Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Švýcarsko - 28. června 2021   21:00

Francie
Francie
57' Benzema (Mbappé) • 59' Benzema (Griezmann) • 75' P. Pogba
3:3
(0:1)

4:5 (PEN)

Švýcarsko
Švýcarsko
15' Seferović  (Zuber) • 81' Seferović  (Mbabu) • 90' Gavranović  (Xhaka)
Francie
Lloris (C) – Varane, Lenglet (46. Coman, 111. Thuram), Kimpembe – Pavard, P. Pogba, Kanté, Rabiot – Griezmann (88. Moussa Sissoko) – Benzema (94. Giroud), Mbappé.
Rapallini (ARG) – Belatti (ARG), Bonfa (ARG)
Arena Naţională, Bukurešť
22 642 diváků
Švýcarsko
Sommer – Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez (87. Mehmedi) – Widmer (73. Mbabu), Freuler, Xhaka (C), Zuber (79. Fassnacht) – Shaqiri (73. Gavranović) – Seferović (97. Schär), Embolo (79. Vargas).

To je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 22 642 diváků.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:13.
Utkání je dramatické a dnes se ukázalo, jak je důležité bojovat do posledního okamžiku. Švýcarsko ještě chvíli před koncem prohrávalo o dvě branky, ale dokázalo se zvednout, vyrovnat, přečkat i prodloužení a v penaltovém rozstřelu dotáhnout obrat do konce. Všech pět střelců Švýcarska uspělo, na druhé straně v páté sérii neuspěl Kylian Mbappé. Pro Francii tak evropský šampionát končí, Švýcarsko si ve čtvrtfinále zahraje se Španělskem.
Kylian Mbappé musel dát, jenže tíhu okamžiku nezvládl, Yann Sommer vystihl směr střely a míč vyrazil! Gólman Švýcarska si ještě chvíli počkal, zda se penalta případně nebude opakovat pro předčasné vyšlápnutí z brankové čáry, ale po krátkém okamžiku se mohl se svými spoluhráči začít radovat! Švýcarsko vítězí!
Admir Mehmedi posílá střelu na opačnou stranu, než si zvolil Hugo Lloris!
Presnel Kimpembe se s tím nepáral a levačkou trefil horní část Sommerovy branky.
Ruben Vargas si zhluboka oddechl, neboť Lloris vystihl směr a dokonce si na míč i sáhl. Střela to ale byla dostatečně silná na to, aby skončila v síti.
Marcus Thuram taky zamířil k tyči a i když Sommer vystihl směr, tak na umístěný pokus nedosáhl.
I Manuel Akanji si počkal na pohyb gólmana a pak míč uklidil k tyči.
Olivier Griroud si dal krátký rozběh a i on skóroval na opačnou stranu, než jakou si vybral gólman.
Fabian Schär si počkal na Llorisův pohyb a hravě zakončil na opačnou stranu.
Paul Pogba si dal dlouhý rozběh a míč doslova pověsil do šibenice.
Jako první si míč postavil Mario Gavranović a prudkou ranou do horní části branky otevřel skóre penalt.
Střílení penalt začíná.
Máme po losu, Granit Xhaka jej vyhrál a vybral si, že Švýcarsko bude začínat.
Ještě nekončíme! Třicet minut prodloužení nerozhodlo, i když s postupujícím časem byli Francouzi více nebezpeční a vypracovali si několik šancí. Nejblíže gólu byl Giroud, jeho hlavičku ale chvíli před koncem vychytal gólman Sommer. Jdeme tak penaltového rozstřelu!
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Rozehrávku si nachystal Xhaka, jenže střelu zakroutil nad Llorisovu branku.
120'
No a pozor, je tu přímý kop pro Švýcarsko po docela zbytečném Rabiotově faulu. A pozice to není úplně zlá.
119'
Mbappého centr z levé strany odvrátil Akanji, ale hra se bleskově vrátila do vápna. Na další centr si naskočil Giroud a svou hlavičkou Sommera hodně protáhl.
118'
Přímý kop Švýcarska z docela uctivé vzdálenosti od branky. Hráči v bílém nejprve rozehráli nakrátko, poté přišla prudká rána do stínícího hráče.
116'
Mehmedi viděl volný míč, nehnal se ale bezhlavě do útoku a raději situaci uklidnil.
114'
Střídající útočníci Francie byli v akci, kdy Thuram zleva hledal nabíhajícího Girouda, tomu se ale míč svezl po kopačce a skončil mimo.
113'
Roh Francie, k ohrožení Sommerovy branky to však nevedlo.
112'
Švýcaři po nějaké době v útoku, skončilo to ovšem pouze centrem do Llorisových rukavic.
111'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Marcus Thuram.
110'
Tohle už ale po gólu volalo. Pogba vysunul za obranu Mbappého, jenže ten zblízka branku netrefil a navíc jej při ráně chytla křeč.
109'
Na levé straně na chvíli volný Coman našel zpětnou přihrávkou Mbappého a ten volil technickou střelu na levou Sommerovu tyč. O kousíček minul.
108'
Žlutá karta pro Manuela Akanjiho, ten nedovoleným zákrokem zastavil rychlý útok Francie.
106'
Narážečka na Mbappého, Xhaka tuto snahu ale rychle zastavil dobrým postavením a čtením hry.
106'
Začalo druhé prodloužení.
I v prodloužení jsme viděli živý fotbal z obou stran, byť tolik šancí nebylo. Rozhodně to však nebyla zákopová válka s čekáním na chybu, gólu jsme se ale v této patnáctiminutovce nedočkali. Po krátké pauze tu bude druhé pokračování.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Po rychlém přechodu do útoku hledal Sissoko centrem Girouda, Schär jeho pas po zemi zvládl odkopnout.
105'
V této části prodloužení se bude nastavovat jedna minuta.
105'
Xhaka přetáhl centr na pravou stranu, Mbabu míč nedostihl.
104'
