MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Sparta - 3. dubna 2024   18:00

0:2
(0:1)
Sparta
Sparta
44' Kuchta   • 80' Olatunji
Opava
Richter – Helebrand, Janoščín (C), Srubek, Hýbl (87. Kadlec) – Omale, Rezek (81. Haitl) – Kopečný, Málek (72. Blecha), Ondráček (72. Marzuq) – Rataj (81. Přichystal).
L. Číž – Pejša.
Hocek – Váňa, Šimáček
Stadion v Městských sadech, Opava
6583 diváků
Sparta
Vorel – Vitík, Panák (C), Zelený – Preciado (72. Wiesner), Sadílek, Solbakken (72. Kairinen), Ryneš – Tuci (81. M. Ševčík), Kuchta (68. Olatunji), Birmančević (68. Haraslín).
Vindahl – Krejčí ml..

Z Opavy je to pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Druhý finalista vzejde z utkání mezi Plzní a Zlínem. Hrát by se mělo 24. dubna.
Prvními finalisty letošního ročníku MOL Cupu se stali dle očekávání fotbalisté pražské Sparty. Na hřišti druholigové Opavy zvítězil lídr FORTUNA:LIGY po gólech Jana Kuchty a Victora Olatunjiho 2:0. Kvalita byla po většinu utkání na straně hostů, Slezané se ale prezentovali sympatickým výkonem, za který se nemusí stydět. Čtvrt hodiny před koncem byli dokonce blízko vyrovnání, když přízemní střelu Marzuqa zastavila levá tyčka.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 1:14. Rohy: 1:9.
90+4'
90+3'
Jakub Přichystal se octl v zajímavé střelecké pozici. Zakončoval vedle pravé tyče. Následně se ukázalo, že byl stejně v ofsajdu.
90+2'
Opavský stadion děkuje svým miláčkům za cestu letošním MOL Cupem. Atmosféra v Městských sadech je fantastická. Sparťané nezůstávají pozadu. Svátek fotbalu, jak má být.
90+1'
Uvnitř středového kruhu leží Lukáš Sadílek. Sparťané přerušují hru. Už se zřejmě nic podstatného nestane.
89'
Victor Olatunji se znovu dostal za domácí obranu. Zpracoval si balon, do střely se mu však na poslední chvíli vrhnul Jaromír Srubek.
87'
Střídání v týmu Slezský FC Opava:
ze hřiště odchází Matěj Hýbl, přichází Jan Kadlec.
86'
Sparta dohrává zápas na polovině Opavy, a to za vydatného deště, který se ve slezské metropoli spustil na trávník. Hostující příznivci již slaví. Lukáš Sadílek hlavičkoval z otočky za levou tyčku.
84'
Lukáš Haraslín šel tvrdě tělem do Jiřího Janoščína. Rozhodčí Hocek musel krotit vášně. A také tasit žlutou kartu.
82'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Jaroslav Zelený).
81'
ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Jakub Přichystal.
81'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Patrik Haitl.
81'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Indrit Tuci, přichází Michal Ševčík.
80'
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané zřejmě definitivně rozhodují o svém postupu do finále. Indrit Tuci vysunul dlouhým nákopem za obranu VICTORA OLATUNJIHO a ten střílel bez přípravy podél vyběhnuvšího Richtra do odkryté branky.
79'
Chybu v opavské rozehrávce mohl potrestat Matěj Ryneš. Odkrytou domácí branku netrefil, domácí obrana balon za hranicí vápna zachytila.
77'
Střídající Victor Olatunji běžel z pravé strany sám na Richtra. Místo přihrávky zvolil střelu z úhlu. Nevyšlo to, vzápětí byl stejně pískán ofsajd.
