Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Arsenal - 21. února 2024   21:00

FC Porto
FC Porto
90+4' Galeno (Otávio)
1:0
(0:0)
FC Porto
Costa – João Mário, Otávio, Pepe, Wendell (90. Eustáquio) – N. González (81. Jaime), Varela – Conceição (85. Borges), Cossa, Galeno – Evanilson (85. T. Martínez).
C. Ramos – Baró, Cardoso, Namaso, Franco, Grujić, Jo. Sánchez, Zé Pedro.
S. Gozubuyuk (NED)
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Arsenal
Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard, Rice (C), Trossard (75. Jorginho) – Saka, Havertz, Martinelli.
Hein, Ramsdale – Alnaní, Nelson, Nketiah, Nwaneri, Smith Rowe, C. Soares, Vieira, Lannin-Sweet, Heaven.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:22.
Zápas je u konce. Arsenal ve druhém poločase přidal a tvořil si zajímavé šance, ale ve finální fázi ho parádně hrající obrana Porta nikdy k ohrožení branky nepustila. A pak domácí v 90+4 minutě všechny překvapili, Galeno totiž parádně napřáhl a zakroutil míč do branky. Porto si tak doma vypracovalo jednobrankový náskok do odvety.
90+5'
90+4'
Porto právě vstřelilo branku! Tak tohle snad už nečekal nikdo! WENDERSON GALENO napřáhl z pozice před velkým vápnem, a poslal nádhernou zatočenou ránu na zadní tyč. Tak jsme se nakonec gólu dočkali. Asistence: Otávio.
90+3'
Míč si opět připravili Martin Ødegaard a Declan Rice, nakonec ho druhý jmenovaný poslal na malé vápno. Na míč si vyskočil Gabriel, který ho ale poslal nad branku.
90+2'
Bukayo Saka byl nyní obětí faulu. Kanonýři začali připravovat standardní situaci v podobě rohového kopu. Trvalo to dost dlouho.
90'
Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Wendell, přichází Stephen Eustáquio.
90'
Martínez tahal útok Porta už směrem k vápnu, ale narazil na Bena Whita. Ten si připsal faul, ale zastavil rychlý ofenzivní výpad soupeře.
89'
Wendell ale zase pokračuje ve hře, po dvou minutách stojí na nohách. Porto se nerozhodlo střídat, a nyní se posouvá směrem k brance.
87'
Nakonec Wendell pokračuje i napříč bolestem. Arsenal rozehrál už desátý rohový kop, Saka ho ale opět kopl špatně. Po chvíli míč sebral Wendell, který už zase leží na zemi a zdržuje hru. Tentokrát už to vypadá, že ho trenér vystřídá i přestože se hráči dolů předtím úplně nechtělo.
86'
Wendell se po souboji, kdy se snažil dvakrát přejít zasekávačkou, a následně se srazil s Ødegaardem, leží na zemi. Už před chvílí měl bolesti, teď taky vypadá, že nebude moci pokračovat.
85'
ze hřiště odchází Evanilson, přichází Toni Martínez,
ze hřiště odchází Francisco Conceição, přichází Goncalo Borges.
84'
Další úspěšný výskok stopera, tentokrát to byl Saliba, kdo si vyskočil na dlouhou přihrávku, za kterou mířil Evanilson.
82'
Dlouhý pas mířící na mladšího Pepeho zlikvidoval Gabriel. Ten si vyskočil hodně vysoko, a míč odhlavičkoval snad až na půlící čáru.
81'
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Iván Jaime.
80'
Bukayo Saka s dalším pokusem od pravého rohového praporku. Tentokrát Costa na míč nedosáhl, a dokonce spadl k zemi, jenže přišel další útočný faul, který spáchal Kiwior.
79'
Oba dva kotle, které mají na Estádio Do Dragão, se nyní začaly vyvolávat, a atmosféra na zápase je hned zajímavější. Porto ale musí zase bránit před další akcí Arsnealu.
