Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Le Havre - 27. dubna 2024   21:00

Paris SG
29' Barcola (Zaïre-Emery) • 78' Hakimí (Ramos) • 90+5' Ramos (I Kang-in)
3:3
(1:2)
Le Havre
19' Operi  (Sabbi) • 38' Ayew  (Négo) • 61' A. Touré
Paris SG
Navas – Hakimí, Marquinhos (C) (62. Škriniar), Pereira, Beraldo – Vitinha, Zaïre-Emery – O. Dembélé (46. K. Mbappé), Asensio (46. I Kang-in), Barcola (46. Mayulu) – Kolo Muani (62. Ramos).
Tenas – Soler, Ugarte, Mukiele.
Delajod – Jeanne, Finjean.
Parc des Princes, Paříž
Le Havre
Desmas – Sangante (C), Salmier, Lloris, Casimir (82. Joujou), Operi – Négo, A. Touré, Targhalline (82. Kuzjajev) – Sabbi (90+6. el-Hadžám), Ayew (71. Kechta).
Gorgelin – Youté, Bayo, Grandsir, Ngoura.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Pařížany v týdnu čeká první duel semifinále Ligy mistrů v Dortmundu, o víkendu pak budou mít volno. Le Havre oproti tomu bude ve svém boji o setrvání v Ligue 1 pokračovat v sobotu doma proti Štrasburku.
Jen těžko uvěřitelná partie na Parc des Princes je u konce, PSG se s outsiderem z Le Havru loučí remízou 3:3. Hosté celý zápas těžili maximum z naprostého minima a dlouho sahali po famózním vítězství, nakonec ale podlehli obrovskému domácímu náporu a musí se spokojit jen s dělbou bodů. Před zápasem by ji jistě brali, ale teď musí být bezpochyby zklamaní.
Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 10:8.
90+8'
90+7'
Arouna Sangante (LEH) během dalšího tažení PSG zatáhl za záchranou brzdu, Pařížané tedy dostávají standardku a šanci dokonat pohádkový obrat.
90+7'
Pařížanům chtěl jistotu dalšího titulu vystřelit Vitinha, jehož zakončení se ale do brány nevešlo.
90+6'
Střídání v týmu Le Havre AC:
ze hřiště odchází Emmanuel Sabbi, přichází Walíd el-Hadžám.
90+5'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro Le Havre hodně hořká pilulka, hosté v samotném závěru ztrácí vedení a čekají je ještě hodně náročné desítky sekund! I Kang-in svým centrem z pravého křídla našel před Desmasem GONÇALA RAMOSE, jehož hlavička spadla ke vzdálenější tyči. Brankář se po skákajícím míči natahoval marně – 3:3!
90+3'
Kylian Mbappé (PSG) se valil do vápna jako buldozér a bylo evidentní, že si jde pro penaltu. Sudí mu za až příliš ochotný pád ukázal žlutou kartu.
90+2'
Le Havre protáhl hru na soupeřovu polovinu. Néga na křídle stíhal Zaïre-Emery, který nataženou nohou vyšťouchl míč za čáru – vhazování pro hosty.
90+1'
Přesně mezi tři tyče nemířil ani Mayulu. Nastavení tak nyní svou rozehrávkou otevře Desmas.
89'
Tohle Vitinhovi ani trochu nevyšlo dle představ, jeho hrubě nepovedená střela zpoza šestnáctky zamířila hned několik metrů vedle Desmasovy brány.
88'
Pereira si pohlídal vysunutého Salmiera a nepustil ho k ujíždějícímu míči, který doběhl a zahrál ho do bezpečí k Navasovi. Dobrá práce zadáka PSG.
87'
Mayulu neudržel divoký míč před postranní čarou, hosté získávají vhazování na své polovině.
86'
První hostující výpad po velmi dlouhé době vyhořel na Sabbim, kterého hravě odzbrojil Hakimí.
85'
Tak tohle byla obrovská paráda z dílny Desmase, který se postavil do dráhy rány naprosto volného Ramose a v pádu jí obličejem vyrazil za branku! Le Havre je tak stále ve vedení!
84'
Salmier se vyznamenal před svou brankou a vysoký domácí centr vyrazil zpátky mimo vápno.
83'
Mbappé byl odzbrojen na samotné hranici vápna. Joujou se pak pokusil vystartovat do brejku přes levé křídlo, jenže nedokázal včas dostatečně zrychlit.
82'
ze hřiště odchází Oussama Targhalline, přichází Daler Kuzjajev,
ze hřiště odchází Josué Casimir, přichází Antoine Joujou.
81'
Le Havre prožívá naprosto pekelné chvíle, Pařížané jsou ve varu a jejich nápor je snad intenzivnější než kdy předtím. Desmas musí být ve střehu.
80'
Hakimí byl na pravém křídle hrubě a velmi okatě přistrčen na trávník, tohle Kechtovi nemohlo projít.
79'
Platnost trefy potvrdil i VAR, můžeme pokračovat!
78'
