Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Ukrajina - 29. června 2021   21:00

Švédsko
Švédsko
43' Forsberg (Isak)
1:2
(1:1)
Ukrajina
Ukrajina
27' Zinčenko  (Jarmolenko) • 120+2' Dovbyk  (Zinčenko)
Švédsko
Olsen – Lustig (83. Krafth), Lindelöf, Danielson, Augustinsson (83. Bengtsson) – Seb. Larsson (C) (97. Claesson), K. Olsson (101. Helander), Ekdal, Forsberg – Kulusevski (97. Quaison), Isak (97. M. Berg).
Orsato – Giallatini, Preti
Hampden Park, Glasgow
Ukrajina
Buščan – O. Karavajev, Kryvcov, Zabarnyj, Matvijenko – Šaparenko (61. Malinovskyj), Stěpaněnko (95. Makarenko), Sydorčuk (118. Bezus) – Jarmolenko (C) (106. Dovbyk), Jaremčuk (91. Besedin, 101. Cygankov), Zinčenko.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Ukrajina se ve čtvrtfinále utká s Anglií. Duel se bude hrát v sobotu 3. 7. 2021 od 21 hodin v Římě.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:7.
Je konec! Ukrajina poráží Švédsko 2:1 v prodloužení a postupuje do čtvrtfinále evropského šampionátu, ve kterém se střetne s Anglií! První šanci dnešního osmifinále měl na kopačce Jaremčuk, ale Olsen podržel Švédsko. Následně na opačné straně zakončoval Alexander Isak, který technickou střelou minul branku. Do vedení se ve 27. minutě překvapivě dostala Ukrajina. Jarmolenkův centr napálil do branky Olexandr Zinčenko. Švédové mohli rychle vyrovnat, ale Buščan překvapivé zakončení z přímého kopu vyrazil. Aktivnější Švédsko se vyrovnání nakonec dočkalo ještě před odchodem do kabin. Ve 43. minutě se prosadil Emil Forsberg.

Po změně stran jsme sledovali další šance. V 55. minutě orazítkoval Sydorčuk tyč. Z následného protiútoku jej napodobil Forsberg. Právě Emil Forsberg navíc technickou střelou v 69. minutě trefil břevno. V první části prodloužení si Švédsko hodně zkomplikovalo závěr duelu, jelikož Marcus Danielson byl vyloučen za ostrý faul na Besedina! Ve druhé části prodloužení byla Ukrajina lepším týmem, ale dlouho se nedostávala do šancí. Rozuzlení přišlo až ve druhé minutě nastavení, kdy hlavou rozhodl Artěm Dovbyk.
120+5'
120+4'
Rozhodčí ještě nechává hráče bojovat! Švédsko se dostalo na polovinu soupeře, ale po kostrbaté kombinaci přišlo vhazování pro Ukrajinu.
120+3'
Branka platí a Ukrajina je skutečně hodně blízko! Švédové navíc po rozehrávce faulovali na polovině Ukrajiny.
120+3'
VAR ještě zkoumá, zda Dovbyk nestál v těsném ofsajdu!
120+2'
Dovbyk za oslavu uviděl žlutou kartu.
120+2'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Ukrajina si v nastavení druhé části prodloužení zajišťuje postup do čtvrtfinále evropského šampionátu! Olexandr Zinčenko dostal přihrávku na levou stranu a velmi rychle poslal centr na malé vápno, kam si naběhl střídající ARTĚM DOVBYK, který se položil do centru a hlavou rozvlnil síť!
120+1'
Nastavují se tři minuty!
120'
Ve vápně zůstává po souboji s Helanderem ležet Roman Bezus, který si podle všeho v souboji vyhodil rameno. Ukrajinu dnešní osmifinále skutečně bolí.
119'
Ruslan Malinovskyj poslal přihrávku na levou stranu, odkud centroval Karavajev, jenže Artěm Dovbyk se přes stopery do zakončení nedostal.
118'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází Roman Bezus.
117'
Olexandr Karavajev dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho pobídka za obranu soupeře skončila v moci zadáků Švédska. Malinovskyj se následně dostal k odraženému míči, ale netrefil branku.
