Premier League - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Bournemouth - 4. května 2024   13:30

Arsenal
45' Saka  • 70' Trossard (Rice) • 90+7' Rice (Jesus)
3:0
(1:0)
Arsenal
Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Tomijasu – Ødegaard (C), Partey, Rice – Saka (86. Jesus), Havertz, Trossard (81. Martinelli).
Ramsdale – Kiwior, Zinčenko, Vieira, Smith Rowe, Jorginho, Nketiah.
Coote – Wood, Scholes
Emirates Stadium, Londýn
60 348 diváků
Bournemouth
Travers – Smith (C) (89. Aarons), Zabarnyj, Senesi (80. Ünal), Ouattara – Cook, Christie – Semenyo, Scott (71. Billing), Kluivert (89. Faivre) – Solanke.
C. McKenna, N. Neto – Hill, Kinsey-Wellings, Sadi.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 15:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 16:12.
Arsenal opanoval zápas dvou týmů, které od 1. března získaly nejvíce bodů, a vytvořil ještě větší tlak na Manchester City, na který má v čele tabulky čtyřbodový náskok. Gunners od prvních minut dominovali, nicméně gól se jim povedlo vstřelit až před koncem poločasu, kdy Traversův penaltový faul potrestal Saka. Druhá půle byla mnohem otevřenější. Bournemouth chvílemi zlobil, ovšem v 70. minutě jeho odpor zlomil gól Trossarda na 2:0. Tečku za vítězným zápasem napsal v nastavení skórující Declan Rice.
90+8'
90+8'
Ještě jedno hostující propadnutí. Arsenal měl k dispozici přečíslení, ale to kvůli laxní přihrávce Parteyho skončilo velmi předčasně.
90+7'
Arsenal právě vstřelil branku!
Ødegaard rozvinul rychlý protiútok přihrávkou na Jesuse. Brazilce ze druhé vlny doplnil DECLAN RICE a z místa vedle malého vápna propálil u bližší tyče stojícího Traverse.
90+6'
Havertzovi se zády bráně nepovedlo sklepnout Rayou nakopnutý balón k ostatním hráčům Arsenalu.
90+5'
Rayovi vyšel poněkud riskantní výběh na okraj vápna. O pár sekund později si Christie vyšlápl na Ødegaarda jako památku na tento souboj si odnesl žlutou kartu.
90+3'
Billingovi u půlící čáry neprošel ostřejší zákrok na Gabriela Jesuse. Zápas už se začíná v poklidu dohrávat.
90+2'
Lewiis Cook zakřižoval nebojácný průnik Jesuse a dostal míč na kopačky hostů, kteří moc nespěchají vpřed.
90+1'
Až v nastaveném čase si hosté vyzkoušeli první rohový kop. O letící jevil zájem Ünal, ale přes Tomijasa se k zakončení nedostal.
89'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Romain Faivre.
89'
ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Max Aarons.
87'
Tomijasu zajistil pro Arsenal standardku. Ødegaard si dvakrát vyměnil balon s Martinellim a teprve potom ho vzduchem poslal do vápna. Havertz míč připravil pro Gabriela a jeho nádhernou trefu k vzdálenější tyči znegoval správně posouzený ofsajd zmiňovaného Havertze.
86'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Gabriel Jesus.
84'
Havertz byl dohrán Adamem Smithem. Kapitán Bournemouthu vyšel z tohoto souboje s připsaným faulem a žlutou kartou navrch.
83'
Takehiro Tomijasu předskočil jednoho z útočících hráčů a razantně odkopl Ouattarův centr pryč z pokutového území.
82'
Martinelli se hned uvedl hbitým průnikem. Postupně se ale dostal mimo ideální úhel a mezi třemi protihráči ztratil kromě stability i míč.
81'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Gabriel Martinelli.
81'
Napůl ztracený míč Ødegaard ještě poslal za obrannou linii Bournemouthu. Havertz byl přistižen v ofsajdu, a tak ho tolik nemusí mrzet, že v gólové šanci trefil břevno.
