Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Sheffield Utd. - 13. dubna 2024   16:00

Brentford
64' Arblaster(vl.)  • 90+3' Onyeka (Schade)
2:0
(0:0)
Brentford
Flekken – Roerslev, Jørgensen, Collins, Reguilón – Jensen (C) (90. Onyeka), Janelt, Damsgaard (79. Jarmoljuk) – Mbeumo (90. Schade), Maupay (79. Lewis-Potter), Wissa (90. Pinnock).
Strakoša – Baptiste, Ghoddos, Toney.
Barrott – Smart, Greenhalgh
Gtech Community Stadium, Brentford
Sheffield Utd.
Grbić – Holgate, Ahmedhodžić, Trusty – Bogle (76. Archer), Hamer, Arblaster, Osborn, Larúsí (58. Ja. McAtee) – McBurnie (C), Brereton.
Foderingham – A. Brooks, Curtis, Norwood, Osula, ben Slímán, Souza.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:11.
Domácí nakonec zvládli velmi důležité utkání, získali cenné tři body a odskakují od sestupových pozic na rozdíl čtyř bodů. Ve druhém poločase byli domácí výrazně lepším týmem, což se nakonec projevilo také na výsledku. První branku zařídil Mikkel Damsgaard, který nešťastně trefil Ollieho Arblastera, který si jeho střílený centr srazil do vlastní sítě. O pět minut později se již Mikkel Damsgaard prosadil sám, ovšem k jeho smůle, rozhodčí branku po intervenci VARu odvolal pro útočný faul. V nastavení nakonec přeci jen navýšil vedení na konečných 2:0 střídající Frank Onyeka.
90+9'
90+8'
Výborně zvládnutý závěr zápasu ze strany domácích, kteří drží míč a v pohodě kráčí k tak důležitým třem bodům.
90+8'
Jegor Jarmoljuk to nyní vzal na sebe, prokličkoval do slibné pozice, ale následně výrazně přestřelil.
90+5'
Hostům se nedaří dostat se do tlaku a kombinují pouze daleko od branky domácích. Tohle jim stačit nebude.
90+3'
Devíti zápasové čekání na vítězství dnes pravděpodobně skončí! Domácí utíkají do dvoubrankového vedení. Kevin Schade ve vápně skvěle sklepnul autové vhazování na osamoceného FRANKA ONYEKU, který chladnokrevně poslal míč k levé tyči za bezmocného Grbiće.
90+2'
Zatím se ovšem hraje na útočné polovině Brentfordu.
90'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Kevin Schade,
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Ethan Pinnock,
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Frank Onyeka.
89'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Mads Roerslev).
88'
A další nebezpečný centr do vápna hostí, bude z toho další roh. Blades by potřebovali hrát dál od své brány a vyrovnat, ale zatím domácí obléhají jejich branku.
86'
Keane Lewis-Potter to nyní vzal na sebe, uvolnil se do středu hřiště a z hranice vápna pořádně prověřil Ivo Grbiće, který jeho střelu vyrazil na roh.
84'
A rychlý brejk na druhé straně. Wissa poslal skvělou přihrávku za obranu na Mbeuma a další velké šanci zamezil skvostný obranný zákrok Holgata.
83'
Ale přecijen! Ben Brereton zrychlil akci celého týmu, našel čerstvého Camerona Archera, který ovšem z úhlu nezamířil přesně.
82'
Oliver McBurnie nyní vybojoval míč pro hosty. Uvidíme, zda se jim povede vyrovnat. Hosté nyní drží míč na útočné polovině, ale do šancí se nedostavají.
80'
Sheffield United se snaží, ale útočnou snahu ukončuje faul na Jørgensena.
79'
ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Jegor Jarmoljuk,
ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Keane Lewis-Potter.
77'
Následuje roh pro hosty. Ollie Arblaster mířil svůj roh do malého vápna, kde se ovšem nejvýše vyšplhal brankář Mark Flekken.
76'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Jayden Bogle, přichází Cameron Archer.
73'
Domácí pokračují v útočné aktivitě a chtějí odskočit soupeři na rozdíl dvou branek.
70'
Ale pozor! Barrot byl zavolán k VARU a po shlédnutí několika záběrů branku odvolává pro faul jednoho z útočících hráčů.
68'
A je to další branka! Velmi chytře zahrál signál Yoane Wissa, který našel na vápně zcela volného Mikkela Damsgaarda, který nekompromisně zavěsil k levé tyči.
67'
Další šance pro domácí. Po faulu Trustyho budou rozehrávat z nebezpečné pozice.
64'
Velká smůla pro hosty! Mikkel Damsgaard táhnul míč po pravé straně centroval do vápna na Neala Maupaye, avšak jeho centr zblokoval OLLIE ARBLASTER Ovšem tak nešťastně, že si ho srazil do vlastní sítě. Domácí jdou tak velmi šťastně do vedení.
61'
Další roh si Mark Flekken pohlídal a do útoku se opět valí domací. Sergio Reguilón se zkoušel po levé straně prosadit přes Bogla, ale to se mu nepovedlo a jeho centr zamířil pouze do zámezí.
60'
Ollie Arblaster na druhé straně zahrál roh na zadní tyč, našel Olivera McBurnieho, jehož pokus byl zblokovaný na další roh.
59'
Aktivní Jensen kombinoval s Maupayem, ale skvěle rozjetou akci zmařila ve vápně hostí další nepřesná přihrávka.
58'
ze hřiště odchází Jásir Larúsí, přichází James McAtee.
55'
Mathias Jensen nyní zahrál skvěle standardní situaci, našel Mathiase Jørgensena, který prostřelil Ivo Grbiće a běžel slavit první branku utkání. Jeho radost ovšem netrvala dlouho, jelikož se jednalo o ofsajd.
54'
Na druhé straně Ben Brereton táhnul akci po pravé straně, našel Ollieho Arblastera, který ale nepřešel přes domácí obranu.