116'
Berg už je zpátky na trávníku a na vlastní polovině se dopustil nedovoleného zákroku. Obětí jeho faulu se stal Ruslan Malinovskyj.
115'
Berg už nyní odchází v doprovodu zdravotníků za postranní čáru. Podle všeho ale ještě bude schopen pokračovat v boji na trávníku.
113'
Marcus Berg zablokoval zakončení Karavajeva a zůstává ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji. Švédský útočník bude potřebovat ošetření.
112'
Viktor Claesson si na levé straně pokryl míč a nasbíral nějakou tu sekundu k dobru pro švédské mužstvo. Ukrajina ale opět získala míč pro sebe.
111'
Artěm Dovbyk se řítil sám na brankáře, jenže si o kousek nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu!
110'
Filip Helander při snaze o odkop míče z hranice velkého vápna netrefil míč zrovna ideálně a levou nohou jej málem netrefil. Švédsko mělo kus štěstí.
109'
Albin Ekdal soupeře doslova odhodil do zámezí, ale sudí mu žlutou kartu neudělil. Ekdal může být rád, že ji neviděl ani za následný proslov směrem k sudímu.
108'
Robin Quaison napadal obránce Ukrajiny, jenže Illja Zabarnyj si skvěle pokryl míč tělem a švédský útočník jej faulem poslal k zemi.
107'
Olexandr Karavajev dostal přihrávku na pravou stranu, jenže místo průniku vpřed raději přenesl těžiště hry na levou stranu. Pro Švédsko získal míč Albin Ekdal.
106'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Artěm Dovbyk.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení končí! Švédsko si během úvodu prodloužení zkomplikovalo situaci. Marcus Danielson totiž ostrým faulem sestřelil Besedina a vysloužil si červenou kartu.
105+5'
První poločas prodloužení skončil.
105+4'
Další zraněný hráč zůstává ležet na trávníku. Po faulu Marcuse Berga si na bolest kotníku stěžuje Serhij Kryvcov.
105+3'
Ruslan Malinovskyj zastavil faulem Marcuse Berga, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího, který ukrajinskému fotbalistovi odpískal prohřešek proti pravidlům.
105+2'
Ukrajina následně zahrávala standardní situaci. Prudký přízemní centr z levé strany odvrátila defenziva Švédska na další rohový kop.
105+1'
105'
Olexandr Zinčenko obdržel přihrávku na levou stranu, odkud levačkou centroval do pokutového území, ale Krafth jeho centr schytal do obličeje a zůstává ležet na trávníku.
104'
Střídající Cygankov z levé strany odcentroval do pokutového území, kam si naběhl jeden ze spoluhráčů, ale zakončení z ostrého úhlu skončilo mimo branku.
103'
Serhij Kryvcov diriguje kombinaci Ukrajiny na polovině soupeře. Hráči v modrých dresech jsou nyní aktivní a hledají cestičku do pokutového území soupeře.
102'
Mykola Matvijenko prošel na polovinu soupeře a rozehrál na pravou stranu hrací plochy. Ukrajina teď bude chtít proti oslabenému soupeři rozhodnout.
101'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Filip Helander.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Arťom Besedin, přichází Viktor Cygankov.
100'
Besedin odchází v doprovodu lékařů za postranní čáru. Tohle může být hodně bolestivé zranění.
99'
Je to tak! Danielson skutečně vidí červenou kartu a míří do sprch!
99'
Tak pozor! Zákrok švédského obránce ještě zkoumá VAR! Danielson trefil Besedinovo koleno. Tady opravdu hrozí červená karta!
98'
Marcus Danielson na vlastní polovině doslova sestřelil soupeře a může být rád, že viděl žlutou kartu.
97'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Robin Quaison.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Marcus Berg.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, přichází Viktor Claesson.
96'
Albin Ekdal přenesl hru na pravou stranu, kde měl kousek prostoru Emil Krafth. Druhý jmenovaný se však nedokázal zbavit obránce a přišel o míč.
95'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Jevhen Makarenko.
94'
Ruslan Malinovskyj nakopl míč na levou stranu, kde byl Zinčenko, jenže jeho pobídku skončila v prostoru, kde kralovala defenziva Švédska.