Francouzům teď muselo zatrnout, neboť rozhodčí čekal na vyjádření od videa, zda se Kimpembe nedopustil ve vápně porušení pravidel a nezavinil pokutový kop. Po chvilce dal ale pokyn k odkopu od Llorisovy branky.
103'
Po rohovém kopu se míč několikrát odrazil, až doputoval k Mehmedimu, jehož táhlý pokus šel mimo.
102'
Vargas neměl na levé straně komu odcentrovat, vybojoval však alespoň autové vhazování.
101'
Vše se rychle přesunulo blíže k Sommerovi a Sissoko to zkusil opravdu odvážně. Branku ovšem vysoko přestřelil.
101'
Xhaka hledal Vargase a Varane měl co dělat, aby nabíhajícího hráče uhlídal. Je z toho pouze aut pro Švýcarsko.
100'
Coman to jde ještě zkusit, Thuram tak na sebe navlékl rozlišovací dres a šel se ještě rozběhat.
99'
Jsou to problémy s pravou nohou a u lavičky se hned začal chystat Marcus Thuram.
98'
Na trávníku sedí Kingsley Coman a zatím nevypadá, že by se mu chtělo na nohy. Je k němu volán i lékař.
97'
Mbabu na pravé straně přešel přes dva francouzské hráče a tlačil pas po zemi na malé vápno. Varane odkopl.
97'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Fabian Schär.
96'
Už je po možném nebezpeční ve vápně Švýcarska a hra se rychle posunula směrem k půlce.
95'
Na levé straně zasprintoval Coman, hledal Girouda, ten míč netrefil, ale Pavard ano. Zajímavou střelu Sommer vyškrábl na roh.
94'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Olivier Giroud.
92'
Roh pro Švýcarsko, centr šel na první tyč, kde se k hlavičce dostal Mehmedi a donutil Llorise k zákroku.
91'
Hned v úvodu prodloužení dostal žlutou kartu za faul Benjamin Pavard. Ani on by si v případném čtvrtfinále nezahrál.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+5'
Druhý poločas skončil.
Fotbalový večer nekončí. Ve druhé půli jsme viděli strhující fotbal, plný skvělých okamžiků. Švýcaři mohli jít do dvoubrankového trháku, jenže Rodríguez v 55. minutě neproměnil penaltu a přišel dvojitý trest, když mezi 57. a 59. minutou dal dva slepené góly Karim Benzema. No a když se v 75. minutě navíc trefil i Paul Pogba, vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže chyba lávky, finiš patřil Švýcarsku, Haris Seferović svou dnes druhou trefou v 81. minutě snížil a v 90. minutě srovnal Mario Gavranović. Přesto jsme se prodloužení nemuseli dočkat, neboť ve čtvrté minutě nastaveného času trefil bombou Sommerovo břevno Coman. Výsledek ale zůstal 3:3 a my si dáme třicetiminutový přídavek.
90+4'
Rozhodnutí mohlo padnout na straně Francie, když si ve vápně zpracoval Coman a křížnou dělovkou orazítkoval Sommerovo břevno!
90+4'
Xhaka vyslal dopředu další skvělý pas, o zpracování se snažil Mehmedi, míč mu ale v poslední chvíli odskočil od kopačky.
90+3'
Kanté se prosmýkl do šestnáctky, zasekl, tím ale jeho akce skončila. Obrana Švýcarska jej udržela na uzdě a následně odkopla.
90+2'
Trenér Deschamps burcuje své svěřence, Francouzi budou vhazovat na útočné polovině.
90+1'
Švýcarsko drží míč ve středu hrací doby, teď to bude hlavně o tom nechybovat.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
90'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Dnešní večer je opravdu neskutečný! Po zisku míče narýsoval Xhaka perfektní přihrávku mezi dva obránce na rozběhnutého MARIA GAVRANOVIĆE, ten se kličkou uvolnil a střelou po zemi srovnal na 3:3!
89'
Mehmedi sklepával centr na malé vápno, jeho spoluhráči ale nebyli v dosahu. Lloris míč pokryl a s rozehrou nebude pospíchat.
88'
Žlutou kartu za faul ve výskoku dostal Kingsley Coman.
88'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Moussa Sissoko.
87'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Admir Mehmedi.
86'
Na lavičce Švýcarska se chystá pátá změna, do hry půjde za pár okamžiků Admir Mehmedi.
85'
Švýcarští hráči i fanoušci se už radovali ze srovnání skóre, když Rodríguez přiklepl na Gavranoviće, který špičkou kopačky posunul míč za Llorise. Radost jim ovšem zkazil pomezní sudí, ten odmával opravdu těsný ofsajd!
84'
Švýcarsko v náporu, už se zase hraje u pokutového území Francouzů.
83'
Musí si ale dávat pozor v obraně. Za soupeře hrozil Rabiot, za vápnem si mohl v klidu zpracovat i vystřelit, nesedlo mu to ale podle představ a prudký pokus vyslal nad bránu.
82'
Čeká nás skvělá zápletka, Švýcaři dostali novou energii do žil a ještě se pokusí o srovnání.
81'
No a pozor, ještě tu máme založeno na drama! Po Comanově podklouznutí se k centru z pravé strany dostal Mbabu, našel nabíhajícího HARISE SEFEROVIĆE, ten dostal na malém vápně až překvapivě hodně prostoru a zblízka zatloukl hlavičku za Llorise – 3:2.
80'
Hráči Francie teď v klidu kombinují na vlastní půlce, nikam se nehrnou.
79'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Ruben Vargas.
79'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Christian Fassnacht.
78'
Opět Coman, nyní v roli centrujícího hráče. A opět jeho snahu zastavil brankář Sommer.
77'
Francouzi jsou ve velkém klidu a zkouší střely ze všech možných pozic. Pogbu chtěl napodobit Coman, takové zakroucení se mu však nepovedlo a Sommer si připsal jistý zákrok.
