Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Liverpool - 21. dubna 2024   17:30

Fulham
45+2' Castagne
1:3
(1:1)
Liverpool
32' Alexander-Arnold   • 53' Gravenberch  (Elliott) • 72' Jota  (Gravenberch)
Fulham
Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha (71. Cairney), Lukić – Decordova-Reid (C) (71. H. Wilson), A. Pereira, Iwobi (85. A. Traoré) – Muniz.
Broja, Jiménez, Reed, Ream, Tete.
Pawson – Perry, Smith
Craven Cottage, Londýn
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (80. Jones), Quansah, van Dijk (C), Robertson – Elliott, Endó, Gravenberch (74. Mac Allister) – Gakpo (86. Szoboszlai), Jota (74. Saláh), Díaz (74. Núñez).
Kelleher – Gomez, Konaté, Tsimikas.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:11.
Liverpool se vrací na druhé místo Premier League výhrou 3:1 na Fulhamu a při bodové shodě zaostává o osm branek za vedoucím Arsenalem, třetí Manchester City ztrácí jeden bod, ale má také jeden dohrávaný zápas k dobru.

Výhru Liverpoolu zařídili svými trefami Trent Alexander-Arnold, Ryan Gravenberch a Diogo Jota. Za Fulham v závěru prvního poločasu srovnal na 1:1 Timothy Castagne, ve druhém poločase už se ale domácí jen stěží vůbec dostávali do šancí.
90+6'
90+6'
Traorého jemný centr Andreas Pereira hlavou prodloužil k Alissonovi, tím končí tento duel.
90+4'
Za tónů klubové hymny zpívané fanoušky Liverpoolu se ještě k jednomu nepřesnému zakončení dostal i Mohamed Salah, místo něj se ale do statistik zapíše jen vcelku jasný Egypťanův ofsajd.
90+2'
Utkání už se spíše jen dohrává, Liverpool vhazuje na své polovině a dopředu moc nespěchá.
90+1'
Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
89'
Tom Cairney si před pokutovým územím našel střeleckou pozici a pořádně protáhl Alissona, ten se k odraženému míč nestačil dostat před Munizem, domácí útočník už ale z ostrého úhlu stačil nasměrovat balón jen do boční sítě.
88'
Wataru Endo hledal příliš prudkou přihrávkou Darwina Núňeze, ten i přes svoji značnou rychlost neměl nejmenší šanci míč doběhnout a rozehrávat může Bernd Leno.
86'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Dominik Szoboszlai.
86'
První centr Adamy Traorého postrádal přesnost, hosté odkopli míč do pole.
85'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Adama Traoré.
83'
Centr Andrease Pereiry odhlavičkoval Mac Allister, pak se ještě dostřal ke střele nůžkami Rodrigo Muniz, trefil ale jen spoluhráče Tosina Adarabiya, odražený míč Saša Lukić napálil vysoko nad branku. Jednalo se o vůbec první střely Fulhamu ve druhém poločase.
82'
Teď už je pískáno proti Liverpoolu, Fulham bude zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
80'
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Curtis Jones.
80'
Výsledkem shromáždění u Craiga Pawsona je žlutá karta pro Timothyho Castagneho.
79'
Při hostující snaze o protiútok Mohamed Salah znovu přihrával Darwinu Núňezovi do ofsajdu. Mezitím se domácí hráči slétli u rozhodčího, neboť se jim nelíbí, že před pokutovým územím Liverpoolu neodpískal poměrně jasné stažení Cairneyho Elliottem.
76'
Ani další čtvrthodina nepřinesla žádný střelecký pokus Fulhamu, na ně je zatím stav ve druhém poločase 0:6.
75'
První dnešní souhra Salaha s Núňezem končí ofsajdem druhého jmenovaného, ten navíc zakončoval do boční sítě.
74'
ze hřiště odchází Ryan Gravenberch, přichází Alexis Mac Allister.
74'
ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Darwin Núñez.
74'
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Mohamed Saláh.
