Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Brighton - 13. dubna 2024   16:00

Burnley
74' Brownhill
1:1
(0:0)
Brighton
79' Murić (vl.)
Burnley
Murić – Vitinho (46. Taylor), Ekdal (67. Brownhill), Estève, Assignon – Foster, Cullen (C), Berge, Bruun Larsen (86. Trésor) – Odobert, D. Fofana (63. Rodriguez).
Trafford – Guðmundsson, Massengo, Hedilazio, Amdouni.
Hooper – Holmes, Long
Turf Moor
Brighton
Verbruggen – Veltman, van Hecke, Dunk (C), Estupiñán (13. Igor) – Groß, Baleba – Adingra (77. Lallana), Moder (77. Fati), Pedro (89. O'Mahony) – Welbeck (77. Buonanotte).
Steele – Barco, Offiah, Peupion.

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dnešního dne.
Dnešní duel nakonec končí remízou, která je pravděpodobně spravedlivým výsledkem. Burnley nicméně rozhodně spokojené nebude, protože se dostalo do vedení a obrovskou chybou Muriće o něj přišlo.
90+8'
90+7'
O'Mahony si na středu hřiště pomohl taktickým faulem a je potrestán žlutou kartou.
90+6'
Na druhé straně poslal dva zajímavé centry do vápna Brighton, obrana Burnley si dokázala poradit.
90+5'
Z větší dálky to zkusil Trésor, pokus to byl hodně nepřesný.
90+5'
Souboje nyní opravdu bolí. Hraje se převážně na středu hřiště.
90+3'
Murić nyní svůj tým pořádně podržel, když chytil zakončení Buonanotteho.
90+2'
Domácí po rohovém kopu branku soupeře ohrozit nedokázali.
90+1'
Za protesty vidí žlutou kartu Veltman.
90'
Burnley dokázalo vybojovat rohový kop. Tohle je zajímavá příležitost.
89'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází João Pedro, přichází Mark O'Mahony.
89'
Závěr duelu začíná být pořádně nervózní, a to z obou stran.
88'
Joao Pedro dneska nemá potřebné štěstí. Nyní střílel z hranice vápna vedle branky.
86'
Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Mike Trésor.
84'
Na druhé straně to zkoušel z dálky Brownhill, ale ani on si na brankáře nepřišel.
83'
Fati si výborně připravil střelu zpoza vápna, Murić tentokrát úspěšně zasáhl.
81'
Hosté vycítili příležitost a pokouší se dostat rozhozeného soupeře pod tlak.
79'
Brighton právě vstřelil branku!
Pořádný šok na Turf Moor. Sander Berge dával poklidnou malou domů a ARIJANET MURIĆ předvedl těžko uvěřitelnou chybu, když mu míč přeskočil nohu a zamířil si to za brankovou čáru.
78'
Brighton bude muset hodně zabrat, aby dneska velmi dobře hrající Burnley dostal do problémů.
77'
ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Ansu Fati,
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Facundo Buonanotte,
ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Adam Lallana.
74'
Burnley právě vstřelilo branku!
Hosté se vybrali velkou porci smůly a Burnley jde do vedení. Baleba nejdříve špatnou přihrávkou dozadu dostal Verbruggena pod tlak a ten posléze při odkopu trefil JOSHE BROWNHILLA, od něhož si to míč namířil do branky.
72'
Nyní se opět hra odehrává zejména na středu hřiště.
70'
Na druhé straně musel ve vápně úřadovat Murić, který se dostal k nebezpečnému centru z levé strany.
69'
Po pohledné kombinaci se k zakončení dostal Rodriguez, který pořádně z hranice vápna prověřil Verbruggena.
67'
ze hřiště odchází Hjalmar Ekdal, přichází Josh Brownhill.
66'
Hra je opět přerušena kvůli ošetřování. Na zemi leží Ekdal.
64'
Burnley zahrávalo rohový kop, který do bezpečí odvrátil Welbeck.
63'
ze hřiště odchází David Datro Fofana, přichází Jay Rodriguez.
61'
Na druhé straně vybojoval šanci Assignon, míč se ale odrazil nakonec vedle branky.
60'
Po rohovém kopu se dostal k zakončení hlavou Joao Pedro, zamířil však kousek vedle vzdálenější tyče.
59'
Groß vystřelil z dvaceti metrů a Murič musel zasahovat.
59'
Brighton začíná přidávat pod kotel a pokouší se vstřelit úvodní branku zápasu.
58'
Po rohovém kopu před brankou Burnley žádné vzrušení nevzniklo.
57'
Joao Pedro si dělal prostor ve vápně, střela z toho ale nebyla. K té se dostal posléze Moder, jehož pokus srazil jeden z beků vedle branky.
55'
Moder z levé strany poslal prudký míč na malé vápno, který nedokázal do branky nasměrovat Adingra.
54'
Welbeck si krásně obhodil soupeře a vybojoval faul na středu hřiště.
53'
Nyní sledujeme poklidnou hru na středu hřiště, oba týmy se střídají v držení míče.
50'
Burnley se snaží dostat hru pod kontrolu a drží míč na středu hřiště.
49'
Hosté vstoupili do druhého poločasu trošku aktivněji. K hlavičce se prodral Joao Pedro, Murič neměl problém zasáhnout.
47'
Berge se opřel do míče z pořádné vzdálenosti, branku o velký kus přestřelil.
46'
Brighton rozehrávkou zahájil druhý poločas.
