Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Luton Town - 13. dubna 2024   16:00

Manchester City
2' Hašioka(vl.)  • 64' Kovačić (J. Álvarez) • 76' Haaland  • 87' Doku (Gvardiol) • 90+3' Gvardiol (Doku)
5:1
(1:0)
Luton Town
81' Barkley
Ederson – Akanji, Dias, Gvardiol, Lewis – Kovačić, Nunes – J. Álvarez, De Bruyne (C) (81. Gómez), Doku – Haaland (81. Bobb).
Ortega – Walker, Aké, Grealish, Rodri, B. Silva, Foden.
Brooks – Betts, Howson
Etihad Stadium, Manchester
Luton Town
Kaminski – Onyedinma (88. Z. Nelson), Hašioka, Burke, Doughty – Berry (77. Mpanzu), Barkley, J. Clark (89. J. Johnson) – Townsend (59. Woodrow), Morris (C), Chong.
Shea, Krul – Chigozie, Piesold, Harris.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Manchester City se tak alespoň do zítřka posouvá do čela Premier League, kde má náskok dvou bodů na Arsenal a Liverpool. Oba celky ale mají zítřejší zápas k dobru.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 24:2. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:5.
Zápas 33. kola mezi Manchesterem City a Lutonem Town končí jasným výsledkem 5:1 pro domácí celek.
V prvním poločase jsme ale viděli jen jednu branku, a to hned ve druhé minutě, kdy si po Haalandově střele srazil do vlastní sítě obránce hostů Daiki Hašioka. Manchester si ještě vypracoval několik šancí, ale podruhé už brankáře Kaminského nepřekonal.
I do druhé půle vstoupili svěřenci kouče Guardioly aktivněji. Skóre se ale podruhé měnilo až v 64. minutě, když se po rohovém kopu pěknou střelou prosadil záložník Citizens Mateo Kovačić. V 76. minutě pak podrazil obránce Lutonu Onyedinma křídelníka Dokua a byla z toho penalta, kterou suverénně proměnil do té doby nevýrazný Erling Haaland. V 81. minutě však bylo zničehonic sníženo, když využil chyby v rozehrávce hostující záložník Ross Barkley – 3:1. Manchester City ale nedopustil tlak v závěrečných minutách, naopak vedení domácích navýšili ještě po hezké akci Jeremy Doku a pěknou střelou obránce Joško Gvardiol. Citizens tak vyhráli na domácí půdě proti Lutonu 5:1.

Za nejlepšího hráče zápasu by se určitě dal považovat domácí křídelník Jeremy Doku, který odehrál velmi dobré utkání. Kromě gólu, asistence a vybojované penalty měl s jeho bráněním po celých devadesát minut velké problémy obránce Fred Onyedinma. Špatný výkon ale určitě nepředvedli kupříkladu Kevin De Bruyne, Mateo Kovačić či Joško Gvardiol. Na straně Lutonu můžeme vypíchnout třeba střelce branky Barkleyho či gólmana Kaminského, který si i přes pět inkasovaných gól připsal několik kvalitních zákroků.
90+5'
90+5'
Závěrečné sekundy se odehrají na polovině City, které drží míč.
90+5'
Domácí hráči ještě vyslali jeden střelecký pokus, ale sražená střela Matheuse Nunese jen doskákala do rukavic brankáře Kaminského.
90+3'
Manchester City právě vstřelil branku!
A pátý gól nakonec stejně přišel! Jeremy Doku povedl balon po levé straně, následně přihrál na hranu šestnáctky JOŠKU GVARDIOLOVI, který se rozhodl vystřelit a svou nádhernou ranou do bližší šibenice střílí pátou branku Citizens – 5:1. Asistence: Jeremy Doku.
90+2'
City zaútočilo na pátou branku, obrovské příležitosti měli Álvarez a poté i Kovačić, ale ani jeden z nich blokádu z těl hráčů Lutonu nepropálili.