74'
Po delším zkoumání je potvrzeno, že branka Dioga Joty je regulérní.
73'
Ještě se prověřuje, zda Diogo Jota nebyl v těsném ofsajdu. Zkoumá se jeho postavení vůči poslednímu obránci Fulhamu Calvinu Basseymu.
72'
Liverpool právě vstřelil branku! Ryan Gravenberch individuálně pronikl přes střed hřiště, pak kolmicí posunul míč do běhu DIOGU JOTOVI, jenž běžel na Bernda Lena a dokázal přes německého brankáře trochu šťastně procedit míč do sítě!
71'
První změny na straně Liverpoolu se odkládají do dalšího přerušení, na hřiště se kromě Salaha podívají i Darwin Núňez a Alexis Mac Allister.
71'
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Tom Cairney.
71'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Harry Wilson.
70'
Chystá se několik střídání, do hry přijde Harry Wilson či na druhé straně Mohamed Salah.
68'
Cody Gakpo si z levé strany navedl míč do pokutového území, pak střelou na branku vyzval k dalšímu zákrok Bernda Lena, ten ji nadvakrát zkrotil pod svoji kontrolu.
67'
Z rohu pak Liverpool nijak nezahrozil a už se hraje ve středu hřiště.
66'
Diogo Jota se šikovně obtočil kolem Tosina, pak se snažil kolmicí vysunout Luise Díaze, ten ale byl v ofsajdu, ještě před ním navíc stačil Bassey prodloužit přihrávku na rohový kop.
66'
Po odrazu míče na domácí polovině může Liverpool vhazovat, ujme se toho Trent Alexander-Arnold.
64'
Fulham dělá chybu za chybou, tentokrát Bassey velmi zle přihrával na vlastní polovině, Gakpo mohl rozjet rychlý brejk, ovšem s přízemní střelou si Bernd Leno poradil.
61'
Předchozí střelecký pokus Dioga Joty byl třetí ze strany Liverpoolu po změně stran, domácí za tento časový úsek ještě nemají žádný.
60'
Po Gravenberchově přihrávce z levé strany Robertson šikovně přistrčil míč Diogu Jotovi, jeho prudkou přízemní střelu k přední tyči stačil pokrýt Bernd Leno.
59'
Hosté rozehrávají hluboko na své polovině, pomáhají si i s brankářem Alissonem, Fulham se pomalu odhodlává k lehkému presinku.
57'
Robertsonův přetažený centr stačil Bassey odvrátit před naskakujícím Díazem.
57'
Bassey velmi nepřesně přihrával k pravé postranní čáře, kde měl dva spoluhráče, mířil ale zcela mezi ně.
55'
Iwobi se snažil uvolnit na pravé straně hřiště, pak ale centroval jen k Alissonovi.
53'
Liverpool právě vstřelil branku! Také RYAN GRAVENBERCH rychle napravil svoji chybu a stálo to za to! Iwobiho pas do středu hřiště vystihl Elliott, posunul míč právě Gravenberchovi, jenž se zpoza pokutového území parádně trefil o tyč a vrací Liverpoolu vedení! Také druhá trefa hostů je z místa zpoza pokutového území.
53'
Elliott teď výborně přenesl hru na levé křídlo, kde byl volný Gravenberch, tomu se ale zle nepovedlo zpracovat míč.
51'
Tosin Adarabioyo nepovedeným odkopem od hranice vlastního pokutového území odevzdal míč Diogu Jotovi, Portugalec jej hned posunul volnému Elliottovi, tomu ale střela absolutně nesedla a míč se jen dokutálel daleko vedle domácí branky.
50'
Úvod druhého dějství probíhá zatím velmi opatrně, hraje se takřka výhradně ve středu hřiště.
48'
Iwobi se neúspěšně snažil přenést hru na levou stranu, míč si zpracoval Trent Alexander-Arnold.
46'
Oba trenéři zatím nemají důvod ke změnám v sestavách, pokračuje se tak v těch zahajovacích.
46'
První poločas už se víceméně jen dohrál ve středu hřiště a končí 1:1, když současné skóre stanovili svými trefami oba praví obránci. Nejdříve se z volného kopu parádně trefil Trent Alexander-Arnold, v závěru poločasu pak dokázal srovnat stav Timothy Castagne.

