Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Lyon - 21. dubna 2024   21:00

Paris SG
3' Matić(vl.)  • 6' Beraldo (Barcola) • 32' Ramos (Hakimí) • 42' Ramos (Asensio)
4:1
(4:1)
Lyon
37' Nuamah  (Maitland-Niles)
Paris SG
Donnarumma – Hakimí (77. Mukiele), Marquinhos (C) (68. Škriniar), Pereira, Beraldo – Asensio, Zaïre-Emery (77. Soler), Vitinha, Barcola (68. Mayulu) – Kolo Muani, Ramos (81. I Kang-in).
Navas – Ruiz, K. Mbappé, O. Dembélé.
F. Letexier – M. Rahmouni, J. Aube
Parc des Princes, Paříž
Lyon
Lopes – Maitland-Niles, Ćaleta-Car, O'Brien, Henrique – Caqueret, Matić (68. Tolisso) – Nuamah (78. M. Fofana), Cherki (77. M. Baldé), Benrahma (46. Mata) – Lacazette (C) (68. Orban).
Perri – Lovren, Adryelson, Mangala.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:10.
Druhé dějství gól nepřineslo a v některých pasážích bylo skoro až nudné. Není se moc čemu divit, domácí bránili svůj třígólový náskok a i díky výborným zákrokům svého gólmana se jim to povedlo. Lyon klidně mohl snížit a duel zdramatizovat, avšak doplatil na mizerné zakončení.
90+3'
90+1'
Lyon se vehementně dožadoval pokutového kopu poté, co v pokutovém území skončil na trávníku Malick Fofana, hlavní arbitr však jeho prosbám vyhovět nehodlá.
89'
PSG dlouho drželo balón ve své moci, až pokazilo kombinaci, ale mrzet to jeho hráče příliš nemusí.
86'
Nebezpečnou přihrávku směrem k bráně dokázala obrana Lyonu včas zneškodnit, čímž zabránila velké šanci soupeře.
83'
Mama Baldé se mohl hned zapsat mezi střelce, ovšem jeho nebezpečnou střelu dokázal Gianluigi Donnarumma vyrazit, čímž udržel skóre nezměněné.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází I Kang-in.
80'
Dva hráči zůstávají ležet na trávníku, Mama Baldé a Danilo Pereira. Druhému jmenovanému je pískán faul, ač se to hráči vůbec nelíbí.
78'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Ernest Nuamah, přichází Malick Fofana.
77'
ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Mama Baldé.
77'
ze hřiště odchází Warren Zaïre-Emery, přichází Carlos Soler.
77'
ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Nordi Mukiele.
75'
Gift Orban mohl přihrát kolmo na levou stranu, kde měl volného spoluhráče, ovšem zkusil to nakonec sám a přinutil domácího gólmana k zákroku.
74'
V šestnáctce Lyonu padl k zemi jeden z hráčů PSG, hra však pokračuje.
72'
Na hřišti se nic neděje, hra se přesouvá ze strany na stranu, ale šance k vidění žádné nejsou. Domácí drží slušný náskok a jdou si pro zaslouženou výhru.
68'
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Gift Orban.
68'
ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Corentin Tolisso.
68'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Senny Mayulu.
68'
ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Milan Škriniar.
67'
Hostům se nepovedlo odehrát míč do bezpečí, hráči PSG následně zakombinovali, avšak balón jim utekl.
63'
Další velká příležitost Lyonu, jež zůstává nevyužita. Nejspíš opět Rayan Cherki selhal, když jeho prudký pokus vyrazil Gianluigi Donnarumma do bezpečí.
62'
V dobré šanci se zjevil Bradley Barcola, jeho nepříliš prudkou střelu však dokázal Lopes bez větších problémů lapit.
59'
Trochu riskantní rozehrávku Lyonu málem potrestal Ašraf Hakimí, avšak balón mu utekl za postranní lajnu.
56'
Domácí si počínali v útoku nedovoleně, čímž se připravili o balón.
55'
Rayan Cherki mohl snížit, jeho prudkou ránu však Gianluigi Donnarumma vyrazil do zámezí.
54'
Bradley Barcola se snažil protlačit do šance, ke střele se sice dostal, ale střílel nepřesně daleko vedle vzdálenější tyče.
53'
Gonçalo Ramos střílel z dálky přímo do náruče gólmana Lyonu.
52'
Anthony Lopes si zpracoval míč a poté rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
50'
Nebezpečnou kombinace soupeře dokázal Lyon odvrátit, ale domácí zůstávají u míče.
48'
Rayan Cherki střílel prudce na vzdálenější tyč, Gianluigi Donnarumma lapil míč do rukavic.
46'
ze hřiště odchází Saíd Benrahma, přichází Clinton Mata.
46'
Hokejový výsledek se zrodil v prvním poločase tohoto klání, domácí se ujali napřed třígólového vedení, hostům se sice povedlo snížit, ale poslední slovo měl opět favorit, který si vzal třígólový náskok zpátky a s ním také odchází do kabin. Lyon není zcela bezradný, dokáže si vypracovat šance, avšak v koncovce není tak úspěšný, jako jeho protivník.
45+5'
45+4'
Hosté překazili útočnou akci PSG v pravý čas, domácí se tak do šance nedostali.
45+2'
Saíd Benrahma střílel mimo bránu, ale domácí gólman neponechal nic náhodě a raději zasáhl.
45'
Po útočném faulu musí Lyon odevzdat balón a stáhnout se zpět.
44'
Hosté tráví závěr první půle na soupeřově straně, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
42'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
PSG si bere třígólový náskok zpátky. Asensio poslal přízemní křižnou přihrávku před malé vápno a GONÇALO RAMOS ještě stačil tečovat balón do bližšího dolního rohu brány.
41'
Kombinace na jeden dotek Lyonu nevyšla dle představ, míč putuje za postranní čáru.
39'
Mohlo to být už jen o gól, velice nebezpečně ke vzdálenější tyči střílel jeden z hráčů Lyonu, avšak tu těsně minul. Nechybělo moc.
37'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyonu se daří snížit, ERNEST NUAMAH poslal přesně mířenou střelu do levého dolního rohu brány a ač se dlouhán Gianluigi Donnarumma natahoval, co mohl, na míč se mu dosáhnout nepovedlo.
34'
Mohlo to být už 4:0, Ašraf Hakimí svoji šanci nevyužil, k dorážce se dostal jeden z jeho spoluhráčů, který z úhlu trefil boční část bližší tyče.
32'
Krátce po půl hodině hry domácí zvyšují svůj náskok. Hakimí přesně odcentroval z pravého křídla do pokutového území, kde se hlavou do míče opřel GONÇALO RAMOS a ten skončil za zády Lopese, jenž se natahoval marně.
30'
Po delší době se domácí podívali do útoku a hned si vybojovali rohový kop.
27'
Nepřesná rána jednoho z hráčů končí vysoko nad bránou PSG.
27'
Domácí odvrátili míč až na soupeřovu stranu, Lyon v posledních minutách hodně zlobí jejich obranu.
25'
Alexandre Lacazette pálil velice dobře pod břevno, Gianluigi Donnarumma se však natáhl a míč vyrazil nad břevno. Výborný zákrok.
23'
Míč se obloučkem snesl do rukavic brankáře PSG, který snadno zasahuje.
22'
Hosté byli blízko snížení, ale nejen, že Alexandre Lacazette střílel zblízka mimo, navíc byl máván ofsajd.
19'
Randal Kolo Muani střílel levačkou už za hranicí vápna, mířil k levé tyči, kterou však minul.
17'
Mohlo to být 3:0, jeden z hráčů PSG zakončoval v pokutovém území, o všem trefil pouze bránícího hráče Lyonu.
14'
Domácí rozehrávají od své brány, s tím jim pomáhá Gianluigi Donnarumma.
13'
Randal Kolo Muani fauloval unikajícího Henriqueho, Lyon tak zůstane u balónu.
10'
Hráči PSG drží míč nadále na svých kopačkách a hosté se musí bránit.
6'
PSG vede už o dva góly. LUCAS BERALDO zůstal úplně volný v malém vápně a z bezprostřední blízkosti adresoval balón pod horní tyč hostující svatyně.
6'
Domácí se dostali do další příležitosti, Randal Kolo Muani však střílel nepřesně a míč adresoval vedle bližší tyče.
3'
Favorit jde velmi rychle do vedení. NEMANJA MATIĆ se snažil zblokovat přihrávku od postranní čáry, jenže míč tečoval tak smolně, že ten doputoval ke vzdálenější tyči hostující svatyně a je z toho tedy vlastní gól.
2'
Domácí zakombinovali v pokutovém území, ovšem do zakončení se nedostali.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Pereira, Beraldo – Asensio, Zaïre-Emery, Vitinha, Barcola – Kolo Muani, Ramos.
Náhradníci: Navas – Mukiele, Škriniar, Ruiz, I Kang-in, Soler, K. Mbappé, O. Dembélé, Mayulu.
Trenér: L. Enrique.