Pozor, ve francouzské metropoli ještě ani zdaleka nemáme hotovo a PSG stahuje své manko na jediný gól! Ramos narýsoval pěkný pas přesně mezi hostující stopery na vysunutého AŠRAFA HAKIMÍHO, který svůj dnešní výborný výkon korunoval zásahem – 2:3!
76'
Tiché ochozy Parc des Princes na chvíli ožily, avšak místo radosti se z nich ozývá pískot. Zákrok na Ramose ale pískán nebude, dění tak plyne dál.
75'
Sudí Delajod hned v první sekundě 75. minuty vytasil žlutou kartu a ukázal ji Warrenovi Zaïremu-Emerymu (PSG), a to za hodně bídný skluz.
74'
Pařížanům na vyrovnání zbývá už jen něco málo přes čtvrt hodiny. Hru mají sice plně pod kontrolou, ale v koncovce je to teď jedno velké trápení...
72'
Hakimí se nyní pokusil procedit míč za hostující obranu na Mbappého, ale zadáci Le Havru měli akci přečtenou. Desmas tak ani teď nemusel zasahovat.
71'
ze hřiště odchází André Ayew, přichází Yassine Kechta.
70'
Hakimí po souboji s Operim gestikuloval na rozhodčího, který ale faul pískat opravdu nehodlá. Chvilku nato se přerušuje, ovšem pro Mayuluvu hru rukou.
69'
Pasivním hostům se nedaří odzbrojit protihráče, jejichž předlouhá kombinace nebere konce.
68'
PSG drží hru na pravém křídle, kde ale naráží na velký odpor a nedaří se mu prorazit vpřed.
67'
Sklouzávající Lloris se na poslední chvíli vložil do dráhy střely I Kang-ina, slabě skákající míč pak připravený Desmas hravě schoval do svého náručí.
66'
Mbappé se snad poprvé od příchodu na pažit dostal do zakončení, jenže míč nasměroval hned několik čísel vedle vzdálenější tyče. Desmas bez práce.
65'
Další roh, tentokrát Škriniarův centr srazil Lloris. Le Havre začíná být znovu pod tlakem.
64'
Mbappé se hnal za odraženým míčem, ke kterému se ale o chlup dřív dostal Salmier a pro jistotu jej zahrál za branku. Domácí získávají rohový kop.
63'
Škriniar táhne míč přes středovou čáru. Uvidíme, jestli se Henriqueho týmu podaří odpovědět.
62'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Gonçalo Ramos,
ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Milan Škriniar.
61'
Le Havre právě vstřelilo branku!
Zaplněné tribuny v hlavním městě dnes večer nejspíš titul slavit nebudou, naopak hosté dělají obrovské kroky směrem k vykormidlování z poslední trojice! O exekuci penalty se postaral ABDOULAYE TOURÉ, který zakončil na pravou stranu do Navasova protipohybu – 1:3!
60'
Je to jasné – penalta pro Le Havre!
59'
Sudí Delajod si běží situaci prohlédnout!
58'
V Navasově vápně se rýsuje velmi zajímavá situace, útočící Négo byl totiž nejspíš podkopnut vracejícím se Pereirou a není vůbec vyloučeno, že na Parc des Princes uvidíme penaltu!
57'
Mbappé s podivem kroutí hlavou, dle záznamu byl ale během převzetí přihrávky jasně za Salmierem. Domácí se tak ocitli v postavení mimo hru.
56'
I Kang-in ani tentokrát neuspěl křižným pasem z pravé strany, míč znovu skončil u protihráče.
55'
Marquinhos krátkou přihrávkou nabídl míč Pereirovi, který jej nyní drží na středovém kruhu a snaží se vystopovat nějakou skulinu v rozestavení Le Havru.
54'
Tlak PSG se stupňuje, tohle už bylo slibné. Mladičký Mayulu narýsoval pěkný pas na nabíhajícího Hakimího, jehož teč pak ovšem byla zblokována.
53'
Krátký centr I Kang-ina našel jen protihráče, který míč hlavou obratem vytěsnil ven z vápna.
52'
Pařížané mají hru plně pod kontrolou, Le Havre ale úspěšně drží hru daleko od své svatyně.
51'
Hakimí se zuby nehty prodral přes hostující obranu, v šestnáctce ovšem se zakončením až moc váhal a nakonec byl zastaven vracejícím se Négem.
50'
Právě Pereira nyní rozehrál míč dopředu na Vitinhu, jenž jej přenechal Mbappému. Domácí se snaží poprvé od pauzy prorazit před zatím klidného Desmase.
49'
Ajaj, u postranní čáry to vře. Sabbi byl celkem důrazně zastaven Pereirou, který mu pak odmítl vydat míč poté, co sklouzl do zámezí. Do situace se vložil rozhodčí.
48'
Casimiro už se zapojil zpět do hry, jeho tažení přes křídlo bylo rychle zastaveno. Dopředu jde PSG.