78'
Arsenal po delší době strávil dlouhé chvíle s míčem ve vlastní obraně, kde si přihrával mezi jednotlivými fotbalisty.
76'
Bukayo Saka se prezentoval dalším rohovým kopem z pravé strany. Do teď se mu na nich vůbec nedařilo. A ani tentokrát to nebylo o nic lepší, protože míč poslal přímo do náruče brankáře.
75'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Jorginho.
74'
Ben White si vyběhl až na křídlo. Míč si vzal na starost, už už chtěl centrovat, ale Wendell nakonec dokázal soupeře uhlídat.
73'
Arsenal s dalším rohovým kopem. Opět si ho na starost vzal Declan Rice, ale opět nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
72'
Martin Ødegaard poslal k zemi ve vápně soupeře jednoho z obránců. Sudí to viděl a hvízdl. Soupeř ale snad měl míč ještě před hvizdem v rukou.
71'
Držení míče stále velmi výrazně nakloněno hostům. Ovšem Arsenal z této převahy stále nedokázal pořádně těžit.
70'
Havertz se hnal za dlouhým obloučkem do vápna. Mnohem dřív tam ale byl brankář Costa, který nebezpečí rychle uhasil.
69'
Pepe, ten starší, obránce, nyní šel k zemi hodně ochotně. Sudí to dobře viděl, a ani na jeho protesty nijak nereagoval.
68'
Pressing Evanilsona byl velice účelný. Saliba zpanikařil a poslal míč do autu. Porto ale po zisku vhazování kousek od vápna nakonec míč zahrálo až k brankáři Costovi.
67'
Záložník Pepe po pravé straně dotáhl míč až k malému vápnu, pak balon poslal pod sebe, kde se nacházel Evanilson, který pálil z první, ale míč poslal příliš vysoko.
66'
Galeno běžel po levé straně s míčem dlouho, až do vápna. Saliba ho stínoval a nedal mu moc prostoru, Galeno tak pak místo střely jen poslal ledabylou přihrávku do středu, kde ale nebyl žádný jeho spoluhráč.
65'
V druhém poločase se hodně kupí nedovolené zákroky. Tentokrát si nedovoleně povyskočil ne Pepeho Belgičan Trossard.
64'
Martinelli si obhodil soupeře na levé straně. Mladý Brazilec zrychlil a málem pálil z volného prostoru těsně před brankou. Na poslední chvíli mu ale cestu zkřížil Varela.
63'
Domácí dokázali míč vyvézt po levé straně podél lajny až na útočnou polovinu. Tam pak Evanilsona poslal k zemi znovu Rice, kterému se už zákroky opravdu sčítají.
62'
Arsenal přebral míč při kombinaci soupeře a šel do rychlého brejku Nicolás González raději zatáhl zezadu Kaie Havertze, než aby riskoval nebezpečí pro svou branku. Žlutá karta.
62'
Kai Havertz se provinil nedovoleným zákrokem, kdy trefil v souboji loktem záložníka Pepeho. Ten dlouho seděl na trávníku a držel si obličej, ale už je zpět na nohou.
61'
Hodina zápasu je za námi. Tempo hry se rozhodně dost zvedlo, Arsenal začíná být hodně nebezpečný. Ale gól jsme stále neviděli.
60'
Bukayo Saka centroval z pravé strany, jeho pravačka ale nebyla exaktní. Míč poslal hodně mimo zadní tyčku.
59'
Martinelli si lobem obhodil soupeře na levém křídle. Po chvíli míč ztratil. Kiwior h pak poslal lehkým faulem k zemi.
58'
Porto tedy provedlo přímý volný kop z pravé strany. Wendell ho rozehrál, chtěl najít Galena na zadní tyči, ale míč poslal tak třikrát výš, než by potřeboval.
57'
Jakub Kiwior vidí žlutou kartu. Francisco Conceição se dostal už za něj, mířil do vápna, ale obránce Arsenalu ho stáhl rukou za pás k zemi.