80'
ze hřiště odchází Marcos Senesi, přichází Enes Ünal.
79'
Z obou stran je teď hra malinko rozháraná. Kiksy se množí i na straně Arsenalu, v tomto případě se jednalo o nechytatelnou přihrávku na Trossarda.
77'
Část stadionu už slavila gól na 3:0. Partey dal míč do typického náběhu Saky, z jehož přihrávky pod sebe zasáhl Ødegaard vnější síť.
75'
Videorozhodčí celou situaci pečlivě zkoumali u videa. Původní verdikt Cootea ale platí a Arsenal i dál vede o dvě branky.
73'
Tomijasu přizvedl Senesim centrovaný míč vysoko do vzduchu. Solankem atakovaný Raya balon vyboxoval ke Christiemu a jeho ránu odraženou od břevna duchapřítomně dorazil do sítě střídající Billing. Radost z vyrovnání Bournemouthu sebral rozhodčí David Coote, který patrně pískal útočný faul na gólmana.
71'
ze hřiště odchází Alex Scott, přichází Philip Billing.
70'
Gunners zlomili odpor Bournemouthu důležitým gólem na 2:0! Celá akce začala u Saky, který v souboji s Ouattarou noblesně zpracoval nákop Whitea. Postupně ho doplnili i další fotbalisté a Rice z otočky posunul míč k LEANDRU TROSSARDOVI, který se krásně trefil na zadní tyč do protipohybu Traverse.
68'
Antoine Semenyo byl nastartován průnikovkou z obranné poloviny, jenže Saliba jeho centr z levého křídla před Rayu nepustil.
67'
Rice našel u bližší tyče jenom hlavu Solankeho. Bournemouth zůstane u vlastní branky, vhazováním pokračuje Tomijasu.
66'
Martin Ødegaard vybojoval rohový kop a před jeho samotnou realizací pořádně vyburcoval fanoušky k větší aktivitě.
65'
Na Riceho přihrávku dovnitř malého vápna nikdo v červenobílém nečekal. Stejně tak na střílený centr Ødegaarda, u kterého byl jako první Zabarnyj.
64'
Christieho nákop do prostoru dostihl Kluivert. Tomu se nabízeli hráči ze druhé vlny, ale místo přihrávky si navedl míč na střelu z osy, jež byla zablokována.
63'
Kluivertův přímý kop se stavem nepohnul. Kromě zdi tento šikovný nizozemský fotbalista překopl i břevno Raovy branky.
62'
Ben White brilantně oddělil od balon Scotta. Nedostatečný odkop ještě udržel hosty v útočné fázi a Solanke vytěžil ze souboje s Gabrielem standardní situaci.
61'
Držení míče: 58 % – 42 %.
60'
Za úder rukou do Senesiho hlavy spatřil žlutou kartu i Kai Havertz.
60'
Justin Kluivert zase potvrdil, že Cherries hrají po změně stran mnohem odvážněji. Ambiciózním pokusem ze střední vzdálenosti se však mezi tyče netrefil.
59'
Dango Ouattara byl při vyvážení míče srovnán se zemí Parteym. Ghanský záložník Arsenalu to měl i za žlutou kartu.
59'
Martin Ødegaard si narovnal míč na střelu levačkou a z osmnácti metrů ho poslal nad Traversovu branku.
58'
Rice rozehrával na bližší tyč. Tam sice měl hned tři spoluhráče, ale ti si navzájem překáželi natolik, že nikdo pořádně nezahrozil.
57'
Tomijasu vracel přetažený centr Saky do předbrankového prostoru, odkud Smith odehrál balón na rohový kop. Ujme se ho Rice...
56'
Kluivert si zasekl míč na levém okraji pokutového území. Arsenal jeho centr odvrátil z malého vápna na Scotta a ten nevýraznou střelou připravil Rayovi rutinní zákrok.
55'
Dnešní utkání sleduje 60 348 diváků.