47'
Beraldův zákrok na Casimira sice jako faul posouzen nebyl, sudí ale nakonec přeci jen přerušil hru a umožnil zdravotníkům Le Havru útočníka prohlédnout.
46'
Na Parc des Princes pokračujeme dál, Luis Henrique se rozhodl hned pro tři střídání. Tím nejvýraznějším je nástup Mbappého, jenž nahradí Dembélého.
46'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Senny Mayulu,
ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází I Kang-in,
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Kylian Mbappé.
46'
No, v Paříži je zaděláno na zajímavý výsledek! PSG sice v úvodu dle očekávání naprosto dominovalo, jenže vzdorující outsider ukázal, že to se setrváním v Ligue 1 myslí vážně, a vytěžil maximum z úplného minima. Na Operiho gól sice zareagoval Barcola, Ayewova trefa však dosud zůstala bez odpovědi. Le Havre tak vede a nás čeká beze sporu napínavé druhé dějství.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 5:2.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
45+3'
45+3'
Krátké přihrávky Henriqueho celku ovoce nenesou, před pauzou se nejspíš dalšího gólu nedočkáme.
45+2'
Hakimího centr spadl přesně do nastraženého náručí Desmase, jenž si s rozehrávkou dává načas.
45+1'
Zaskočení Pařížané se v závěrečných momentech neprezentuje moc dobrým fotbalem, jeho výpad po křídle teď skončil po ofenzivním faulu Asensia.
44'
V Paříži stále hustě prší a pomalu se blíží přestávka. Za malou chvíli na Parc des Princes začne nastavení.
43'
Pereira si při bránění na křídle pomohl faulem, dnes zatím neprožívá úplně povedený zápas.
42'
Dlouhá a opatrná kombinace PSG na polovině soupeře vyvrcholila dlouhým centrem Barcoly, který si ale povzbuzená obrana Le Havru pohlídala.
41'
Na konci vysokého obloučku byl tentokrát Salmier, jehož hlavička se od země odrazila jen vedle vzdálenější tyče. Navas si může oddechnout a bude rozehrávat.
40'
Po letícím míči se na kraji malého vápna natahoval Operi, který na něj ovšem nedosáhl. Le Havre však nemusí zoufat, čeká ho totiž další kop od praporku.
39'
No, Pařížané jsou v úzkých a je znát, že s tímto vývojem rozhodně nepočítali. Ayew tentokrát pro svůj tým vybojoval roh, Navas musí zpozornět.
38'
Zaplněný hostující kotel je znovu na nohou, outsider se podruhé v zápase dostává do čela a kouč Henrique má o čem přemýšlet! Négo patou naservíroval míč do vápna na ANDRÉHO AYEWA, který se na malý moment odpoutal od laxně bránícího Pereiry a překvapil Navase – 1:2!
37'
Le Havre se vrhá do protiútoku, balón po levé straně táhne dopředu Casimir. Elsnerovi svěřenci to berou opatrně, před Navase se neženou.
35'
PSG se dobývá před Desmase. Operi měl znovu plné ruce práce, tentokrát s Dembélém, kterého nicméně za cenu dalšího rohového kopu ubránil.
34'
Pereirův hraniční zákrok na středu hřiště se obešel bez reakce hlavního rozhodčího, hra tak bude pokračovat jen vhazováním hostujícího celku.
33'
Domácí mají hru pod kontrolou, Le Havre se od Barcolova gólu pořádně nedostal na míč.
32'
Hosté přežili rychlý výpad Pařížanů a nepustili je zpět do své šestnáctky, přičemž pár sekund nato vystřelil do vzduchu ofsajdový praporek postranního sudího.
31'
Operi z posledních sil v pádu zblokoval Hakimího přihrávku, PSG získává další rohový kop.
29'
Reakce je na světě, v deštivé Paříži se začíná zase od začátku! Zaïre-Emery se po zaváhání obrany v bílém uvolnil v šestnáctce a poslal balón na malé vápno, kam se bleskově přesunul BRADLEY BARCOLA a míč bez váhání tečoval do obrovského prázdného prostoru v Desmasově svatyni. Máme vyrovnáno – 1:1!
28'
Le Havru se poprvé od začátku utkání daří držet hru u Navase déle než jen pár sekund, domácí obrana nicméně sebevědomé hosty nepouští ke střele.
27'
Na druhém konci hřiště se k rutinní střele dostal Touré, Navas míč do středu svatyně hravě lapil.
26'