Jinak jsme sledovali vyrovnaný souboj, kde Liverpool měl opticky možná mírnou převahu, současné skóre se ale dá označit za zasloužené.
45+5'
45+4'
Na střelecké pokusy je to 7:7, na bránu 3:2.
45+2'
Fulham právě vstřelil branku! Fulham zatlačil svého soupeře a vyrovnává! Nejdříve se domácí marně dožadovali penalty po sražení Rodriga Munize, ten vstal na nohy a dostal centr od Iwobiho, Munizovu hlavičku pak sice zablokoval Quansah, ovšem jen k TIMOTHYMU CASTAGNEMU, jenž ránou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
45+1'
Andreas Pereira zakončoval nad břevno. Zdálo se, že Alisson situaci ještě pojistil zásahem konečky prstů, k Brazilcově nevoli ale rozhodčí Pawson ukazuje na liverpoolskou branku, odkud se bude rozehrávat.
45+1'
Rozhodčí Pawson k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené.
45'
O chvíli později fauloval Gravenberch a Fulham bude zahrávat volný kop z blízkosti rohu pokutového území.
45'
Iwobi se po průniku do pokutového území svalil k zemi po střetu s van Dijkem, o penaltový prohřešek nizozemského stopera se ale nejednalo.
44'
Rodrigo Muniz byl ve středu hřiště faulován Endem při zpracování míče, domácí rychle uvedli balón zpět do hry.
42'
Palhinha se dostal pod tlak u postranní čáry, nakonec mohou vhazovat hosté.
40'
Palhinha ve středu hřiště obral o míč Enda a domácí mohli podniknout rychlý přechod do útoku, po pohledné souhře se v pokutovém území dostal do zakončení Muniz, ovšem měl to přes nohu a mířil jen do připraveného Alissona.
38'
Po centru z levé strany se dostal k zakončení Rodrigo Muniz, ten měl prostor si míč zpracovat na hruď, pak pálil vysoko nad branku.
37'
Dobrou minutu a půl se nehrálo kvůli ošetření Jarella Quansaha, ten by ale měl být schopen pokračovat ve hře.
35'
Nakrátko rozehranému rohu se Fulham ubránil a domácí už přenesli hru do středu hřiště.
34'
Liverpool je při chuti, Cody Gakpo si navedl míč do pokutového území a následnou ranou mířil pod břevno, Leno ji ale stačil vytáhnout nad branku!
32'
Liverpool právě vstřelil branku! Byl to skutečně TRENT ALEXANDER-ARNOLD a svoji parádní ránu nasměroval do horního rohu Lenovy branky!
31'
U míče jsou znovu Alexander-Arnold a Elliott, teď se dá očekávat střela prvního jmenovaného.
30'
Další nedovolený zákrok Palhinhy v blízkosti vlastního pokutového území, tentokrát fauloval Dioga Jotu, kromě dalšího nebezpečného volného kopu tu je i žlutá karta pro portugalského středopolaře.
28'
Harvey Elliott se pokusil o přízemní střelu, té však chyběla veškerá razance, navíc ji neprocedil domácí zdí.
26'
Po nedovoleném zákroku Joaa Palhinhy na Codyho Gakpa dostává Liverpool možnost volného kopu z nebezpečné palebné pozice.
24'
Centr Bobbyho Decordovy-Reida Alex Iwobi sklepl k Palhinhovi, jeho střela bez přípravy mířila přímo do středu branky, kde bez potíží zasáhl Alisson.
22'
Luis Díaz celkem jednoduše pronikl po pravém křídle a našel před brankou Codyho Gakpa, ten si ale pravou nohou při zakončení trefil svoji levou a nasměroval míč výrazně vedle domácí branky! To byla velmi slušná možnost na vedoucí branku.
20'
Nepřesný dlouhý nákop domácích před Antoneem Robinsonem zachytil Alisson, jenž včas vyběhl ke hranici svého pokutového území.
18'
Po odrazu míče do zámezí na liverpoolské polovině rozhodli sudí o autovém vhazování Liverpoolu, což rozčílilo Sašu Lukiće.
18'
Luis Díaz se u rohu pokutového území dostal k centru, ten však nasměroval mimo dosah spoluhráčů nabíhajících před branku.
16'
Cody Gakpo si od levé postranní čáry navedl míč ke středu hřiště, do dalekonosné rány se mu ale stačil vložit Timothy Castagne.
14'
Fulham zahrával standardní situaci od postranní čáry, Pereira kroutil svůj centr k přední tyči, tam se ale jeho spoluhráči do zakončení nedostali.
12'
Z rohového kopu domácí nezahrozili, Robinson pak nakopl míč daleko vedle hostující branky, bude to ale považováno za první střelecký pokus Fulhamu.
12'
Iwobi u postranní čáry využil zaváhání Robertsona, jenž nedosáhl na balón při přenesení hry, následný Iwobiho centr je sražen na rohový kop.
11'
Dlouhý nákop Gravenbercha za obranu Fulhamu doputoval až k brankáři Lenovi, ten se dostal k balónu před Codym Gakpem.
9'
Robertsonův rohový kop se neujal, od protější postranní čáry pak Trent Alexander-Arnold nakopl míč daleko za domácí branku.
8'
Dlouhý nákop Robertsona propadl mezi domácími stopery, ujal se jej Luis Díaz, jenž už se objevil před Lenem, když nesmírně riskantní, ale výborný zákrok předvedl Calvin Bassey a dokázal jej Díazovi ukopnout.
7'
I nadále jsou v držení míče hosté, už jej mají na kopačkách třiaosmdesát procent hracího času.
5'
Liverpool pozvolna rozehrává na vlastní polovině, do hostující souhry se zapojuje i brankář Alisson.
3'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Trent Alexander-Arnold, před brankou se k hlavičce dostal Luis Díaz, ovšem jemnou tečí nasměroval míč jen těsně za vzdálenější tyč domácí branky!
3'
Luis Díaz posunul míč do pokutového území Diogu Jotovi, ten vybojoval premiérový rohový kop pro Liverpool.
1'
Úvodního výkopu se ujal Liverpool a je rozehráno! Oba celky hrají v tradičních barvách.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Craigem Pawsonem přivedla fotbalisty na trávník, start zápasu se pomalu blíží.

