Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Crystal Palace - 27. dubna 2024   16:00

Fulham
52' Muniz (Castagne)
1:1
(0:0)
Crystal Palace
87' Schlupp  (Wharton)
Fulham
Leno – Castagne, Diop, Bassey, A. Robinson – Palhinha (69. Lukić), Reed (C) (85. Cairney) – Iwobi, A. Pereira (85. H. Wilson), Decordova-Reid (69. Willian) – Muniz (85. Broja).
Rodák – Tete, A. Traoré, Ream.
Attwell – Mainwaring, Penny
Craven Cottage, Londýn
Henderson – Clyne, J. Andersen (C), C. Richards – Muñoz, Wharton, Hughes, Mitchell (85. Ahamada) – Ayew (76. Schlupp), Olise – Mateta (69. Édouard).
Matthews – Ward, Tomkins, Riedewald, Rak-Sakyi, Ozoh.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:10. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:15.
Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou.
Zápas 35. kola anglické Premier League mezi Fulhamem a Crystal Palace končí za remízového výsledku 1:1.
Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si tak vypracovali dvě šance, ale Olise s Richardsem neuspěli. Ke konci prvního poločasu poté párkrát zahrozil i Fulham, ale zakončení Munize ani hlavička Diopa změnu skóre nepřinesla.
Do druhé půle vstoupili lépe svěřenci kouče Marca Silvy, kteří se také dostali do vedení, a to v 52. minutě, když po centru Castagneho zblízka doklepl míč do odkryté branky Rodrigo Muniz – 1:0. Asi o deset minut později mohl zvýšit Bobby Decordova-Reid, ale po brilantním pasu Pereiry zamířil jen do boční sítě. Od 70. minuty pak byli lepší Orli, Édouardovo zakončení však ještě gólem neskončilo. Na vyrovnání tak čekali diváci na Craven Cottage do 87. minuty, kdy z dálky napřáhl střídající Jeffrey Schlupp a svou dělovkou nedal šanci brankáři Lenovi – 1:1. V závěru měly ještě oba celky šance na rozhodnutí duelu, ale další gól už nepadl a Fulham se tak rozešel s Crystal Palace remízou 1:1.
90+7'
90+7'
Antonee Robinson si zpracoval dalekonosný nákop od obrany Crystal Palace, zápas pomalu směřuje k remíze.
90+7'
Naouirou Ahamada neprošel středem hřiště, zaútočit může zase domácí celek.
90+6'
Přihrávce Oliseho na Schluppa dobře zabránil stoper Bassey, nakonec je stejně pískán ofsajd.
90+5'
Domácí Harry Wilson si teď obešel několik hráčů, ale poté míč až k brance Palace nedostal.
90+4'
Domácí stoper Bassey sice při rozehrávce trefil napadajícího Édouarda, naštěstí pro Fulham se ale balon odrazil nad branku.
90+4'
Po odvráceném centru ze standardky se snažil o centr ještě Hughes, ale neuspěl.
90+3'
Na začátku třetí nastavené minuty hraje s balonem domácí celek, avšak ne na dlouho, neboť si nedovoleně pomáhá Armando Broja.
90+2'
Po ubráněném rohovém kopu se k míči dostal znovu Wilian, ale jeho přihrávku zblokoval vracející se Schlupp.
90+2'
Willianův centr byl zblokován, domácí mají další rohový kop.
90+1'
Hned zkraje nastaveného času vidí žlutý kartonek hostující kapitán Joachim Andersen, Fulham má k dispozici standardku o postranní lajny.
90'
Willian rozehrál velmi nepřesně a málem postupoval sám na branku Olise, ale svým prvním dotykem si míč nezpracoval dobře.
89'
A hosté stále nemají dost, dnes očividně chtějí odjet se třemi body za výhru.
88'
Svého spoluhráče Schluppa se teď snažil napodobit Michael Olise, ale branku přestřelil.
87'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
V 87. minutě máme na Craven Cottage vyrovnáno! Po autovém vhazování se míč přes Whartona dostal ke střídajícímu JEFFREYMU SCHLUPPOVI, který svou dalekonosnou dělovkou div že neprotrhl síť – 1:1. Opravdu nádherný gól Palace. Asistence: Adam Wharton.
87'
Dlouhý nákop brankáře Hendersona tečoval do autu jeden z domácích fotbalistů.
86'
Crystal Palace rozehrává od vlastní branky, Fulham zatím drží jednobrankový náskok.
