Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : West Ham - 21. dubna 2024   16:00

Crystal Palace
7' Olise (J. Andersen) • 16' Eze  • 20' Palmieri(vl.)  • 31' Mateta (Olise) • 64' Mateta (Eze)
5:2
(4:1)
West Ham
40' Antonio  (Souček) • 89' Henderson (vl.)
Henderson – Clyne, J. Andersen (C), C. Richards – Muñoz, Wharton (61. Ahamada), Hughes (81. Riedewald), Mitchell – Olise (68. Ayew), Eze (81. Schlupp) – Mateta (68. Édouard).
Matthews – Ward, Holding, Tomkins.
G. Scott – J. Mainwaring, S. Lewis
Selhurst Park, Londýn
25 145 diváků
West Ham
Fabiański – Coufal, Zouma (C), Ogbonna (46. Cresswell), Palmieri – Souček (46. Be. Johnson), E. Álvarez (75. K. Phillips) – Kudus (85. Cornet), Ward-Prowse, Paquetá – Antonio (75. Ings).
Aréola – Casey, Orford, Mubama.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 9:9.
Druhé dějství už nebylo na góly tak bohaté, domácí prakticky bránili svůj náskok, dvakrát se jim podařilo skórovat, ač tedy ve druhém případě do nesprávné brány. Tyto trefy však konečný stav pouze kosmeticky upravily, žádné drama se nekonalo a Crystal Palace se raduje ze zasloužené výhry.
90+7'
90+5'
Špatnou kombinací přišli fotbalisté Crystal Palace o balón, příliš mrzet je to ale už nemusí.
90+3'
Po faulu u středového kruhu bude rozehrávat domácí tým, který nikam nespěchá. Opravdu nevím, co arbitra vedlo k tomu, že nastavuje tolik minut.
89'
West Ham právě vstřelil branku!
Tak tohle byl hodně kuriózní gól. Tyrick Mitchell obloučkem poslal malou domů svému brankáři, DEAN HENDERSON si chtěl míč zpracovat, avšak neposedný balón mu přeskočil pravou kopačku a doputoval až do sítě. Domácí třicítka toho dnes mnoho řešit nemusela, ovšem něčím se do tohoto utkání přeci jen zapíše, takováto školácká chyba není k vidění každý zápas.
88'
Dean Henderson si ještě zahraje, po malé domů si míč zpracoval a poté rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
85'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Mohammed Kudus, přichází Maxwel Cornet.
83'
Tyrick Mitchell střílel levačkou z voleje, ovšem míč proletěl nad břevnem hostující svatyně.
81'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Jeff Schlupp,
ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Jaïro Riedewald.
80'
Teď se po dlouhé době diváci dočkali šance, Eberechi Eze však pálil pravačkou ze svého pohledu vedle pravé tyče. Dobrá možnost, jež zůstává nevyužita.
79'
Na hřišti se prakticky nic neděje, u míče převážně hráči domácího celku, kteří jakoby už ani nechtěli útočit.
75'
ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Danny Ings,
ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Kalvin Phillips.
72'
Odsonne Édouard dobře přihrával po zemi před bránu, kde si ale jeho spoluhráč Jordan Ayew nedokázal míč zpracovat.
70'
Nakopnutý míč končí u brankáře West Hamu, který místo rozehrávky na krátko odkopává balón jak nejdál to jde.
68'
ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Jordan Ayew,
ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Odsonne Édouard.
66'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Naouirou Ahamada). Kartu vidí za nešetrný skluz.
64'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Máme tu pátou branku v síti West Hamu. Velkou práci odvedl Eberechi Eze, který podržel míč a pak jej prostrčil mezi nohama protihráče, následně si balón zpracoval JEAN-PHILIPPE MATETA, nic příliš nevymýšlel a adresoval ho po zemi na bližší stranu, kam Łukasz Fabiański nemohl dosáhnout.
64'
Špatnou kombinací přišli hosté o míč v útoku a musí se hodně rychle vracet.
62'
Zranění tedy bylo vážnějšího charakteru a domácí tak krátce po hodině hry poprvé střídají.
61'
ze hřiště odchází Adam Wharton, přichází Naouirou Ahamada.
59'
Nyní už se píská, na trávník zůstává ležet jeden z domácích fotbalistů.
58'
Hosté se faulu před pokutovým územím Crystal Palace nedovolali, hra pokračuje.
55'
Domácí nadále drží balón na kopačkách a nikam se příliš neženou.
53'
Stejný hráč se dostal do souboje o míč s protihráčem, jímž byl Nathaniel Clyne, hosté budou vhazovat.
51'
Na trávníku zůstává ležet Lucas Paquetá, jenž utrpěl nějaký šrám.
49'
Eberechi Eze spálil jasnou šanci, když si zpracoval přihrávku ve velkém vápně, pak si potáhl míč na penaltový puntík, odkud střílel po zemi do bližšího dolního rohu brány, avšak Łukasz Fabiański fantastickým zákrokem míč vyrazil mimo svou bránu.
48'
Jean-Philippe Mateta mohl střílet sám, místo toho volil ještě křižnou přihrávku, která však postrádala větší přesnost.
46'
ze hřiště odchází Angelo Ogbonna, přichází Aaron Cresswell.
46'
ze hřiště odchází Tomáš Souček, přichází Ben Johnson.
46'
Hodně dlouhý první poločas končí a končí hokejovým skóre 4:1. Domácí do něj vstoupili parádně a během prvních dvaceti minut skórovali třikrát, své vedení krátce po půl hodině hry ještě navýšili. Hosté to však nevzdávají, také oni se stačili prosadit a aspoň trochu zmenšili svou ztrátu. Podaří se jim duel zdramatizovat více?
45+8'
45+8'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Tyrick Mitchell).