90+1'
Doku prošel kolem Woodrowa, následně se ke střele dostal Sergi Gómez, ale při pokusu o střelu podklouzl a nakonec tak nezakončil.
90'
Rohový kop rozehrál Álvarez nakrátko, Manchester City ale pokračuje v obléhání pokutového území soupeře.
90'
Hostující stoper Reece Burke daroval na začátku devadesáté minuty rohový kop Citizens.
89'
Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Jordan Clark, přichází Joseph Johnson.
88'
ze hřiště odchází Fred Onyedinma, přichází Zack Nelson.
87'
Tak asi je definitivně rozhodnuto! Autorem čtvrté branky v Kaminského síti je JEREMY DOKU, který obdržel přihrávku od Gvardiola, poté se prosmýkl mezi Onyedinmou a Woodrowem a následně zakončil přesně k vzdálenější tyči – 4:1. Asistence: Joško Gvardiol.
87'
Manchester City rozehrává z vlastní obranné poloviny, Luton však začal trochu napadat.
86'
Pelly Ruddock Mpanzu sráží míč do zámezí, Manchester City bude vhazovat.
85'
Nunesovu přihrávku do šestnáctky zblokoval Doughty, s míčem u kopaček pokračoval Gómez, ale jen na chvíli.
84'
Jeremy Doku vyslal na branku Kaminského zajímavou střelu, která však nakonec letěla nad horní tyč.
83'
Střídající Sergi Gómez zastavuje za cenu faulu Chonga, sudí Brooks samozřejmě píská.
83'
Avšak Citizens zdaleka nechtějí usnout na vavřínech, naopak teď znovu obehrávají šestnáctku soupeře.
81'
Luton Town právě vstřelil branku!
V 81. minutě je sníženo! Manchester zachyboval při rozehrávce, k míči se dostal ROSS BARKLEY, který si navedl míč, udělal kličku obránci a poté zakončil přesně ke vzdálenější tyči, kam se brankář Ederson nenatáhl – 3:1!
81'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Sergio Gómez,
ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Oscar Bobb.
80'
Luton rozehrál standardku nakrátko, pak však předržel míč Barkley a neodcentroval. Jenže po následném autu se ke střele dostal nejprve Morris, který zblízka trefil Edersona, a poté z druhé strany Mpanzu, ten ale zamířil jen do boční sítě.
79'
Tahith Chong si velmi šikovně zasekl míč kolem Lewise a vybojoval standardku v blízkosti rohového praporku.
79'
Na druhé straně srazil centr Woodrowa do zámezí obránce Joško Gvardiol.
78'
Manchester velmi rychle vhodil aut, po kterém centroval Kevin De Bruyne, ale jeho pobídku odvrátila obrana Lutonu.
77'
ze hřiště odchází Luke Berry, přichází Pelly Ruddock Mpanzu.
76'
3:0! K exekuci pokutového kopu se opravdu postavil ERLING HAALAND a svou ránu poslal k levé tyči ze svého pohledu. A protože si brankář Kaminski vybral stranu druhou, mohl se začít norský fotbalista radovat.
75'
K zahrání pokutového kopu se asi postaví útočník Haaland.
75'
Fred Onyedinma v pokutovém území Lutonu podrazil Jeremyho Dokua, rozhodčí Brooks ukazuje na penaltový puntík!
74'
Chvíli nato se snažil ohrozit belgického gólmana i Erling Haaland, ale tomu se dnes příliš nedaří.
73'
Julian Álvarez se hezky obtočil kolem útočníka Morrise, následně pálil Matheus Nunes, ale jen do připraveného Kaminského.
72'
Pronikajícího Dokua zastavuje u postranní čáry znovu Onyedinma, který asi po dnešku bude mít belgického křídelníka plné zuby.
71'
Erling Haaland teď byl velmi dobře ubráněn obráncem Hašiokou, který norskou mašinu na góly nepustil za svá záda.
