MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Plzeň - 2. dubna 2024   18:00

0:3
(0:2)
Plzeň
Plzeň
34' Tekijaški (vl.)  • 37' Kopic   • 65' Souaré
Jablonec
Hanuš – F. Souček, Tekijaški, D. Souček – Čanturišvili (61. Hübschman), Kratochvíl (C) (61. Houska), Martinec (76. Velich), Hollý (82. Gaši), D. Štěpánek – Kanakimana, Chramosta (61. Alégué).
Fendrich – Karban.
Radina – Caletka, Antoníček
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 011 diváků
Plzeň
Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic (90. Sýkora), Červ (90. Hejda), Kalvach (C), Souaré – Šulc (85. I. Traoré), Chorý (90. Metsoko), M. Vydra (66. Kliment).
Tvrdoň – Cadu.

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
V Jablonci je dohráno, Plzeň slaví postup do semifinále MOL Cupu! Druhý poločas se nesl ve znamení jabloneckého dobývání, jenže hosté výborně bránili a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Naopak sami udeřili gólem Souarého, jehož střela upravila skóre na konečných 3:0.
90+3'
90+3'
David Štěpánek teď v nezáviděníhodné pozici ztratil stabilitu a spadl. I na zemi ale dokázal míč odehrát před napadajícím Ibrahimem Traorém, který už se možná viděl v samostatném úniku.
90+2'
Jakub Gaši nejprve zápasil s Cheickem Souarém u rohového praporku, následně ho dohrál tělem. Píská se ještě jeden faul, rozehrávat budou plzeňští fotbalisté.
90'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Idjessi Metsoko,
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Jan Sýkora,
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Lukáš Hejda.
89'
Základní hrací doba a podle všeho i celý zápas už spějí do úplného finiše. S míčem na kopačkách operuje Viktoria.
87'
Alexis Alégué se velmi pěkně dostal přes Kalvacha. Přihrávkou pod sebe pak oslovil Kanakimanu, který už byl v pokutovém území. Následná přihrávka jabloneckého forvarda do druhé vlny se stala kořistí Plzeňských.
86'
Po dalším hezkém průniku Souarého připravil Kliment svým sklepnutím šanci pro Lukáše Červa, jehož střela se zastavila o bránícího protihráče.
85'
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Ibrahim Traoré.
84'
Noha Tomáše Hübschmana se teď ocitla hodně nebezpečně blízko hlavy Lukáše Červa. Rozhodčí vše řeší domluvou a odpískaným faulem ve prospěch už téměř jistého semifinalisty.
83'
David Houska si pomohl přihrávkou na brankáře Hanuše, jemuž pak vůbec nevyšel odkop. Štěstí pro Severočechy, že se míč od Klimenta odrazil zpátky do rukou gólmana.
82'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Dominik Hollý, přichází Jakub Gaši.
81'
Jan Kliment se u postranní čáry marně snažil probít přes Housku, útěchou mu může být alespoň získaný aut.
80'
Bienvenue Kanakimana ustál souboj se skluzujícím Kalvachem. To však nic nemění na tom, že se jednalo o faul. Jablonec bude rozehrávat.
78'
Nově příchozí Velich o sobě na hrotu jabloneckého rozestavení dává vědět aktivitou v soubojích. Severočeši to ještě nevzdávají.
77'
David Houska dobře zrychlil hru, jenže z nadějně rozjeté akce domácí nevytěžili víc, než nepovedený centr Kanakimany. Jablonec při následné snaze o získání míče fauloval, hosté budou rozehrávat na své obranné polovině.
76'
ze hřiště odchází Jakub Martinec, přichází Oliver Velich.
75'
Bienvenue Kanakimana nabral rychlost a zprvu spíše nenápadnou střelou na zadní tyč pořádně protáhl Jedličku, před nímž balon skočil!
Dnešní utkání sleduje 2 011 diváků.
74'
Martin Jedlička si bez problémů došel pro Houskův centr a i přes lehký kontakt s protihráčem ho udržel v rukavicích.