76'
Do konce řádné hrací doby schází poslední čtvrthodina. Opavští příznivci rozvinuli povedenou choreografii s motivy města a nápisem "Klenot Česka v srdci Slezska".
73'
Yahaya Mohammed Marzuq se mohl stát ihned po svém příchodu na hřiště hrdinou! Z pravé strany vápna střílel křižmo po zemi do vzdálenější levé tyče! Opava byla centimetry od vyrovnání!
72'
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Filip Blecha.
72'
ze hřiště odchází Adam Ondráček, přichází Yahaya Mohammed Marzuq.
72'
ze hřiště odchází Markus Solbakken, přichází Kaan Kairinen.
72'
ze hřiště odchází Angelo Preciado, přichází Tomáš Wiesner.
71'
Indrit Tuci obdržel přihrávku do vápna. Přízemní střela byla tečována vedle branky. Po rohovém kopu zleva hlavičkoval mimo Martin Vitík.
70'
Indrit Tuci si teď trochu překážel na levé straně šestnáctky s Victorem Olatunjim. Prvně jmenovaný nakonec střílel na bližší tyč, ale dost z úhlu. Snadný zákrok pro Richtra.
70'
Dnešní utkání sleduje 6 583 diváků.
69'
Nákop do opavské šestnáctky. Před Preciadem ho odvrátil spolehlivě hrající Jaromír Srubek.
68'
ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Victor Olatunji.
68'
ze hřiště odchází Veljko Birmančević, přichází Lukáš Haraslín.
67'
Pražané drží balon na vlastní polovině. Aktuálně se nic zajímavého na trávníku neděje.
64'
Centr z levé strany vyhlavičkoval z vápna obětavě Jaromír Srubek. Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke změně v sestavě. Uvidíme, kdy se tak stane.
63'
Do konce druhého poločasu schází půlhodinka. Sparta stále vede pouze o jedinou branku. Duel má však pevně ve svých rukou. Opava se de facto jen brání.
61'
Matěj Ryneš ji rozehrál centrem na bližší tyč. Žluto-modří odvrátili na další roh. Po něm odhlavičkoval balon z vápna Matěj Helebrand.
60'
Angelo Preciado si chtěl na pravé straně obhodit kličkou Matěje Hýbla. Ten šel do skluzu. Standardka pro Spartu.
59'
Centr zleva na bližší tyčku odvracel Jaromír Srubek. Bylo i pískáno. Kope se od branky Opavy. Adam Richter vybízí spoluhráče k větší aktivitě.
58'
Dlouhé autové vhazování Sparty. Nepovedlo se ve vápně prodloužit. Rychle ale přišel nákop za obranu. Vyrezultoval v další hostující roh.
57'
Jakub Rezek potáhl balon po levém křídle. Odcentroval před branku, tam ale nikdo ze spoluhráčů nebyl. Následně fauloval Matěj Hýbl Indrita Tuciho a vykoledoval si první žlutou kartu.
55'
Další roh pro Spartu, tentokrát z levé strany. Po Rynešově centru hlavičkoval Martin Vitík vedle pravé tyče.
54'
Opavští příznivci si žádají gól. Solomon Omale centroval z pravého okraje hřiště až k Vorlovi.
52'
Další roh pro Spartu. Zprava znovu centroval Veljko Birmančević. Opavští odvrátili mimo pokutové území. Angelo Preciado po chvíli střílel vysoko nad.
51'
Veljko Birmančević centroval z pravé strany. Na míč si vyskočil Lukáš Sadílek. Jeho hlavička skončila v rukavicích Adama Richtra.
50'
Veljko Birmančević centroval na bližší tyč. Opavští míč odvrátili za autovou čáru. Sparta bude vhazovat.
49'
Indrit Tuci vyslal z otočky nenápadnou technickou střelu, která se stočila těsně vedle pravého horního růžku. Bylo to s jemnou tečí. Sparta má roh.