54'
Vzadu to hosté nechali poněkud volnější. Havertz zleva chystal gólovku pro Saku a toho na poslední chvíli nenechal vystřelit brilantně skluzující Cook.
53'
Rozhodčí u středového kruhu nepískli faul na Ødegaarda a nechali běžet ojedinělou rychlou akci Bournemouthu. Solanke zleva vygeneroval první střelu na branku, ovšem Raya byl na podobné řešení připraven.
52'
Rice se zodpovědně vrátil a vystihl laxní přihrávku Semenya, který chtěl nechat centrovat Christieho.
51'
Havertz, Trossard, Ødegaard, Rice a Tomijasu se neodvážili k distribuci balonu do pokutového území. Ze zdlouhavého kolotoče přihrávek nakonec vzešel pokus Havertze, jenž Travers nenechal projít do spodního rohu brány.
50'
Dominic Solanke padal k zemi v době, kdy na něj letěl centr Senesiho. Obrana Gunners opět měla jednoduchou úlohu.
49'
Ztrojený Havertz si dobře pokryl balon a ještě ho zvládl předat Sakovi, u kterého naopak nebyl žádný hráč Bournemouthu. Saka se rozhodl střílet z první a trefil jen střední část branky, kterou Travers dokázal pokrýt.
48'
Do druhé půle vstoupil Arsenal trochu vlažněji. Dva centry hostujícího týmu však u Rayovy branky žádné drama nezpůsobily.
46'
Arsenal měl od prvních minut drtivou převahu a navzdory tomu, že ze hry své šance neproměňoval, se ještě před pauzou zaslouženě ujal vedení z penalty Saky, které předcházel faul brankáře Traverse na Havertze.
45+4'
45+4'
Christieho přihrávka mířila do křídla před rozběhnutého Kluvierta. Nakonec k němu ale nedorazila, neboť White skvěle načasoval obranný zákrok.
45+3'
Kluiverta vedle pokutového území vysvobodil zapískaný faul napadajícího Saky. Travers bude posílat balon co nejdál od své branky.
45'
BUKAYO SAKA ze značky penaltového kopu nepochybil. Travers se hnul do špatné strany a Sakově šestnáctému gólu v sezóně už nic nebránilo.
44'
Penalta potvrzena. Artetův tým má ohromnou příležitost k otevření skóre nedlouho před přestávkou.
42'
Ještě se čeká na verdikt videorozhodčích. Penalta by však měla zůstat v platnosti, neboť k drobnému kontaktu Havertze s nohou Traverse nepochybně došlo.
41'
Havertz sladil náběh s průnikovou přihrávkou Ødegaarda. Travers ho při závěrečné kličce levou nohou podrazil a Coote po chvilce váhání nařídil penaltu!
40'
Partey získal míč na útočné polovině a spustil další ofenzivní vlnu, kterou zhatila Havertzova špatná přihrávka pod sebe na obsazeného Ødegaarda.
39'
Mark Travers šel nebojácně do souboje s Ricem, ke kterému se snášel další centr Ødegaarda. Hostující gólman na poslední chvíli balon vyrazil pravou rukou.
38'
Ani teď Gunners gól nedali! Ødegaardův nadýchaný balón byl Havertzem sklepnut od zadní čáry do výhodnější pozice. Jmenovitě v ní stál Rice, kterému se vypálená rána vykroutila za pravou tyč.
37'
Arsenal byl ve vápně v ohromném počtu. Ve finále to bylo na škodu, protože stojící Ødegaard posunul míč Whiteovi do ofsajdu.
36'
Těžká přihrávka od Saky měla za následek ztrátu Trossarda. Na druhé straně Semenyo odevzdal míč na nohu Gabriela.
35'
Na zastavenou průnikovku Ødegaarda navazovala okamžitá střela Saky. Míč byl sražen vysoko do vzduchu a stal se kořistí pro Marka Traverse.
34'
Tomijasu nenacentroval skrz Christieho a vystačit si musel s vhazováním, po kterém pokračuje dobývání zataženého bloku.