93'
Serhij Sydorčuk operuje s míčem na polovině Švédska, jenže Ukrajincům nyní schází větší aktivita. I v úvodu prodloužení pokračuje opatrná hra.
92'
Kulusevski napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, ale byl trefen Zinčenkem. Od švédského fotbalisty se míč odrazil do zámezí.
91'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Arťom Besedin.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Bude se prodlužovat! Ani jeden z týmů během druhého poločasu nedokázal přidat druhou branku a po devadesáti minutách platí stav 1:1. Ve druhé půli jsme přitom sledovali velké šance. Sydorčuk napálil míč do sítě a hned z protiútoku trefil brankovou konstrukci také Emil Forsberg. Stejný hráč naví v 69. minutě technickou střelou trefil břevno. V 89. minutě ještě mohl hrozit Kulusevski, ale jeho střelu pro změnu zablokoval obránce.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Victor Lindelöf našel Forsberga, který ještě hledal spoluhráče na hranici velkého vápna, jenže trefil nohu vracejícího se obránce v modrém dresu.
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Sebastian Larsson zahrával rohový kop. Jeho pobídka přiletěla na malé vápno, ale dobře postavený Olexandr Zinčenko odvrátil balón ven ze šestnáctky.
89'
Dejan Kulusevski si naběhl na pobídku do pokutového území a mohl zakončovat. Na poslední chvíli se s ním vrátil Illja Zabarnyj, který ránu srazil na roh!
88'
Serhij Sydorčuk poslal pobídku na levou stranu hrací plochy, jenže se nedokázal zbavit obránce. Pokračující akce Ukrajiny navíc skončila ofsajdem.
87'
Georgij Buščan poslal další nákop na levou stranu hrací plochy, jenže jeho pobídka tentokrát propadla až do zámezí. Hráči Ukrajiny hrají důrazně.
86'
Emil Krafth spěchal za nákopem, který mířil na Zinčenka. Střídající fotbalista Švédska před hvězdným soupeřem odhlavičkoval míč do bezpečí.
85'
Emil Forsberg se ohnal po soupeři a vysloužil si žlutou kartu.
84'
Victor Lindelöf nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně na jeho pobídku si nenaběhl nikdo ve žlutém dresu Švédska. Obě defenzivy hrají v posledních minutách skvěle.
83'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Pierre Bengtsson.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Emil Krafth.
82'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Švédska si stěžuje na křeče a nyní potřebuje ošetření.
80'
Olexandr Karavajev krásně přenesl hru na pravou stranu, kde se zjevil Zinčenko, ale jeho přízemní centr na hranici šestnáctky nenašel adresáta.
79'
Andrij Jarmolenko protestoval po faulu Ekdala a vysloužil si žlutou kartu.
79'
Kulusevski si posunul míč do pokutového území, ale předkopl si jej daleko před sebe. Dobře postavený Illja Zabarnyj míč odkopl ven ze šestnáctky.
78'
Victor Lindelöf zastavil odkop soupeře, zpracoval si míč a ihned rozjel další akci Švédska. Ani jeden z týmů se však v posledních minutách nikam nežene.
77'
Ludwig Augustinsson si pokryl míč v souboji na polovině soupeře a Ruslan Malinovskyj jej faulem poslal k zemi. Švédsko může pokračovat v kombinaci.
76'
Olexandr Karavajev prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, jenže zpětnou pobídkou neoslovil nikoho ze spoluhráče. Švédové v posledních minutách lehce polevili.
75'
Ruslan Malinovskyj dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, nicméně ani on nedokázal přihrát do střelecké pozice a raději zvolil pobídku na stopery.
74'
Olexandr Karavajev měl čas a prostor na pravé straně, ale ani krajní obránce Ukrajiny se nedostal k odcentrování. Ukrajina pokračuje v obléhání velkého vápna.
73'
Zadáci Ukrajiny se vytáhli na polovinu soupeře a kombinují s míčem na kopačkách. Nikdo z ofenzivních hráčů v modrém ale zrovna nehýří aktivitou.
72'
Mikael Lustig dostal prostor na pravé straně, jenže Švédové se nedostali do pokutového území a pro krátký centr si s přehledem dokráčel Georgij Buščan.
