Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Chelsea - 27. dubna 2024   21:00

Aston Villa
4' Cucurella(vl.) (McGinn) • 42' Rogers (Cash)
2:2
(2:0)
Chelsea
62' Madueke  (Gallagher) • 81' Gallagher  (Madueke)
Aston Villa
Martínez (46. Olsen) – Cash, Konsa, Torres, Digne – Bailey (75. Carlos), Tielemans (27. Diaby, 83. Durán), Luiz (75. Iroegbunam), McGinn /C/, Rogers – Watkins.
Chambers, Lenglet, Kesler-Hayden, Kellyman.
Pawson – Greenhalgh, Meredith
Villa Park, Birmingham
42 354 diváků
Chelsea
Petrović – Chalobah, Silva (90. Disasi), Badiashile, Cucurella – Caicedo, Gallagher /C/ – Madueke, Palmer, Mudryk (90. Casadei) – Jackson.
Bettinelli – Acheampong, Gilchrist, Dyer, Washington, Tyrique.

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:10. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:14.
Úchvatný, nervy drásající zápas nabídl sobotní večer v Birminghamu! Domácí fotbalisté nevyužili dvoubrankové poločasové vedení a možnost odskočit v tabulce pátému Tottenhamu a nakonec jsou rádi za remízu 2:2. To rozhodně neplatí o hráčích Chelsea, kteří si vybrali kopec smůly všemožnými způsoby. Skóre otevřeli vlastním gólem, ve vyrovnání zabránila Jacksonovi tyčka, i druhou branku Aston Ville napůl darovali chybou v rozehrávce a především jim dvakrát sebral gólovou radost VAR. Poprvé byl ofsajd neoddiskutovatelný, zato útočný faul v nastaveném čase byl dost necitlivě posouzen a obral Blues o zasloužené vítězství v zápase, v němž byli jasně lepším mužstvem.
90+9'
Vyhrocený závěr má dohru ve strkanici při odchodu ze hřiště, fotbalisté Chelsea cítí velkou hořkost po druhém neuznaném gólu a za výlevy směrem k rozhodčím dostávají ještě po odpískání žluté karty Noni Madueke a Benoît Badiashile.
90+9'
90+9'
Jhon Durán mohl být hrdinou večera, jeho hlavička z malého vápna po rohovém kopu Lucase Digneho však těsně přeletěla břevno a přistála na horní síti.
90+8'
Rogersův únik po levém křídle přesměroval Chalobah skluzem na roh. Rozhodnou dnešní zápas domácí, když se to nepodařilo soupeři?
90+7'
Gól neplatí, po dvou minutách zkoumání videa ho rozhodčí Pawson neuznává pro velice sporný útočný faul.
90+5'
Neuvěřitelný obrat je ale dokonán, předchozí skvělý zákrok Robina Olsena není nic platný. Palmerův rohový kop totiž vrátil přes hlavu do ohně Benoît Badiashile a AXEL DISASI otáčí skóre hlavičkou pod břevno, na kterou si brankář Aston Villy jen sáhl.
90+4'
V nastavení mohl po obrovské hrubce Diega Carlose dovršit obrat Cole Palmer, jenže 21. ligový gól sezóny nedává! Ačkoli postupoval na Olsena zcela sám, nedokázal brankáře propálit.
90+2'
Překvapivá rozehrávka přímého kopu do tandemu nakrátko k úspěchu nevedla, Aston Villa své území uhájila.
90+1'
Casadei si hned po svém příchodu vynutil faul na levém křídle.
90'
Až v poslední minutě došlo na třídání v mužstvu Chelsea:
ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Cesare Casadei,
zároveň je tu druhá vynucená změna, zraněného Thiaga Silvu nahrazuje Axel Disasi.
88'
Birminghamští mohli opět strhnout vedení na svou stranu, jenže Cashovu ideální zpětnou přihrávku po zemi nevyužil Ollie Watkins, který z penaltové značky těsně přestřelil.
87'
Thiago Silva (Chelsea) zastavil nedovoleně brejk Johna McGinna po rohu hostů, následuje taxativní žlutá karta.
86'
Jacksonovu nízko letící střelu srazil Diego Carlos na roh.
84'
Cashův dlouhý aut odhlavičkoval Badiashile jen před Konsu, který posílá prudkou střelu halfvolejem nad břevno.
83'
Aston Villa má dostřídáno, zatímco hosté dosud pokračují v zahajovací sestavě:
ze hřiště odchází Moussa Diaby, který sám na hřiště přišel teprve na konci úvodní půlhodiny, teď na jeho místo nastupuje Jhon Durán.