70'
Jeremy Doku si předkopl míč kolem Onyedinmy a poté upadl k zemi, sudí John Brooks ale zatím penaltu neodpískal. Bude se jen odkopávat od branky Lutonu.
69'
Další útok Manchesteru City už nevyšel tak dobře, obránci Lutonu tentokrát zareagovali dobře.
68'
Na centr na zadní tyč si nabíhal Rico Lewis, ale z obtížné pozice jen přistrčil balon k brankáři Lutonu Kaminskému.
68'
Nákop gólmana Kaminského končí jen na hlavě Akanjiho, City zase kombinuje.
67'
Na druhé straně se vrhal do útoku i Manchester, ale přihrávka De Bruyneho na Álvareze byla až příliš prudká a končí v zámezí.
66'
Zničehonic mohl Luton srovnat! Fred Onyedinma si odstavil Gvardiola a namířil si to do šestnáctky, na hraně pokutového území přesně nahrál Woodrowovi, který ale orazítkoval jen břevno Edersonovy branky!
64'
Domácí jdou do zaslouženého dvoubrankového vedení! Rohový kop rozehrál Julian Álvarez nakrátko s Dokuem, následný centr argentinského fotbalisty našel přesně nohu MATEA KOVAČIĆE, který se do balonu opřel a nádhernou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Brankář Kaminski byl bez šance. Asistence: Julian Álvarez
63'
Celou akci vykombinoval Manchester až ke Kovačićově střele, kterou tečoval obránce na rohový kop.
62'
Po faulu na aktivního Dokua byla ponechána výhoda, následně se hráči City snažili o centr, který však byl zablokován. I tak ale zůstávají svěřenci španělského trenéra v držení míče.
61'
Brankář Thomas Kaminski teď svému týmu také příliš situaci neulehčil, neboť poslal svůj nákop jen do zámezí.
60'
Julian Álvarez si velmi dobře narazil míč s Haalandem, jenže poté svou střelou z takové polootočky netrefil branku.
59'
ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Cauley Woodrow.
58'
Po Dokuově průniku se míč přes Nunese a Kovačiće dostal k Rúbenu Diasovi, který svou střelou z první těsně míjí vzdálenější tyč!
57'
Domácí ve většině času i nadále kombinují v blízko branky hostujícího celku, tentokrát se dostali až ke střele, kterou vyslal De Bruyne, ale míč se i kvůli teči obránce odrazil ideálně ke Kaminskému.
55'
Manchester se v průběhu 55. minuty prezentoval nepřesným nákopem, který sebrali obránci hostů, avšak ani Luton u balonu dlouho nezůstal.
54'
Domácí velmi dobře zakombinovali v blízkosti pokutového území, následně vypálil Julián Álvarez, ale svou nepříliš povedenou ranou branku minul.
53'
Další akci Citizens zastavuje píšťalka hlavního rozhodčího Brookse, rozehrává znovu gólman Lutonu.
52'
Po Kovačićově přihrávce se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal obránce Rúben Dias, ale vzdálenější tyč Kaminského branky minul.
51'
Tahith Chong byl čistě zastaven při svém průniku na polovině hřiště, Manchester City už zase kombinuje blízkosti šestnáctky soupeře.
50'
Álvarezovi se pokus o centr vůbec nepovedl, míč skončil za brankovou čarou. Odkopávat bude znovu gólman Kaminski.
49'
Manchester City začal druhý poločas tak, jak jej skončil – kombinací od poloviny hřiště.
47'
Velmi bizarní moment se teď povedl Matheusu Nunesovi. Portugalský záložník dostal parádní pas od brankáře Edersona za obranu, mohl postupovat sám na branku, jenže uklouzl a z akce nakonec nebylo nic.
46'
Jeremy Doku si tentokrát ukousl až příliš velké sousto, když si míč předkopl a poté jej na hrací ploše už nezastihl.
46'
Druhý poločas rozehráli fotbalisté Manchesteru City, kteří se budou určitě snažit o navýšení svého vedení.