71'
Mikael Lustig dostal přihrávku na pravou stranu, kde ale přišel o míč. Ukrajinci si pomohli riskantní přihrávkou na brankáře, ale Buščan míč stačil odkopnout.
70'
Dejan Kulusevski zastavil soupeře zatažením za dres a vidí žlutou kartu.
69'
Emil Forsberg hraje fantastické utkání! Nejlepší střelec Švédska se parádním průnikem prosmýkl na hranici velkého vápna, jenže technickou střelou napálil břevno!
68'
Isak si všiml díry v obraně Ukrajiny a směřoval pobídku na nabíhajícího Sebastiana Larssona, ale jeho pobídka se po mokrém trávníku svezla do autu.
67'
Po rychlém protiútoku zakončoval na opačné straně Andrij Jarmolenko, který chtěl levačkou zatočit míč na zadní tyč, ale rána se mu nepovedla a Olsen schoval míč do rukavic.
66'
Po rohovém kopu se k míči dostal Dejan Kulusevski, který klamavým pohybem setřásl obránce, ale jeho technickou ránu Buščan výborně vyrazil!
65'
Ludwig Augustinsson byl dohrán v souboji na polovině hrací plochy a může být rád, že souboj neodnesl zraněním. Švédsko zůstane u míče.
64'
Aktivní Forsberg prošel do blízkosti velkého vápna, ale i on musel zařadit zpátečku a rozehrát na spoluhráče ze zadních řad. Švédsko je v posledních minutách aktivnější.
63'
Sydorčuk dostal kousek prostoru na pravé straně hrací plochy, ale jeho dloubáček skončil v rukavicích brankáře Robina Olsena.
62'
Kristoffer Olsson chtěl přenést těžiště hry na levou stranu, kam spěchal Ludwig Augustinsson, jenže druhý jmenovaný míč nemohl dostihnout ve hře.
61'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Ruslan Malinovskyj.
60'
Alexander Isak se zjevil za obranou Ukrajiny, jenže si nedal pozor na své postavení a byl v ofsajdu. Jeho zakončení navíc nemířilo mezi tři tyče.
60'
Je za námi hodina hry a v Glasgow stále platí nerozhodný stav. Oba týmy však po změně stran nastřelily brankovou konstrukci.
59'
Dejan Kulusevski dostal přihrávku na levou stranu, jenže ani hráč Juventusu si nyní netroufl na průnik vpřed. Mírný favorit dnešního duelu přesto zůstává u míče.
57'
Georgij Buščan nákopem na levou stranu hledal Jaremčuka, který neuspěl v souboji s Ekdalem a odhlavičkoval míč jen k zadákům v dresech Švédska.
56'
Tyčka také na opačné straně! Isak potáhl míč takřka přes polovinu hřiště, předložil míč na levou stranu Forsbergovi, který technickou střelou trefil tyč!
55'
Ukrajina zahodila obrovskou šanci! Sydorčuk si naběhl na zpětnou přihrávku z pravé strany, pohotově se opřel do míče, jenže trefil brankovou konstrukci!
54'
Z dálky se do míče opřel Sebastian Larsson, který napřáhl pravačkou a jeho přízemní dělovka o kousek minula pravou tyč ukrajinské branky.
54'
Alexander Isak se na opačné straně hnal za Olssonovou pobídkou, ale obránce jej poziční hrou vytlačil mimo střeleckou pozici.
53'
Jarmolenko si naběhl na přihrávku do volného prostoru na pravou stranu a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídku obránce odehrál mimo nebezpečí.
52'
Robin Olsen si nyní trošičku zahrál na Manuela Neuera a vyrazil daleko z pokutového území, aby před sprintujícím Jarmolenkem odhlavičkoval míč do autu.
51'
Sebastian Larsson se dostal k odcentrování z pravé strany hrací plochy, ale svou pobídkou nenašel nikoho ze spoluhráčů. Ukrajina míč odkopla na aut.
50'
Ludwig Augustinsson se hnal za Šaparenkem, který se jej dokázal zbavit chytrou kličkou a roztáhl hru na levou stranu. Ukrajina se ale nedostává do zakončení.
