Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Marseille - 21. dubna 2024   19:15

Toulouse
45+2' Nicolaisen (Sierro) • 82' Gboho (Suazo)
2:2
(1:1)
Marseille
38' Onana   • 90+6' Moumbagna
Toulouse
Restes – M. Diarra, Costa, Nicolaisen – Kamanzi, Sierro (C), Spierings (80. Schmidt), Suazo – Abúchlál (71. Babicka), Gboho (85. Cásseres) – Dallinga (80. Magri).
Domínguez – Desler, Keben, Gelabert, Cissoko.
C. Turpin – B. Pages, J. Garrigues
Stadium Municipal, Toulouse
Marseille
López (C) – Murillo (66. Daou), Onana (87. Abdallah), Balerdi, García – Únáhí, Gueye, Veretout (59. Kondogbia) – L. Henrique, Aubameyang (59. Moumbagna), Correa (59. I. Ndiaye).
Blanco – Sparagna, Said M'Madi, Sidi Ali.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 11:13.
Také druhý poločas přinesl dva góly a opět se na ně muselo čekat dlouho. Tentokrát se jako první prosadil domácí tým, který dokonal obrat a také on hájil těsný náskok až do úplného závěru, kdy těsně před koncem přišel o plný bodový zisk. Marseille z poslední akce utkání vyrovnalo a vybojovalo cenný a zřejmě i spravedlivý bod.
90+7'
90+6'
Marseille právě vstřelilo branku!
Hosté z poslední akce srovnávají. FARIS PEMI MOUMBAGNA střihl v pokutovém území parádní nůžky, kterými adresoval míč ke vzdálenější tyči a Guillaume Restes se natahoval marně.
90+3'
I když nyní se musí bránit, Marseille rozehraje rohový kop.
90+3'
Domácí drží svůj těsný náskok a soupeře do ničeho nepouští.
87'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Jean Onana, přichází Keyliane Hikram Abdallah.
85'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Cristian Cásseres.
82'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Domácí strhávají vedení na svoji stranu. YANN GBOHO si zpracoval přihrávku a zamířil prudce k bližší tyči, Pau López na míč nedosáhl.
80'
ze hřiště odchází Stijn Spierings, přichází Niklas Schmidt.
80'
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Frank Magri.
77'
Ve velkém vápně zůstává ležet Logan Costa, rozhodčí přerušuje hru.
75'
Vincent Sierro střílel pravačkou před hranicí vápna, míč proletěl vysoko nad břevnem.
71'
ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Shavy Babicka.
70'
Domácí byli velmi blízko vedení, Moussa Diarra o malý kousek nedosáhl na míč před volnou části soupeřovy svatyně.
68'
Pau López musel hodně rychle z brány, aby míč ze vzduchu uklidil do rukou, ovšem vzrušení bylo zbytečné, domácí se chytili do ofsajdu.
67'
Třetí faul hostů v krátkém sledu, tentokrát se provinil Raimane Daou na útočné polovině.
66'
ze hřiště odchází Amir Murillo, přichází Raimane Daou.
66'
Další celkem zbytečný útočný faul Marseille, po kterém hostující celek přichází o šanci.
64'
Po pauze se může pokračovat, u míče hostující celek.
63'
Restes je ošetřován, takže se nehraje.
62'
Faris Pemi Moumbagna zajel skluzem při snaze o zakončení do domácího brankáře, kartu však nevidí.
59'
ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Iliman Ndiaye.
59'
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Geoffrey Kondogbia.
59'
ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Faris Pemi Moumbagna.
58'
Těsný ofsajd hostujícího mančaftu, který ani nemusí mrzet zahozená šance Jordana Veretouta, který střílel nepřesně vedle vzdálenější tyče.
55'
Azzáedín Únáhí střílenou přihrávkou vyzval spoluhráče k teči, ta opravdu přišla, ale doputovala mimo bližší tyče.
54'
Domácí opět vstoupili do poločasu aktivně, rozehrávat budou roh.
51'
Domácí se dostávali do šance, obrana Marseille však zareagovala včas a odehrála míč do bezpečí.
47'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Azzáedín Únáhí).
46'
První půle se dlouho hrála bez branek, zpočátku byli více aktivnější domácí, ovšem postupně se více prosazovali i hosté a byli to oni, kdo se ujal v 38. minutě vedení. Zdálo se, že si jej odnesou do kabin, avšak z poslední akce se soupeři povedlo vyrovnat.
45+3'
45+2'
Těsně před koncem prvního poločasu je srovnáno, Pau López nedosáhl na letící balón, čehož využil RASMUS NICOLAISEN, který hlavou usměrnil míč do prázdné brány před sebou.
45+1'
Zakarjá Abúchlál střílel před hranicí velkého vápna nepřesně, míč putuje pouze nad břevno.
45'
Nakopnutý míč putuje k brankáři Toulouse, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
42'
Hosté byli velmi blízko druhému zásahu, Pierre-Emerick Aubameyang střílel pravačkou a jen o kousek minul břevno domácí svatyně.
40'
Domácí vehementně protestovali, dle jejich mínění bylo gólu dosaženo po ofsajdu, avšak změna skóre platí.
39'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Moussa Diarra).
38'
Dlouhé minuty bez vstřeleného góly jsou u konce. JEAN ONANA poslal hlavou míč přesně pod horní tyč soupeřovy brány, kam se Restes natahoval marně.
38'
Pierre-Emerick Aubameyang střílel bez přípravy, míč před domácím brankářem nepříjemně skočil a Guillaume Restes měl co dělat, aby jej vyrazil.
36'
Jeden z hráčů Toulouse se snažil prokličkovat do zakončení, ve velkém vápně skončil na trávníku, ale penalta by to byla velmi přísná.
33'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Amir Murillo). Kartu vidí za faul na Yanna Gboha.
32'
Mnoho nechybělo, Pierre-Emerick Aubameyang trefil vzdálenější tyč, k dorážce se dral Jean Onana, ovšem trestuhodně se mu nepovedlo míč trefit.
31'
Po faulu bude Marseille rozehrávat v blízkosti velkého vápna, podaří se mu otevřít skóre tohoto klání?
28'
Pierre-Emerick Aubameyang si naběhl k bráně, jeho slabá a velmi nepřesná přihrávka z levé strany končí pouze u domácího gólmana.
25'
Tak jsem to zakřikl, nyní pálil z dálky jeden z hráčů Marseille, mířil ke vzdálenější tyči, kde byl ovšem rychlým skokem v pravý čas Guillaume Restes.
24'
Míč putuje za postranní lajnu, vhazovat bude domácí tým. Dlouho nebyla k vidění nějaká příležitost.
21'
Hosté vyrazili do brejku, ovšem zastavuje je zdvižený praporek pomezního arbitra, ofsajd.
20'
Rohový kop pro Toulouse, které je zatím aktivnější.
18'
Zakarjá Abúchlál přihrával podél malého vápna, žádnému z jeho spoluhráčů se nepovedlo dostat k míči včas.
16'
Yann Gboho střílel pravačkou na vzdálenější tyč, brankáře hostů však příliš neohrozil.
13'
Hosté drží dlouho míč na kopačkách, kombinují však daleko od soupeřovy svatyně.
10'
Pau López nyní neudržel míč v rukavicích, ten putoval do brány, ovšem stačil jej odkopnout do bezpečí jeden z hráčů Marseille. Je otázka, zda by byl gól uznán, vypadalo to na faul.
9'
Znovu chytá Pau López balón do náruče, když vyběhl proti němu v malém vápně.
6'
Míč se snesl do rukou připraveného brankáře Marseille.
5'
Nebezpečný centr odhlavičkoval do bezpečí Amir Murillo. Bude to roh pro Toulouse.
4'
Stijn Spierings si počínal hodně tvrdě, kartu sice nevidí, ale jeho tým přichází o míč.
1'
Úvod duelu je zpožděn, začne se zhruba v 19:15.