46'
ze hřiště odchází Vitinho, přichází Charlie Taylor.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
První poločas žádný gól nepřinesl, a tak se bude o osudu tohoto utkání rozhodovat ve druhém poločase. Burnley bylo lepším týmem, skórovat ale nedokázalo.
45+4'
45+3'
Odobert poslal před branku prudký centr, který jen těsně minul Fofana. Tohle byla zajímavá situace.
45+1'
Fofana se z pravé strany dostal do vápna a centroval před branku. Obrana ve spolupráci s Verbruggenem si poradila.
45'
Welbeck dostal míč do vápna, z velkého úhlu ale Muriće nepřekonal.
43'
Moder šikovně přestřelil zeď a nasměroval míč na branku, Murić ho však dokázal vytlačit na rohový kop.
42'
Hosté budou nyní zahrávat přímý kop.
40'
Joao Pedro si naběhl do vápna na centr z pravé strany a dostal se k hlavičce. Ta ovšem nebyla nejpřesnější.
39'
Nyní se o stejnou věc pokouší Burnley.
38'
Brighton se pokouší trošku uklidnit hru, ale při kombinaci na vlastní polovině se dostává pod tlak.
36'
Ze střední vzdálenosti se do míře opřel Baleba a Murić musel zasahovat.
34'
Burnley stále tráví hodně času na útočné polovině, nedaří se mu to ale zúročit.
33'
Cullen se pokusil prostrčit míč do běhu Fofany, přihrávka byla příliš dlouhá.
31'
Odobert si z pravé strany navedl míč do středu a zakončil. Míč proletěl kolem levé tyče.
30'
Joao Pedro nabral rychlost na levém křídle a poslal prudký míč do vápna. Rozhodčí kvůli ofsajdu hru přerušil.
29'
Dobrý blok si připsal na své konto Berge, který zabránil střele na branku.
28'
První žlutá karta je na světě. Taktického faulu se na středu hřiště dopustil Cullen a byl potrestán.
25'
Fanoušci jsou ale zatím ve velmi dobré náladě, domácí celek je lepším týmem. Pivo zřejmě teče proudem a při záběru na tribuny jeden z nich jedl něco podobného žemlovce. I tak se dá trávit sobota na anglickém fotbale.
24'
Adingra se blýskl solidní individuální akci, kterou zakončil střelou do středu branky. Tohle nebylo pro Muriće nebezpečné.
23'
Odobert dostal míč na hranici pokutového území, při kličce o míč přišel.
22'
V posledních chvílích tempo hry oproti úvodu trošku opadlo.
20'
Po delší době se dostal míč ke druhé brance. Brighton se ke střele na branku nakonec nepropracoval.
18'
Burnley mělo první velkou šanci na skórování. Na zadní tyč si šikovně naběhl Bruun Larsen, z výhodné pozice ale zamířil těsně vedle.
16'
Míč po trávníku létá velmi rychle. Tady trávníkář zavlažoval zřejmě kvalitní konvičkou.
15'
Moder se dokázal procpat do vápna a zakončil, trefil ale pouze hráče před sebou.
13'
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Igor.
13'
Hra pokračuje. U míče Burnley.
12'
Na hřišti probíhá ošetřování Estupiñána.
10'
Za nohu se na středu hřiště drží Estupiñán, který blbě došlápl. Tohle by mohlo být zranění kotníku.
9'
Foster poslal z levé strany míč na branku a Verbruggen musel zasahovat.
8'
Hra pokračuje, důvod odpískat penaltu se nenašel.
8'
VAR celou situaci prověřuje.
8'
Odobert se středem procpal do vápna, kde byl poslán k zemi. Rozhodčí ale pokutový kop nepíská.
7'
Brighton se musí mít na své polovině hodně na pozoru, domácí si vytváří solidní tlak.
5'
Burnley začalo tento duel velmi dobře a je v úvodních minutách lepším týmem.
4'
Vitinho z levé strany poslal míč do vápna, našel pouze dobře postaveného Balebu.
4'
Centr od rohového praporku směřoval k bližší tyči, jeden z beků odvrátil znovu do zámezí.
3'
Domácí podnikli rychlý protiútok a Fofana vybojoval pro svůj tým rohový kop.
3'
Brighton si nyní užívá míč na středu hřiště.
2'
Na trávníku zůstal sedět jeden z domácích hráčů a hra byla přerušena.
1'
Burnley se ujalo úvodního výkopu a zahájilo dnešní utkání.
1'

Burnley FC: Murić – Vitinho, Ekdal, Estève, Assignon – Foster, Cullen (C), Berge, Bruun Larsen – Odobert, D. Fofana.
Náhradníci: Trafford – Taylor, Guðmundsson, Brownhill, Massengo, Rodriguez, Hedilazio, Amdouni, Trésor.
Trenér: Vincent Kompany

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, van Hecke, Dunk (C), Estupiñán – Groß, Baleba – Adingra, Moder, Pedro – Welbeck.
Náhradníci: Steele – Igor, Barco, Offiah, Lallana, Buonanotte, Peupion, Fati, O'Mahony.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long.
Přeji krásné fotbalové odpoledne. Premier League má na programu zápasy 33. kola, takže nás čeká spousta zábavy. V tomto textovém přenose se zaměříme na souboj mezi Burnley a Brightonem. Který z klubů najde cestu ke třem bodům?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.