Dembélé od praporku nasměroval míč na vzdálenější stranu vápna, kde se nepříliš povedenými nůžkami prezentoval Barcola. Ten trefil jen Kolo Muaniho.
25'
Je znát, že inkasovaný gól byl pro Pařížany hodně drsnou fackou. Desmas čelí dalšímu rohu.
24'
Barcola jen tak tak zachytil přetažený míč před zadní čarou a vzduchem jej nasměroval do vápna, kde ale v té době nebyl připravený ani jeden domácí borec.
23'
Strážce svatyně Le Havru je připraven pokračovat, hosté budou vhazovat na své polovině hřiště.
22'
Domácí se pokusili odpovědět z rohového kopu, který jim nabídl Targhalline. Desmas si ovšem míč pohlídal a vyrazil ho pryč, přičemž si přitom nepříjemně narazil zápěstí o tyč a vyžaduje si pozornost zdravotníků.
19'
Tak to je neuvěřitelné, hosté se prosazují snad ze svého vůbec prvního tažení do útoku a na Parc des Princes se famózně ujímají vedení! Obrana PSG nechala na hraně vápna trestuhodně nehlídaného CHRISTOPHERA OPERIHO, který zachytil křižný pas od Sabbiho a přetavil ho v přesnou ránu na zadní tyč – 0:1!
18'
Pařížané byli přistiženi v postavení mimo hru, Le Havre má příležitost se po dlouhé době pokusit zaútočit.
17'
Beraldo byl během souboje o míč faulován Ayewem, který jej nevybíravě trefil loktem do obličeje. Kartě se sice vyhnul, ale PSG tak jako tak získává volný kop.
16'
Sabbi nedokázal Targhallineho pas zkrotit před postranní čarou. Výpad hostů tak skončil ještě dřív, než pořádně začal a balón si berou zpět domácí.
15'
Sangante se znovu blýskl v obraně, počíhal si na Hakimího centr a hlavou jej bez váhání vytěsnil ven ze šestnáctky. Le Havre je stále pod tlakem.
14'
Třetí střelu do statistik pařížského týmu přidal Dembélé, jehož pokus se ale ani tentokrát nevešel mezi tři tyče. Desmas tak bude za chvíli odkopávat.
13'
Parc des Princes sleduje dominanci modročerveného klubu, který se ovšem dosud dostal do zakončení jen dvakrát. Ani jednou navíc Desmase neprověřil.
12'
Ani další brejk PSG nepřinesl výraznější šanci. Zaïre-Emery vzal věci do vlastních rukou a vypálil zkraje vápna, odkud ale trefil jen Sanganteho.
11'
Targhallineho zákrok na Dembélého, jenž měl namířeno do hostující šestnáctky, se obešel bez povšimnutí sudího, což se zaplněným tribunám nelíbí.
10'
Vysunutý Sabbi u pařížského vápna trochu potrápil Marquinhose, který ale stihl včas odehrát míč dozadu na Navase. Ten jej obratem rozehrál ke středu.
9'
Hra se rychle přelila z jedné strany na druhou. Domácí ubránili neškodný výpad hostů a sami zamířili dopředu, Asenciův centr pak Touré zblokoval na roh.
8'
Hakimí je v úvodu hodně vidět, tentokrát ale nevyzrál na bránícího Llorise. Le Havre po jeho obranném zákroku získává vhazování u svého vápna.
7'
Máme za sebou šest minut jednostranné podívané, o čemž svědčí i statistika držení míče. Pařížané v ní vedou naprosto jednoznačně – 83 % : 17 %.
5'
Barcola narýsoval trochu přetažený pas před Desmase, který nabíhající Hakimí nedokázal doběhnout včas. Potenciálně nebezpečná teč se tak nekonala.
4'
Marquinhos vysunul dopředu Hakimího, který ale narazil na odpor a pro jistotu míč poslal zpátky. Hosté si stále pořádně nesáhli na balón a jen se brání.
3'
Salmier hlavou zblokoval Dembélého zakončení zpoza vápna. Hakimí se pár vteřin nato ocitl v ofsajdu.
2'
Dembélé se uvolnil na pravém křídle a vyslal před Desmase pozemní centr, který ale připravená hostující obrana zkrotila. PSG se pak rychle vrátilo na míč.
1'
Le Havre se hned zkraje utkání ocitl pod tlakem, PSG přihrávkami hledá cestu do jeho šestnáctky.
1'
Úvodní výkop obstarají Pařížané, jdeme na věc!
Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše, domácí v tradičních modrých a hosté v bílých dresech.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Paris Saint-Germain: Navas – Hakimí, Marquinhos (C), Pereira, Beraldo – Vitinha, Zaïre-Emery – O. Dembélé, Asensio, Barcola – Kolo Muani.
Náhradníci: Tenas – Škriniar, I Kang-in, Mayulu, Soler, Ugarte, Ramos, K. Mbappé, Mukiele.
Trenér: Luis Henrique.