33'
Saliba si vedle vlastní šestnáctky zkušeně došel pro faul. Pachatelem byl Justin Kluivert, který zítra oslaví 25. narozeniny.
32'
Cherries si evidentně chtějí trochu odpočinout a místo přímočarého útočení preferují zdlouhavou mezihru v místech, odkud Rayovi nic nehrozí.
31'
Poprvé v zápase se Arsenal trochu stáhl a nechává Bournemouth souvisle kombinovat.
30'
Držení míče: 78 % – 22 %.
29'
Saka centroval z pravé strany na zadní tyč. Všichni jeho spoluhráči ale běželi směrem od ní a balon tím pádem odletěl do zámezí.
28'
Christie odhlavičkoval centr z rohového kopu, ale o několik sekund později zavinil další standardku nedovoleným zákrokem na Gabriela.
27'
Partey obdržel přihrávku k hranici pokutového území. Při střele levačkou si dával záležet, aby nepřestřelil. Míč poslal po zemi a Travers na něj dosáhl drobným úskokem ke své pravé tyči.
26'
Bournemouth se zkusil dostat z vlastní poloviny dlouhým nákopem. Solanke však balon nevybojoval a Gunners se zase rychle přestěhovali k vápnu soupeře.
24'
Havertz se po zisku míče na útočné polovině řítil nejkratší cestou před Traverse. Kontakt se Zabarným ale neustál a Ukrajinec podle sudího Cootea nefauloval. Naopak se pískala Němcova hra rukou.
23'
Sakův náběh Dango Ouattara nezachytil i proto, že nebezpečný křídelník londýnského týmu startoval za přihrávkou z hloubi pole z ofsajdu.
22'
Tomijasu sklepával Ødegaardovu standardku pod sebe. Parteyho v danou chvíli nikdo nehlídal, nicméně Ghaňanova prudká rána proletěla vysoko nad břevnem.
21'
Hosté absolutně nestíhají. Lewis Scott špatně načasoval skluz a za vyrušení pronikajícího Trossarda obdržel první žlutou kartu zápasu.
21'
Takehiro Tomijasu se na základě Sakova rohového kopu dostal k hlavičce u vzdálenější tyče. Travers byl bez šance, nicméně balon byl zastaven jedním z jeho kolegů stojících na brankové čáře.
20'
Saka zase úřadoval na pravé straně. Bez souboje se prodribloval do palebné pozice a zprava nechal vyniknout dobře postaveného Traverse. Byla to už desátá domácí střela za dvacet minut hry.
19'
Saliba vyrazil na ofenzivní dobrodružství. Po přihrávce Saky si před rohem malého vápna přehodil balon na levačku a zblízka trefil tělo Traverse, zatímco dorážka Trossarda šla mimo tři tyče.
18'
Napadající Solanke vyfoukl balon Gabrielovi. Toho o kus dál jistil Saliba a nejlepší střelec hostujícího mužstva byl odzbrojen ještě před finální fází.
17'
Od standardní situace z úplného úvodu zápasu je Bournemouth směrem dopředu nulový. Areolův tým si hodně koleduje.
16'
Hosté vytlačili Salibu hluboko na vlastní polovinu, kde si Francouz pomohl malou domů na Rayu.
15'
Saka profitoval z obloučku Whitea a zprava cpal míč k malému vápnu, kde to Travers opět zvládl ve spolupráci se Senesim.
13'
Havertz dostal skvělý pas do vápna. Ve společnosti Senesiho se rychle zhotovil ke střele z levé strany a Travers musel poprvé do akce nedaleko od bližší tyče.
12'
Za Sakovo zranění levé nohy nakonec nemohl Cook, nýbrž šlapák Christieho. Skotský záložník může být rád, že mu Coote neukázal žlutou kartu.
10'
Hra je přerušena v důsledku srážky Saky a Cooka. U obou už jsou členové realizačních týmů.