46'
Po prvním poločase je stav zápasu mezi domácím Manchesterem City a Lutonem Town příznivější pro svěřence kouče Guardioly, kteří vedou díky brzké brance 1:0.
Diváci na Etihad Stadium na první gól dlouho opravdu nečekali. Hned ve druhé minutě si totiž nešťastně srazil Haalandovu střelu do vlastní sítě obránce Daiki Hašioka. Citizens i nadále tlačili, několik šancí měl kupříkladu kapitán Kevin De Bruyne či Matheus Nunes, avšak brankáře Kaminského už nepřekonali. V jednom případě navíc pomohla gólmanovi Lutonu pravá tyč.

Manchester City měl první poločas zcela pod kontrolou, Lutonu domácí hráči skoro nic nedovolili. Za všechno mluví hlavně statistiky držení míče 75:25 a počet střel 19:0.
45+2'
45+2'
Doughtyho centr propadl až k Townsendovi, ten však nadvakrát míč před Álvarezem neudržel. Ani následná akce City však ovoce nepřinesla.
45+2'
Akci hostů zastavuje faul ve středu hřiště, Luton bude moci rozehrávat.
45+1'
Po rohovém kopu zakončoval chorvatský záložník Mateo Kovačić, ale branku Lutonu přestřelil.
45'
Manchester však vybojoval míč rychle zpět, po přihrávce Dokua si míč na střelu navedl De Bruyne a donutil k velmi kvalitnímu zákroku brankáře Kaminského.
45'
De Bruyneho centr se odrazil k Barkleymu, který uklidnil situaci, ale jen na chvíli.
43'
Z rohového kopu Manchester City nezahrozil, naopak Doughtyho při úniku na druhou stranu zastavuje za cenu faulu a žluté karty domácí Kevin De Bruyne.
43'
Ani tentokrát Manchester přímo z rohu nezahrozil, míč ale zůstal u kopaček domácích a pod chvíli obléhání uvidíme další roh.
42'
Doku se znovu protáhl kolem Chonga, který ale zvládl jeho následný centr ztečoval do zámezí. Další roh pro City.
42'
Přímo ze standardky Citizens nezahrozili, ale i nadále zůstávají v držení balonu.
41'
Hezká De Bruyneho přihrávka za obranu našla Álvareze, který ještě hledal Haalanda, ale obrana Lutonu centr zblokovala na rohový kop.
40'
Po rozehrávce pálil De Bruyne, jeho střelu zblokoval Hašioka, City ale zůstalo u míče a následně upadl ve vápně stoper Dias, penalta se ale zatím nepíská.
39'
Jeremy Doku si narazil míč s Nunesem, pak sice nepřešel kolem Doughtyho, ten ale míč neodkopl, a tak se jej zmocnil znovu Doku a získal roh.
38'
Fred Onyedinma byl u postranní čáry faulován De Bruynem, sudí Brooks píská belgickému fotbalistovi faul.
37'
Kovačićova myšlenka najít nabíhajícího Nunese nebyla špatná, ale provedení už bylo horší. Odkop pro brankáře Lutonu.
36'
Manchester City zase obehrává pokutové území Lutonu, který brání ve všech jedenácti hráčích.
35'
Rozerhávka rohu se ale tentokrát Álvarezovi příliš nepovedla, míč skončil bez jakékoli teče přímo za brankovou čárou.
35'
Diasův nákop udržel na hrací ploše Nunes, který hlavou přihrával pod sebe, ale vracející se Townsend míč odehrál na další roh.
34'
Jeremy Doku si teď přeběhl na druhou stranu hřiště, kde prozatím kombinuje se svými spoluhráči.
33'
Hlavní rozhodčí John Brooks píská ve středu hřiště faul Nunesovi, Luton rozehrál nakrátko.
32'
Po opakované rozehrávce se míč odrazil k Kovačićovi, jehož střela byla sražena Doughtym na další roh. Z toho už Manchester City nezahrozil.