82'
Mychajlo Mudryk (Chelsea) zastavuje bodyčekem rozběhnutého Cashe a dostává žlutou kartu.
81'
Chelsea právě vstřelila branku!
Zasloužené vyrovnání jasně lepšího mužstva po změně stran. CONOR GALLAGHER po přihrávce Maduekeho levačkou z velkého vápna nádherně vymetl šibenici.
80'
Po vhozeném autu si pomohl Palmer v souboji přidržením za dres, což neuniklo rozhodčímu Pawsonovi.
80'
Jacksonův výpad zastavil odkopem do zámezí Torres.
79'
Dnešní utkání sleduje 42 354 diváků.
77'
Vzápětí Cole Palmer po Cucurellově přihrávce z 22 metrů poměrně těsně minul domácí pravou tyč.
77'
Tim Iroegbunam se v obraně Aston Villy uvedl odhlavičkováním Mudrykova nadýchaného centru.
75'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Tim Iroegbunam,
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Diego Carlos.
74'
Douglasi Luizovi odskakuje centrovaný míč po prvním rohu Aston Villy školácky od kopaček za postranní čáru.
73'
Za bouřlivé podpory z tribun protáhl Petroviće po rychlém průniku a zasekávačce ve vápně nepříjemnou přízemní střelou Bailey. K dorážce zblízka se chystal Watkins, ale srbský brankář Chelsea před ním odkopl míč skluzem na roh.
72'
Mudryk prostrčil míč jesličkami Cucurellovi, jeho centr z první se neujal, ale na opačném křídle se poté dostal ke střele z úhlu Madueke a Olsen zasahuje reflexivně jednou rukou.
70'
Oba postižení fotbalisté jsou již na trávníku, i když ani jeden z nich nepůsobí zrovna svěžím dojmem.
69'
Po přestávce na ošetření vykopává dlouhý míč Olsen, na polovině Chelsea však Luiz zápasnickým chvatem srazil Caiceda.
67'
Na trávníku to jiskří, ovšem střet Digneho s Chalobahem po trestném kopu Chelsea rozhodčí jako nedovolený neviděl, přestože se oba hráči svíjejí na trávníku bolestí.
66'
Leon Bailey (Aston Villa) dostává žlutou kartu za šlapák.
65'
Trestný kop z 20 metrů rozehrál Cole Palmer po zemi, jenže mezi tyče se jeho pokus skrz děravou zeď nevešel.
64'
Morgan Rogers (Aston Villa) byl tím, kdo podrazil Maduekeho, a dostává žlutou kartu.
64'
Hosté touží vyrovnat, Madueke se protáhl zahuštěným prostorem a na pokutovém oblouku si došel pro faul a nesmírně zajímavou standardku.
62'
Rozehrávka nakrátko se domácím vymstila. Conor Gallagher vypíchl míč Douglasi Luizovi a po narážečce s Palmerem jeho přihrávku pod sebe zužitkoval přesnou střelou k tyči NONI MADUEKE.
62'
Centrovaný míč si ve skrumáži našel Robin Olsen a schoval ho do náruče.
61'
Maduekemu nasadil snožku Torres a série standardek bude pokračovat.
60'
Po druhém rohu píská rozhodčí Chalobahovi faul na brankáře.
59'
Palmerův přetažený centr si našel na zadní tyči Thiago Silva, jeho hlavičku srazil Cash na další roh, pro změnu zleva.
59'
Až téměř po hodině hry přichází první rohový kop celého zápasu, rozehraje ho po Palmerově sražené střele Chelsea.
58'
Chelsea kombinuje uprostřed hřiště a těžko si hledá cestičku k průniku obranným blokem vínově-bleděmodro-bílých dresů.
56'
Spíše jen zahřívací pokus na zkušeného Olsena vyslal ze střední vzdálenosti Caicedo.
53'
Teď to Noni Madueke provedl daleko lépe, od Colea Palmera dostal křížný pas do běhu, zasekl si kolem Digneho a vypálil křížně jen asi metr vedle domácí pravé tyče.
52'
Palmerův přímý kop odvrátil Torres, při pokusu napálit odražený míč z voleje promáchl Madueke.
51'
Diabyho faul nabízí hostům přímý kop od levé postranní čáry, obě mužstva se šikují na velkém vápně.
49'
Moisés Caicedo (Chelsea) žlutou kartu o vteřinu později viděl za účast v této potyčce také a dorovnává sezónní skóre na 11:11.