49'
Mykola Šaparenko dostal přihrávku na levou stranu, kde se následně zbavil obránce, jenže přihrávkou odevzdal míč hráčům Švédska. Pokračuje obraz hry z první půle.
48'
Kristoffer Olsson získal míč na levé straně hrací plochy, nicméně jeho přihrávka směřovala jen do míst, kde číhali fotbalisté v modrých dresech.
47'
Alexander Isak sprintoval za nákopem na polovinu soupeře, ale stopeři Ukrajiny situaci na poslední chvíli vyřešili a odkopli míč mimo hrací plochu.
46'
Švédsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl ke změně v sestavě.
46'
Emil Forsberg vstřelil svou čtvrtou branku na šampionátu, čímž se v tabulce střelců dotáhl na Patrika Schicka a Karima Benzemu.
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Hampden Parku stav 1:1. První šanci dnešního osmifinále měl na kopačce Jaremčuk, ale Olsen podržel Švédsko. Následně na opačné straně zakončoval Alexander Isak, který technickou střelou minul branku. Do vedení se ve 27. minutě překvapivě dostala Ukrajina. Jarmolenkův centr napálil do branky Olexandr Zinčenko. Švédové mohli rychle vyrovnat, ale Buščan překvapivé zakončení z přímého kopu vyrazil. Aktivnější Švédsko se vyrovnání nakonec dočkalo ještě před odchodem do kabin. Ve 43. minutě se prosadil Emil Forsberg.
45'
45'
Zinčenko si nechtěl na levé straně komplikovat život a raději zapojil do rozehrávky spoluhráče z defenzivy. Švédsko ale rychle vybojovalo míč zpět na své kopačky.
43'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Švédsko se vytoužené branky dočkalo ještě před přestávkou! Zpoza pokutového území se do míče opřel ofenzivní tahoun EMIL FORSBERG a s pomocí teče ukrajinského obránce dopravil míč do sítě! Buščan byl bezmocný.
42'
Roman Jaremčuk se stáhl pro míč hodně hluboko na polovinu hřiště. Jaremčuk se následně otočil a rozehrál na pravou stranu. Ukrajina chce dohrát první půli s čistým kontem.
41'
Dejan Kulusevski se hnal do pokutového území, jenže ve vápně upadl po kontaktu s Matvijenkem. Rozhodčí ale ukazuje, že pokutový kop se pískat nebude.
40'
Pro Ukrajinu se otevřela šance k protiútoku, jenže přihrávka na Jarmolenka skončila v moci Danielssona. Švédský stoper ale nepřesným nákopem odevzdal míč soupeři.
39'
Emil Forsberg ustál další souboj na polovině hřiště a zapojil do kombinace Albina Ekdala. Švédsko se snaží hrát aktivně, ale zatím moc nezakončuje.
38'
Albin Ekdal na levé straně kouzlil s míčem, jenže si v poslední chvíli předkopl míč až do zámezí a sám svou minelu nelibě okomentoval.
37'
Ani Mikael Lustig z pravé strany neprocedil do pokutového území povedený centr. Jeho pobídka se točila směrem k brance a Georgij Buščan schoval míč do rukavic.
36'
Ekdal uvolnil přihrávkou na pravou stranu Larssona, který dokázal odcentrovat, ale pobídka do velkého vápna se mu vůbec nepovedla.
35'
Dejan Kulusevski si skvěle pokryl míč v souboji na polovině hrací plochy a byl faulován. Rozhodčí Orsato ani v tomto případě nevytáhl z kapsy žlutou kartu.
34'
Andrij Jarmolenko se na pravé straně zbavil svého strážce, jenže už nedokázal odcentrovat do pokutového území. Ukrajina ale nadále zůstává na míči.
33'
Victor Lindelöf poslal přihrávku na Forsberga, který se snaži hecovat své spoluhráče. Kulusevski poté hledal Isaka, ale do vápna vyslal příliš pomalou pobídku.
32'
Exekuce přímého kopu se ujal Mykola Šaparenko. K odraženému míči se ve vápně dostal Andrij Jarmolenko, ale vnějším nártem poslal míč nad břevno.
31'
Illja Zabarnyj jako stoper potáhl míč na polovinu soupeře, jenže nákopem za obranu našel jen hlavu stopera Danielssona. Ukrajina bude vhazovat.
