MSFL -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Start Brno - 27. dubna 2024   10:45

Třinec
Třinec
5' Dedič  • 33' Pus(vl.)
2:0
(2:0)
Start Brno
Start Brno
Třinec
Mrózek – Szewieczek, Samiec, Brak, Bolf (65. Vlachovský) – Machuča, Zinhasovič (60. Dadak) – Omasta (65. Cienciala), Yakubu, Holík (C) (84. Konečný) – Dedič (60. Ayoola).
Adamuška – Orság.
Svoboda – Kolář, Grečmal.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
286 diváků
Start Brno
Jícha – Strnad, Praks, Pus, Stropsa – Duda, Drenka – Kaláb (46. T. Brzobohatý), Šumbera (C), Vantuch (75. Zikl) – Hladký.
Špelda – D. Brzobohatý, Papež.

Z tohoto online přenosu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Slezané se po vítězství a přísunu tří bodů vzdálili Hlučínu na rozdíl tří bodů, zároveň zmenšili bodovou vzdálenost od předních celků. Většina ale má zápas 25. kola před sebou.

Start Brno se naopak v tabulce posunulo dolů kvůli horšímu skóre za Hodonín na deváté místo. Všechny týmy pod brněnským celkem na svůj zápas tohoto kola stále čekají.
Třinečtí fotbalisté i ve druhém poločase pokračovali v povedeném výkonu a zaslouženě z dnešního zápasu berou tři body po vítězství 2:0. Brno dnes nemělo příliš mnoho argumentů na vítězství.
90+2'
90+2'
Konečný utekl brněnským hráčům, vběhl s míčem do pokutového území, ale zřejmě tažený Pusem vystřelil míč jen vedle branky.
90'
Po centru Ciencialy fauloval v pokutovém území Ayoola brněnského obránce Prakse.
89'
Vlachovský zahrál rohový kop do malého vápna a moc nechybělo, aby míč zasáhl hlavou Ayoola. Místo toho se k míči dostali domácí až u pravé postranní čáry. S následnou akcí si hosté poradili.
87'
Machuča zkoušel obejít soupeře po pravé straně, když zjistil, že to nepůjde, přihrál na hranici šestnáctky Ayoolovi, který akci přehrál na levou stranu, jenže až moc. Yakubu prudkou přihrávku nedostihl na hřišti.
86'
Rohový kop Šumbery mířil do malého vápna, ale tam míč vytáhl ke svým spoluhráčům gólman Mrózek.
86'
Centr Šumbery z levé strany mířil na zadní tyč, ale tam byl pouze Cienciala, který balón odhlavičkoval do zámezí.
85'
Hladký se v levém rohu vápna odhodlal ke střele, ale z kroku trefil jen bránícího třineckého hráče. Následná střela spoluhráče zpoza šestnáctky přelétla třineckou branku.
84'
Střídání na domácí straně. Dolů jde kapitán Holík, kterého zastoupí Konečný. Kapitánskou pásku převzal obránce Samiec.
82'
Cestu na dnešní utkání si našlo 286 diváků, mezi nimi je i skupinka brněnských fanoušků.
81'
Machuča zkusil vystřelit zpoza šestnáctky, ale trefil do hlavy obránce Puse. Na trávník míří brněnský masér Hoffmann.
78'
Po rohovém kopu Šumbery a sérii hlaviček vznikl velký závar u malého vápna třinecké branky, akce vyvrcholila hlavičkou Holíka, který odrazil míč z brankové čáry zpět do hry.
77'
Stropsa se pokusil dostat míč z levé strany před branku, ale dle rozhodčího jeden z třineckých hráčů míč odvrátil vedle branky.
75'
Na trávníku zůstali ležet dva hráči, jeden na každé straně, ale ošetření nepotřebovali. Místo toho brněnský trenér vystřídal, když Vantucha nahradil Zikl.
74'
Vlachovského centr z levé strany obrana Brna odvrátila, na druhé straně neuspěl s centrem přes bránící hráče Hladký.
73'
Cineciala si po rohovém kopu vyměnil míč s Holíkem, následně odcentroval na zadní tyč, kam si naběhl Machuča, který z první napálil balón do gólmana Jíchy. Další rohový kop.
72'
Další rohový kop Třince, poté co Vantuch zblokoval Machučovi střílený centr před branku.
71'
Po levé straně utekl Cienciala, obešel Brzobohatého, ale následnou přihrávku na Yakubua odkopl jeden z brněnských hráčů mimo branku.
70'
Dlouhý nákop z třinecké poloviny prodloužil Ayoola hlavou pouze k brankáři Jíchovi.
70'
Žlutou kartu viděl po faulu na Ayoolu brněnský Pus.
69'