Olympique Lyon: Lopes – Maitland-Niles, Ćaleta-Car, O'Brien, Henrique – Caqueret, Matić – Nuamah, Cherki, Benrahma – Lacazette (C).
Náhradníci: Perri – Lovren, Adryelson, Mata, Tolisso, Mangala, M. Baldé, M. Fofana, Orban.
Trenér: P. Sage.

Rozhodčí: F. Letexier – M. Rahmouni, J. Aube.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti ligových soubojů vyhrál domácí tým třikrát, dvakrát se radoval hostující. Nerozhodně skončil mač v Paříži naposledy 21. září 2014, kdy se celky rozešly smírně po remíze 1:1.
Olympique Lyon

Hostům se daří, po bídném začátku se zvedají a nyní jsou už osmí, na šesté Lens, které drží poslední pohárovou pozici, ztrácí pět bodů. Ze čtrnácti venkovních mačů si Lyon přivezl dvaadvacet bodů, když sedmkrát zvítězil a jednou bral bod za remízu, vstřelil osmnáct branek a o jednu více inkasoval. V posledních venkovních střetnutích se mu však daří, naposledy venku prohrál 14. ledna v Le Havru 1:3, od té doby pětkrát v řadě zvítězil.
Gólově nejaktivnějším hráčem mančaftu je další Francouz, a sice Alexandre Lacazette, který pálil do černého již patnáctkrát.
Paris Saint-Germain

Domácí tým, jenž má za sebou úspěšnost odvetu proti Barceloně v LM, suverénně vévodí tabulce s desetibodovým náskokem před Brestem, navíc má odehráno o zápas méně. Na svém hřišti si ze čtrnácti utkání odnesl devětadvacet bodů díky osmi výhrám a pěti remízám, prohrál pouze jednou, vstřelil 34 branek a jen 15 inkasoval. Ze čtyř z posledních pěti klání před svými fanoušky si odnesl bod za remízu.
Nejlepším střelcem mužstva i celé soutěže není nikdo jiný než čtyřiadvacetibrankový Francouz Kylian Mbappé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.