brzdu v souboji s Antonym a dostal žlutou kartu.
90'
Antony nastřelil v pokutovém území ruku Vitinha! Tohle zřejmě také bude řešit VAR.
89'
Domácí se okamžitě snaží odpovědět! Za obranou vyplaval Casemiro, který vracel balón pod sebe pro Scotta McTominaye. Toho nenechal zakončit Dara O'Shea, jehož navíc domácí záložník také fauloval.
87'
Burnley právě vstřelilo branku!
ZEKI AMDOUNI pokutový kop proměnil! Počkal si na pohyb Onany a míč poslal po zemi na druhou stranu, než kam brankář Manchesteru United skočil – 1:1.
86'
Je to tak! Sudí se vrátil od monitoru a ukazuje na značku pokutového kopu!
86'
Onana se nedohodl s Wan-Bissakou, který před ním odhlavičkoval balón. Navíc zboural bez míče Zekiho Amdouniho a tohle by měla být penalta! John Brooks na to nereagoval, ale nakonec byl zavolán k monitoru!
84'
Harry Maguire si na půlce pomohl rukama v souboji s Amdounim. Burnley bude rozehrávat.
82'
Jóhann Gudmundsson byl chycen v ofsajdu.
81'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Sofján Amrábat.
79'
Manchester United právě vstřelil branku!
A domácí záhy otevírají skóre! Hosté předvedli fatální chybu v rozehrávce, když Sander Berge namazal balón ANTONYMU. Ten se dostal za záda obránců, a i když musel zakončovat v pádu, poslal míč po zemi k levé tyči marně se natahujícího Muriće.
78'
Domácí se stále nemohou střelecky prosadit proti předposlednímu týmu tabulky. Že by další z bodových ztrát Manchesteru?
76'
Alejandro Garnacho spadl v pokutovém území po souboji s Darou O'Sheou. Na zem šel příliš ochotně a sudí Brooks nebude o případné penaltě diskutovat.
76'
Další blok zakončení Assignona! To už bylo z nebezpečné pozice v pokutovém území. Do rány mu skočil tentokrát Maguire.
75'
Lyle Foster vyvezl na levé straně míč dopředu. Předal ho Sanderovi Bergemu, který zapojil ještě Lorenze Assignona. Tomu padl do rány McTominay!
74'
Murićovi nevyšel odkop. Našel jen Antonyho. Ten chtěl nahrávat doleva Diallovi, jenže proti balónu včas vystoupil O'Shea.
73'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Jóhann Gudmundsson.
72'
Alejandro Garnacho vyzval na levém křídle Daru O'Sheu. Od něho se balón odrazil zpátky do Garnacha a pak do zámezí. Proto se bude kopat od brány Burnley.
71'
Bruun Larsen se snažil otočit hru doprava na Lorenze Assignona. Přihrávce však scházela přesnost a pravý bek ji nestihl na hřišti.
70'
Následný roh Fernandese hosté přestáli.
69'
Amad Diallo připravil míč na střelu z hranice šestnáctky Alejandrovi Garnachovi. Povedenou ránu vytáhl na roh Murić!
68'
Bruun Larsen nyní vysouval Zekiho Amdouniho. Toho však pozičně výborně ubránil Casemiro, který prokázal svou zkušenost.
67'
Arijanet Murić našel přesným nákopem Jacona Bruun Larsena. Ten byl na hrotu sám a tak to z levé strany zkusil na přední tyč. Bránu netrefil.
65'
ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Scott McTominay,
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Amad Diallo.
65'
Domácí chybovali a do úniku se dostával Alejandro Garnacho. S ním se však výborně vrátil Wilson Odobert, který zůstal při rohovém kopu vzadu. Rychlostně Garnachovi stačil a o šanci ho připravil!
64'
Rohový kop Bruuna Larsena domácí odvrátili před své pokutové území. Tam ještě může pokračovat Assignon.
62'
Bruno Fernandes vysouval kolmicí Christiana Eriksena. Ten chtěl ještě nahrávat na pravou stranu, ovšem nahrávku zablokoval obránce a balón se odrazil k Murićovi.
62'
Lorenz Assignon podnikl útočný výlet na pravé straně. Snažil se obejít Dalota, ale toho zdvojil Mainoo, který sebral balón.
61'
Lyle Foster vyvezl míč až k šestnáctce. Tam ho předal Zekimu Amdounimu, který střílel do protihráče.