Machuča poslal k zemi brněnského Brzobohatého, který mířil do protiútoku. Třinecký záložník viděl za svůj čin žlutou kartu.
67'
Machuča z pravé strany nakopl míč do pokutového území, kde se o něj snažil porvat se soupeřem Ayoola, ale míč odrazil pouze k brankáři Jíchovi.
65'
Další dvojité střídání z dílny trenéra Hejduška. Třinecký trenér stáhl ze hřiště Omastu a Bolfa, místo nich přišli Cienciala s Bolfem.
65'
Nepovedený nákop jednoho z brněnských obránců končí v zámezí.
64'
Přihrávka Šumbery na Hladkého skončila odmáváním a odpískáním ofsajdu.
63'
Třinečtí pokazili nadějný protiútok. Nejprve akci zbrzdil Holík, poté se s míčem zamotal Yakubu a celou událost završil nepřesným centrem z pravého kraje Szewieczek.
60'
Dvojitá změna na třinecké straně. Ze hřiště odstoupili Dedič se Zinhasovičem, místo nich naskočili Ayoola a Dadak.
60'
Šumberův centr domácí obránci odvrátili mimo šestnáctku, následně si poradili i s centrem Hladkého.
59'
Szewieczek zůstal ležet na zemi po standardní situaci Brna. To nyní bude zahrávat rohový kop.
56'
Machuča z pravé strany odcentroval do pokutového území, kde byl zcela volný Dedič, ale jeho hlavička zamířila vysoko nad bránu.
55'
Další obrovská šance domácích! Třinečtí vypíchli soupeři míč a zaútočili do brejku, Bolf přihrál na pravou stranu Holíkovi, který si naběhl k hranici šestnáctky, podíval se na brankáře a vystřelil na vzdálenější tyč, avšak mimo branku.
54'
Neskutečné! Bolf dostal míč od rozhodčího a druhým dotekem z kroku vykouzlil parádní pas na Yakubua. Třinecký hráč se po pár krocích zjevil sám před Jíchou, ale střelou ke vzdálenější tyči orazítkoval brankovou konstrukci brněnské branky.
54'
Po střetu s Brakem zůstal ležet na trávníku brněnský Drenka. Ošetřit nepokračuje, domácí zůstanou po rozehrání u míče.
52'
Další dlouhý balón Samiece od středového kruhu zamířil do zámezí.
50'
Domácí měli výhodu přímého kopu z nějakých 40 metrů, Samiec všechny překvapil a z velké dálky vystřelil. Brankář Jícha byl blízko branky a stihl se vrátit pro míč.
48'
Holík byl v dobré gólové pozici, vysoký míč poslal hlavou do strany vedle brankáře Jíchy, ale následnou ranou z voleje trefil z velkého úhlu bližší tyč.
47'
Omasta zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře, proběhl šedesát metrů až k šestnáctce soupeře a zpětnou přihrávkou vybídl do akce Yakubua. Třinecký ofenzivní hráč akci vyšperkoval přihrávkou do volného prostoru na hranici vápna, odkud pálil Zinhasovič, jenže netrefil bránu.
46'
Trenér Frimmel sáhl o poločase k jedné změně. Na hřiště už nevyběhl Kaláb, místo něj nastoupil Tomáš Brzobohatý.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. Domácí fotbalisté potvrdili roli favorita, byli po většinu času lešpím týmem a zaslouženě vedou rozdílem dvou branek. O ty se postarali hned v úvodu Dedič a druhou přidal po centru Bolfa brněnský Pus, který si srazil míč do vlastní branky.
45+2'
45+2'
Omasta zahrál balón na přední tyč, kde zaúřadoval Duda.
45+1'
Domácí mají ještě jeden rohový kop k dispozici.
45'
Zinhasovič byl ve středovém kruhu zasažen Dudou, ale rozhodčí faul neodpískal. Třinečtí pokračují autovým vhazováním.
43'
Bolf našel dlouhým míčem na pravé straně Omastu, ten zkoušel obejít soupeře, ale balón skončil v autu. Po akci se rozhodčí vrátil k Bolfovi, který byl faulován po odkopnutí míče Kalábem a potrestal brněnského hráče žlutou kartou.
42'
Další parádní akce domácích! Omasta si na pravé straně vyměnil míč s Yakubuem, prudkou přihrávkou do malého vápna vybídl do akce další spoluhráče, jenže Dedič v pádu netrefil míč a Bolf na zadní tyči napálil balón jen vedle branky!
41'
Šumbera zkusil z hranice vápna lobem na levé straně najít Kalába, to se mu povedlo, ale střela druhého jmenovaného sotva doskákala k třinecké brance.
38'
