Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Lorient - 19. dubna 2024   21:00

Nice
23' Sanson  • 53' Boga  • 89' Guessand (Todibo)
3:0
(1:0)
Nice
Bułka – Lotomba (78. A. Mendy), Todibo, Dante (C), Bard – Sanson (72. Ndayishimiye), Rosario, Thuram (58. Búdawí) – Cho (58. Laborde), Moffi (72. Guessand), Boga.
Dupé – Perraud, Claude-Maurice, A. Baldé.
Stinat – Mouysset, Boudikian
Allianz Riviera, Nice
Lorient
Mvogo (C) – F. Mendy, Adjei, I. Touré – Katseris (62. Kalulu), Bakayoko, Lúzá (90. Makengo), Le Bris (62. B. Mendy) – Ponceau, M. Bamba (62. Kroupi), Kari (78. Aiyegun).
A. Gomis – Mouyokolo, Yongwa, Laporte.

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si víkend a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:7.
Utkání 30. kola Ligue 1 mezi Nice a Lorientem je u svého konce. Ze zaslouženého a jasného vítězství se raduje domácí celek. Ten byl od začátku lepším mužstvem a zásluhou Sansona to ve 23.minutě potvrdil. Lorient se ve druhé půli snažil, ale i tak inkasoval hned dvakrát. Nejprve zvyšoval Boga a v samotném závěru završil střelecký účet Guessand. Duel tak končí dominantní výhrou 3:0 pro domácí OGC.
90+6'
90+5'
Ani jeden tým se už nikam nepožene, a tak skončíme zřejmě na obranné polovině Nice.
90+4'
Zřejmě poslední velká příležitost! Evann Guessand mohl po dobrém průniku přidat svou druhou trefu v tomto střetnutí. Atak obránců ho ovšem rozhodil, proto nechal vyniknout skvělého Mvoga.
90+3'
Tosin Aiyegun marně pronikal na útočnou polovinu, protože je okraden Dantem.
90+2'
Nice si už vše pohlídá, jelikož předvádí kontrolovací souhru na obranné polovině.
90+1'
Opět si to na střelu poctivě chystal Jérémie Boga. Technický pokus končí na blokujícím obránci.
90'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Ímrán Lúzá, přichází Jean-Victor Makengo.
89'
Nice právě vstřelilo branku!
Definitivní tečka za tímto zápasem! Po vyražené střele Mvoga si našel hrací předmět Jean-Clair Todibo. Zvedl hlavu a našel za malým vápnem EVANNA GUESSANDA, který se dokázal s míčem obtočit k zakončení. To vyslal po zemi nechytatelně pro Mvoga a střílí třetí trefu domácích. – 3:0. Asistence: Jean-Clair Todibo.
88'
Do zakončení se vyšrouboval Tiemoué Bakayoko. Svou pozici neměl lehkou, a tak míří pouze do připraveného Bułky.
87'
Po svém příchodu na trávník je hodně aktivní Benjamin Mendy. Centr ovšem skončil na hlavách soupeře.
86'
Evann Guessand příliš snadno prošel do pokutového území. Místo přihrávky volil střelu na zadní tyč, která o dost mimo.
85'
K prodloužení míče se dostal se štěstím Isaak Touré. Jeho snažení nevedlo k žádnému úspěchu.
84'
Výborný obranný zákrok předvedl Pablo Rosario, když skluzem zastavuje hostující snahu.
83'
Definitivní hřebíček do rakve hostů není přidán! Hišám Búdawí chytře odhadl souhru Lorientu a v ataku obrany se proháčkoval ke střeleckému pokusu. Ten posílal na zadní tyč, jenomže Mvogo dokázal zareagovat nohou.
82'
Tak to mohlo být nakonec naopak, jenže všechny možnosti zastavil včasným výběhem Marcin Bułka.
81'
Další akci nedokázal rozjet Tiemoué Bakayoko a díky jeho ztrátě půjde OGC do útočné akce.
80'
Jako bych to skoro zakřikl! Eli Junior Kroupi se po dobré přihrávce dostal osamocen až před Bułku. Zakončoval mezi jeho nohy, ale brankář Nice si poradil. I kdyby hostující útočník zaznamenal branku, tak by neplatila kvůli ofsajdu.
79'
Toto střetnutí není moc bohaté na nějaké velké šance. Momentálně se o nějakou větší pokusí Lorient.
78'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Antoine Mendy.