56'
Arsenal vybojoval další rohový kop. Ten si vzal na starost Declan Rice, který míč z levé strany poslal hodně přetaženým, ale zcela záměrným centem až za malé vápno. Tam pálil přímo z voleje Trossard, který ale míč poslal vysoko nad branku.
55'
Na druhé straně se vysunul záložník Pepe za obranu. Míč si ovšem předkopnul moc daleko, a nakonec ho tak získal brankář Arsenalu.
54'
Kiwior opět poslal míč na Martinelliho. Ten se s ním posunul ještě trochu vpřed. Chtěl odcentrovat přes Joaa Maria, jenže přitom uklouzl a míč poslal za vnější brankovou čáru.
54'
Martinellu začíná být nebezpečný. Opět nyní unikal po levé straně, pak nebezpečně centroval, ale jeho míč nakonec odvrátil obránce.
53'
Standardka pro Arsenal nedopadl úspěchem. Martin Ødegaard to vzal tentokrát na sebe, míč poslal do ohně, ale ve vápně ho pouze zlikvidovala obrana.
52'
Francisco Conceição pevně uchopil zezadu dres sprintujícího Martinelliho, který utíkal po levé straně směrem k vápnu. Jasná žlutá karta.
52'
Kiwior se snažil poslat míč na útočníky Arsenalu, ovšem ten si nakonec našel Pepe, který ho odklidil. Pak stihl i něco pokřikovat na Artetu, který s ním debatoval.
51'
Trossard mohl uvolnit Martinelliho z levé strany k vápnu, ale místo toho poslal přihrávku přímo na nohy obránce Porta.
50'
Arsenal se začíná dostávat do té hry, kterou hrál v první poločase. Hra hlavně ve středu, postupný tlak směrem k vápnu. Ale zatím to nic nepřináší.
49'
Jakub Kiwior si parádně povodil Francisca Conceiçãa poté, co ho sám o míč obral. Po chvíli Porto přerušilo hru faulem na Martinelliho.
48'
Evanilson se střetl se Salibou. Byl to faul, při kterém se hrotový útočník Porta střetl s kolenem Saliby a bolestivě dopadl na zem. Naštěstí to ale nebylo tak hrozné, jak to zprvu vypadalo, a hráč už běhá.
47'
Druhý poločas začal. Úvodní výkop provedl Arsenal a ani jeden z týmů nestřídal. Tak snad nám druhá půle přinese více fotbalové krásy, než ta první.
46'
První poločas je u konce. V zápase jsme toho moc neviděli. Oba týmy byly dost opatrné. Porto se moc nedostávalo k míči, ale Arsenal nedokázal překonávat domácí obranu. Největší šanci měl ve 22. minutě Galeno, který trefil tyčku a z dorážky pálil těsně vedle branky. Zatím tedy na Estádiu Do Dragão panuje bezbranková remíza.
45+2'
45'
Saka si doběhl k vápnu z pravé strany. Tam si narazil s Trossardem, ten mu míč vrátil spíše na střed a mladý Angličan pálil. Bohužel pro Arsenal ale trefil jen bránícího hráče kousek před ním.
44'
Bukayo Saka fauloval v souboji na lajně. Sudí hned odpískal, ačkoliv se jednalo o poněkud přísné posouzení. Každopádně hosté míč zase rychle získali zpět.
43'
Costa rozehrál dlouhou rozehrávkou míč až na hranu pokutového území Arsenalu, kde si ale na míč jednoduše vyskočil Ben White a opět ho daroval na kopačky svému týmu.
42'
Bukayo Saka si vzal už čtvrtý rohový kop Londýňanů v tomto utkání. Tentokrát z toho ale nebylo vůbec nic, protože Arsenal se dopustil dokonce útočného dvojfaulu. Ve vápnu byli povaleni až čtyři domácí hráči.
41'
Arsenal se nyní dostal do kombinace, kdy točil hráče na levém křídle. Uvolnil se tam Rice, který posílal centr směrem k vápnu, ale neposlal ho dost vysoko, aby ho obránci nedokázali odvrátit.
