Desmas – Sangante, Youté (61. Joujou), Salmier – Casimir (61. Négo), Kuzjajev (69. Grandsir), Targhalline, el-Hadžám – Sabbi, Kechta (82. R. Ndiaye) – Ngoura (61. Bayo).
Stade Océane, Le Havre
Metz
Úkíddžá – Colin, I. Traoré, S. Sané, Udol – Van Den Kerkhof (90+3. Sabaly), Jacques, N'Doram, Atta, P. Diallo (80. Lô) – Mikautadze.
Dietsch – Candé, Lamkel Zé, L. Camara, Hérelle, Jallow, Kouao.

Je konec. Le Havre AC doma ve 30. kole ztratil tři body za prohru v poměru 0:1 s týmem FC Méty. Hosté po vyrovnaném poločase vstřelili jedinou branku ve 46. minutě z dorážky, trefil se GEORGES MIKAUTADZE. Domácí se sice snažili hrozit, ale Méty z kontru trefily tyčku. Závěrečný tlak Le Havru už vyzněl do ztracena. Body si tak odváží tým z východu Francie.
90+6'
90+6'
Tak to bylo hodně od odfláknuti, Samuel Grandsir z levé strany poslal při pokusu o centr balon tři metry od pravé tyčky.
90+5'
Walíd el-Hadžám končí po lehkém kontaktu na zemi před vápnem hostů na levé straně. Domácí mají k dispozici možná poslední standartku.
90+4'
Alexandr Úkíddžá dostává do svého náručí přetažený centr domácích z pravé strany.
90+3'
Střídání v týmu FC Méty:
ze hřiště odchází Kevin Van Den Kerkhof, přichází Cheikh Tidiane Sabaly.
90+2'
Alexandr Úkíddžá šel krychle k levé tyčce a dostal do své náruče hlavičku Walída el-Hadžáma.
90+2'
Matthieu Udol (Méty) patičkou sebral míč domácím a poslal míč na aut.
90+1'
Hosté sebrali mizerný centr na levé straně a Kevin Van Den Kerkhof jde tahat čas.
90'
Méty jenom odkoply balon po nepřesné akci domácích na pravé straně.
89'
Domácí fanoušci se čílí, ale Antoine Joujou se dopustil na pravé straně útočného faulu.
88'
Tak to byly lehké zmatky okolo malého boxu hostů. Skákavý balon ale Samuel Grandsir ani Mohamed Bayo nedokázali trefit z první.
87'
Méty před kotlem svých příznivců vybojovali roh na pravé straně hřiště. Ten byl sice přetažený, ale hosté pak nastřádali dobrých dvacet vteřin.
86'
Čtyči minuty do vypršení základní hrací doby a na míč jdou hosté z Mét. Kevin Van Den Kerkhof na pravé straně vybojoval aut a nikam nebude spěchat.
85'
Mohamed Bayo poslal z pravé strany centr do ohně, tam ale opět kralovala obrana hostů. Ta poslala míč mimo nebezpečný prostor hlavou.
84'
Danley Jean Jacques zastavuje rychlý útok domácích po pravé straně jasným držením, a vidí žlutou kartu.
83'
Domácí měli k dispozici po faulu na levé straně centr do vápna. Centr Le Havru byl ale nepovedený.
82'
Střídání v týmu Le Havre AC:
ze hřiště odchází Yassine Kechta, přichází Rassoul Ndiaye.
81'
Diallo odešel se hřiště tím nejpomalejším způsobem, ale žlutou kartu za své počínaní neviděl.
80'
ze hřiště odchází Pape Amadou Diallo, přichází Aboubacar Lô.
79'
Sadibou Sané v tísni posílá míč na rohový kop. Ten rozehrál Mohamed Bayo na bližší tyčku, kde zasáhl obránce hostů. Mohamed Bayo mě k dispozici repeté, to ale dostala obrany Mét do bezpečí.
78'
Alexandr Úkíddžá po nepovedeném domácím rohu vidí žlutou kartu za zdržování hry.
77'
Domácí pak šli do rozhozené obrany Mét do rychlého kontru. Po hlavičce obránce hostů na ose vyplaval volný Emmanuel Sabbi, který levačkou trefuje jenom břevno svatyně hostů.
76'
Pape Amadou Diallo ale pláchl na ose do rychlého kontru na druhé straně, jeho střelu z první pravačkou ale brankář domácích Arthur Desmas vytáhl na roh.