76'
Žlutou kartu navíc dostává Granit Xhaka, a pokud by se Švýcarsku povedlo nějakým způsobem výsledek otočit, ve čtvrtfinále by si nezahrál.
75'
Francie právě vstřelila branku!
Tak tohle byla opravdu paráda! Francie opět zaútočila, Coman přihrál zleva blíže na střed, Benzemova střela byla sražena několik metrů za hranici šestnáctky, kde se do ni opřel PAUL POGBA a pravou nohou ji zakroutil přesně do šibenice – 3:1.
74'
Z dálky to vyzkoušel Coman, vyzkoušel skákavou střelu, s tou však neměl Sommer vůbec žádné problémy.
73'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Kevin Mbabu.
73'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Mario Gavranović.
71'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a celý tlak v šestnáctce ukončil dobře postavený Seferović.
70'
Špatně odvrácený centr Francie a Pogba měl najednou prostor na střelu. Rodríguez jeho ránu tečoval na roh.
69'
Nedorozumění mezi Widmerem a Sommerem. Gólman byl na hranici šestnáctky a určitě si zhluboka oddechl, když Widmerova malá domů mimo jeho dosah šla vedle brány...
68'
Mbappému se zatím nedaří se prosadit, nyní si nabíhal na Pogbův pas do vápna, ale Sommer byl u míče jako první.
66'
Do vápna centroval sám Shaqiri, na míč si nabíhali Widmer se Seferovićem a druhý jmenovaný zakončil těsně vedle. Pomezní mávali Widmerův ofsajd ten však nezakončil. Případný gól by však stejně zřejmě neplatil pro Seferovićův faul při náběhu.
65'
Švýcaři musí rozhodně přidat a ví to. Teď si vybojovali standardní situaci po faulu na Shaqiriho.
63'
Francie je teď v laufu, hráči si v útoku dovolí opravdu hodně. Kanté se dokázal uvolnit, ještě hledal Mbappého a až u něj celá akce modrých skončila.
62'
Ricardo Rodríguez nevybíravě fauloval Griezmanna a dostal za tento zákrok žlutou kartu.
60'
Ještě před chvílí byli Švýcaři na koni, mohli se dostat do dvoubrankového náskoku, už ale sami prohrávají.
59'
Dějí se nám to věci... Francie se zase dostala do pokutového území, Griezmann se prosmýkl mezi dvěma obránci, chtěl přehodit Sommera, ten však jeho pokus přizvedl a míč do sítě sklepl až u brankové čáry volný KARIM BENZEMA. Obrat je dokonán, Francie vede 2:1.
57'
Teď už je ale srovnáno! Po akci pravou stranou se míč dostal na střed, Mbappé vysunul KARIMA BENZEMU, který si famózně přiklepl míč na špičku a překonal povyběhnuntého Sommera – 1:1.
56'
Francouzi se ihned dostali do útoku, Pogba přihrál na levou stranu pokutového území na Mbappého, jeho technická střela prolétla těsně vedle!
56'
Tohle může být velice důležitý okamžik, Francie přečkala kritické chvíle.
55'
Míč si nachystal Ricardo Rodríguez, zvolil střelu na pravou Llorisovu ruku, ten se zvládl natáhnout a střelu po zemi vyrazil!
53'
Kontrola u videa netrvala dlouho a rázné gesto rozhodčího znamenalo jediné – penalta pro Švýcarsko!
53'
Je přerušená hra, rozhodčí se jde podívat na video, zda nakonec nebyl Zuber faulován v šestnáctce.
52'
Levou stranou unikl Zuber, přesprintoval Pavarda a po těsném souboji upadl. Rozhodčí nepískal, nechal pokračovat ve hře.
52'
Varaneho centr do vápna odvrátil dobře postavený Elvedi a dostal míč z vápna.
50'
Málem ale udeřilo na opačné straně. Po chybě v rozehrávce měl prostor na přihrávku Embolo, hledal Seferoviće, jenže na poslední chvíli přišla teč a pouhé promáchnutí švýcarského útočníka.
49'
Na poslední chvíli Akanji zastavil přihrávku vzduchem a zabránil tak průniku k Sommerovi. Francie ve druhé půli je zatím hodně aktivní.
47'
Po levé straně unikal Pogba, obešel dva protivníky, při přihrávce na spoluhráče ovšem pohořel a akci zazdil.
47'
První střela druhé půle, na svědomí ji měl Griezmann, ale ani on branku netrefil, pouze ruchový mikrofon vedle levé Sommerovy tyče.
46'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Kingsley Coman.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas, kde byli dle očekávání aktivnější hráči Francie, jenže v koncovce se všechna esa francouzské ofenzívy trápila. Mbappé, Griezmann i Benzema měli několik dobrých příležitostí, ale buď zasáhla obrana Švýcarska, nebo šel míč mimo. No a tak udeřilo na opačné straně. V 15. minutě dostal prostor pro centr Zuber, našel Harise Seferoviće a ten přesnou hlavičkou uklidil míč do sítě Llorisovy branky. Do kabin se tak odešlo za celkem překvapivého vedení Švýcarska 1:0.
45+4'
45+2'
Následoval vzdušný souboj o míč, ve kterém Embolo doslova převálcoval Embola. Okamžitě se pískalo a lékař švýcarského týmu měl práci. Naštěstí to vypadá, že Embolo bude v pořádku.
45+2'
Na druhé straně vystřelil Benzema, jenže ve vápně trefil pouze clonícího Elvediho.
45+1'
Embolo se doslova a do písmene prodral do pokutového území a Francouzi si oddechli, že jeho centr byl nakonec poslán od Llorisovy branky.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
43'
Z pravé strany si seběhl na střed Mbappé, našel si střelecký prostor, jenže ani tak Sommera neohrozil. I tato rána ležela několik metrů nad...
42'