73'
Šulcovi se zamotal míč pod nohy, z tohoto mráčku nezapršelo. Zaprší ale z mráčku, který připlul nad jabloneckou Střelnici a už skrápí hráče obou týmů.
72'
Z pohledu hlavní tribuny se zdálo, že Sampson Dweh zahrál ve vlastním pokutovém území rukou. Hra ale pokračuje.
71'
Jakub Martinec se objevil za plzeňskou obranou, zpracoval dlouhý Štěpánkův míč a získal aspoň roh. Ten ale Alégué rozehrál nepovedeně po zemi, s tím Tomáš Hübschman nemohl nic vymyslet.
69'
Dominik Hollý teď možná trošku i z frustrace po neodpískaném zákroku na Kanakimanu zajel do Červa a odchází se žlutou kartou.
67'
Jablonečtí fanoušci se teď při nepříznivém vývoji mohou kochat alespoň krásnou přírodní scenérií, kterou rozehrálo za Ještěd zapadající slunce společně s mraky. Na hřišti se zdá, že je rozhodnuto. Plzeň se navíc dál drží na míči.
66'
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jan Kliment.
65'
Plzeň právě vstřelila branku!
Míč se po nástřelu Červa odrazil od jednoho z jabloneckých hráčů přímo proti noze CHEICKA SOUARÉHO, který z prvního doteku pravačkou zamířil naprosto přesně k tyči!
64'
Po následném rohovém kopu se balon odrazil mimo plzeňské pokutové území. Přes hlavu ho zpátky do ohně vracel David Štěpánek, byla to ale lahůdka pro Jedličku.
63'
Nepříliš dobře zahranou standardku Filipa Součka odehrál Kopic jen na roh.
62'
Jakub Martinec obdržel průnikový míč do pokutového území, jenže byl v docela těžkém úhlu. Přesto to zkusil přímo na bránu a vysoko přestřelil.
61'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Alexis Alégué,
ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Tomáš Hübschman,
ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází David Houska.
61'
Lukáš Kalvach se hezky prosmýkl do pokutového území a z ostrého úhlu se ještě pokoušel o centr. Ten mu nicméně nevyšel podle představ.
60'
Daniel Souček se s tím nepáral a odkopl míč na tribunu. Alespoň tím přerušil akci Plzně, která ještě bude vhazovat.
58'
Lukáš Červ je druhým žlutě trestaným hráčem západočeského celku.
57'
Viktoria už se nikam nežene a druhý poločas zasvěcuje spíše precizní defenzivní hře. Zatím úspěšně, Jablonec se k vážnějšímu ohrožení Jedličky nedostal.
56'
Z nabídnuté příležitosti nicméně domácí nijak zvlášť nezahrozili. Dlouhý centr sbírá Martin Jedlička.
55'
Sampson Dweh zasáhl napadajícího Chramostu rukou do obličeje. Téměř jistě se nejednalo o úmysl, Severočeši i tak budou rozehrávat standardku z poloviny hřiště.
54'
Pavel Šulc zřejmě přišlápl Kratochvíla, píská se nedovolený zákrok. Odpískání faulu se krátce před tím marně dožadoval Tomáš Chorý.
53'
Dominik Hollý nachytán v ofsajdu.
52'
Dalekonosný centr Filipa Součka teoreticky mohl – podobně jako v samotném úvodu – nachytat plzeňského gólmana. Martin Jedlička ale tentokrát zůstal v bráně a v klidu zasáhl.
51'
Bienvenue Kanakimana se snažil vybojovat roh marně, Jedlička bude vykopávat.
50'
Lukáš Kalvach to zkoušel z dálky. Rána mu nesedla a balon ještě zpracovával Matěj Vydra, který už nicméně byl v zelenobílém obložení.
49'
Teď už se Jablonec přiblížil Jedličkovi. Martincovi ale nevyšel krok a Kratochvílovu pobídku neměl v pokutovém území jak zpracovat.