52'
Brentford je aktivnější i fotbalovější, ale v závěrečné třetině hřiště se jim zatím nedaří. Jejich útočnou aktivitu nyní zastavil ofsajd.
50'
A znovu Sergio Reguilón, který se snažil najít pod sebou Jensena, ale jeho přihrávka byla zblokována k brankové čáře a navíc možnému rohu zamezil připravený Grbić.
48'
Sergio Reguilón v kombinaci s Mathiasem Jensenem, nakonec kvalitní centr na přední tyč, který pokryl Ivo Grbić.
46'
Oba týmy pokračují ve stejném složení.
46'
Hráčí jsou zpět na hrací ploše. Brzy začně druhý poločas.
První poločas moc atraktivní fotbal nepřinesl. Oba týmy provázelo příliš mnoho laciných ztrát. Sheffield United začali aktivně, dokonce se do velké šance dostal po úniku Ben Brereton, ale na lepší zakončení neměl již síly. Na druhé straně se po chybě hostující obrany dostal do vyložené šance Neal Maupay, ale jeho pokus zamířil těsně vedle.
45+1'
45+1'
Vypadá to, že první poločas skončí bez branek.
45'
Žlutá karta pro tým Sheffield United (Ben Brereton).
44'
Nebezpečně zahraný roh vracel Oliver McBurnie na zadní tyči do před brankového prostoru, ale domácí obrana odvrací.
44'
Na druhé straně se středem prohnal Gustavo Hamer, který prostrčil míč na Olivera McBurnieho, ale jeho střela zblokována. Bude z toho roh.
42'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Vitaly Janelt).
40'
Domácí obléhájí vápno Blades. Vitaly Janelt se uvolnil na levé straně a našel ve vápně Yoane Wissu, ale jeho hlavička končí opět v rukavicích Ivo Grbiće.
37'
A nyní už velká šance pro Neala Maupayeho. Obrovská chyba Anela Ahmedhodžiće, který nezvládl rozehrávku, čehož využil Bryan Mbeumo, která vysunul Neala Maupayeho, jenž mířil sám na brankáře hostí, ale na dlouhou nohu zamířil těsně vedle pravé tyče.
36'
Neal Maupay se nyní po vysokém nákopu prodíral do vápna, ale pod nohy mu skočil Ivo Grbić a situaci vyřešil.
35'
K míčí se postavil Bryan Mbeumo, ale jeho centr marně hledal Mathiase Jørgenseno.
34'
Mads Roerslev poslal do vápna další centr, ale opět nepřesný. Nicméně odražený míč sbírají opět domácí. Následoval nedovolený zákrok hostujícího Gustavo Hamera.
32'
Mathias Jensen vyslal dlouhý nákop na Yoane Wissu, který dobře dokázal podržet míč a posléze vrátil na Jensena. Jeho střela byla svižná, avšak přímo do rukavic Ivo Grbiće
30'
Domácí v této části hry fotbalovější, ale zatím nedokázali nic moc vymyslet na obranu hostí.
28'
Chytře rozehraný roh na vápno, kde se nacházel Mikkel Damsgaard, ale střela mu příliš nesedla a zamířila vysoko nad.
27'
Rozehrávka sem nám natahuje, rozhodčí řeší konflikt mezi Collinsem a Trustym.
26'
Roh pro domácí.
25'
Polovina prvního poločasi za námi a zatím nesledujeme příliš atraktivní utkání. Dnes to může být o prvním gólu, který bude velmi důležitý.
24'
Agilní Ben Brereton se uvolnil na levé straně, na hranici vápna si obhodil dva protihráče, ale jeho zakončení mířilo vysoko nad.
22'
A opět Jensen, který tentokrát již našel Maupaye, který sklepnul pod sebe na Janelta. Jeho technická střela skončila pouze u připraveného Grbiće.
20'
Hráči domácích nyní drží soupeře u rohového praporku, nakonec se podařilo odcentrovat Jensenovi, ale pouze do prostoru, kde se nenacházel žádný jeho spoluhráč.
18'
Na obou stranách nyní řada nepřesných přihrávek, hra se odehrává spíše ve středu hřiště.
16'
Následuje útočný faul. Rozehrávat bude Ivo Grbić.
15'
Bryan Mbeumo v kombinaci s Yoane Wissom, ale chyběla přesnější přihrávka, aby druhý jmenováný mohl mířit do větší šance.
13'
Mads Roerslev a Bryan Mbeumo vykombinovali na pravé straně hostující obranu, druhý jmenovaný kvalitně odcentroval, ale byla z toho pouze nepřesná hlavička nad branku Grbiće.
10'
A na druhé straně utekl po levé straně Ben Brereton, který se dostal před domácího obránce a ocitl se tváří v tvář Flekkenovi, ale na kvalitní zakončení už mu nezbyl dostatek sil. První velká šance utkání!
10'
Yoane Wissa málem využil chybné rozehrávky hostů, když se tlačil za míčem a mohl směřovat sám na brankáře hostí, ale Anel Ahmedhodžić na poslední chvílí zasáhl.
8'
Žlutá karta pro tým Brentford FC (Neal Maupay).
6'
Blades začali velmi aktivně a pokračují v mírném tlaku. Do vápna směřoval další centr, ale útočnou aktivitu hostí, přerušil svým hvizdem Barrot.
5'
Domací obrana si poradila bez potíží.
5'
Jásir Larúsí se dostal k míči na levé straně po krásné přihrávce ze středu, jeho střela byla zblokována a bude z toho první roh utkání.
3'
Ben Brereton vybojoval míč uprostřed hřiště, ale další útok zmařil nepřesný centr Jásire Larúsího.
2'
Zajímavý centr z kopačky Jaydena Bogla si sebral Mark Flekken bez starostí.
1'
Anel Ahmedhodžić začal tvrdým zákrokem, ale hlavní rozhodčí zůstává klidný. Na míči hosté.
1'
Vše je připraveno k záhájení utkání.
Hráči obou týmů již přichází na hrací plochu. Domácí Brentford tradiční červeno-bílá kombinace, hosté ve žlutých dresech. Zápas týmů ohrožených sestupem za malou chvíli začne.