60'
Žlutou kartu dostává hostující kapitán Josh Cullen.
57'
ze hřiště odchází David Datro Fofana, přichází Zeki Amdouni.
56'
Bruno Fernandes s Christianem Eriksenem to mysleli skvěle! Eriksen pustil k Fernandesovi zpětnou přihrávku Garnacha a sám zamířil za obranu. Na chvíli však zpomalil zřejmě, aby se nedostal do ofsajdu, a to rozhodlo o tom, že na nahrávku Portugalce těsně nedosáhl! Jinak by byl sám před brankářem.
55'
Rasmus Höjlund převzal míč na hranici ofsajdu. Zády k bráně ho udržel a předával pod sebe Aaronovi Wan-Bissakovi. Toho připravil o šanci Josh Cullen, který se výborně vrátil!
54'
Alejandro Garnacho si naběhl na dlouhou přihrávku na levé křídlo. Šikovně se uvolnil, pokus o technický obstřel však skončil vedle vzdálenější tyče.
52'
Až do pokutového území se dostal Casemiro. Tam po souboji s protihráčem upadl. Rozhodčí Brooks penaltu nepískal a rozhodnutí nezmění ani po krátké konzultaci s kolegy u videa.
51'
Arijanet Murić v krátkém sledu dvakrát vychytal Antonyho! Kosovský brankář nejprve vyrazil ránu domácího hráče zhruba z prostoru penalty. Poté si Antony naběhl na přihrávku za obranu od Garnachga. Murić však rychle vyběhl, dostal se blízko ke křídelníkovi Rudých ďáblů a ten ho neprostřelil!
49'
Do hry se nechtěně vložil rozhodčí John Brooks, jehož trefil odražený míč po zablokované střele Jacoba Bruuna Larsena. Hra tedy musí být přerušena a sudí odevzdává balón domácímu brankáře Onanovi.
48'
Z úvodu druhé půle je vidět, že hosté chtějí navázat na výkon, který předváděli ve druhé polovině prvního dějství a jsou aktivní.
46'
Lyle Foster nabral rychlost ve středu hřiště a proběhl s míčem až před pokutové území. Tam volil přihrávku za obranu na Davida Datra Fofanu. Ten ale nedosáhl a navíc by byl stejně v ofsajdu. Spíše měl střílet a nebo to rozdat do křídel.
46'
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče – 49 % : 51 %
Střely na bránu – 2:5
Střely mimo – 6:3
Rohy – 2:4
První poločas sice nepřinesl gól, ale fotbal to byl zajímavý. Oba týmy si vytvořily poměrně dost šancí. Zprvu byli aktivní hlavně favorizovaní hráči Manchesteru United, z jejichž produkce můžeme zmínit třeba střelu Eriksena těsně vedle, či bombu Bruna Fernandese, kterou brankář Murić vytěsnil na tyč. Hosté se pak postupně osmělili a útočník Lyle Foster donutil brankáře Onanu ke dvěma výborným zákrokům. Pokud to bude takto pokračovat i po změně stran, mělo by být otázkou času, kdy se pohne i skóre.
45+3'
45+3'
Na sebe to vzal sám Jacob Bruun Larsen. Jeho střela směřovala na bránu, ale také přesně do rukavic Onany.
45+2'
Casemirovi byl odpískán faul po souboji s Jacobem Bruunem Larsenem, který se snažil uvolnit do středu hřiště. Je z toho zajímavá standardka pro Burnley těsně před koncem poločasu...
45'
Snad ano. Brazilec ještě musí za postranní čáru, jelikož byl ošetřován na hřišti.
45'
Hostující levý obránce je v péči lékařů. Uvidíme, zda bude moci pokračovat.
43'
Také domácí Antony dostává žlutou kartu za šlapák. Byl pozdě v souboji s Vitinhem, který zatím zůstává ležet na hřišti.
42'
Wilson Odobert přišlápl kopačku Alejandra Garnacha a dostal žlutou kartu. Bylo to hodně bolestivé a domácí fotbalista se to snaží rozběhat.
41'
Po delší době příležitost rudých! Christian Eriksen se dostal k míči před pokutovým územím po zpětné přihrávce Bruna Fernandese. Hru přenesl na levé křídlo, kde byli Alejandro Garnacho s Diogem Dalotem. Do balónu se opřel prvně jmenovaný, který rozvlnil síť z boku! Dalot mu vyčítá, že byl v ještě lepší pozici.