85'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Tyrick Mitchell, přichází Naouirou Ahamada.
85'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Rodrigo Muniz, přichází Armando Broja,
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Harry Wilson.
84'
Faulovaný Diop ještě musí být ošetřen, až poté bude hra pokračovat.
83'
V 83. minutě také registrujeme první žlutou kartu utkání, kterou vidí za ostrý faul hostující záložník Will Hughes.
83'
Whartonův nákop prodloužil za sebe Édouard, avšak Schlupp poté nepřihrál přesně.
82'
Obrana Fulhamu zatím působí ve druhé půli velmi dobře, zastavila totiž další snahu Palace a následně se navíc nechal faulovat Pereira.
81'
Naopak hostům už se čas docela krátí, ale stále ještě nic není rozhodnuto.
80'
Důrazný odkop stopera Diopa zamířil daleko na útočnou polovinu, kde navíc domácí získali autové vhazování.
80'
Hezký centr od faulovaného Oliseho směřoval na Richardse, který si však balon nedokázal zpracovat.
79'
Crystal Palace bude rozehrávat hodně zajímavou standardku, a to po faulu Lucie na Oliseho.
78'
Willian si vyměnil balon s Munizem, který se mu poté pokusil míč vrátit, jenže dobře zasáhl obránce Richards.
77'
Nádherná pobídka Lucie vybídla k dlouhému sprintu Iwobiho, který poté zpracoval míč pro Reeda, ten však vypálil jen nad branku Hendersona.
76'
ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Jeff Schlupp.
76'
Robinsonova přihrávka na Williana nebyla přesná, hosté budou střídat a poté vhazovat.
75'
S opakovaným rohovým kopem si poradil brankář Henderson, následné zakončení Munize směřovalo nad branku.
74'
Po exekuci rohu si málem srazil míč do vlastní sítě Jordan Ayew, naštěstí pro něj tečoval míč jen těsně vedle bližší tyče.
74'
Před Willianem dobře odehrál míč do zámezí Clyne, Fulham bude zahrávat rohový kop.
73'
Chvíli nato se francouzský křídelník Michael Olise dostal k další střele z podobného prostoru, ale tentokrát dobře zasáhl německý gólman Leno.
72'
Odsonne Édouard předvedl dobrou práci a poté vybídl ke střele Oliseho, jenže jeho pokus byl zblokován.
72'
Nathaniel Clyne včas zasáhl před Munizem, hrát mohou znovu hostující fotbalisté.
71'
Z následného rohového kopu končí balon také v náručí brankáře Fulhamu.
70'
Michael Olise přihrál střídajícímu Odsonne Édouardovi, který se otočil a vypálil, jeho ránu ale zvládl vyrazit brankář Leno!
69'
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Édouard.
69'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Willian,
ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Saša Lukić.
68'
Antonee Robinson odvrátil centr na Oliseho, Crystal Palace se stále marně snaží o vyrovnání.
67'
Crystal Palace zahrávalo rohový kop, centr ale dokázal vyboxovat mimo šestnáctku brankář Leno.
66'
Rodrigo Muniz ztratil míč proti Whartonovi, který dle tušení brazilského útočníka zahrál rukou, sudí Attwell ale nechává hru plynout.
65'
Oliseho centr prodloužila obrana Fulhamu do zámezí, takže vhazovat bude krajní bek Mitchell.
64'
Před brankou Fulhamu se snažil zase zakončovat Jean-Philippe Mateta, ale jeho pokus patou zablokoval stoper Bassey.
64'
Rychlý brejk na druhou stranu zakončil Andreas Pereira precizní přihrávku na nabíhajícího Decordovu-Reida, který však z úhlu trefil jen boční síť Hendersonovy branky.
63'
Antonee Robinson si teď připsal dobrý obranný zákrok a Fulham může do útoku.
63'
Hostující Will Hughes teď poslal jen pozdrav brankáři Lenovi, který míč schovává v rukavicích.
62'
Po rohu ale uklidňuje celou situaci brankář Bernd Leno.
61'
Stoper Fulhamu Bassey se sebe pustil přihrávku, čehož využil hostující Ayew a snažil se o centr, který však byl ztečován na další roh.
60'
Rohový kop rozehráli hosté nakrátko, což však nebyla nejúspěšnější varianta. Orli pokračují vhazováním.
59'
Hughesova střela byla zblokována obranou Cottagers na rohový kop.