Brentford FC: Flekken – Roerslev, Jørgensen, Collins, Reguilón – Jensen (C), Janelt, Damsgaard – Mbeumo, Maupay, Wissa.
Náhradníci: Strakoša – Baptiste, Ghoddos, Lewis-Potter, Onyeka, Pinnock, Schade, Toney, Jarmoljuk.
Trenér: Thomas Frank

Sheffield United: Grbić – Holgate, Ahmedhodžić, Trusty – Bogle, Hamer, Arblaster, Osborn, Larúsí – McBurnie (C), Brereton.
Náhradníci: Foderingham – A. Brooks, Archer, Curtis, Ja. McAtee, Norwood, Osula, ben Slímán, Souza.
Trenér: Chris Wilder

Rozhodčí: Barrott – Smart, Greenhalgh.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly již v rámci 16. kola, tehdy na Bramall Lane zvítězili domácí 1:0. Na konci prvního poločasu o výhře domácích rozhodl McAtee.

Brentfordu se proti Sheffieldu příliš nedaří. Již šest zápasů vkuse nedokázali hosté svého soka porazit. Poslední vítězství Brentfordu nad Blades datujeme do roku 2013, kdy se tehdy potkali v rámci 2. kola League One a utkání skončilo výsledkem 3:1.
V rámci 33. kola Premier League se odehraje utkání v anglickém hlavním městě, kde Brentford v sobotu přivítá na stadionu Gtech Community Stadium Sheffield United, který se nachází na samém dně tabulky. Domácí minulý víkend předvedli památný comeback a remizovali 3:3 s Aston Villou, přesto zůstávají v anglické nejvyšší soutěži již devět zápasů bez výhry, když zaznamenali čtyři remízy a pět proher.

Museli bychom pátrat až do září 2017, když naposledy domácí Brentford nevyhrál deset ligových zápasů v řadě, takže motivace bude jasná, protože vítězství by jim výrazně ulehčilo aktuální sestupové starosti. Brentford v této sezoně ztratil již 30 bodů z duelů, ve kterých vedl, což je jasně nejvíce ze všech týmů Premier League, takže jeho šance na zvrácení nechtěné série špatné formy zůstávají ve velkém ohrožení.

Ale pokud se zdá, že Brentford je v problémech, pak se podívejme na hostující Sheffield United, který zůstává přikovaný na dně tabulky a od záchrany ho dělí propastných devět bodů, i když s utkáním k dobru. Blades se v neděli na jejich stadionu zvedli a uhráli povzbuzující remízu 2:2 s Chelsea. Nicméně tento výsledek pouze prodloužil jejich vlastní sérii bez vítězství na sedm ligových zápasů v řadě, když zaznamenali tři remízy a čtyři porážky.

Tým Chrise Wildera inkasoval méně gólů na venkovních hřištích než doma v tomto ročníku (35 oproti 47), takže mu zůstává určitá naděje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.