48'
Úvod druhé půle se nese spíš ve znamení nepřesností. Domácí se pochopitelně snaží o aktivitu, avšak Plzeň jejich akce rozbíjí už na polovině hřiště.
47'
Jablonecké diváky na úvod druhého poločasu rozparádil brankář Hanuš, který nejprve s míčem u nohy obehrál napadajícího Vydru, a následně si troufl i na Chorého, který dokonce uklouzl a skončil vsedě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Herně vyrovnaný první poločas je minulostí a o poznání spokojenější míří do kabin fotbalisté Viktorie. Ta totiž hned dvakrát udeřila v rozmezí 34. a 37. minuty. Nejprve jí hodně pomohl Tekijaški, který ve zmatku hlavičkoval do vlastní brány. Na 2:0 navíc zanedlouho zvýšil Kopic.
45+1'
45'
Jan Hanuš po těžké malé domů zachoval chladnou hlavu a s naprostým klidem rozehrál. To vše na počátku symbolického šedesátivteřinového nastavení.
44'
Jablonec měl k dispozici standardní situaci z levé strany. A může ho mrzet, že z velmi dobře zahraného centru Filipa Součka nic nevytěžil.
43'
Daniel Souček přidává do nelichotivé sbírky další hodně nepovedený centr. Tentokrát však i vinou smůly, balon mu na hrbolatém terénu totiž znovu nepříjemně skočil. Domácí přesto zůstávají na míči.
42'
Následnou standardní situaci rozehráli Západočeši podle už osvědčeného schématu – nákopem na vysokého Chorého. Tentokrát se ale plzeňský útočník k ničemu nebezpečnému nedostal.
41'
David Štěpánek si při rychlém protiútoku hostů došlápl na jednoho z Viktoriánů, a to doslova. Za faul na Červa přichází žlutý trest.
40'
Plzeňští dobrým napadáním zahnali rozehrávající Jablonec až k vlastnímu brankáři Hanušovi.
39'
Miloš Kratochvíl srovnává karetní účty prvního poločasu a prohlíží si žlutou.
38'
Nejdříve se zdálo, že si Severočeši tak dlouho dávali přednost, až o možnost zakončit nadějně rozjetou akci úplně přijdou. Pak to ale zpoza šestnáctky technicky zkusil Vachtang Čanturišvili, který jen těsně minul vzdálenější tyč.
37'
Západočeši se hezky prokombinovali po levé straně hřiště. Cheick Souaré pak vtrhl do pokutového území a diagonální přihrávkou po zemi vybídl k zakončení u vzdálenější tyče skluzujícího JANA KOPICE! Krátký výpadek koncentrace přichází Jablonec pořádně draho, Viktoria naopak klepe na brány semifinále.
35'
Studená sprcha pro Jablonec, který doposud hrál velice dobrou partii. Zatím se ale nezdá, že by domácí měli být nějak zlomení. Hned se totiž vracejí k aktivitě.
34'
Ukázkový a hodně smolný vlastní gól posílá Viktorii do vedení! NEMANJA TEKIJAŠKI se snažil hlavou odvrátit Kopicův centr, jenže si míč v krkolomné pozici srazil přímo do vlastní brány.
33'
Pavel Šulc v pokutovém území dostal míč na prsa a výborně ho sklepnul proti noze Kalvacha, jehož dělovka až na Hanuše neprošla.
31'
Tyč zachránila i Plzeň! Dominik Hollý ve středu hřiště výborně uhrál míč proti přesile, v akci tak mohl pokračovat Štěpánek. Domácí následně vystřihli parádní kombinaci, na jejímž konci napřáhl zpoza pokutového území Miloš Kratochvíl. Rána měla velmi dobrou faleš a stáčela se k tyči marně plachtícího Jedličky, za kterého zaskočila až tyč.
30'
Lukáš Červ se i přes jemný kontakt s Kratochvílem udržel na míči a nebezpečně centroval po zemi do malého vápna. Ochozy jen zahučely, když nebezpečně blízko míči proběhl Cheick Souaré.