47'
Matěj Hýbl centroval z levé strany. Balon plachtil pod břevno, Vojtěch Vorel si situaci pohlídal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
Úvodní poločas nabídl dvě branky Kuchty, platila ovšem jen jedna. Pražané se tak vedení ujali až ve 44. minutě. Ryneš centroval zleva právě na Kuchtu a ten nikým neatakován hlavičkoval pohodlně k levé tyči. Slezané se po opatrném úvodu snažili být aktivní. Vyloženou možnost si nevypracovali, přesto nevsadili čistě na "zanďoura" a snažili se držet s velkým favoritem krok. Uvidíme, kterak se vstřelená branka a fakt, že musí svěřenci Miloslava Brožka dotahovat manko, projeví na obrazu druhého dějství.
45+4'
45+3'
Tomáš Rataj se na chvíli zjevil za Matějem Rynešem. Ten ho na pravé straně pokutového území záhy od míče přeci jen poměrně v poklidu odstavil.
45+2'
Sparta rozehrávala standardku téměř ze středového kruhu, Solomon Omale poslal k zemi Jana Kuchtu. Veljko Birmančević centroval na hlavu Filipa Panáka. Jeho zakončení ukryl do rukavic Adam Richter.
44'
Sparta právě vstřelila branku! Pražané jdou do vedení, a tentokrát již jejich zásah platí. Matěj Ryneš svým nadýchaným centrem z levé strany našel na prostoru penalty úplně volného JANA KUCHTU, který přesnou hlavičkou k levé tyči posílá sparťanský celek do vedení!
43'
Sparťané už jsou opět usazeni před vápnem Slezanů.
42'
Na opačné straně pelášil po pravé straně Veljko Birmančević, dostal se do vápna a vystřelil, ale jeho střelu si bez potíží pohlídal domácí gólman Adam Richter.
41'
Matěj Helebrand na pravé straně vysunul Tomáše Rataje, který hned cpal prudký přízemní centr do vápna, Adamu Ondráčkovi ovšem sparťané nedovolili přesně zakončit.
40'
Markus Solbakken se snažil prudkou průnikovou přihrávkou vysunout někoho ze spoluhráčů, ale ani jeden z nich nestačil včas reagovat. Směr hry se obrací.
38'
Jaroslav Zelený centroval z levé strany na zadní tyč, kde operoval Angelo Preciado. Nezpracoval si balon, odskočil mu. O něco blíže tak k němu byl Adam Richter.
37'
Sparta obléhala pokutové území. Nepříjemné chvíle pro Opavu. Do přihrávky Matěje Ryneše se na poslední chvíli vrhnul skluzem Tomáš Rataj.
35'
Zdálo se, že si Matěj Ryneš pomohl v pokutovém území útočným faulem, což také opavští příznivci reklamovali. Hrálo se dál. Nakonec se přeci jen kope od branky Richtra.
33'
Z levé strany centroval do vápna aktivní Veljko Birmančević. Míč prodlužoval hlavou do rukavic vlastního brankáře Richtra Jaromír Srubek.
32'
Slezané se prezentují sympatickým výkonem. V poslední čtvrthodině drží se soupeřem krok a pravidelně se dostávají na útočnou polovinu.
31'
Veljko Birmančević a jeho další pokus zpoza pokutového území. Technická střela zamířila asi metr nad levý horní roh branky.
30'
Z pravé strany rozehrával Adam Ondráček po zemi na Jaroslava Málka. Ten centroval na zadní tyč, Jiří Janoščín to měl ale po přetaženém pasu těžké. Hlavičkoval na horní síť.
29'
Centr zleva na přední tyč byl prodloužen na střed. Tam se ho zmocnili Opavští a potáhli hru dopředu. K odraženému míči se dostal Solomon Omale, jeho rána z hranice šestnáctky byla tečována na roh.