75'
Tak to byla asi největší šance domácích druhého poločasu. Oussama Targhalline si navedl míč na svou silnější pravačku, ale jeho utažená střela minula o metr levou tyčku branky Mét.
74'
Hra pokračuje, na balonu jsou domácí, kteří jdou ale do zformované obrany Mét.
72'
Oussama Targhalline vidí žlutou kartu po faulu na levé straně hřiště. Hra je přerušena, v akci jdou zdravotníci.
71'
Hosté reklamovali faul na pravé straně, ale pan rozhodčí na jejich výtky nedal.
69'
ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Samuel Grandsir.
69'
Mohamed Bayo z pravé strany neodcentroval přesně, balon obrana hostů odvrátila mimo nebezpečí k pravé lajně. Tam se ale Oussama Targhalline dopustil útočného faulu.
68'
Sympatická akce se rodila na levé straně při útoku hostů. Jenže Arthur Atta si balon ukopl mimo dosah.
67'
Alexandr Úkíddžá ale už je zpátky na nohou a hra pokračuje. Domácí jdou toho času na míči po ztrátě Mét.
66'
Alexandr Úkíddžá má problém s pravým stehenním svalem. Toto by bylo pro brankáře Mét hodně nešťastné zranění. V akci jsou zdravotníci.
65'
Loïc Négo (Le Havre) na pravé straně ukázal rychlé nohy, ale vzrušení bylo zbytečné. Domácí šikula totiž byl v jasném ofsajdu.
64'
Nyní se oba týmy během minuty dvakrát vystřídaly na balonu, aby to všechno ukončil ofsajd Mét na levé straně hřiště.
62'
Je tady další nepřesnost na straně domácích. Arouna Sangante poslal prudký balon na pravou stranu dva metry od svého kolegy v útoku.
61'
ze hřiště odchází Étienne Youté, přichází Antoine Joujou,
ze hřiště odchází Josué Casimir, přichází Loïc Négo,
ze hřiště odchází Steve Ngoura, přichází Mohamed Bayo.
60'
Hosté vybojovali balon na levé straně, poté šel míč na tu pravou. Tam ale jenom Kevin Van Den Kerkhof přestřelil při centru vápno Le Havru.
59'
Josué Casimir ještě reklamuje sudímu faul na svou osobu. Ten ale ukazuje, že mu nebylo nic od videa hlášeno.
58'
Hra je přerušena a v akci jsou zdravotníci.
57'
Domácí mají problém. Josué Casimir se se sice dostal na ose k zakončení, pak mu ale na jeho nohu zřejmě šlápl jeden z hostů.
56'
Postupným útokem se prokombinovali hosté z levé strany na osu hřiště, tam se dostal k zakončení Georges Mikautadze. Ten ale trefuje jenom levou tyčku domácí branky.
55'
Méty chtějí nechat domácí vystřílet a pak rozhodnout z rychlého brejku. Alexandr Úkíddžá nyní nespěchá s rozehrávkou.
54'
Ten směřoval na hranici malého vápna, tam ale kralovala obrana Mét. Yassine Kechta poté měl ještě střelu z pravé strany zpoza vápna, ale jeho obstřel byl velmi nepřesný.
53'
Domácí fanoušci i hráči se čílí, že viděli faul uvnitř velkého čtverce hostů. Toho si ale pan rozhodčí nebyl vědom a tak měli domácí roh z pravé strany.
52'
Hosté do zkusili znovu po levé straně, ale Danley Jean Jacques si dal sám míč jenom do špeku.
51'
Maxime Colin vybojoval v tísni pro hosty autové vhazování na pravé straně. Po něm ale Méty jenom odevzdaly balon domácímu celku.
50'
Le Havre házenkářským způsobem obléhá branku Mét. Jenže domácí nemají kudy prostrčit míč.
49'
Domácí drží míč na polovině hřiště, ale nemohou se dostat do konsolidované obrany Mét.
48'
Le Havre je inkasovanou brankou zaskočen.
46'
Méty právě vstřelily branku! Hosté jdou v úvodu druhého dějství do vedení po rychlé akci po levé straně. Arthur Desmas sice vyrazil střelu z osy hřiště, ale na míč se dostal GEORGES MIKAUTADZE, který si obešel brankáře a pak svou levačkou poslal míč přesně do levého vikýře branky domácího týmu, 1:0.
46'
První poločas je minulostí. Le Havre AC hraje po prvním dějství s týmem FC Méty bez branek. Nejblíže byli v závěru poločasu ke vstřelení branky hosté, ale Diallo jenom minul tyčku branky Le Havru.