41'
Na pravé straně se dral dopředu Antony. Toho nepustil před sebe Vitinho.
40'
Dvojice Foster – Odobert obranu Manchesteru solidně větrá. Domácí si musejí dávat velký pozor.
38'
Další šance Clarets! Po nahrávce Sandera Bergeho postupoval sám na bránu Lyle Foster, kterého podruhé v rozmezí čtyř minuty vychytal André Onana! Ten rychle vyběhl a jihoafrický útočník ho neprostřelil.
37'
Wilson Odobert se dostal na útočné polovině k míči. Rodící se přečíslení zastavil Harry Maguire, který situaci skvěle přečetl a vystoupil proti balónu.
36'
Domácí v posledních minutách tápou a spíše se brání náporu Burnley. To není moc očekávaný obrázek.
35'
Rohové kopy – 2:4
34'
Skvělý zákrok Onany! Josh Cullen vrátil před bránu odražený míč po standardce Bruuna Larsena. K hlavičce se dostal Lyle Foster, ovšem Onana předvedl vynikající reflex a balón směřující po jeho levé ruce vyrazil!
33'
Jacob Bruun Larsen vysunul Davida Datra Fofanu. Tomu ještě nabíhal Wilson Odobert. Fofana však přihrávku uspěchal a Harry Maguire ji k adresátovi nepustil!
32'
Po rohovém kopu míč poskakoval v pokutovém území. Nakonec si ho našel Dara O'Shea, který to zkusil z otočky a z těžké pozice pálil vysoko nad.
31'
Casemiro se teď trochu nedohodl s Onanou, před kterým míč odvrátil na roh. Oba si to ještě vysvětlují.
31'
V posledních minutách se osmělili hosté, kteří stále častěji podnikají útočné výpady.
29'
Zajímavá kombinace hostí, která šla zprava přes Wilsona Odoberta. Ten nahrál do šestnáctky Lylemu Fosterovi, jenž střílel ze záklonu nad bránu!
28'
Také druhý roh soupeře v krátkém sledu domácí obrana přestála.
27'
Wilson Odobert měl před pokutovým územím docela dost času. Míč si srovnal na pravačku a jeho jedovku musel André Onana vytahovat nad břevno.
26'
Domácí ubránili rohový kop soupeře. Burnley ještě drží míč na útočné polovině.
25'
Alejandro Garnacho kličkoval v pokutovém území a po kontaktu se Sanderem Bergem upadl. Podle sudího si pro to šel křídelník Manchesteru moc ochotně a penaltu neodpískal.
23'
Domácí si dnes vytvořili už dost střeleckých příležitostí. Chybí většinou málo.
21'
Na hranici šestnáctky si našel balón Kobbie Mainoo. Ten svou střelu otřel o Bruna Fernandese a míč těsně minul pravou tyč! Fernandes ukazuje, že chtěl dostat normální přihrávku.
19'
Nyní ale příležitost Rudých ďáblů! Na levém křídle převzal míč Alejandro Garnacho. Ten ho v šestnáctce předal Eriksenovi, od něhož se balón dostal k dalšímu Dánovi Rasmusovi Höjlundovi. Ten sice spadl, ovšem odražený balón si našel Bruno Fernandes, jehož dělovku vytěsnil Murić do pravé tyče!
19'
Tempo hry se po hektickém začátku začíná uklidňovat. United útočí do zataženějšího bloku.
18'
Střely na bránu – 2:1
17'
Antony si navedl míč na pravačku, kterou to zkoušel po zemi z 25 metrů. Murić si dalekonosnou střelu pohlídal a byl u své levé tyče včas.
16'
Rohový kop Fernandese měl hledat Harryho Maguira. Obrana Clarets situaci vyřešila.
16'
Bruno Fernandes přenesl hru doleva na Alejandra Garnacha. Ten to zkoušel pod sebe na Eriksena, ovšem hosté to tentokrát přečetli a odkopávají na roh.
15'
Teď domácí přeci jen zpomalují hru. Začínají postupnou kombinací odzadu.
14'
Domácí rozehrávali riskantně od brankáře Onany, ale nakonec se dobře prokombinovali středem hřiště. Na levém křídle přebíral míč Diogo Dalot, ale ten byl poté zabrzděn.
12'
Začátek utkání je zatím hodně rušný. Tempo hry je vysoké.