49'
Douglas Luiz (Aston Villa) dostává letošní jedenáctou žlutou kartu za strkanici po odpískání.
47'
Marc Cucurella by určitě rád odčinil svůj vlastní gól, jenže po dobrém náběhu z penaltové značky vypálil vysoko nad břevno.
46'
O přestávce Aston Villa překvapivě vystřídala brankáře:
zřejmě ze zdravotních důvodů odchází Emiliano Martínez, mezi tyče se do druhé půle postaví Robin Olsen.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 28% – 72%, střely na bránu 4:1, střely mimo 2:5, rohy 0:0, ofsajdy 2:4, fauly 3:7.
Po debaklu na Arsenalu a prvním poločase v birminghamském Villa Parku má Chelsea týdenní skóre hrozivých 0:7. Hned v úvodu přerušil kombinaci Aston Villy smolným zásahem Cucurella a na jeho vlastní gól navázal až v závěru poločasu trefou k tyči domácí Rogers. Mezitím byla vyrovnávací branka hostů odvolána pro ofsajd a v největší regulérní příležitosti hlavičkoval Jackson do tyče.
Velká územní převaha není hostům z Londýna nic platná, do šaten odcházejí s dvoubrankovým mankem.
45+6'
45+6'
Madueke zprava hezky protancoval mezi třemi hráči, nakonec však nastřelil jen bránícího Douglase Luize.
45+5'
Bailey vysunul Diabyho, ten ale brejk zazdil nepřesnou přihrávkou, kterou zahnal Watkinse do autu.
45+4'
Madueke šel ochotně k zemi po střetu s Dignem ve vápně, francouzský obránce Aston Villy ho za to šťouchl, ale rozhodčí je nechává si vše vyříkat a nezasahuje.
45+1'
Jacksonovi je pískán trochu sporný útočný faul.
45'
Blues ztratili míč při nevýrazné kombinaci kolem středové čáry, do brejku natáhl Rogers, ale následně Digneův centr odhlavičkoval do bezpečí Badiashile.
42'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Hosté sice několikrát přerušili útočnou akci, ale odražený míč vždy uzmuli znovu domácí. MORGAN ROGERS dostal míč na velké vápno od Matthewa Cashe a jesličkami prostřelil bránícího Chalobaha, takže na střelu k přední tyči nedokázal Petrović zareagovat.
Střelec pak oslavil gól provokativně po vzoru soupeřovy hvězdy Palmera.
41'
Po této standardce se však domácím podařilo nachytat hráče Chelsea do ofsajdové pasti.
40'
V souboji o míč asi nechtěně, ale ne o to méně bolestivě přišlápl Bailey nárt kličkujícího Mudryka a nabízí krátký roh hostům.
39'
Gallagherova skákavá střela ze střední vzdálenosti měla k bráně podstatně blíže, ale přece jen i teď míč směřuje vedle.
38'
Mudryk využil podklouznutí domácího Cashe k ráně z 20 metrů a budeme ji počítat jako platnou střelu, přestože se téměř otřela o rohový praporek.
36'
Rychý brejk rozběhl střídající Diaby, přes Rogerse se k míči na levé straně dostal volný Watkins a prudkou ranou nepropálil ve velké šanci Petroviće.
35'
Poté se naopak Jackson provinil útočným faulem na Luize.
34'
Levé tyči vděčí Emiliano Martínez a celá Aston Villa za to, že stále ještě vedou. Mudrykův průnik domácí zastavili, ale odražený míč zachytil Caicedo a skvěle vysunul křížem na levé křídlo Cucurellu. Jeho přesný centr pak umístil hlavičkou z malého vápna o zem do tyče Nicolas Jackson!
32'
Trestný kop Douglase Luize v podobě krátkého rohu nachází jen rukavice Đorđeho Petroviće.
31'
Dost dlouho pomeznímu trvalo, než praporkem zasignalizoval faul Badiashilea, který oběma rukama bránil na křídle v pohybu Baileymu.
29'
Chelsea obléhala domácí šestnáctku, na přihrávku do uličky nabíhajícího Jacksona však tělem odstavil Cash.
27'
Nucené střídání v mužstvu Aston Villy:
patrně pro zranění v oblasti třísel odstupuje Youri Tielemans, na jeho místo přichází Moussa Diaby.
26'
Na trávníku je ošetřován Tielemans a na střídačce Aston Villy se rychle chystá střídání.
24'
Madueke se vyhnul protihráči a předal míč Caicedovi, který zkusil štěstí střelou z uctivé vzdálenosti. Martínez byl připraven a zapisuje první platný zákrok.