28'
Domácí ofenzivní akci zastavil v zárodku ofsajd, v němž byl přistižen Adam Ondráček. Sparta přenesla hru na druhou stranu a vybojovala roh.
27'
Filip Panák fauloval na opavské polovině Adama Ondráčka. Balon pro Opavu, která si může na chvíli odpočinout.
25'
Rozehrál ji sám faulovaný Jaroslav Málek. Z levé strany zvolil přímou střelu, která nepříjemně padala. Vojtěch Vorel míč na malém vápně vyrazil.
23'
Branka Sparty neplatí! Celému protiútoku skutečně předcházel faul na Málka. Opava bude kopat standardku.
22'
Pozor! Celá situace se ještě bude zkoumat na videu. Sudí Petr Hocek se jde podívat na dostupné závěry.
21'
Opavští reklamovali Sadílkův faul na Málka, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře. Po dlouhém nákopu táhl balon Veljko Birmančević. Nalákal na sebe dva protihráče a přihrál na pravou stranu, odkud se střelou na vzdálenější levou tyč prosadil nikým nehlídaný JAN KUCHTA.
21'
Opava začíná hrozit protiútoky po levém křídle. V krátkém odstupu byly k vidění rovnou tři.
20'
Zpoza pokutového území zkusil štěstí Veljko Birmančević. Jeho skákavá střela mířící k levé tyči se stala snadnou kořistí Adama Richtra.
18'
Opava podnikla rychlý protiútok. Z levé strany se vřítil do šestnáctky Adam Ondráček. Zasekl si míč před protihráčem, střelou ale našel jen připravené rukavice Vojtěcha Vorla.
17'
K balonu se postavili Veljko Birmančević a Matěj Ryneš. Ke střele se odhodlal druhý jmenovaný. Přízemní pokus byl zlokovaný.
16'
Opavští příznivci rozjeli povedenou choreografii podél celé tribuny. Prezentovali se nápisem "Za Opavu". Sparta mezitím získala nebezpečnou standardku téměř z hranice šestnáctky.
14'
Dlouhý sparťanský nákop skončil až u brankáře Adama Richtera. Rozehrává se od branky Opavy.
12'
Martin Vitík přenesl centrem hru na levou stranu. Opavská obrana v pokutovém území zasáhla. Miloš Kopečný uvede do hry vhazování.
10'
Zadáci Sparty kombinují s míčem poblíž půlící čáry. Opava vyčkává, co se bude dít.
9'
Kombinace Sparty na jeden dotyk. Před hranicí pokutového území odvrátil balon pohotovým skluzem Jaromír Srubek.
8'
Další útočná akce Sparty skončila nepřesnou přihrávkou na levou stranu. Adam Richter může uklidnit hru.
7'
Matěj Ryneš se snažil odcentrovat z levé strany do vápna. Na okraji šestnáctky zablokoval pas Solomon Omale. Hosté utahují šrouby.
6'
Sparta rozehrála roh přihrávkou po zemi. Následovala střela Filipa Panáka, která byla sražena na další roh. Tentokrát se bude kopat z levé strany.
5'
Angelo Preciado zažehl na pravé straně tryskové motory. Jeho pokus o přihrávku před branku byl zblokován na první roh.
3'
Pražané operují s míčem na útočné polovině. Slezané se zatahují. Na první kloudnou akci zatím čekáme. Hraje se ve skvělé fotbalové kulise, o kterou se starají oba tábory fanoušků.
1'
Fotbalisté obou mužstev jsou na hrací ploše. Opava bude hrát ve speciálních dresech vyrobených čistě pro toto semifinále. Věrna samozřejmě zůstává žluto-modré kombinaci. Sparťané nastupují v černé sadě.