Centr se točil od Llorisovy branky, k hlavičce se vyšrouboval Akanji, jeho zakončení ale prolétlo vysoko nad břevnem.
41'
Po pomalé kombinaci u pokutového území přilétla přihrávka Xhaky na rozběhnutého Embola, ten vybojoval rohový kop.
39'
Z levé strany centroval po pěkném uvolnění Rabiot, v pokutovém území ale nebyl nikdo, kdo by případně zakončil. Je tak po další akci Francie.
38'
Krátká přestávka, způsobená průnikem diváka na hrací plochu. Oba celky toho ihned využívají k rychlému občerstvení.
37'
Roh mířil na první tyč, Pogba dělal vše co jen mohl, na branku míč ale neumístil a ani se mu nepovedlo najít své spoluhráče.
36'
A další faul, nyní se na zemi ocitl Adrien Rabiot. Po rychlé rozehrávce se Francie k zakončení nedostal, Zuber odvrátil na roh.
35'
Widmer si chtěl obhodit na pravé straně Kimpembeho, narazil do něj jako do stromu, dle sudího to ale faul nebyl. Pokračuje se ve hře.
34'
Lehce se nám na trávníku přiostřilo, přibylo poměrně tvrdých osobních soubojů a faulů.
32'
Rozhodčí se ještě vrátil k zákroku na Griezmanna a žlutou kartu dostal Nico Elvedi.
32'
Už se zase hrálo na opačné straně, Griezmann našel Rabiota, jenže ten se z úhlu neprosadil a šanci zazdil.
31'
Shaqiri poslal do pokutového území skvělý centr, u malého vápna se k hlavičce dostal Embolo a i když byl těsně bráněn, tak nezakončil vůbec marně. Švýcarsko tak po delší době vycenilo zuby.
30'
Po levé straně se prosmýkl Zuber a byl ihned zastaven faulem, za který byl žlutou kartou potrestán Raphaël Varane.
29'
Teď už zase Švýcarsko, u míče byl Widmer, ten s přesunutím směrem kupředu ale nikam nepospíchal.
28'
Francie se začíná probouzet. Z dálky se do míče opřel Rabiot a jeho dělovka levou nohou prosvištěla jen kousek od levé Sommerovy tyče!
26'
Standardní situaci si vzal na starost Kylian Mbappé, první ranou trefil dobře postavenou zeď, tou druhou Sommerovu branku minul o několik metrů.
25'
Rozhodčí odpískal Freulerovi ruku kousek od pokutového území, Francie si tak dá docela zajímavý přímý kop.
24'
Švýcarsko teď nemá důvod někam přehnaně pospíchat, dokonce byla k vidění velká malá domů z útočné poloviny.
22'
Velká šance Francie na srovnání skóre. Mbappé prostrčil na Rabiota a ten hned cpal centr na Benzemu. Sommer mu do pasu sáhl a i to přispělo k tomu, že se Benzema k zakončení zblízka nedostal.
21'
Dnes už poněkolikáté se v souboji střetli Pogba a Elvedi a opět uspěl švýcarský obránce. Navíc se mával těsný Pogbův ofsajd.
20'
Francie rozehrávála z hloubi vlastní půlky, u středové čáry však došlo ke ztrátě a hra se rychle otočila k Llorisově brance.
18'
Centr se snášel na nabíhajícího Pogbu, rodící se nebezpečí odvrátil pozorný Elvedi.
18'
Remo Freuler fauloval Griezmanna a je tu přímý kop. Na hranici šestnáctky se už tvoří hloučky hráčů obou celků.
16'
Rázem tu máme zápletku a to je pro utkání jen dobře. Francie bude muset směrem kupředu rozhodně přidat.
15'
Je tu první gól a padá do sítě Francie! Na levé straně vznikl prostor pro centr, což dokonale využil Zuber, našel HARISE SEFEROVIĆE, ten přeskočil Lengleta a hlavou uklidil míč přesně k tyči. Lloris se natahoval marně a je to 0:1!
14'
Kylian Mbappé se nedostal přes Elvediho, ten jej k centru nepustil a útočník Francie byl vytlačen.
12'
Chyba v rozehře Švýcarska a soupeř se hned dostával do brejku. Griezmann posouval na Mbappého, ten se pak snažil najít Benzemu. Myšlenka dobrá, provedení bylo horší, obránci Švýcarska se stačili vrátit.
10'
Prudký Freulerův centr pouze prolétl pokutovým územím Francie, Seferović byl na potřebném místě příliš pozdě.
9'
Zatím sledujeme velice aktivní pojetí hry, oba celky se cpou do útoku a snaží se o kombinace.
8'
Griezmannův centr byl krátký, hned u první tyče míč odkopával dobře postavený Seferović.
7'
Mbappé i přes dvojitou obranu dokázal poslat centr do pokutového území, Akanji odkopával na další roh.
6'
Z levé strany nacentroval Griezmann, našel Benzemu, jenže ten neměl moc prostoru a neuspěl ani Pogba, ke kterému se míč odrazil kousek za hranici šestnáctky.
5'
Benzema se prosmýkl mezi dvěma obránci Švýcarska, centr se mu ovšem moc nepovedl a Rodríguez vše definitivně ukončil.
4'
Hlavičkové zakončení po centru od rohového praporku si obrana Francie pohlídala a zase se bude hrát směrem k Sommerově brance.
3'
Na opačné straně dostal prostor na centr Shaqiri, následná Zuberova hlavička šla mimo. Bylo to však s tečí, takže i tu se bude kopat roh.
2'
Po rozehrání se najednou dostal do vzduchu Varane, hlavičkoval ovšem vysoko nad. Při náběhu se navíc zranil Kimpembe a i po lékařském zákroku stále silně kulhá.
2'
Francie poprvé v útoku, po levé straně to potáhl Mbappé, ale k zakončení se nedostal. O chvíli později centroval Griezmann, jeho pokus byl sražen na roh.
1'
O výkop se postarali hráči Švýcarska, kteří nastoupili v bílých dresech, Francouzi mají modrou kombinaci.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, na řadě jsou národní hymny a hned poté začne samotný zápas.