29'
Viktoria pokračuje v aktuální dominanci na míči, Jablonec se brání.
28'
Lukáš Červ střelou zpoza šestnáctky několikanásobný blok nepropálil.
27'
Václav Jemelka dobře viděl rozběhnutého Vydru, kterému adresoval velmi pěkný nákop mezi stopery. Jablonec teď zachránil Hanuš, který včas vyběhl a na samé hraně pokutového území chytil míč do rukavic.
25'
Plzeň v posledních minutách více drží míč na kopačkách a zkouší hledat cesty do jabloneckého pokutového území.
24'
Lukáš Kalvach to nakonec opravdu zkusil. Střela nebyla úplně špatná, míč rychle padal. Zapadl ale mimo tři tyče Hanušovy svatyně.
23'
Zajímavá standardka pro hosty ze vzdálenosti přibližně třiceti metrů od brány. Uvidíme, zda si někdo troufne na přímou ránu.
22'
Vachtang Čanturišvili krásně vybídl rozběhnutého Daniela Součka, který ale jen podtrhl své momentální trápení s distribucí přesných míčů. Balon mu těsně před kopačkou skočil a centr letěl až na tribunu.
20'
Jakub Martinec ve vzdušném souboji dokázal přeskočit Jemelku. Míč nicméně prodloužil znovu jen pro Jedličku, který výhozem rozehrává akci aktuálně spíše odpočívající Viktorie.
19'
Ani teď si Daniel Souček s přesností zrovna nepotykal. Míč z jeho kopačky tentokrát zamířil až do držení gólmana Jedličky.
18'
Daniel Souček se omlouvá Chramostovi, že pro něj nákop po lajně učinil nedostižitelným.
17'
Jan Kopic inkasuje první žlutou kartu utkání. A nutno říct, že hodně zbytečnou. Jednalo se totiž o trest za slovní doprovod.
16'
Matěj Vydra z jedničky prodlužoval míč na nabíhajícího Chorého. Nemanja Tekijaški byl ale v lepší pozici a plzeňského hroťáka k balonu nepustil. Pomohl i včasný výběh Hanuše.
15'
Sampson Dweh dnes už poněkolikáté házel dlouhý aut na Chorého. Toho si jablonečtí obránci zatím – i vzhledem ke zkušenostem z nedávného ligového duelu – střeží jako oko v hlavě.
14'
A ofenzivní přehlídka pokračuje. Nejprve se znovu ukázala rychlost jabloneckého Kanakimany, jehož prací se zelenobílí usadili v nebezpečném prostoru. Miloš Kratochvíl posléze hezky prostrčil balon do šestnáctky na Chramostu, na jehož pobídku před odkrytou bránou jen těsně nedosáhl skluzující Martinec!
12'
Pavel Šulc si na hraně pokutového území výborně udělal prostor, navedl si míč dovnitř vápna a levačkou napálil bližší tyč! Míč následně putoval podél brankové čáry, dorážet se snažil Tomáš Chorý, už však byl ze střeleckého úhlu.
11'
Tomáš Chorý znovu využil své parametry a zabránil taktéž urostlému Martincovi jakkoliv se dostat k míči. Následnou přihrávku pod sebe domácí uklidili, než se k ní mohl dostat Lukáš Červ.
10'
Jablonec to i na těžkém terénu zkouší kombinační hrou po zemi, a nutno říct, že zatím se na předváděnou hru docela dobře dívá. Zdá se, že ani jeden celek dnes nebude převážně bránit.
9'
Dominik Hollý se hezky prosmýkl do pokutového území, do střely mu následně skočil uzdravený Sampson Dweh. Vzrušení ale nakonec bylo zbytečné, signalizoval se totiž ofsajd.
8'
Jablonečtí ve dvou oddělili balon od kopaček Chorého. Jakub Martinec následně míč odkopl na polovinu soupeře.
7'
Plzeňský obránce už je na nohou a zdá se, že mu v pokračování nic bránit nebude.