Fulham FC: Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha, Lukić – Decordova-Reid (C), A. Pereira, Iwobi – Muniz.
Náhradníci: Broja, Jiménez, Cairney, Reed, Ream, Tete, A. Traoré, H. Wilson.
Trenér: Marco Silva

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk (C), Robertson – Elliott, Endó, Gravenberch – Gakpo, Jota, Díaz.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Konaté, Jones, Saláh, Mac Allister, Núñez, Szoboszlai, Tsimikas.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Pawson – Perry, Smith.
Liverpool FC

Fotbalisté Liverpoolu vstupují do utkání z třetí pozice v tabulce, což je však vzhledem k okolnostem posledních měsíců rozhodně neúspěch. Liverpool je už nějakou dobu v boji o titul s Arsenalem a Manchesterem City, ovšem z posledních dvou kol vybojoval jediný bod, když po remíze 2:2 na Old Trafford proti svým hlavním rivalům Manchesteru United doma senzačně prohrál 0:1 s Crystal Palace.

Ta prohra s Orly navazovala na ještě senzačnější prohru 0:3 s Atalantou Bergamo ve čtvrtfinále Evropské ligy, ve čtvrtek se pak Liverpoolu sice povedlo na italské půdě zvítězit 1:0, ovšem k postupu to mělo daleko, Liverpool tak byl vyřazen a hraje tak už jen v Premier League.

Zdravotní situace v týmu Liverpoolu není ani zdaleka tak dobrá. Dlouhodobě jsou mimo hru Joel Matip, Thiago Alcantara a Ben Doak, Conor Bradley po zranění kotníku z minulého týdne navíc bude chybět několik týdnů.
Fulham FC

Fotbalisté Fulhamu hrají po většinu sezóny v klidném středu tabulky. Do dnešního utkání vstupují z dvanácté pozice, když v dosavadních 33 kolech získali 42 bodů za bilanci 12-6-15. Naposledy se jim povedlo nečekaně zvítězit 2:0 na trávníku West Hamu.

Na domácím stadiónu se Fulhamu zatím velmi daří, z šestnácti zápasů tu uhrál 28 bodů (9-1-6), což je sedmá nejlepší bilance ze všech celků Premier League.

Trenér Marco Silva disponuje naprosto kompletním kádrem.
Hezký podvečer při sledování přenosu závěrečného utkání dnešního programu 34. kola Premier League, v němž Fulham vyzve Liverpool. Tomu se během posledních deseti dnů takřka zhroutila sezóna, neboť Reds senzačně vypadli ve čtvrtfinále Evropské ligy s Atalantou, k tomu před týdnem selhali i v domácím ligovém zápase s Crystal Palace a přišli o výbornou pozici do závěru Premier League.

Oba celky se letos utkají už počtvrté. V prosincovém naprosto strhujícím ligovém souboji Liverpool na domácím stadiónu prohrával ještě v 87. minutě 2:3, ovšem trefami Enda a Alexandera-Arnolda během dvou minut dokázal zápas otočit ve svůj prospěch.

Velké drama se odehrálo i v semifinále ligového poháru, kdy Liverpool rovněž musel doma otáčet, nakonec vyhrál 2:1 a na Craven Cottage pak uhrál postupovou remízu 1:1. Ve finálovém zápase pak v závěru prodloužení udolal Chelsea a mohl se radovat ze zisku první trofeje v rámci této sezóny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.