31'
Álvarezův centr mířil někam k Haalandovi, ale dobrou obrannou práci předvedl útočník Morris. Roh se ale bude opakovat.
30'
Joško Gvardiol nejprve naznačil a poté přihrál Dokuovi, jehož centr byl sražen na rohový kop.
29'
Doughtyho centr odvrátila obrana Manchesteru, druhá pobídka do pokutového území končí v rukavicích Edersona. Brazilský brankář poté chtěl rychle rozehrát, ale byl faulován Barkleym.
29'
Velmi dobrou práci odvedl na útočné polovině Tahith Chong, který vybojoval rohový kop pro Luton.
28'
Kevin De Bruyne po přihrávce Lewise vybídl ke skórování Matheuse Nunese, který však z úhlu trefuje jen vzdálenější tyč Kaminského branky!
27'
Doku se kolem Townsenda tentokrát nedostal, City ale zůstává u míče.
26'
A brankář Thomas Kaminski má další zákrok, a to po střele Diase zpoza pokutového území.
25'
Jeremy Doku se znovu prohnal kolem Onyedinmy, jeho následná sražená střela se přes Nunese dostala k Haalandovi, který pak nepropálil blokujícího obránce.
24'
Další pokus norského kanonýra Haalanda končí v zámezí, odkopávat bude brankář Kaminski, který si tak dnes na nedostatek práce nemůže stěžovat.
22'
Luton Town se znovu při rozehrávce dostal pod velký tlak, čehož nakonec využili Citizens k zisku míče, balon si pak navedl na střelu kapitán Kevin De Bruyne, ale svým přízemním pokusem jen ozkoušel pozornost Kaminského.
21'
Další pobídku do šestnáctky Lutonu vyslal obránce Dias, ale hostující obrana si tentokrát poradila. Následně uleví defenzivě Lutonu aspoň trochu kapitán Morris, který získal vhazování u půlicí čáry.
20'
Další parádní centr De Bruyneho přesně našel hlavu Gvardiola, který ale z ideální pozice netrefil branku.
19'
Luton se zatím na útočnou polovinu dostává jen málokdy, ani tentokrát to nevyšlo, naopak brejk na druhou stranu zastavuje faulem Alfie Doughty. Standardka pro domácí.
18'
De Bruyneho nádherný centr nedokázal zasáhnout Hašioka, míč skončil až u Erlinga Haalanda, který však ve skluzu netrefuje branku.
18'
Protiútok na druhou stranu kazí špatná přihrávka Townsenda, která našla jen vracejícího se Lewise.
17'
Avšak hosté s rozehrávkou naložili prahbídně a málem darovali soupeři druhý gól, ale Haalanda na poslední chvíli zvládl odzbrojit Doughty.
16'
Po sérii odrazů na obranné polovině hostů se právě Luton dostává k míči a bude moci rozehrávat.
15'
Manchester City podnikl další útok, který zakončil De Bruyne přihrávkou na Álvareze, kterému ale míč odskakuje k obránci Lutonu.
14'
Jeremy Doku se dobře uvolnil kolem Onyedinmy a následně přesně našel osamoceného Matheuse Nunese, který však z ideální pozice trefuje jen prostor, kde se nacházel brankář Kaminski.
13'
Další nákop do pokutového území hostů poslal Matheus Nunes, našel ale jen brankáře Lutonu, který si míč stáhl.
13'
Stoper Hašioka dohlavičkoval míč před aktivním kapitánem City, domácí znovu u míče.
12'
Po přihrávce Dokua byl v pokutovém území Lutonu stažen k zemi Kevin De Bruyne vracejícím se Clarkem, sudí Brooks ale zůstal ledově klidný. Bude se jen kopat od Kaminského branky.
11'
Svěřenci kouče Guardioly rozehrávají z vlastní obranné poloviny, Luton příliš nenapadá rozehrávku soupeře.