41'
White si vzal míč na starost, ale před rozehrávkou v obraně hodně čekal. Fanoušci Porta už začali pískat, pak konečně hosté rozehráli.
39'
Arsenal je lepší v držení míče, a taky výrazně v úspěšnosti přihrávek, ale tuto převahu vůbec nedokáže zrcadlit v nějakých šancích. Porto bylo zatím skórování mnohem blíž.
38'
Nicolás González si odtlačil kapitána Arsenalu, zbavil se ho, a zpoza branky natáhl tvrdou ránu, která se zatočila pár metrů nad pravý roh branky.
37'
Pepe namířil dlouhý a rychlý vzdušný pas na hranici vápna, ale tam byli hráči Porta přetlačeni obránci Arsenalu, a k míči se tak nedostali.
35'
Saka tentokrát zakroutil míč z rohového kopu mnohem lépe. Saliba si na centr na zadní tyčku dobře vyskočil. Míč ale poslal o kousek vedle branky.
34'
Gunners nyní měli menší závar před brankou, nakonec dokázali míč dostat jen za vnější brankovou čáru. Ovšem bylo to pravděpodobně s dotekem protihráče, protože sudí nařídil rohový kop.
33'
Kiwior skvěle přihrál na Martinelliho, ten ale pak míč opět poslal někde do středu pole. Arsenal si absolutně neví rady s přechodem do vápna.
31'
Evanilson byl adresátem dlouhé kolmice za obranu. Kdyby byl pas do běhu trochu vydařenější, mohl by útočník běžet sám na branku. Jenže na míč nedosáhl.
30'
Leandro Trossard se dostal k dobré pozice, jenže špatnou přihrávkou o míč zase přišel, a Porto mohlo rychle otočit hru na druhou stranu.
29'
Martinelli se dnes snad poprvé nějak výrazněji ukázal s míčem na levé straně. Teď brousil lajnu tam a zpět, ale nakonec nedokázal odcentrovat.
28'
Havertz dobře centroval od rohového praporku poté, co těsně udržel míč na hrací ploše. Jenže hráč dobíhající na jeho míč do vápna podklouzl a netrefil ho.
27'
Další standardka Arsenalu byla opět ne úplně zdařilá. Míč z rohového kopu z pravé strany, který si vzal na starost Saka, se zakroutil přímo do rukavic Costy.
26'
Přímý volný kop si nakonec vzal na starost Martin Ødegaard, který ho ale nekopl dobře. Měl tam sice pár dobrých hlavičkářů, jenže míč k nim nedostal, poslal ho k zemi do obrany.
25'
Wendell nyní fauloval Saku v zajímavé příležitosti. Arsenal bude mít k dispozici další standardku, kterou si ale nyní na starost nevezme Rice, který se staví do pole.
24'
Další dvě minutky probíhaly opět velice vlažně. Žádnou větší akci jsme neviděli.
22'
Ale tohle už bylo zajímavější! Jeden z hráčů Porta se dostal k brance a nasměroval míč do tyče! Ten se pak odrazil k hráči znovu, ale druhá střela už šla mimo branku.
21'
Dvacet minut hry je za námi. Stále jsme ale neviděli ani jedinou střelu na branku. Začátek zápasu je dost vlažný.
19'
Declan Rice byl upozorněn rozhodčím Gozubuyukem za další menší faul. Ty už se ale sčítají, a letní posila Arsenalu už má na kontě i žlutou kartu.
18'
Standardky se ujal Declan Rice. Ten se ještě poradil s Ødegaardem, který mu ale míč nakonec přenechal. Následnž centr do vápna vyboxoval Costa, a sudí stejně odpískal útočný faul.
17'
V souboji kapitánů byl úspěšnější Pepe, který se pak ovšem provinil nedovolený zákrokem. Sudí nařídil proti brance Porta volný přímý kop.
16'
White poslal nyní dlouhým centrem z pravé strany míč až na levé křídlo, kde si ho našel Havertz. Ani tentokrát ale z akce nic nevytěžil.