7'
Po sérii soubojů se na zem i s hlasitým vokálním doprovodem skácel Sampson Dweh. Na hřiště míří i zdravotníci.
6'
Plzeňskou defenzivu z brejku pořádně provětral rychlonohý Bienvenue Kanakimana! Škoda pro Severočechy, že se Jan Chramosta ke střele v pokutovém území těsně nedostal.
5'
Hlavičkovanou u jablonecké šestnáctky utnul Martinec, který míč odeslal do zámezí. Plzeň znovu zkusila zahrozit dlouhým autem, tentokrát bez úspěchu.
4'
Rohový kop zahrával také hostující celek, jablonecká obrana nadvakrát zasáhla.
3'
Jablonecký roh zahrával Filip Souček, jehož centr se nečekaně stočil přímo na bránu! Martin Jedlička už byl trošku vystoupený a gólu zabránil jen s vypětím všech sil. Nakonec ale v pádu dokázal míč chytit ještě na čáře. Kuriózní gól teď visel hodně nízko.
1'
Pavel Šulc se po dlouhém autovém vhazování dostal ke střele zpoza šestnáctky, slabý skákavý pokus bez potíží chytil Hanuš. I tak ale zajímavá akce Plzně hned po několika desítkách sekund.
1'
Míč uvedla do hry Viktoria. Sampson Dweh zkusil úvodní akci svého týmu urychlit dlouhým nákopem, který si ale k jeho smůle našel jablonecký Kratochvíl.
1'

FK Jablonec: Hanuš – F. Souček, Tekijaški, D. Souček – Čanturišvili, Kratochvíl (C), Martinec, Hollý, D. Štěpánek – Kanakimana, Chramosta.
Náhradníci: Fendrich – Hübschman, Houska, Velich, Gaši, Karban, Alégué.
Trenér: Látal

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic, Červ, Kalvach (C), Souaré – Šulc, Chorý, M. Vydra.
Náhradníci: Tvrdoň – Hejda, Sýkora, I. Traoré, Kliment, Metsoko, Cadu.
Trenér: Koubek

Rozhodčí: Radina – Caletka, Antoníček.
FC VIKTORIA PLZEŇ

Viktorka šla v MOL Cupu poprvé do akce až v rámci třetího kola, cestu do čtvrtfinále si proklestila vítězstvími nad Mariánskými Lázněmi a Olomoucí. Plzeň je stále ve hře na třech frontách, kromě domácího poháru totiž oslavila také ještě cennější čtvrtfinálovou účast v Evropské konferenční lize. V rámci FORTUNA:LIGY Západočeši s mírným odstupem pronásledovali tandem pražských "S," plány na případné vklínění se mezi celky z hlavního města ovšem dostaly vážné trhliny o víkendu, když svěřenci trenéra Koubka doma překvapivě nestačili 1:3 na Liberec.
FK JABLONEC

V původním termínu byly tehdy rozjetému Jablonci dávány relativně slušné šance na překvapení, v náhradním datumu to ale bude mít podle všeho složitější. Realizační tým Jablonce se totiž musí vypořádávat s takřka kalamitní situací v kádru způsobenou obrovskou marodkou. V sobotním ligovém mači na hřišti Bohemians padli Severočeši 0:2, před tím na domácím stadionu podlehli 1:2 právě Plzni, byť po sympatickém výkonu. Do čtvrtfinále poháru se probojovali díky výhrám nad soupeři z nižších soutěží – Admirou Praha a Domažlicemi a také prvoligovými Českými Budějovicemi.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. V úterý je na programu dohrávka odloženého čtvrtfinále MOL Cupu, v němž Jablonec vyzve Plzeň. Původně se mělo hrát už na konci února, jenže stadion tehdy zahalila tak hustá mlha, že podmínky nebyly ani zdaleka regulérní. Vítěz dnešního duelu se může těšit na – alespoň papírově – docela příznivě vyhlížející semifinále v podobě domácího souboje se Zlínem.