9'
White na křídle vypomohl obsazenému Haverzovi. Převzal míč do tandemu a zprava ho poslal před malé vápno, kde Trossard rovněž ztroskotal na dobře postaveném bloku.
8'
Saka hrál hlavní roli v dalším postupném útoku. Prodriboval se až ke střele, nicméně ani tak Traversovi neprošla.
6'
První krizový moment obrana Bournemouth ustála zablokováním střely na rohový kop.
5'
Gunners na několik desítek sekund zmáčkli hosty u jejich pokutového území, ale přes nesmírně zahuštěný prostor balon do pokutového území neprocedili.
4'
Kluivert dostal nakopáno od Whitea a Bournemouth má klid na přípravou fázi z vlastní poloviny. Aktivně je do ní zapojen i gólman.
3'
Havertz si pokryl balon na pravém křídle a propůjčil ho Ødegaardovi. Norova spolupráce se Sakou však neklapla a na řadě je rozehrávka Marka Traverse.
2'
Díky faulu Saky se hosté ihned dostali ke standardní situaci. Po centru Cooka a několika hlavičkách však míč skončil v náruči brankáře Rayi.
1'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují v modrožlutých dresech. Arsenal je ve své obvyklé červenobílé kombinaci.
1'

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Tomijasu – Ødegaard (C), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard.
Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, Zinčenko, Vieira, Smith Rowe, Jorginho, Nketiah, Martinelli, Jesus.
Trenér: Mikel Arteta

AFC Bournemouth: Travers – Smith (C), Zabarnyj, Senesi, Ouattara – Cook, Christie – Semenyo, Scott, Kluivert – Solanke.
Náhradníci: C. McKenna, N. Neto – Aarons, Hill, Kinsey-Wellings, Billing, Faivre, Sadi, Ünal.
Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Coote – Wood, Scholes.
1. vzájemný zápas

30.09.2023 (7. kolo)
Bournemouth – Arsenal 0:4
Branky:
17. Saka, 44. Ødegaard, 53. Havertz (pen.), 90+3. White.
AFC Bournemouth

Skromně vedený klub z jižního pobřeží Britských ostrovů si svou druhou sezónu po návratu do nejvyšší soutěže nemůže vynachválit. „Cherries“ nemají žádné sestupové starosti a naopak se teoreticky mohou připlést mezi velké kluby honící se za postupem do mezinárodních soutěží. S vyrovnanou bilancí 13-9-13 a záporným skóre 52-60 je Bournemouth na desátém místě, a to se ztrátou šesti bodů na šestý Manchester United. V posledních dvou zápasech svěřenci Andoniho Iraoly bodovali naplno. Nejprve udolali 1:0 Wolves a poté doma přejeli trápící se Brighton 3:0. Za největší ofenzivní zbraň platí Dominic Solanke, který je s osmnácti trefami pátým nejlepším šutérem celé Premier League. Zdravotní trable před zápasem na Emirates Stadium řeší obránci Fredericks a Mepham. Dále záložníci Faivre, Adams a Tavernier a útočníci Semenyo se Sinisterrou.
Arsenal FC

Tři kola před koncem soutěže jsou Gunners blízko i daleko od ukončení dvacetiletého čekání na titul. V tabulce je Arsenal první, nicméně druhý Manchester City disponuje ztrátou jediného bodu a jedním zápasem k dobru. O to více londýnský tým mrzí nedávná domácí porážka 0:2 s Aston Villou, kterou doprovodilo vypadnutí ze čtvrtfinále Ligy mistrů. Přesto všechno si fanoušci Arsenalu poslední dny náramně užili. Svěřenci Mikela Artety v prestižním souboji smetli 5:0 Chelsea a hned vzápětí porazili výsledkem 3:2 i svého největšího rivala z Tottenhamu. V klubové produktivitě je na čele Bukayo Saka (15+9). Docela velkou raritou v této fázi sezóny je kompletně vylidněná marodka.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu šestatřicátého kola anglické Premier League. Od třinácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Arsenalem a Brightonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.