Francie: Lloris (C) – Varane, Lenglet, Kimpembe – Pavard, P. Pogba, Kanté, Rabiot – Griezmann – Benzema, Mbappé.
Náhradníci: Mandanda, Maignan – Lemar, Giroud, Tolisso, K. Zouma, Moussa Sissoko, Coman, Lucas Hernández, Ben Yedder, Dubois, Thuram.

Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Widmer, Freuler, Xhaka (C), Zuber – Shaqiri – Seferović, Embolo.
Náhradníci: Mvogo, Kobel – Mbabu, Zakaria, Vargas, Sow, Fassnacht, Benito, Mehmedi, Gavranović, E. Fernandes, Schär.

Rozhodčí: Rapallini (ARG) – Belatti (ARG), Bonfa (ARG).
Zápas se odehraje na stadionu Arena Naţională v Bukurešti a výkop je naplánován na 21:00. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fernando Andres Rapallini, kterému budou na pomezí asistovat Juan Pablo Belatti a Diego Yamil Bonfa. Všichni pánové jsou z Argentiny. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Bartosz Frankowski z Polska a systém VAR budou obsluhovat Juan Martínez Munuera, Alejandro Hernández a Iñigo Prieto, všichni ze Španělska a Massimiliano Irrati z Itálie.
Švýcarsko