ze hřiště odchází Ayman Kari, přichází Tosin Aiyegun.
77'
Až moc brzo se odvážil k centru Benjamin Mendy. To včas odhadl Marcin Bułka a likviduje do svých rukavic.
76'
Odražený míč na volej si našel Melvin Bard. Jeho prudká rána levou nohou končí v hledišti stadionu.
75'
Jérémie Boga skoro stihl dobrou náběhovou přihrávku do velkého vápna. Nakonec vše vyřešil pohotovým skluzem Mendy.
74'
Nice se po delší době dostává do přízemní převahy, což jim vzhledem k výsledku vyhovuje.
73'
Moc dlouho váhal co s balónem Ímrán Lúzá. Nakonec vše řeší těžkou přihrávkou na Kroupiho, který ztrácí.
72'
ze hřiště odchází Terem Moffi, přichází Evann Guessand,
ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Youssouf Ndayishimiye.
71'
V jasném ofsajdu se nacházel při náběhu Benjamin Mendy a nemůže pokračovat v další snaze.
70'
Lorient se dostal k nabídce rohového kopu. Ten nekončí vážnou situací, protože o odvrácení se postaral Dante.
69'
Dobrou střeleckou pozici měl na své noze Ímrán Lúzá. Pomalá tečovaná střela nakonec letí o několik metrů vedle.
68'
Isaak Touré neměl moc možností na centrovaný balón. Raději se obrací do obranné fáze.
67'
Je to teď Lorient, jenž drží kulatý nesmysl na svých kopačkách. Obehrávání obrany ovšem nestačí.
66'
Úplně bezradný byl mezi dvěma obránci Kroupi. Díky jeho neúspěšné akci bude rozehrávat Marcin Bułka.
65'
Nadějný centr posílal na malé vápno Laborde. Yvon Mvogo byl ovšem přichystán včas vyběhnout.
64'
Míč je u brankáře Yvona Mvoga, který si počíná s chladnou hlavou a v klidu rozehrává.
63'
Eli Junior Kroupi chvátal za dlouhou přihrávkou za obranu. Bohužel pro něj nebyl rychlejší než soupeř.
62'
ze hřiště odchází Mohamed Bamba, přichází Eli Junior Kroupi,
ze hřiště odchází Theo Le Bris, přichází Benjamin Mendy,
ze hřiště odchází Panos Katseris, přichází Gédéon Kalulu.
61'
Nepřesnou přihrávku vyslal na lajně Theo Le Bris, proto nabídl domácí autové vhazování.
60'
Gaëtan Laborde si naservíroval balón na střelu levou nohou. Přízemní pokus doprostřed neměl gólové parametry.
59'
Skvěle odhadl průnikovou přihrávku Dante. Pokus o rychlé přečíslení mu nevychází.
58'
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Hišám Búdawí,
ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Gaëtan Laborde.
57'
Ayman Kari si šel až moc za pokutovým kopem, čehož si všiml sudí a vytahuje žlutou kartu za simulování.
56'
A je to tu znovu. Hráči v bílých dresech trpělivě kombinují na útočné polovině.
55'
Tiemoué Bakayoko vypálil z obrovské dálky, a tak se jeho pokus nesetkal s úspěchem. Letí na tribuny stadionu.
54'
Lorinet může být otřesen, protože vstup do půle měl dobrý, ale i tak inkasuje.
53'
Lorient dobrý vstup nevyužívá a domácí vedou o dvě trefy! Rychlé přečíslení vedlo až k centru na malé vápno, které defenziva odvrátila. Odražený míč si našel osamocený JÉRÉMIE BOGA a ten už věděl co s míčem, když ho prudce posílá na zadní tyč. Cestě do brány ještě pomohl svou kopačku obránce Touré. – 2:0. Bez asistence.
52'
Tentokrát tato souhra nevede k finálnímu rozhodnutí. Nice se požene po dlouhé době dopředu.
51'