Le Havre AC: Desmas – Sangante (C), Salmier, Lloris, Casimir, Operi – Négo, A. Touré, Targhalline – Sabbi, Ayew.
Náhradníci: Gorgelin – el-Hadžám, Youté, Kechta, Bayo, Joujou, Grandsir, Ngoura, Kuzjajev.
Trenér: Luka Elsner.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude teprve jednatřicetiletý Willy Delajod, pro kterého to bude již 106. odpískané střetnutí v Ligue 1. Jeho asistenty budou Erwan Finjean a Philippe Jeanne.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů bylo velmi zajímavé. PSG sice díky trefám Mbappého a Vitinhy slavilo očekávané vítězství 2:0, dlouho ovšem na půdě soupeře hrálo oslabení vinou červené karty pro Donnarummu. Toho v brance zastoupil Arnau Tenas, jenž svůj celek dotáhl k výhře několika zákroky.

3. 12. 2023: Le Havre – PSG 0:2 (0:1)

Branky: 23. Mbappé (Dembélé), 89. Vitinha (Ugarte).

Žluté karty: 68. Operi (LEH), 76. Alioui (LEH) – 87. Pereira (PSG).
Červená karta: 10. Donnarumma (PSG).

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:9.

Le Havre AC: Desmas – Négo (46. Alioui), Sangante (C) (87. Grandsir), Youté, Lloris, Operi – Kuzjajev, Touré (46. Joujou), Kechta (80. Ndiaye) – Casimir (66. Sabbi), Bayo.
Připraveni: Koné – el-Hadžám, Salmier, Mbemba.
Hlavní trenér: Luka Elsner.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Pereira, Mukiele (75. Škriniar), Soler (75. Hernández) – Vitinha, Ruiz (8. Ugarte), I Kang-in – Dembélé (74. Kolo Muani), Mbappé (C), Barcola (12. Tenas).
Připraveni: Kurzawa, Ndour, Asensio, Ramos.
Hlavní trenér: Luis Enrique.
LE HAVRE AC (16. místo)
30 Z, 6–10–14, 27:38 (-11), 28 bodů

Hosté z přístavního města na severu Francie se sice po většinu sezóny drželi na středu tabulky, vinou velmi špatné jarní formy ale spadli na ty nejspodnější příčky a v závěrečných kolech se budou snažit odvrátit bleskový návrat zpět do Ligue 2. Aktuálně jsou až šestnáctí.

Le Havru ani v nejmenším nepomohl fakt, že nezvládl nedávná klíčová střetnutí s dalšími adepty na sestup. Duel s Nantes před dvěma týdny ztratil v nastavení, přičemž následný souboj s Méty též skončil tím nejtěsnějším možným rozdílem – 0:1.

30 Z, 20–9–1, 73:26 (+47), 69 bodů

Svěřence Luise Henriqueho dělí už jen jeden závěrečný krok od zisku kulatého desátého mistrovského titulu v posledních dvanácti sezónách. Pokud dnes v Parc des Princes uhájí všechny body před papírově slabšími nájezdníky, bude hotovo a trofej už jim nic nevezme.

Zraky Pařížanů jsou ovšem upřeny k ještě cennějšímu poháru. Už ve středu je čeká první zápas semifinále Ligy mistrů v Dortmundu, a bitva s Le Havre tak představuje poslední šanci pořádně poladit formu. Uvidíme, jak se na veledůležitý trip do Německa připraví.

VITINHA – 26 Z, 7 branek
Příjemnou sobotu u sledování Ligue 1! Francouzská nejvyšší soutěž má dnes na programu jen jediný duel, a to souboj mezi PSG a trápícím se Le Havrem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.