59'
Oliseho centr sklepl pod sebe Daniel Muñoz, ale poté už odklidil míč do bezpečí kapitán Fulhamu Reed.
58'
A registrujeme další faul, tentokrát v podání Joãa Palhinhy, který si nedovoleně poradil s Ayewem.
56'
Andreas Pereira rozehrál standardní situaci centrem na nabíhajícího Iwobiho, který si však pomohl útočným faulem proti Muñozovi.
55'
Zatím jediný střelec utkání Rodrigo Muniz teď v nefotbalové pozici, neboť byl atakován proti pravidlům.
54'
Crystal Palace se snažilo o rychlou odpověď, ale neuspělo.
52'
Fulham právě vstřelil branku!
Domácí jdou v 52. minutě do vedení! Andreas Pereira hezkou průnikovou přihrávkou vybídl k centru Timothyho Castagneho, jeho pobídka skončila přesně na hlavě RODRIGA MUNIZE, který zblízka doklepl míč do sítě – 1:0. Asistence: Timothy Castagne.
52'
A faulovaný Pereira standardku i rozehrál, ale Fulham nezakončil.
51'
Dalším faulem se provinil kapitán Andersen, který si nedovoleně pomohl proti Pereirovi.
51'
Hostující stoper Clyne poslal na trávník Munize, sudí Attwell samozřejmě piská.
50'
Antonee Robinson se úplně nepohodl s Pereirou a ztratil balon, Fulham však rychle získal míč nazpět.
49'
Po Matetově přihrávce centroval Mitchell na hlavu krajního obránce Muñoze, od kterého se však hrací předmět odrazil do zámezí.
49'
Následnou standardku rozehrál Andreas Pereira, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
48'
Iwobi se velmi pohledné vymotal ze situace s Muñozem a poté se nechal faulovat.
47'
Směrem na druhou branku byl faulován Ayew Castagnem, sudí Attwell píská belgickému reprezentantovi faul.
46'
Iwobi přihrál na centr Robinsonovi, kterému však dotyk s míčem vůbec nesedl a jen přihrál balon brankáři Hendersonovi.
46'
Druhý poločas zahájili svým výkopem hostující fotbalisté.
46'
Po první půli je stav zápasu mezi Fulhamem a Crystal Palace nerozhodný 0:0.
Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si také vypracovali hned první šanci zápasu, kterou však neproměnil Michael Olise. V 15. minutě poté po centru francouzského křídelníka zakončil stoper Richards, ale jen nad branku gólmana Lena. Ke konci prvního poločasu se občas dostávali do šancí i domácí, ale Muniz na druhého gólmana Hendersona nevyzrál a Diop po rohu hlavičkoval nad.
45+2'
45+2'
Druhou nastavenou minutu se hrálo hlavně na polovině domácích, teď už ale má míč v rukou hostující brankář Henderson a nebude nikam pospíchat.
45+1'
Obrana Orlů si však poradila a centr od rohového praporku bez problémů odvrátila.
45'
Andersen s Matetou míč neudřeli, naopak dopředu zamířili zase domácí.
45'
Daniel Muñoz si míč zpracoval rukou, hraje znovu Fulham.
44'
Crystal Palace rozehrává od vlastního brankáře, pomalu se blíží poločasová přestávka.
43'
Po rohovém kopu se procpal k hlavičce stoper Issa Diop, ale zamířil jen nad branku.
42'
K nepříjemnému skákavému centru se protlačil Rodrigo Muniz a zblízka ohrozil branku Hendersona, který však vyrazil balon na roh.
42'
Cottagers tentokrát vybojovali v blízkosti rohového praporku autové vhazování.
41'
Centr z levé strany si zpracoval Rodrigo Muniz, jenže poté už se ke střele nedostal a naopak fauloval Richardse.
40'
Rodrigo Muniz v obložení tří hráčů míč neudržel, avšak ani Palace se daleko s balonem nedostalo.
39'
Velmi pohlednou akci teď předvedli i domácí, Bobby Decordova-Reid nahrál Pereirovi, který mu míč hezkou patičkou vrátil, následný centr jamajského křídelníka Fulhamu ale už byl zablokován.
38'
Akci Iwobiho zastavuje píšťalka hlavního sudího, které neušel dotyk míče s rukou nigerijského křídelníka.
37'
Hosté teď podnikli hodně nebezpečnou akci, na jejímž konci přihrával Ayew na nabíhajícího Matetu, kterému však krok k míči chyběl.