Theo Le Bris nedokázal proniknout do vápna po levé straně. Kazí tím trpělivou souhru.
50'
Možná až překvapivě je aktivnější zatím hostující celek. Celá kombinace se přenáší až k Mvogovi.
49'
Aktivní byl tentokrát Panos Katseris, jelikož vysílal sérii centrů do vápna. Ani jeden nenašel hráče v bílých dresech.
48'
Nepřesný centr vyslal před branku Mohamed Bamba. Několik odrazů nakonec skončí odkopem.
47'
Do úvodního útoku se ve druhé půli vydalo Nice. Jejich možnost nebyla úspěšná a končí pouze autem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Úvodní dějství střetnutí mezi Nice a Lorientem je u svého konce. Ze zaslouženého vedení se raduje domácí celek, který je jasně lepší. Dominanci potvrdil ve 23.minutě Sanson, jenž odhadl chybu v hostující defenzivě a následně dělovkou pod břevno otevřel skóre. Po tomto momentu se Lorient mírně zvedl, ale s nepříznivým výsledkem 1:0 nedokázal nic udělat.
45+2'
45+1'
Tvrdě byl dojet na holeň Khéphren Thuram. Po chvilce odpočinku bude schopen pokračovat.
45'
Tělo si dobře dal před protihráče Isaak Touré a vybojoval pro svůj celek přímý volný kop.
44'
Útoku Lorientu bylo dost, to si zřejmě řekla domácí defenziva. Ta rozhodně s kombinací chvátat nebude.
43'
Ímrán Lúzá si dobře navedl hrací předmět na svou levou nohu. Táhlý pokus letěl doprostřed svatyně, kde byl Bułka připraven k lehkému zásahu.
42'
Přesný centr si našel na penaltovém puntíku Mohamed Bamba. Forvard hostů hlavou míří mimo.
41'
Tentokrát Dante v negativní roli, když si pomohl nedovoleným zákrokem na ofenzivní polovině.
40'
Přesný centr si našel osamocený Morgan Sanson. Pro jeho smůlu mu míč nakonec skočil a končí neúspěchem.
39'
Dante to opět zvládl velice precizně v defenzivě. Potvrzuje tak dominanci domácích.
38'
Hostující mužstvo to zkusilo po rychlém brejku. Julien Ponceau ovšem neměl kvalitu a trefuje prvního hráče před sebou.
37'
Z další chyby defenzivy mohl těžit Khéphren Thuram. Střela byla podniknuta v záklonu, a tak letí o několik metrů nad.
36'
Morgan Sanson zbytečně nechvátal s pasem do ofenzivy. Naopak v klidu při zemi posouvá na spoluhráče.
35'
Opět byl v hlavní roli Cho. Jeho zbrklý střelecký pokus končí pouze u nachystaného Mvoga, který se moc nezapotil.
34'
Šťastný odraz si mohl najít ve vápně Mohamed-Ali Cho. Pro jeho smůlu mu nakonec vše zablokovali obránci.
33'
Jasným králem přízemní převahy je opět Nice. Nejaktivnějším mužem v tomto je kapitán Dante.
32'
S neúspěchem se setkal Jérémie Boga, jelikož jeho přetažený centr letí do zámezí.
31'
Hra se nám na malý moment uklidnila, když se odehrává na polovině hřiště.
30'
Skvělé předskočení předvedl Jean-Clair Todibo a díky němu budou domácí vhazovat.
29'
Lorient si zkusil také rohový kop. Ostrý míč na malé vápno dokázal Marcin Bułka vyboxovat do bezpečí.
28'
Yvon Mvogo se ujme odkopu od své svatyně, jelikož Terem Moffi nedokázal stihnout přetaženou nahrávku.
27'
Melvin Bard byl rychle napadán na polovině hřiště. Rozhodl se proto o přihrávku na svého brankáře.
26'
Hosté nejsou vůbec úspěšní v ofenzivě, což znovu potvrzuje nepřesností na levé straně.