30'
Rozehrávky následného přímého kopu se chopil Sebastian Larsson, který překvapivou střelou zkoušel nachytat Buščana, ale brankář Ukrajiny se stačil přemístit k tyči!
29'
Taras Stěpaněnko fauloval v blízkosti pokutového území a nabídl Švédsku rozehrávku přímého kopu ze zajímavé pozice. Do vápna už míří vysocí hlavičkáři.
27'
Ukrajina se dostává do vedení a byla to skutečně parádní branka! Jarmolenko vnějším nártem odcentroval na druhou stranu velkého vápna, kde se do míče opřel OLEXANDR ZINČENKO a napálil míč do sítě!
26'
Ludwig Augustinsson dohnal přihrávku na levé křídlo, kde ustál souboj s obráncem a udržel míč pro svůj celek. Forsberg poté odcentroval do vápna, ale Kulusevski se do zakončení nedostal.
25'
Znovu se proti pravidlům provinil Albin Ekdal, který dohrál Andrije Jarmolenka. Sudí měl souboj přímo před očima a odpískal přímý kop pro Ukrajinu.
24'
Albin Ekdal si v souboji na polovině Ukrajiny pomohl nedovoleným zákrokem, ale sudí poskytl Ukrajině výhodu. Hráči v modrém ale poskytnutou možnost ke kombinaci nevyužili.
23'
Robin Olsen si dal pozor na pobídku za obranu Švédska, ukázal skvělé čtení hry a dokráčel si pro míč. Po delší době ale Ukrajina předvedla přihrávku do vápna.
22'
Alexander Isak je zatím hodně aktivní při napadání rozehrávky soupeře, jenže mu chybí podpora spoluhráčů. Zadáci Ukrajiny tak bez problémů zvládají rozehrávku.
21'
Mykola Matvijenko našel Zinčenka na levé straně, jenže ani fotbalista Manchesteru City si netroufl na průnik a raději zvolil přihrávku na stopery.
20'
Olexandr Karavajev vhazoval na pravé straně a s uvedením míče do hry skutečně nespěchal. Ukrajina poté útočila po křídle a Jarmolenko získal několik metrů.
19'
První velkou možnost si vypracovalo také Švédsko! Po rychlé akci se do zakončení z hranice velkého vápna dostal Alexander Isak, ale technickou střelou minul vzdálenější tyč!
18'
Dejan Kulusevski dostal přihrávku na pravé křídlo, dokázal odcentrovat na malé vápno, ale Emil Forsberg na pobídku nedoskočil a jen lízl míč do autu.
17'
Mikael Lustig dostal přihrávku na pravou stranu, jenže na polovině zvolil přihrávku na spoluhráče ze zadních řad. Také Švédsko tvoří útok hodně pomalu.
16'
Ukrajina pokračuje v kombinaci na vlastní polovině, nicméně nikdo v modrém zrovna nehýří aktivitou. Sledujeme spíše taktickou bitvu.
15'
Dejan Kulusevski napadal rozehrávku Ukrajiny na polovině hřiště. Hráči v modrém si ale opět dokázali poradit a rozehráli na pravou stranu, kde vybojovali aut.
14'
Illja Zabarnyj dostal přihrávku na pravou stranu, ale nikam se moc nehnal. Hráči v modrém raději kombinují na vlastní polovině a číhají na skulinku v obraně Švédska.
13'
Emil Forsberg předvedl parádní průnik po levé straně a vyslal do vápna zpětnou přihrávku. Před číhajícím Isakem odkopl míč na rohový kop Taras Stěpaněnko.
12'
Mikael Lustig vhazoval na pravé straně poblíž velkého vápna. K míči se dostal Sebastian Larsson, jenže pokrytím míče získal pro svůj celek jen další aut.
11'
První obrovskou šanci si vypracovala Ukrajina! Jarmolenko přihrávkou pod sebe našel volného Jaremčuka, který zakončoval placírkou, ale Robin Olsen vytáhl důležitý zákrok!
10'
Sebastian Larsson se opřel pravačkou do padajícího míče a prodloužil jej na polovinu soupeře. Nikdo ve žlutém dresu Švédska se k míči nedostal.