36'
Tyrick Mitchell se teď velmi obratně zbavil dvou hráčů Fulhamu, Palace může pokračovat v útočné akci.
34'
Mitchellův centr z levé strany skončil u Robinsona, který přiklepl balon brankáři Fulhamu.
33'
Domácí útočník Muniz byl faulován Hughesem, domácí rychle rozehráli, ale branku soupeře neohrozili.
32'
Brankář Bernd Leno prozatím pokračuje, rozehrává tak obrana Fulhamu.
30'
Po svém zákroku si ale brankář Leno sedl na trávník a není vůbec jisté, zdali bude moci pokračovat. V současné době jsou k německému brankáři přivoláni zdravotníci.
29'
Po Hughesově přihrávce vyslal přízemní ránu Michael Olise, ale brankář Leno bez problémů zasáhl.
28'
Oliseho pas zblokoval vracející se Robinson, uvidíme další rohový kop Palace.
27'
Obrana Fulhamu teď zafungovala dobře, nejprve odvrátila centr Muñoze a poté ubránila útočníka Matetu.
26'
Adam Wharton dostal přihrávku od Oliseho, posunul si balon a vystřelil, k jeho smůle ale branku Cottagers o trochu přestřelil.
25'
Oliseho centr mířil na stopera Andersena, ale domácí Palhinha jej ubránil. Následně vypálil ze střední vzdálenosti Clyne, ale branku Fulhamu o hodně minul.
24'
Průnik Adama Whartona zastavuje faulem João Palhinha, Crystal Palace má k dispozici standardku.
24'
Pereirova přihrávka nebyla přesná, čehož využil k zisku míče hostující Jordan Ayew.
23'
Basseyho nákop nestihl na hrací ploše Antonee Robinson, rozehrávat bude brankář Orlů.
22'
Hostující kapitán Andersen si pomohl proti Munizovi faulem, což neušlo oku sudího Attwella.
21'
Timothy Castagne si vyměnil balon s Decordovou-Reidem a poté nacentroval, avšak pouze do rukavic brankáře Hendersona.
21'
Hosté však nedokázali s balonem nic vymyslet, následně je navíc odpískán faul Andersenovi.
20'
Nepřesnost v rozehrávce Fulhamu, Palace získává zadarmo balon na útočné polovině.
19'
Nákop Jordana Ayewa na nabíhajícího Muñoze byl příliš dlouhý a končí až za brankovou čarou.
18'
Akci Fulhamu zastavuje zdvižený praporek, který signalizuje ofsajd domácího Castagneho.
17'
Issa Diop nechal balon doputovat do zámezí, odkopávat bude gólman Leno.
16'
V průběhu šestnácté minuty rozehrává na vlastní polovině Crystal Palace, a bude pokračovat i po faulu Palhinhy.
15'
Na Oliseho velmi pěkný centr si naběhl Chris Richards, ale zblízka poslal balon jen těsně nad horní tyč!
15'
U postranní čáry byl nedovoleně zastaven Castagnem Mitchell, Orli budou zahrávat standardku.
14'
Muñozův lehký centr se snažil usměrnit na branku Fulhamu Mateta, ale zblízka branku Lena neohrozil. Obrana domácích však působí vcelku laxně v úvodních minutách.
13'
Bobby Decordova-Reid míč na hrací ploše neudržel, vhazovat bude krajní bek Palace Tyrick Mitchell.
12'
Mateta míč v souboji s Basseym neudržel, Fulham se pokusil o rychlý útok, ale úplně neuspěl.
11'
A pokutový kop se opravdu zahrávat nebude, což potvrdilo i video.
10'
Po hezké akci hostů přihrával Mateta pod sebe na Muñoze, který poté postupoval sám a po kontaktu s Robinsonem upadl, sudí Attwell ale zatím penaltu nepíská.
9'
A další nedovolený zákrok od domácích, tentokrát je pískáno Iwobimu.
9'
Bobby Decordova-Reid si tentokrát už ale faulem pomohl, a to proti Hughesovi.
8'
Jean-Philippe Mateta sice neustál souboj s obráncem, ale o faul se určitě nejednalo.
7'
Vstup do duelu vyšel určitě lépe hostům, naopak domácí se pořádně nedostali na útočnou polovinu.
6'
První velká šance utkání! Mitchell rozehrál aut, míč se poté přes Whartona dostal ke kopačkám Oliseho, který využil volného prostoru a postupoval směrem k brance, na hraně šestnáctky se pak odhodlal ke střele, ale bližší tyč těsně minul!