25'
V klíčovém momentu Sanson podklouzl, a tak jeho přihrávka nemohla být přesná.
24'
Lorient hned zkoušel dlouhý nákop dopředu. Tam byl nachystán Dante a právě on půjde do ofenzivy.
23'
Zaslouženě jdou domácí do vedení! Velkou chybu v rozehrávce podnikl obránce Isaak Touré, když se do ní zamotal se svým spoluhráčem. Toho využil napadající MORGAN SANSON, jenž následně prchal ke střele do pokutového území. Tu tvrdě vyslal pod břevno na přední tyč, na což Mvogo nemohl dosáhnout. – 1:0. Bez asistence.
22'
Až moc brzo posílal centr do pokutového území Morgan Sanson. Proto tato příležitost končí v zámezí.
21'
Nebezpečně se probíjel do nebezpečného prostoru Khéphren Thuram. Zastaven byl nakonec pozornou defenzivou.
20'
OGC se stále drží v převaze na útočné polovině. Dloubáčky za obranu nevychází.
19'
Následně rychlý brejk podnikl Lorient. Tiemoué Bakayoko ho zakončil slabou střelou doprostřed svatyně.
18'
Obrovská příležitost na domácí straně! Khéphren Thuram si naskočil na fantastický centr letící do velkého vápna. Domácí záložník vyskočil nejvýše a mířil na zadní tyč, jenže fantastický Mvogo podržel tygřím skokem svůj celek.
17'
Do lehké práce se dostal gólman Mvogo. Ali Cho to zkoušel z obrovské dálky, a tak brankáři stačilo nastavit připravený koš.
16'
Skvělý průnik podnikl na útočné polovině Jérémie Boga. Zakončil ho střelou za hranicí vápna, která končí o několik metrů mimo.
15'
Velký pozor si musel dát v defenzivě Jean-Clair Todibo. Zachycoval totiž nepříjemnou průnikovku.
14'
Celou postupnou akci vzal na sebe Terem Moffi. Střelecký pokus levou nohou končí o několik metrů vedle.
13'
Dante mohl v náběhu rozběhnout své ofenzivní esa. Nakonec se rozhodl o nahrávku do lajny.
12'
Yvon Mvogo se zapojil do krátké rozehrávky, tu ukončuje nepřesným nákopem do ofenzivní části.
11'
Nice dokázalo znovu uklidnit celou hru a momentálně při zemi kombinuje na polovině hrací plochy.
10'
Mohamed Bamba si moc brzo naběhl na zajímavou přihrávku za obranu. Jeho zakončení bylo k ničemu, protože se jednalo o ofsajd.
9'
Z úvodního rohu se nic zvláštního nestalo, jelikož na přední tyči byli nachystáni hostující stopeři.
8'
Po rychlé souhře se odhodlal k centrovanému míči Mohamed-Ali Cho. Míč mu zřejmě sjel a je zablokován na roh.
7'
K vidění je první žlutá karta. Za přehnaný důraz ji vidí hostující Mohamed Bamba.
6'
Vypadá to, že po kratší pauze budeme pokračovat, to samé se dá říct o Lotombovi.
5'
Hra je na malý moment přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet domácí Jordan Lotomba.
4'
Pablo Rosario si nabíhal na dlouhý míč do pravé lajny. Ten byl ovšem přetažen do zámezí.
3'
Stále trvá souhra domácích borců na své půlce. Morgan Sanson je zatím nejaktivnějším mužem.
2'
O úvodní výkop tohoto střetnutí se postaral domácí celek. Ten okamžitě začíná pomalejší kombinací na obranné polovině.
1'
Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastupují na hrací plochu. Za pár okamžiků začínáme.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasovou rozcvičku. Momentálně míří do kabin, kde proběhnou poslední přípravy.