Parádní centr Omasty z pravé strany našel ve vápně hlavu Dediče, třinecký útočník se opřel do míče a hlavou umístil balón k levé tyči, kam se natáhl gólman Jícha a míč zachytil před brankovou čárou.
37'
Centr Hladkého z levé strany zamířil do pokutového území na Šumberu, ale před bývalým hráčem Třince míč odkopl Brak do zámezí.
36'
Brak si nejprve stěžoval na hru rukou ze strany soupeře před pokutovým územím, poté fauloval Kalába a uviděl žlutou kartu.
35'
Šumbera hledal střílenou přihrávkou z levé strany na přední tyči Hladkého, ale včas zareagoval jeden z třineckých beků a balón odkopl.
33'
Třinec právě vstřelil branku!
Domácí utíkají ve skóre! Levou stranou utekl Bolf, prudkou přihrávkou po zemi zkoušel vybídnout k zakončení nabíhajícího Dediče, ale ještě před ním zasáhl míč DANYIL PUS, který si srazil balón do vlastní branky – 2:0!
32'
Hladký fauloval v souboji o míč Samiece. Třinecký obránce si zkušeně hlídal balón mířící do zámezí.
32'
Po ošetření Dediče se pokračuje ve hře.
30'
Obrovská šance Třince! Po střetu Dediče s jedním ze soupeřů u středového kruhu pláchl brněnské obraně Yakubu, počkal si na vyběhnutí brankáře Jích, jenže obstřelem obstřelil i levou tyč brněnské branky!
27'
Brňanům se povedlo odvrátit centr Bolfa z levé strany.
27'
Šumbera fauloval v souboji Braka, Třinec se zmocnil míče.
25'
Po rohovém kopu Šumbery jeden z brněnským hráčů zahrál ve vápně volejbalovým způsobem a upadl na zem. Rozhodčí ruku neodpískal, pokračuje se ve hře, Třinec má výhodu.
25'
Hosté zahrozili centrem z pravé strany, který přizvedl nad bránu jeden z třineckých hráčů. Rohový kop.
23'
Stzewieczek chtěl zastavit překřížením Drenku, ale brněnského hráče zasáhl ramenem do tváře. Od rozhodčího viděl první žlutou kartu zápasu.
22'
Brňané ze standardní situace nezahrozili, Třinec dovedl míč do středu pole.
22'
Strnad utekl po pravém křídle, odcentroval na přední tyč, kde zkoušel zakončit Kaláb, ale ten se míče nedotkl, na rozdíl od třineckého obránce Braka. Následuje rohový kop.
21'
Po třinecké útočné akci zamířili hosté do brejku, ale Brak stihl na středové čáře faulem zastavit soupeře.
19'
Nepovedený nákop Dudy z pravé strany skončil v místech, kde byl připravený brankář Mrózek. Ten jednoduchou střelu soupeře chytil.
17'
Po centru Bolfa z levé strany míč zamířil do pokutového území, kde jej hlavičkoval Holík, ale od jeho hlavy balón vylétl do zámezí. Od branky bude rozehrávat gólman Jícha.
14'
Hladký už pelášil na třineckou branku po přihrávce Šumbery, ale rozhodčí jej ve spolupráci zastavili odmáváním a odpískáním ofsajdu.
12'
Omasta zahrál míč na přední tyč, kde si vyskočil nejvyšší muž na hřišti Duda a balón hlavou odrazil na třinecké kopačky. Následný centr z pravé strany dolétl za brněnskou branku.
11'
Třinečtí budou zahrávat rohový kop. Míč si staví na čtvrtkruh Omasta.
10'
Nepříliš prudký centr z kopačky Vantucha mířil do malého vápna, kde se pro něj natáhl gólman Mrózek a balón chytil do rukavic.
9'
Centr Vantucha z levé strany vyhlavičkoval z hranice šestnáctky Szewieczek, hosté zůstávají u míče.
6'
Šumbera si zkoušel u rozhodčího vymodlit penaltu, když zkusil obejít kličkou do středu Szewieczka, ale místo zakončení upadl. Rozhodčí mu ukázal, ať vstane a pokračuje ve hře.
5'
Domácí jdou do vedení po rychlé akci pravou stranou! Omasta rychlou přihrávkou vybídl ke sprintu Yakubuho, který si naběhl k pokutovému území a skákavou přihrávkou vybídl do zakončení RENÉHO DEDIČE, který střelou z první obstřelil brankáře Jíchu – 1:0!
3'
Třineckým standardní situace nevyšla, Omasta zkusil obejít soupeře na levém křídle, ale míč mu utekl do zámezí.
2'
Praks tvrdě zajel u vlastní střídačky do Holíka, ten zařval bolestí a upadl na zem. Rozhodčí odpískal brněnskému hráči faul, ale osobní trest neudělil.
1'
Domácí budou hrát celí v červeném, hosté celí v bílém.