Toulouse FC: Restes – M. Diarra, Costa, Nicolaisen – Kamanzi, Sierro (C), Spierings, Suazo – Abúchlál, Gboho – Dallinga.
Náhradníci: Domínguez – Desler, Keben, Gelabert, Cásseres, Schmidt, Cissoko, Magri, Babicka.
Trenér: C. Martínez.

Olympique Marseille: López (C) – Murillo, Onana, Balerdi, García – Únáhí, Gueye, Veretout – L. Henrique, Aubameyang, Correa.
Náhradníci: Blanco – Sparagna, Said M'Madi, Kondogbia, I. Ndiaye, Sidi Ali, Moumbagna, Daou, Abdallah.
Trenér: J. Gasset.

Rozhodčí: C. Turpin – B. Pages, J. Garrigues.
Vzájemné zápasy

Marseille zvítězilo ve čtyřech posledních soubojích, které se odehrály na hřišti Toulouse. To doma bodovalo naposledy 9. dubna 2017, kdy s protivníkem hrálo nerozhodně 0:0. Porazit jej na svém trávníku však dokázalo naposledy 24. února 2007, což je už hodně dávná historie.
Olympique Marseille

Hosté jsou o jedno místo lepší než jejich dnešní protivník. Mimo svůj trávník jsou nejhorší z celé ligy, ze čtrnácti zápasů si přivezli pouze deset bodů, když vyhráli dvakrát a čtyřikrát brali bod za remízu, skórovali sedmnáctkrát a o sedm branek více dostali. Čtyři z posledních pěti venkovních mačů prohráli.
Gabonec Pierre-Emerick Aubameyang je díky dvanácti zásahům v čele tabulky střelců mančaftu.
Toulouse

Domácí tým je jedenáctý, na svého dnešního soka ztrácí tři body. Na svém hřišti se mu ale vůbec nedaří, ze čtrnácti klání si odnesl jen patnáct bodů za tři výhry a šest remíz, vstřelil a inkasoval shodně osmnáct branek. Před svými fanoušky hrál naposledy nerozhodně a bez branek se Štrasburkem.
Nejlepším střelcem je jedenáctigólový Nizozemec Thijs Dallinga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.