5'
Centr od rohového praporku odvrátil Robinson jen k Hughesovi, jehož střela z voleje ale brankáře Lena nezaměstnala.
4'
Daniel Muñoz si dobře obhodil Robinsona, následně se snažil obejít Diopa Olise, což se sice úplně nepovedlo, ale Palace bude zahrávat další roh.
3'
Dále už ale Orli nezahrozili, naopak proti Pereirovi si pomohl faulem Adam Wharton.
3'
Tentokrát už centr letěl přímo do šestnáctky, balon však propadl až k Hughesovi, jehož následný centr byl také zablokován.
2'
Hosté rozehráli nakrátko, následně se snažil centrovat Ayew, ale jeho pokus byl Iwobim zblokován na další roh.
2'
A hned ve druhé minutě uvidíme první rohový kop zápasu, který bude zahrávat Crystal Palace.
1'
Brankář Fulhamu Leno musel hned do akce, když včas odkopl míč před napadajícím Matetou.
1'
Hlavní rozhodčí Stuart Attwell poprvé písknul do píšťalky, úvodní poločas rozehráli hráči Fulhamu.
1'
V Londýně už je všechno připraveno, utkání do pár minut začne.

Fulham FC: Leno – Castagne, Diop, Bassey, A. Robinson – Palhinha, Reed (C) – Iwobi, A. Pereira, Decordova-Reid – Muniz.
Náhradníci: Rodák – Tete, H. Wilson, Broja, Cairney, A. Traoré, Ream, Willian, Lukić.
Trenér: Marco Silva

Crystal Palace FC: Henderson – Clyne, J. Andersen (C), C. Richards – Muñoz, Wharton, Hughes, Mitchell – Ayew, Olise – Mateta.
Náhradníci: Matthews – Ward, Tomkins, Schlupp, Édouard, Ahamada, Riedewald, Rak-Sakyi, Ozoh.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Attwell – Mainwaring, Penny.
Tento tým z jihovýchodního Londýna se nachází po čtyřiatřiceti odehraných zápasech na 14. místě tabulky se ziskem 39 bodů. Orli ztrácí tři body na svého dnešního soupeře Fulham, naopak na patnáctý Brentford stále drží čtyřbodový náskok. Svěřenci kouče Glasnera mají dobrou formu hlavně v poslední době, neboť poslední tři utkání skončily výhrou právě tohoto celku z Londýna. Na Crystal Palace si nepřišel Liverpool, West Ham ani Newcastle.
V posledním zápase narazili Orlové na ambiciózní Newcastle, který se však i nadále potýká s rozsáhlou marodkou. První poločas branku v Selhurst Parku nepřinesl, ale chvíli po návratu ze šaten se prosadil domácí útočník Jean-Philippe Mateta, který tak otevřel skóre. Newcastle se na vyrovnání nezmohl, naopak přidal v 88. minutě gólovou pojistku znovu Mateta a Crystal Palace tak nakonec vyhrálo 2:0.
Fulham
Tento celek z Londýna se nachází po čtyřiatřiceti kolech Premier League na 13. příčce tabulky se ziskem dvaačtyřiceti bodů. Svěřenci kouče Marca Silvy ale stále drží šanci na posun v tabulce, neboť na desátý Bournemouth ztrácí pouhé tři body. Naopak zdola musí Fulham hlídat svého dnešního soupeře Crystal Palace, na který vlastní „The Cottagers“ tříbodový náskok.
V posledním kole přivítal Fulham na své půdě Liverpool, který se stále drží v boji o titul. A favorit zápasu se také prosadil jako první, a to ve 32. minutě, když otevřel skóre krajní obránce Trent Alexander-Arnold. Za domácí dokázal ještě v první půli srovnat Timothy Castagne, takže o poločasové přestávce byl stav duelu 1:1. Liverpoolu však vyšel vstup do druhého poločasu, nejprve vrátil vedení na stranu hostů Gravenberch a výhru svěřenců loučícího se trenéra Kloppa pečetil v 72. minutě Diogo Jota. Fulham tak v posledním utkání nestačil na Liverpool poměrem 1:3.
Příjemné sobotní odpoledne z Londýna. V rámci 35. kola anglické Premier League se na stadionu domácího Fulhamu ukáže výběr Crystal Palace, který v poslední době nabral formu a pomalu se vzdaluje sestupovým příčkám. Utkání začíná v 16 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.