FK Třinec: Mrózek – Szewieczek, Samiec, Brak, Bolf – Machuča, Zinhasovič – Omasta, Yakubu, Holík (C) – Dedič.
Náhradníci: Adamuška – Konečný, Ayoola, Orság, Vlachovský, Cienciala, Dadak.
Trenér: Hejdušek.

TJ Start Brno: Jícha – Strnad, Praks, Pus, Stropsa – Duda, Drenka – Kaláb, Šumbera (C), Vantuch – Hladký.
Náhradníci: Špelda – D. Brzobohatý, T. Brzobohatý, Zikl, Papež.
Trenér: Frimmel.

Rozhodčí: Svoboda – Kolář, Grečmal.
Hráči už vycházejí na trávník. Brněnský Start ještě několikrát změnil původní sestavu, a tak se za malou chvíli dozvíte, kdo od úvodní minuty nastoupí.

FK Třinec: Mrózek – Bolf, Samiec, Brak, Szewieczek – Machuča, Zinhasovič – Omasta, Holík (C), Yakubu – Dedič.

TJ Start Brno: Jícha – Strnad, Praks, Pus, Papež – Kos, Drenka, Šumbera (C), Brzobohatý, Stropsa – Hladký.
Náhradníci: Špelda – Fajkoš, Bojanovský, Maixner, Matyska, Bím.