10'
Red Devils hrají aktivně! Alejandro Garnacho byl u míče na levé strany šestnáctky. Přihrávkou pod sebe oslovil Christiana Eriksena, za jehož střelou se Murić pouze ohlédl! Měl štěstí, že balón směřoval vedle levé tyče.
8'
Další šance Antohyno! Brazilec si z levé strany naběhl za obranu. Murić ale proti němu rychle vyrazil a pokus domácího hráče o obstřel nebyl úspěšný.
7'
Po rohovém kopu se míč dostal k Antonymu! Ten zpoza šestnáctky vypálil a Arijanet Murić musel vytáhnout dobrý zákrok!
7'
Z velké dálky to vyzkoušel Casemiro. Balón směřoval vedle pravé tyče z pohledu brankáře Muriće.
3'
A velká šance domácích! Centr Bruna Fernandese propadl až na zadní tyč pro AlejandroaGarnacha, který zblízka netrefuje bránu!
1'
Hosté začali aktivně! David Datro Fofana se v pokutovém území prosadil přes Casemira a dostal se ke střele. Ta postrádala razanci a Onana si připsal úspěšný zákrok.
1'

Manchester United: An. Onana – Wan-Bissaka, Casemiro, Maguire, Dalot – Mainoo, Eriksen – Antony, Fernandes (C), Garnacho – Höjlund.
Náhradníci: Bayındır – Forson, L. Jackson, McTominay, Amass, Mount, Wheatley, Amrábat, Amad Diallo.
Trenér: Erik ten Hag

Burnley FC: Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Vitinho – Foster, Berge, Cullen (C), Bruun Larsen – Odobert, D. Fofana.
Náhradníci: Trafford – Rodriguez, Ekdal, Hedilazio, Trésor, Amdouni, Taylor, Gudmundsson, Brownhill.
Trenér: Vincent Kompany

Rozhodčí: Brooks – Betts, Howson.
Manchester United (6. místo, 16 – 5 – 12, skóre 51:50, 53 bodů)
Fotbalisté Manchesteru opět zažívají utrápenou sezónu a do příštího ročníku Ligy mistrů se pravděpodobně nepodívají. Zavděk budou muset vzít Evropskou či Konferenční ligou. Stále si ale mohou připsat trofej, když minulý víkend zvládli ve Wembley dramatické semifinále FA Cupu proti druholigovému Coventry. Red Devils vedli už 3:0, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce náskok ztratili a duel došel až do penaltového rozstřelu, v němž už byl favorit přeci jen úspěšnější. Ve středeční dohrávce Premier League pak rudí doma přehráli 4:2 poslední Sheffield. 10 ligových gólů má na kontě Portugalec Bruno Fernandes.

Posledních 5 zápasů Man. Utd.:
Chelsea – Man. Utd. 4:3
Man. Utd. – Liverpool 2:2
Bournemouth – Man. Utd. 2:2
Coventry – Man. Utd 3:3, 2:4 na pen. (FA Cup)
Man. Utd. – Sheffield 4:2
Burnley FC (19. místo, 5 – 8 – 21, skóre 37:69, 23 bodů)
Nováček soutěže se nachází na předposledním místě. Na sedmnáctý Nottingham ale ztrácí hratelné tři body, takže boj o záchranu je stále otevřený. K tomu svěřenci kouče Vincenta Kompanyho potřebují bodovat, ideálně také co nejčastěji vítězit. To se jim teď vcelku daří, když z posledních šesti utkání dvakrát zvítězili, třikrát remizovali a jen jednou prohráli. Naposledy Burnley vyhrálo 4:1 na půdě posledního Sheffieldu. Clarets postrádají klasického střelce. Jejich tabulku kanonýrů vedou s pěti zásahy Jacob Bruun Larsen s Lyle Foster.

Posledních 5 zápasů Burnley:
Chelsea – Burnley 2:2
Burnley – Wolves 1:1
Everton – Burnley 1:0
Burnley – Brighton 1:1
Sheffield – Burnley 1:4
Vítám tu všechny fotbalové milovníky! V rámci 35. kola anglické Premier League hostí šestý Manchester United předposlední Burnley. Domácí Red Devils se po další rozpačité sezóně s největší pravděpodobností nedostanou do příštího ročníku Ligy mistrů. Hostující Clarets budou mít co dělat, aby se mezi elitou zachránili.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.