23'
Cole Palmer se může odpoutat od zraněného bývalého spoluhráče Haalanda na čele tabulky střelců Premier League, jeho dnešní první pokus však nemíří mezi tři tyče.
21'
Dodatečně odmávaný ofsajd znehodnotil i protiútok domácího Watkinse.
19'
Chelsea se musí dál pokoušet o vyrovnání, z rohu pokutového území přestřelil domácí bránu Mychajlo Mudryk.
16'
Na přihrávku Moisése Caiceda z vlastní poloviny si naběhl za obranu NICOLAS JACKSON a přehodil vybíhajícího Martíneze. Radost však po dvouminutovém čekání vzal hostům VAR, který odhalil jeho ofsajd.
15'
Watkins si z protiútoku narazil na velkém vápně s McGinnem a z vrcholu velkého vápna vystřelil přímo do brankáře Petroviće.
13'
Caicedovu přihrávku do vápna výborně pokryl domácí Konsa.
12'
Chelsea převzala iniciativu, ale zatím se nedostává na dostřel domácí brány.
10'
Pau Torres si nabíhal do brejku z postavení mimo hru.
9'
Vysoký nákop Douglase Luize hlavičkoval v pádu Digne ještě výše a míč dopadl na horní síť.
8'
Cucurella pod tlakem odkopává míč jen před Tielemanse, ten rozehrál akci opět přes Digneho, který se odhodlal ke střele a otřel ji o boční síť.
7'
Uzdravený kanonýr Palmer předal míč Mudrykovi, který o míč přišel a poté fauloval McGinna.
4'
Do vlastní branky se nešťastně trefuje MARC CUCURELLA, ovšem krásná akce domácích na jeden dotek stála za to. Tielemans vyslal do uličky Digneho, ten našel pod sebou McGinna a právě do jeho přihrávku na volného spoluhráče vstoupil nejhorším možným způsobem obránce Chelsea.
2'
Domácí obehráli svou standardku z vlastní půle přes brankáře, Cashův nákop však poté prodlužoval Watkins jen ke gólmanovi Chelsea, který si také osahal poprvé míč.
1'

Aston Villa: Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Bailey, Tielemans, Luiz, Rogers – McGinn (C), Watkins.
Náhradníci: Olsen – Chambers, Lenglet, Kesler-Hayden, Carlos, Iroegbunam, Kellyman, Diaby, Durán.
Trenér: Emery.

Chelsea: Petrović – Chalobah, Silva, Badiashile, Cucurella – Caicedo, Gallagher (C) – Madueke, Palmer, Mudryk – Jackson.
Náhradníci: Bettinelli, Curd – Acheampong, Disasi, Gilchrist, Casadei, Dyer, Washington, Tyrique.
Trenér: Pochettino.

Rozhodčí: Pawson – Greenhalgh, Meredith.
Poslední čtyři ligové zápasy mezi Aston Villou a Chelsea vyhrály vždy hostující celky. Trend dodrželo i nedávné pohárové osmifinále, v němž po bezbrankové remíze v Londýně zvítězila Chelsea v opakovaném zápase v Birminghamu 3:1.
Chelsea FC
Hosté se potřebují vzchopit a napravit ostudný historický debakl 0:5 z úterního londýnského derby na Arsenalu. Účast v evropských pohárech po roční absenci sice není pro svěřence trenéra Pochettina ztracená, ale s podobnými výkony na ni mohou zapomenout.
Před zmíněnou porážkou Blues venku čtyřikrát v řadě remízovali.
Chelsea vyhlíží návrat nejlepšího střelce Colea Palmera (28), jenž proti Kanonýrům chyběl, ale marodka je i tak velmi početná a v posledních týdnech na ni přibyli Nkunku, Chilwell, Colwill, Gusto a brankář Sánchez.
Aston Villa FC
Birminghamský klub je posledním zástupcem pyšné soutěže v evropských pohárech, když přes Lille na penalty postoupil do semifinále nejnižší Konferenční ligy. V Premier League ovšem Aston Villa bojuje o premiérovou účast v Lize mistrů, především s Tottenhamem. Také zamíchala titulovými kartami vítězstvím na hřišti vedoucího Arsenalu 2:0, následovala povinná výhra 3:1 nad Bournemouthem.
Střelecky září Ollie Watkins (26), druhým nejlepším střelcem Aston Villy napříč soutěžemi je Leon Bailey (14). Na marodce jsou Moreno, Kamara a Ramsey.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.