Slezský FC Opava: Richter – Helebrand, Janoščín (C), Srubek, Hýbl – Omale, Rezek – Kopečný, Málek, Ondráček – Rataj.
Náhradníci: L. Číž – Pejša, Blecha, Kadlec, Haitl, Přichystal, Marzuq.
Trenér: Miloslav Brožek

AC Sparta Praha: Vorel – Vitík, Panák (C), Zelený – Preciado, Sadílek, Solbakken, Ryneš – Tuci, Kuchta, Birmančević.
Náhradníci: Vindahl – Kairinen, Olatunji, Haraslín, Wiesner, M. Ševčík, Krejčí ml..
Trenér: Brian Priske

Rozhodčí: Hocek – Váňa, Šimáček.
Delegace rozhodčích
Středeční utkání mezi Slezským FC Opava a AC Sparta Praha bude jako hlavní rozhodčí řídit Petr Hocek, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Jan Váňa a Jakub Šimáček. Technickým delegátem utkání je Petr Vysloužil a delegátem FAČR je Ivo Chytil.
Slezský FC Opava

Domácí fotbalisté nastupují o patro níž než Sparta, ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE jim aktuálně patří dvanáctá příčka. Opavští odstartovali svou pohárovou jízdu výhrou 5:1 v Šumperku, následně vyhráli 7:0 v Holešově, zdolali brněnskou Zbrojovku v poměru 3:2, uspěli na půdě třetiligových Velvar a ve čtvrtfinále doma porazili Duklu Praha 2:0.

Opava je jediným mužstvem, které se coby druholigista může dostat až do finále MOL Cupu. Naposledy se tak stalo před sedmi lety a shodou okolností to byl právě Slezský FC, který se dokázal probojovat až do finále, v němž na olomouckém Andrově stadionu podlehl Zlínu. Opavským tak o fous utekla účast v Evropské lize.

Slezané, kteří naposledy doma remizovali s Kroměříží, chtějí pražského soka překvapit. „Na zápas se těšíme, vybojovali jsme si to. Bude to svátek a samozřejmě těžký zápas. Sparta je favorit, ale jdeme do toho naplno a utkání budeme chtít zvládnout jako každý zápas,” řekl Deníku opavský gólman Adam Richter. „Oba fanouškovské tábory výborně fandí, takže očekáváme super atmosféru, ale na tu my jsme v Opavě zvyklí. Pro mě to bude specifické i v tom, že všichni z rodiny jinak fandí Spartě,” pousmál se Richter.

Opavští se Spartou změřili síly naposledy před necelými dvěma roky v rámci přípravného duelu, kdy Pražané zvítězili 3:0 po brankách Filipa Součka, Tomáše Wiesnera a Lukáše Juliše.
AC Sparta Praha

Sparta je jednoznačným favoritem semifinálového duelu. Pražané, kteří jsou úřadujícím šampionem i aktuálním lídrem FORTUNA:LIGY, na své pohárové cestě zvítězili v druholigové Líšni (1:0), uspěli na půdě Bohemians (2:1) a naposledy zvládli derby se Slavií, kterou zdolali 3:2 v prodloužení.

Sparťané touží v MOL Cupu uspět o to víc, že v posledních dvou ročnících nezvládli finále. V roce 2022 podlehli Slovácku, loni svému úhlavnímu rivalovi ze Slavie.

Po vyřazení v osmifinále Evropské ligy, kde pražský celek nestačil na Liverpool, pookřál v nejvyšší soutěži. Doma porazil soupeře z Hradce Králové 2:1 a v neděli uspěl na půdě Českých Budějovic.

„Uvědomujeme si, že soupeř udělá vše pro to, aby se dostal do finále. Bude to pro něj zápas roku. Podobná šance na finále se Opavě nemusí zase dlouho naskytnout. Zároveň víme, že nás čeká zaplněný stadion a silná podpora domácích hráčů na tribunách. Nebude to nic lehkého, ale určitě jsme favorité. Připravujeme se stejně jako vždy a toto utkání bereme jako některý ze zápasů v lize nebo v Evropě. Neohlížíme se na to, že soupeř hraje ve druhé lize,” řekl pro oficiální web letenského klubu asistent trenéra Priskeho Lars Friis.
Fotbalisté Slezského FC Opava v semifinále MOL Cupu vyzvou AC Sparta Praha. Pojďme si ve zkratce představit oba celky.