10'
City poté zahrávalo roh, centr letěl přímo na nohu De Bruyneho, který ale zakončil vysoko nad branku.
9'
Kevin De Bruyne hezkou průtokovou přihrávkou uvolnil Haalanda, jež poté ideálně nahrál míč Gvardiolovi, který vyprášil rukavice Kaminského.
8'
Manchester City zatím drží ve většině času míč, takový obrázek se dal očekávat.
7'
Jeremy Doku se protáhl kolem Onyedinmy a poté nacentroval, jenže jeho centr odvrátil na zadní tyči Chong. Nizozemský fotbalista se poté pokusil zaútočit na druhou stranu, avšak jeho snahu zastavuje faul na Lewise.
6'
A Citizens od úvodních minut chtějí potvrzovat roli favorita, v současné chvíli obehrávají pokutové území Hatters.
5'
Luton se snažil hned po rozehrávce o rychlý útok, avšak obrana Manchesteru byla pozorná.
3'
Navíc smolař Hašioka po vlastní brance potřeboval ošetřit, avšak vypadá v pořádku a bude moci pokračovat v duelu.
2'
DOmácí se dostávají do brzkého vedení! Skvělá přihrávka de Bruyneho našla nabíhajícího Haalanda, který se dostal před obránce a vystřelil, jenže Kaminski zasáhl. Míč se poté dostal příhodně k Dokuovi, který si hrací předmět zasekl a také vystřelil, od blokujícího obránce se balon odrazil k norskému kanonýrovi, jehož druhou ránu si nešťastně srazil do vlastní sítě obránce DAIKI HAŠIOKA – 1:0.
2'
Edersonův nákop našel jen hlavu obránce Lutonu.
1'
První nákop hostů na útočnou polovinu nevyšel, vhazovat bude chorvatský obránce City Joško Gvardiol.
1'
Úvodní výkop první půle provedl Luton, zápas 33. kola začíná.
1'
Hostující Luton trápí hlavně marodka, na které je v současné chvíli více než deset hráčů hlavního týmu. Kvůli dohodě o hostování navíc nemůže hrát obránce Kaboré, který hostuje u Hatters právě z Manchesteru.
Kapitáni obou celků, tedy domácí Kevin De Bruyne a hostující Carlton Morris, přivádějí své spoluhráče v doprovodu tria rozhodčích na hrací plochu Etihad Stadium.

Manchester City: Ederson – Akanji, Dias, Gvardiol – Lewis, Kovačić, De Bruyne (C), Nunes – J. Álvarez, Haaland, Doku.
Náhradníci: Ortega – Walker, Aké, Grealish, Rodri, B. Silva, Gómez, Foden, Bobb.
Trenér: Pep Guardiola

Luton Town: Kaminski – Onyedinma, Hašioka, Burke, Doughty – Berry, Barkley, J. Clark – Townsend, Morris (C), Chong.
Náhradníci: Shea, Krul – J. Johnson, Chigozie, Piesold, Mpanzu, Z. Nelson, Woodrow, Harris.
Trenér: Rob Edwards

Rozhodčí: Brooks – Betts, Howson.
Když se oba celky utkaly na podzim, byla z toho těsná výhra hostujícího Manchesteru City 2:1, kterému zařídili tři body Bernardo Silva a Jack Grealish. Jedinou branku domácích vstřelil útočník Elijah Adebayo.
Tyto dva týmy se potkaly také v rámci FA cupu. I tady potvrdil Manchester roli favorita, avšak tentokrát to nebylo tak těsné, jak minule. Citizens od začátku diktovali tempo a nakonec zvítězili 6:2. Na demolici Lutonu se podílel hlavně norský kanonýr Erling Haaland, který vstřelil hned pět branek, čtyřikrát mu přitom navíc asistoval Kevin de Bruyne. Šestý gól hostů poté přidal ještě záložník Mateo Kovačić. Za Luton vstřelil obě branky záložník Jordan Clark, který se prosadil i ve zmiňovaném posledním zápase svého týmu proti Bournemouthu.