Švýcaři také neměli snadnou skupinu a postup museli těžce bojovat. Ve společnosti Itálie, Walesu a Turecka nakonec vybojovali čtyři body, no a po skupinových bojích to stačilo na postup z třetího místa. Poslední zápas o vše navíc hráčům vyšel na výtečnou a proti Turecku si připsali výhru 3:1. Dnes budou Švýcaři outsidery, nicméně se budou snažit překvapit a postoupit mezi nejlepších osm. Nejlepším střelcem je v tuto chvíli Xherdan Shakiri se dvěma góly.

Odehrané zápasy

Wales – Švýcarsko 1:1
Itálie – Švýcarsko 3:0
Švýcarsko – Turecko 3:1
Francie

Francouzský národní tým se představil ve skupině F a ve velmi těžké společnosti s Maďarskem, Německem a Portugalskem obstál obstojným způsobem. Po úvodní výhře nad Německem už sice nedokázal vyhrát a připsal proti Maďarsku a Portugalsku dvě remízy, nicméně i pět bodů v této skupině stačilo na první místo. No a dnes proti Švýcarsku bude Francie týmem, od kterého se očekává výhra a postup. Zatím nejlepším střelcem celku je s dvěma trefami Karim Benzema.

Francie – Německo 1:0
Maďarsko – Francie 1:1
Portugalsko – France 2:2
Dobrý večer u EURO 2020. Společně se podíváme na osmifinálový duel mezi Francií a Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.