Žlutá karta pro tým West Ham United (Tomáš Souček).

Oba dostávají žluté tresty za nesportovní chování.
45+7'
Teď si ale počínali nedovoleně a balón musí odevzdat protivníkovi.
45+7'
Domácí drží v závěru prvního dějství balón na útočné polovině, daleko od své brány.
45+4'
Lucas Paquetá nedokázal udržet míč na útočné polovině, domácí budou vhazovat.
45+2'
Málem šli domácí zpět do čtyřgólového vedení, Joachim Andersen z bezprostřední blízkosti usměrnil míč hlavou pouze nad břevno.
45+2'
Nebezpečný centr před bránu West Hamu byl odvrácen a následuje roh.
45'
Nechybělo mnoho a bylo to už jen o dva góly. Jeden z hostujících fotbalistů si zpracoval míč před malým vápnem a střílel po zemi, avšak Dean Henderson v tomto případě stačil zasáhnout. Je ale pravda, že v tomto případě by nejspíš gól nebyl pro ofsajd uznán.
42'
Gól platí a může se pokračovat dál.
41'
Hlavní arbitr ještě řeší, zda gól nebylo dosaženo po ofsajdu, ale aspoň dle mého bylo vše v pořádku.
40'
Po rozehrávce standardky přišel křižný centr na levou stranu, odkud míč hlavou odehrál před bránu Souček, míč stihl tečovat MICHAIL ANTONIO, jenž trefil vyběhnutého brankáře, jenž stačil balón jen tečovat do své brány. Nechybělo moc a gólu by zabránil, leč nestalo se.
39'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Will Hughes). Kartu vidí za faul na českého fotbalistu Součka.
37'
Daniel Muñoz neprošel kolem bránícího protihráče ve velkém vápně, šance tedy v tomto případě k vidění nebyla.
35'
Nebezpečný centr doputoval před bránu Crystal Palace, v malém vápně tečoval balón Michail Antonio, ovšem příliš vysoko nad.
34'
Nathaniel Clyne se dopustil faulu na levém křídle, po kterém hosté rozehrají standardku a mohou tak poprvé zkusit ohrozit domácího brankáře.
31'
Vše začalo ztrátou míče ve středovém kruhu, Eberechi Eze posunul míč před sebe, Olise se dobře vyhnul ofsajdu a z levé strany jej přihrál na střed vápna, kde balón tečoval za bezmocného brankáře JEAN-PHILIPPE MATETA. Zdálo se, že střílející hráč stál v ofsajdu, ale gól platí.
30'
Michael Olise zkoušel štěstí z hodně velké dálky, levačkou ale pálil příliš mimo.
30'
Jean-Philippe Mateta přihrával podél vápna z pravé strany, nikdo z hráčů West Hamu se neměl k tomu, aby míč odehrál do bezpečí, z čehož pramenila možnost soupeře, která ovšem v tomto případě zůstala nevyužita.
27'
Žlutá karta pro tým West Ham United (Michail Antonio).
27'
Eberechi Eze střílel levačkou z dobré pozice na levé straně, bránu protivníka však vysoko přestřelil.
26'
Michael Olise to dobře zkusil levačkou z dálky, mířil ale jen do připravených rukavic brankáře hostů.
25'
Michael Olise byl faulován před velkým vápnem, jeho tým tak může opět zahrozit.
24'
Eberechi Eze střílel z dálky po zemi mimo tři tyče. Domácí se snaží střílet, z čehož pak pramení góly.
23'
Hosté se s míčem příliš daleko nedostali a už útočí opět Crystal Palace.
20'
Obrana Wes Hamu hoří jako papír, vše korunuje vlastní gól, který si dává EMERSON PALMIERI. Vlastenec pramenil z toho, že si hostující obránce vůbec nerozuměl s brankářem, který spoléhal na to, že spoluhráč odehraje centrovaný míč do bezpečí, výše uvedený fotbalista však balón tečoval pouze do vlastní sítě.
18'
Míč putuje k domácímu gólmanovi, který je jistě rád, že si aspoň takto může zahrát, jinak se ve své bráně zatím hodně nudí.
16'
A je to o dva góly. Jean-Philippe Mateta svoji příležitost nevyužil, když jeho přízemní pokus brankář hostů vyrazil pravou nohou, ovšem k dorážce se dostal EBERECHI EZE, jenž střihl parádní nůžky, po kterých míč div neprotrhl síť.
14'
Domácí drží míč dál převážně ve své moci, hosté působí velice ospalým dojmem.
11'
Eberechi Eze dokázal udržet míč a vystřelit směrem ke vzdálenější tyči, kterou však o dobré dva metry minul.
9'
Pro domácí mohlo být ještě veseleji, Tyrick Mitchell si zpracoval přihrávku v pokutovém území, udělal protihráči kličku a poté tvrdě pálil, ovšem vysoko nad.
7'
Domácí dlouho obléhali velké vápna, už se zdálo, že se hostům podaří odehrát míč do bezpečí, to se ale nestalo, namísto toho přišel centr z levé strany, na který si vyskočil MICHAEL OLISE a hlavou odehrál míč za vyběhnutého Łukasze Fabiańskiho.
3'
Lucas Paquetá zůstal ležet na trávníku, ale protože se nepřerušilo a u míče byli jeho spoluhráči, zvedl se a pokračuje dál.
1'