9'
Olexandr Zinčenko si i proti ostrému sluníčku poradil s padajícím míčem a hlavou jej odehrál do rukavic ukrajinského brankáře Buščana. Ukrajina může rozjet další útok.
8'
Ludwig Augustinsson dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč na polovinu soupeře, ale raději opět rozehrál do zadních řad. Delší dobu se k míči pro změnu nedostala Ukrajina.
7'
Dejan Kulusevski se ve vápně dostal k přihráve Emila Forsberga a pohotově zakončil pravou nohou. Jeho projektil ale srazil obránce v modrém na rohový kop.
6'
Alexander Isak se hnal za přihrávkou na levou stranu, ale prvním dotykem si nedokázal obhodit důrazného obránce Karavajeva. Švédové ale zůstanou u míče.
5'
Andrij Jarmolenko se stáhl na vlastní polovinu, aby vypomohl defenzivě se ziskem míče. Největší hvězda Ukrajiny získala pro svůj národní tým vhazování.
4'
Lustig vyslal zajímavý centr do pokutového území. Míč směřoval do míst, kde číhal Alexander Isak, ale před ním míč odehrál do bezpečí Georgij Buščan, který se ještě srazil se spoluhráčem.
3'
Olexandr Zinčenko vhazoval na levé straně hrací plochy. Švédové se v úvodu zatím prakticky nedostali k míči a nemohou ukázat svou ofenzivní snahu.
2'
Serhij Kryvcov diriguje rozehrávku Ukrajiny na polovině hrací plochy. Hráči v modrém se ihned vydali do útoku, jenže kombinace je zatím hodně kostrbatá.
1'
Ukrajina zahájila výkopem závěrečné osmifinále letošního ročníku evropského šampionátu. Hráči v modrém se ihned vydali do útoku, ale Švédsko první výpad zastavilo.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na trávník v Hampden Parku v Glasgow. Ukrajina bude hrát v modrém, zatímco Švédové obléknou žlutou sadu.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson – Seb. Larsson (C), K. Olsson, Ekdal, Forsberg – Kulusevski, Isak.
Náhradníci: Nordfeldt, Johnsson – Krafth, Helander, Cajuste, Sema, Svensson, M. Berg, Quaison, Claesson, Bengtsson, P. Jansson.

Ukrajina: Buščan – O. Karavajev, Kryvcov, Zabarnyj, Matvijenko – Šaparenko, Stěpaněnko, Sydorčuk – Jarmolenko (C), Jaremčuk, Zinčenko.
Náhradníci: Pjatov, Trubin – Sobol, Besedin, Bezus, Malinovskyj, Dovbyk, Marlos, Makarenko, Tymčyk, Mykolenko, Cygankov.

Rozhodčí: Orsato – Giallatini, Preti.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali celkově pětkrát. Dvakrát zvítězila Ukrajina, jednou Švédsko a dva duely skončily nerozhodně.
Švédsko

Švédsko nepochybně patřilo mezi největší překvapení základních skupin. Švédové na úvod své skupiny vybojovali bezbrankovou remízu se Španělskem. Ve druhém utkání díky penaltě z druhého poločasu porazili 1:0 Slovensko. V závěrečném duelu ve skupině Švédové vedli 2:0 nad Polskem, ale skvělý Robert Lewandowski dokázal vyrovnat. Ve čtvrté minutě nastavení se ale prosadil Claesson, který rozhodl o prvním místu ve skupině pro Švédsko.
Ukrajina

Ukrajina postoupila do vyřazovací části jako poslední tým ze třetího místa. Ukrajina byla navíc jediným týmem, kterému k postupu do osmifinále stačily pouhé tři body. Ukrajinci zahájili šampionát strhujícím duelem s Nizozemskem, ve kterém prohrávali 0:2, dokázali vyrovnat, ale brankou ze závěru utkání nakonec padli. Ve druhém utkání si Ukrajina poradila výsledkem 2:1 se Severní Makedonií. Ve třetím duelu hrála Ukrajina o druhé místo s Rakouskem, proti kterému nepodala dobrý výkon a padla výsledkem 0:1.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání osmifinále evropského šampionátu mezi Švédskem a Ukrajinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.