Autobus brněnského týmu má poruchu. Zápas bude odložen minimálně o půl hodiny. Nový čas začátku je tak v 10:45.
Poslední vzájemný zápas

Start Brno – Třinec 2:2 (1:1)
Branky: 35. a 57. (pen.) Zikl – 20. (pen.) Maksič, 54. Holík. Rozhodčí: Machorek – Mayer, Svoboda. ŽK: Szewieczek – Maksič, Bouguetouta, Omasta. ČK: 56. Vlachovský. Diváci: 370.

Start Brno: Chmiel – Szewieczek, Avdič, Žalud, Sedlo – Vantuch (90. Havlín), Duda, Šumbera, Kaláb (61. Matulka) – Rogožan, Zikl (80. Březina). Trenér: Frimmel.

Třinec: Adamuška – Omasta, Brak, Straňák, Vlachovský – Machuča, Maksič – Bouguetouta (46. Barkov), Holík (67. Samiec), Clement – Vučičevič (76. Dedič). Trenér: Pulpit.
Poslední zápasy

Hlučín – Třinec 3:2 (3:1)
Branky: 30. a 39. Smékal, 22. Cabadaj – 7. Yakubu, 61. Bolf. Rozhodčí: Jurajda – Mikeska, Mankovecký. ŽK: Stoklásek, Mládek – Holík. Diváci: 215.

Třinec: Adamuška – Bolf, Orság (41. Samiec), Dadak (41. Brak), Cienciala (41. Szewieczek) – Machuča, Zinhasocvič – Omasta, Holík, Yakubu (46. Konečný) – Dedič. Trenér: Hejdušek.

Start Brno – Ostrava B 0:2 (0:0)
Branky: 60. a 66. Kašpárek. Rozhodčí: Kostelník – Marek, Poláček. ŽK: Strnad, Kos – Holaň. Diváci: 220.

Start Brno: Jícha – Pus, Papež, Praks, Drenka, Brzobohatý, Strnad, Kos (75. Maixner), Šumbera, Hladký (89. Bojanovský), Stropsa. Trenér: Frimmel.
FK TŘINEC
6. místo, 37 bodů (10-7-7), skóre 45:32

Třinečtí po sestupu z druhé ligy a tragickém podzimu vyměnili trenéra. Pod Tomášem Hejduškem jim to zatím klape a v sedmi jarních zápasech prohráli pouze v tom posledním, kdy za silného větru překvapivě selhali v Hlučíně, kde dostali tři góly.

Domácí fotbalisté v sedmi jarních zápasech hned čtyři vyhráli a další dva remizovali. Z deváté pozice se tak vyhoupli na šestou a na vedoucí ostravský Baník ztrácejí 12 bodů.
TJ START BRNO
8. místo, 34 bodů (10-4-10), skóre 36:41

Brnu se nedaří v jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy. V sedmi odehraných zápasech získal pouze dvě vítězství a jednu remízu. V tabulce se tým z jihomoravské metropole propadl na osmé místo. Na svého soupeře ztrácí v tabulce tři body.

V posledním utkání hostil brněnský celek v domácím prostředí rezervu Baníku Ostrava. Brňané na svém trávníku potvrdili, že doma body často rozdávají a jiné to nebylo ani nyní. Vedoucímu celku dovolili dva góly od Kašpárka. Ostrava tak importovala do svého města tři body.
Hezké sobotní dopoledne z Třince, kde v těchto dnech vládne hokej. Oceláři míří na nejvyšší příčku, navázat by na ně chtěli i místní fotbalisté, kterým se nevydařila podzimní část a nyní zkoušejí vystoupat tabulkou co nejvýš a ještě se nezbavili ani postupových myšlenek.

Soupeřem třineckých hráčů bude brněnský Start. Tomu se na jaře příliš nedaří a aktuálně je na osmém místě. Kdo dnes potáhne za delší konec? zápasem vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.