Crystal Palace FC: Henderson – Clyne, J. Andersen (C), C. Richards – Muñoz, Wharton, Hughes, Mitchell – Olise, Eze – Mateta.
Náhradníci: Matthews – Ward, Holding, Tomkins, Schlupp, Riedewald, Ahamada, Ayew, Édouard.
Trenér: O. Glasner.

West Ham United: Fabiański – Coufal, Zouma (C), Ogbonna, Palmieri – Souček, E. Álvarez – Kudus, Ward-Prowse, Paquetá – Antonio.
Náhradníci: Aréola – Be. Johnson, Cresswell, Casey, K. Phillips, Orford, Cornet, Ings, Mubama.
Trenér: D. Moyes.

Rozhodčí: G. Scott – J. Mainwaring, S. Lewis.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti soubojů na trávníku Crystal Palace se z dvakrát radoval z vítězství domácí tým, dvakrát ten hostující a jednou skončil mač nerozhodně.
West Ham United

Hosté jsou ve zcela jiných vodách, na osmém místě ztrácí dva body na šestý Newcastle. Mimo svůj trávník odehráli šestnáct utkání a přivezli si třiadvacet bodů za sedm vítězství a dva nerozhodné výsledky, k tomu přidali šestadvacet vstřelených a o sedm více inkasovaných gólů. Dva z posledních tří venkovních mačů vyhráli.
Nejlepším snajprem týmu je díky patnácti gólům Angličan Jarrod Bowen.

Domácí tým je stále v ohrožení sestupu, na patnácté pozici má náskok osmi bodů před sestupovými místy, ovšem na rozdíl od soupeřů má odehráno o dva zápasy méně. Na svém hřišti si z patnácti duelů odnesl šestnáct bodů díky čtyřem výhrám a stejnému počtu remíz, vstřelil jednadvacet branek a o tři více inkasoval. Naposledy před svými fanoušky nestačil na favorita z Manchesteru City, jemuž podlehl hokejově 2:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.