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
45+1'
45+1'
Le Havre ale o míč přišel, Josué Casimir totiž při výskoku loktem odstrčil protihráče a dopustil se útočného faulu.
45'
Emmanuel Sabbi skončil na zemi na pravé straně a po něm i Oussama Targhalline. Domácí mají k dispozici centr do vápna.
44'
Domácí se jenom popustili útočného faulu. Méty jdou zadarmo na balon.
43'
Tak to byla největší šance hostů. Georges Mikautadze poslal míč do běhu na branku Le Havru svému kolegovi v útoku. Pape Amadou Diallo ukázal své rychlé nohy, ale z hranice velkého čtverce poslal míč vedle pravé tyče.
42'
Tři minuty do konce prvního dějství bez nastavení. Méty ztratily držení míče na pravé straně, ale domácí poté vyrobili jenom nepřesný centr na osu, který vyřešil Matthieu Udol.
41'
Arouna Sangante vybojoval na pravé straně aut, po kterém přišel faul. Yassine Kechta ale pak poslal balon jenom na síť branku hostů.
40'
Kévin N'Doram opět fauloval na pravé straně a velmi hlasitě si říká o střídání. Hráč Mét už totiž jednu žlutou kartu má.
39'
Maxime Colin se otočil okolo balonu u lajny a jeho protihráč na levé straně odpadl dva metry daleko. Karta za simulování ale nepřišla.
38'
Alexandr Úkíddžá poté poslal vysoký nákop na polovinu Le Havru. Domácí se ale po sérii hlaviček dostali na míč, který vzápětí ztratili. Jenže akce Mét po pravé straně měla následně jenom jepičí život.
37'
Sadibou Sané jistil míč, který šel do zámezí po nepřesné patičce domácích na pravé straně.
36'
Sadibou Sané ale poslal z opakovaného záběru domácího hráče na zelený pažit bez faulu. Sabbi už je zpátky na nohou a ukazuje, že je v pořádku.
35'
Domácí lavička se čilí po neodpískaném zákroku na Sabbiho na pravé straně. Hra ale pokračuje.
34'
Emmanuel Sabbi ukázal na pravé straně své rychlé nohy, jenže balon si kopl špičkou mimo hrací plochu. Méty jdou nyní útočit do zformované obrany.
33'
Méty se konečně dostaly na polovinu domácího celku. Jenže hosté vyrobili jenom přihrávku dozadu.
32'
Domácí jsou nyní jasně aktivnějším mužstvem a nechávají Méty běhat bez balonu. Daler Kuzjajev nyní dostal načechraný balon do vápna, ale jeho hlavička neměla šťávu a šla jenom na střed branky.
31'
Méty nedokázaly dostat balon na osu a tak se opět brání tlaku Le Havru.
30'
Domácí se dostali po faulu na pravé straně k nákopu do vápna. Na hranici toho malého ale kralovala obrana hostů a dostala míč hlavou do bezpečí.
29'
Emmanuel Sabbi utekl po pravé straně, jednoho protihráče si obehrál, ale ten druhý mu míč uzmul. Méty jsou na balonu a nikam nespěchají.
28'
Méty jdou na balon po taktickém faulu na polovině hřiště. Žluté napomenutí pro domácího hráče tentokrát ale nepřišlo.
27'
Hostující obrana nepůsobí vůbec pevným dojmem, teď ji provětral na levé straně Josué Casimir. Hráči Mét ale nadvakrát dostali balon do bezpečí.
26'
Domácí se dostali po rychlém přenesení hry z levé strany na pravou i zakončení. Jenže to ale skončilo na noze obránce Mét.
25'
Tal to byla hrubka od domácí obrany na levé straně, ale Arthur Desmas dobře zasáhl po centru z pravé strany na bližší tyčce. Hosté se ještě dožadují na rozhodčím rohového kopu, ale ten je jiného názoru.
23'
Posledních pět minut přineslo zatím nejpěknější pasáž zápasu. To potvrdil i domácí Steve Ngoura, který si na levé straně obešel svého strážce a pak poslal šajtlí balon na branku hostů. Jeho pokus byl ale příliš vysoký.
22'
Poté přišel z levé strany nadýchaný centr na malé vápno, brankář domácích zůstal na čáře a jeden z obránců poslal hlavou míč na levou stranu. Tam byl volný Georges Mikautadze, ale jeho střela z první pravačkou nebyla vůbec přesná.