OGC Nice: Bułka – Lotomba, Todibo, Dante (C), Bard – Sanson, Rosario, Thuram – Cho, Moffi, Boga.
Náhradníci: Dupé – Perraud, Claude-Maurice, Laborde, A. Baldé, Búdawí, Guessand, A. Mendy, Ndayishimiye.
Trenér: Francesco Farioli

FC Lorient: Mvogo (C) – F. Mendy, Adjei, I. Touré – Katseris, Bakayoko, Lúzá, Le Bris – Ponceau, M. Bamba, Kari.
Náhradníci: A. Gomis – Mouyokolo, B. Mendy, Yongwa, Laporte, Makengo, Kroupi, Kalulu, Aiyegun.
Trenér: Regis Le Bris

Rozhodčí: Stinat – Mouysset, Boudikian.

OGC NICE

Svěřenci trenéra Francesca Farioliho zažili dobrý vstup do sezóny, ale momentálně se jim moc nedaří. V tabulce okupují pátou pozici s 44 body a pozitivním skóre 28:22. Cílem si bude určitě pohlídat pohárové příčky, na které mají pouhých tří bodů, ale také zápas k dobru, jenže musí získávat důležité body.

Nice v posledních týdnech zažívá výsledky spíše nevyrovnané. Tři duely jim totiž vynesly čtyři body, ale rozhodně jich mělo být víc. Vyhrát 3:1 se podařilo na nepříjmném hřišti v Lens, jenomže náskedně se padlo zcela zbytečně doma. Přijeli Nantes, které po srdnatém výkonu vyhráli poměrem 2:1. OGC naposledy zajelo před týdnem na stadion Reims, zde vyrovananý zápas skončil dělbou bodů za plichtu 0:0. Proto doma se pokusí získat cennou výhru s Lorientem.

Důležitou osobou v tomto kádru je forvard Terem Moffi. Pětadvacetiletý Nigérijec je nejlepším střelcem mužstva s desíti góly a dvěma nahrávkami. Pro něj to bude zajímavý duel, protože do Nice přišel právě s Lorientu a svému celku se bude chtít ukázat.

Získá Nice důležité body v boji o Evropu?

FC LORIENT

Svěřenci trenéra Regise Le Brise neprožívají vůbec povedenou sezónu. Po 29 odehraných střetnutí se nachází na barážové 16.pozici se ziskem pouhých 26 bodů. Na jistotu úplně záchrany ovšem neztrácí, protože na Le Havre to jsou pouhé dva body. Naopak na poslední Clermont to jsou čtyři, takže také ne moc.

Lorient neprožívá ani příliš dobré období posledních čtyř utkání v Ligue 1. Dokázal z nich získat pouhou jednu remízu, kterou vyválčil na hřišti Monaka výsledkem 2:2. Naposledy také nastoupil na venkovním trávníku a to konkrétně na Montpellieru. Zde odehrál slušný vyrovananý zápas, ale v druhém půli dvakrát zbytečně inkasoval a padl 0:2. Do Nice se moc dobře nenaladil, avšak zaváhní bude chtít odčinit.

Určitě velice zajímavým prvkem na sledování v tomto mužstvu je mladík Eli Junior Kroupi. Sedmnáctiletý Francouz je pěti góly a třemi asistencemi nejproduktivnější hráč svého týmu. Střelecky se naposledy prosadil na začátku března v Rennes, kde pomohl k výhře 2:1.

Dokáže Lorient zaskočit velkého favorita a bodovat na horké půdě?
Krásný páteční večer z Allianz Riviery! Od 21:00 se započne program 30. kola Ligue 1 mezi dvěma celky odlišných starostí. O poháry hrající OGC Nice přivítá na své horké půdě o záchranu bojující FC Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.