15'
Červenobílí znovu stáhli míč do hloubky, a to až ke gólmanu. A následně znovu postupovali středem. Ale opět se daleko nedostali.
14'
Gabriel dlouhým křižným pasem přenesl hru na pravé křídlo, kde operoval Saka. Ten ale míč přihrál pouze pod sebe vysunutému Whiteovi, který pak zase zahrál do obrany.
13'
Gunners to zkusili po pravé straně, následně se ale opět stáhli do středu. S míčem tam pak dlouho kombinovali.
11'
Galeno se uvolnil přes Saku. Z levé strany chtěl centrovat, ale hostující hráč se vrátil a míč mu vypíchl.
10'
Leandro Trossard se provinil nedovoleným zákrokem. Přišlápl zadní nohu Francisa Conceiçãa. Sudí to ale kartonkem "neocenil".
9'
Mikel Arteta posílá soupeř výše do pole. Zatím moc nevypadá na nějakou přestřelku. A to už se blížíme k desáté minutě.
8'
Londýňané opět zavezli míč k brankáři Rayovi. Tam si přihrávají mezi obránci. Zatím to tedy opravdu není žádný ofenzivní fotbal.
7'
Porto rozehrálo od brankáře Costy na střed, ale přihrávka vzduchem nesedla dobře na nohu jednomu z modrobílých. Arsenal to zkouší znovu.
5'
Gunners jsou stále více na míči, ale stále se moc nedostávají přes půlící čáru hřiště. Nyní se o to pokusil Trossard, ale byl přibrzděn dobrým postavením domácích obránců na středu.
3'
Arsenal více drží míč, ale zatím se snad ani jednou pořádně nedokázal dostat na útočnou polovinu. Porto bylo u vápna, ale nic nevytěžilo.
2'
Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Declan Rice).
2'
Dvě minuty odehrány, zatím jsme ale neviděli nic moc zajímavého. Hraje se spíše ve středu hřiště.
1'

FC Porto: Costa – João Mário, Otávio, Pepe, Wendell – N. González, Varela – Conceição, Cossa, Galeno – Evanilson.
Náhradníci: C. Ramos – Baró, Borges, Cardoso, Namaso, Eustáquio, Franco, Grujić, Jaime, T. Martínez, Jo. Sánchez, Zé Pedro.
Trenér: Sergio Conceicao

Arsenal FC: Raya – White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard, Rice, Trossard – Saka, Havertz, Martinelli.
Náhradníci: Hein, Ramsdale – Alnaní, Jorginho, Nelson, Nketiah, Nwaneri, Smith Rowe, C. Soares, Vieira, Lannin-Sweet, Heaven.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: S. Gozubuyuk (NED).
Porto se na dnešní zápas dobře naladilo v lize, kde porazilo Estrelu 2:0. Předtím ale forma týmu nebyla nejlepší, Porto dokonce prohrálo na hřišti Aroucy 2:3 a předtím jen remizovalo s Rio Ave, které navíc hrálo i v deseti. Do vyřazovací fáze se Portugalci dostali ze skupiny H, kde skončili druzí za Barcelonou, přičemž ale měli shodně 12 bodů za čtyři výhry a dvě prohry.

Arsenal se kvalifikoval přes skupinu B, kterou jednoznačně ovládl. Na kontě měl třináct bodů za čtyři výhry, jednu remízu a jednu prohru. Londýňané jsou ve skvělé formě. V posledních dvou ligových utkáních nasázeli až 11 gólů, přičemž žádný neinkasovali, a to po výhrách 6:0 na West Hamu a 5:0 na Burnley.

Oba týmy se už v historii několikrát potkaly. Jednalo se celkem o sedm zápasů, z čehož šest klání bylo právě v rámci Ligy mistrů. Arsenal vyhrál čtyři duely, Porto dva, a jednou se zrodila remíza. Naposledy se týmy utkaly 9. března 2010 v rámci osmifinále Ligy mistrů, kdy Arsenal vyhrál 5:0. Porto tehdy hattrickem sestřelil Bendtner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.