Luton Town
Letošní nováček Premier League zatím velmi zdatně bojuje o udržení v soutěži, které před začátkem sezony predikoval málokdo. Po dvaatřiceti duelech se sice nachází Luton na 18. příčce tabulky se ziskem pětadvaceti bodů, ale má jen horší skóre než Nottingham a pro porovnání ztrácí na čtrnácté Crystal Palace pět bodů. Situace je tak ještě naplno otevřená, o sestupujících určitě jisto není.
„The Hatters“, jak je hráčům tohoto klubu přezdíváno, v minulém kole přerušil nepříjemnou sérii bez výhry, která trvala od konce ledna. Během této doby si fotbalisté Lutonu připsali jen tři remízy, a to s Newcastlem, Crystal Palace a Nottinghamem Forest. Zpátky ale k minulému kolu, kde se svěřenci kouče Roba Edwardse střetli s Bournemouthem. Po prvním poločase, kde statistikové nezaregistrovali ani jednu střelu mezi tři tyče, jsme na branku v druhé části hry nemuseli čekat dlouho. V 52. minutě totiž prolomil mlčení obou celků hostující Marcus Tavernier, který poslal Bournemouth do vedení 1:0. Luton, který navíc oslabuje velká marodka, si ale dokázal poradit a nakonec zvládl i vyrovnat, a to když se trefil třicetiletý záložník Jordan Clark, pro kterého to byl první gól mezi anglickou elitou. V 90. minutě pak navíc otočil skóre na stranu domácích útočník Carlton Morris, a Luton nakonec mohl oslavovat důležité vítězství 2:1.
Svěřenci kouče Pepa Guardioly, kteří se v letošním ročníku snaží o obhajobu prvenství v celé Premier League, se stále drží na dostřel prvního místa. Po jedenatřiceti odehraných zápasech se totiž drží Citizens na třetí příčce tabulky se ziskem 70 bodů, avšak pouze s bodovou ztrátou na první Arsenal a druhý Liverpool. Do boje o titul už pravděpodobně další tým nezasáhne.
Manchester City narazil v posledním ligovém zápase na Crystal Palace, které se drží spíše ve spodní části tabulky. Všechny předpoklady ale hodil za hlavu už ve čtvrté minutě domácí útočník Palace Mateta, který otevřel skóre. Dlouho ale domácím vedení nevydrželo, neboť o devět minut později dokázal vyrovnat ve svém jubilejním 250. startu v Premier League belgický záložník Kevin de Bruyne. Manchester poté dokázal dokončit otočku v druhém poločase, když se postupně prosadili krajní obránce Rico Lewis, norský kanonýr Erling Haaland a znovu jubilant de Bruyne. V závěru už jen snížil na 2:4 z pohledu domácího Crystal Palace střídající Odsonne Edouard.
V týdnu pak City nastoupilo také k zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů, kde narazilo na Real Madrid. A ani tady jsme na první gól nečekali dlouho, neboť ho dal už ve druhé minutě ze standardní situace Bernardo Silva. Avšak dlouho Citizens vedení nevydrželo, protože o deset minut později si míč nešťastně srazil do vlastní sítě obránce Dias. Real navíc dokonal obrat o dvě minuty později, když skóroval Rodrygo. Svěřenci trenéra Guardioly si ale vzali vedení zpět v druhém poločase, když se chvíli po sobě prosadili Phil Foden a obránce Joško Gvardiol. Ani tak se ale nakonec vítězství nevezlo do Manchesteru, neboť v 79. minutě vyrovnal na konečných 3:3 domácí záložník Valverde.
Příjemné sobotní odpoledne při zápasu anglické Premier League. V rámci 33. kola se utkají Manchester City, který ještě stále bojuje o titul, a fotbalisté Lutonu Town, kteří naopak musí řešit záchranu v nejvyšší britské soutěži. Utkání s jasným favoritem startuje v 16 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.