21'
Arouna Sangante trefil u levé lajny soupeře skluzem do nohy po odehrání míče a domácí kapitán viděl obratem žluté napomenutí.
20'
Kévin N'Doram skluzem u lajny zastavuje útočnou akci Le Havru a vybojoval dokonce pro hosty aut na levé straně hřiště. Jenže Méty volí opět přihrávku dozadu.
19'
Méty po sérii chyb v obraně drží balon na kopačkách a snaží se vytvořit nějaké sebevědomí na míči.
18'
Domácí si dali s rozehrávkou načas, pak ale následoval mizerný signál na pravou stranu. Pro následný centr si v pohodě na malém vápně došel brankář Mét Alexandr Úkíddžá.
16'
Kévin N'Doram nehraje dobrý zápas, žlutou kartu vidí totiž hned vzápětí za šlapák dva metry před velkým vápnem. Toto je pro domácí skvělá standartka z levé strany.
15'
Domácí ale pak na pravé straně vyrobili chybu. Kévin N'Doram ale ztratil míč a šlapákem na polovině hřiště zastavuje akci Le Havru. Žluté napomenutí ale k překvapení domácího trenéra neviděl.
14'
Hosté zastavili před vápnem postupnou kombinaci Le Havru, ale jejich akci zastavila nepřesnost na pravé straně hřiště.
13'
Brankář Arthur Desmas se dostal na další nepřesný centr hostů. Domácí pak na levé straně po dlouhém nákopu posílají míč do autu. Zatím utkání postrádá kvalitu.
12'
Emmanuel Sabbi se sice dobře vrátil na polovinu domácích, ale míč se mu nepodařilo sebrat a Méty tak mají další aut.
11'
Oba týmy si po nepřesnostech na polovině hřiště rychle vyměnily držení balonu.
10'
Arthur Desmas opět dlouhým nákopem v podstatě odevzdal balon hostům. Ti ale poté o míč po nepřesnosti na levé straně přišli.
9'
Arthur Desmas rychlým odkopem vyřešil aktivní napadání hostů. Míč je na polovině hřiště a domácí nemohou projít přes hustou obranu Mét.
8'
Le Havre to zkusil po levé straně procpat po na osu hřiště. To se domácím i povedlo, jenže levačka Emmanuela Sabbiho byla nepřesná a o metr minula levou tyčku hostů.
7'
Ofsajd na levé straně zastavuje útočné snažení hostů. Le Havre bude útočit do plných.
6'
Domácí se pokusili o dlouhý centr za obranu Mét, ale míč byl příliš prudký a už ho má ve svých rukou Alexandr Úkíddžá.
5'
Walíd el-Hadžám poslal na pravé straně v tísni míč do autu. Hosté si jej pak podruhé v krátkém čase zopakovali, ale vyrobili jenom přihrávku dozadu.
4'
Daler Kuzjajev zkoušel dostat balon na branku Mét, ale jeho centr byl příliš dlouhý. Hosté jdou na balon, ale budou útočit do plných.
3'
Daler Kuzjajev (Le Havre) to zkusil po levé straně, ale vybojoval pro domácí jenom autové vhazování.
1'
Domácí to zkusili po levé straně, ale byli zastaveni na polovině hřiště.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

Le Havre AC: Desmas – Sangante, Youté, Salmier – Casimir, Kuzjajev, Targhalline, el-Hadžám – Sabbi, Kechta – Ngoura.
Náhradníci: Gorgelin – Lloris, Négo, Bayo, N. Mbemba, Joujou, Confais, Ebonog, Grandsir.
Trenér: Luka Elsner

FC Méty: Úkíddžá – Colin, I. Traoré, S. Sané, Udol – Van Den Kerkhof, Jacques, N'Doram, Atta, P. Diallo – Mikautadze.
Náhradníci: Dietsch – Candé, Lamkel Zé, Sabaly, Lô, L. Camara, Hérelle, Jallow, Kouao.
Trenér: László Bölöni

Rozhodčí: Marc Bollengier.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž má v neděli 21. dubna na programu 30. kolo. V něm na sebe narazí v záchranářském souboji týmy Le Havre AC a FC Méty. Domácí jsou toho času čtvrtí od konce a v tabulce mají 28 bodů. To hosté jsou na tom ještě a o jednu příčku hůře a hrozí jim baráž. Míč bude v přímém souboji o setrvání v nejvyšší soutěži uveden do hry v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.